kbd 2.0.3-rc1 - en to cs translation catalogue (274 entries)

en: usage: chvt N
cs: použití: chvt N

en: %s: unknown option
cs: %s: neznámý přepínač

en: 0: illegal VT number
cs: 0: neplatné číslo VT

en: VT 1 is the console and cannot be deallocated
cs: VT 1 je konzole a nemůže být dealokován

en: could not deallocate console %d: ioctl VT_DISALLOCATE
cs: nelze dealokovat konzolu %d: IOCTL VT_DISALLOCATE

en: dumpkeys version %s
cs: verze dumpkeys %s

en: 
    usage: dumpkeys [options...]
    
    valid options are:
    
    	-h --help	    display this help text
    	-i --short-info	    display information about keyboard driver
    	-l --long-info	    display above and symbols known to loadkeys
    	-n --numeric	    display keytable in hexadecimal notation
    	-f --full-table	    don't use short-hand notations, one row per keycode
    	-1 --separate-lines one line per (modifier,keycode) pair
    	   --funcs-only	    display only the function key strings
    	   --keys-only	    display only key bindings
    	   --compose-only   display only compose key combinations
    	-c --charset=
cs: 
    použití: dumpkeys [přepínače...]
    
    platné přepínače jsou:
    
    	-h --help	    zobrazit tento text nápovědy
    	-i --short-info	    zobrazit informace o ovladači klávesnice
    	-l --long-info	    zobrazit výše uvedené a symboly známé v loadkeys
    	-n --numeric	    zobrazit tabulku kláves v šestnáctkovém zápisu
    	-f --full-table	    nepoužívat zkratky, jeden řádek na kód klávesy
    	-1 --separate-lines jeden řádek na dvojici (modifikátor,kód klávesy)
    	   --funcs-only	    zobrazit jen řetězce funkčních kláves
    	   --keys-only	    zobrazit jen přiřazení kláves
    	   --compose-only   zobrazit jen kombinace kláves compose
    	-c --charset=

en: 			    interpret character action codes to be from the
    			    specified character set
cs: 			    interpretovat kódy akce znaků, že jsou z
    			    určené znakové sady

en: unknown charset %s - ignoring charset request
cs: neznámá znaková sada %s - ignoruji požadavek na znakovou sadu

en: %s: error reading keyboard mode: %m
cs: %s: chyba při čtení režimu klávesnice: %m

en: Symbols recognized by %s:
    (numeric value, symbol)
cs: Symboly rozpoznávané %s:
    (číselná hodnota, symbol)

en: %s version %s
    
    Usage: %s [options]
    
    Valid options are:
    
    	-h --help            display this help text
    	-V --version         display program version
    	-n --next-available  display number of next unallocated VT
cs: %s verze %s
    
    Použití: %s [přepínače]
    
    Platné přepínače jsou:
    
    	-h --help            zobrazit tuto nápovědu
    	-V --version         zobrazit verzi programu
    	-n --next-available  zobrazit číslo dalšího nealokovaného VT

en: Couldn't read VTNO:
cs: Nemohu číst VTNO:

en: Couldn't open %s
cs: Nebylo možné otevřít %s

en: Couldn't get a file descriptor referring to the console
cs: Nebylo možné získat deskriptor souboru odkazující na konzolu

en: usage: getkeycodes
cs: použití: getkeycodes

en: Plain scancodes xx (hex) versus keycodes (dec)
cs: Jednoduché scankódy xx (hex) versus kódy kláves (dec)

en: 0 is an error; for 1-88 (0x01-0x58) scancode equals keycode
cs: 0 je chyba; pro 1-88 (0x01-0x58) se scankód rovná kódu klávesy

en: for 1-%d (0x01-0x%02x) scancode equals keycode
cs: pro 1-%d (0x01-0x%02x) se scankód rovná kódu klávesy

en: 
    
    Escaped scancodes e0 xx (hex)
cs: 
    
    Uvozené scankódy e0 xx (hex)

en: failed to get keycode for scancode 0x%x: ioctl KDGETKEYCODE
cs: získání kódu klávesy pro scankód 0x%x selhalo: IOCTL KDGETKEYCODE

en: Usage:
    	%s [-s] [-C console]
cs: Použití:
    	%s [-s] [-C konzola]

en: Usage: %1$s [-C DEVICE] getmode [text|graphics]
       or: %1$s [-C DEVICE] gkbmode [raw|xlate|mediumraw|unicode]
       or: %1$s [-C DEVICE] gkbmeta [metabit|escprefix]
       or: %1$s [-C DEVICE] gkbled  [scrolllock|numlock|capslock]
cs: Použití: %1$s [-C ZAŘÍZENÍ] getmode [text|graphics]
       nebo: %1$s [-C ZAŘÍZENÍ] gkbmode [raw|xlate|mediumraw|unicode]
       nebo: %1$s [-C ZAŘÍZENÍ] gkbmeta [metabit|escprefix]
       nebo: %1$s [-C ZAŘÍZENÍ] gkbled  [scrolllock|numlock|capslock]

en: Error: Not enough arguments.
cs: Chyba: Málo argumentů.

en: Error: Unrecognized action: %s
cs: Chyba: Nerozpoznaná akce: %s

en: usage: kbd_mode [-a|-u|-k|-s] [-C device]
cs: použití: kbd_mode [-a|-u|-k|-s] [-C zařízení]

en: The keyboard is in raw (scancode) mode
cs: Klávesnice je v přímém režimu (scankódy)

en: The keyboard is in mediumraw (keycode) mode
cs: Klávesnice je v prostředně přímém režimu (kódy kláves)

en: The keyboard is in the default (ASCII) mode
cs: Klávesnice je v implicitním režimu (ASCII)

en: The keyboard is in Unicode (UTF-8) mode
cs: Klávesnice je v režimu Unicode (UTF-8)

en: The keyboard is in some unknown mode
cs: Klávesnice je v nějakém neznámém režimu

en: Typematic Rate set to %.1f cps (delay = %d ms)
cs: Rychlost opakování nastavena %.1f z/s (zpoždění = %d ms)

en: Usage: kbdrate [-V] [-s] [-r rate] [-d delay]
cs: Použití: kbdrate [-V] [-s] [-r rychlost] [-d zpoždění]

en: Cannot open /dev/port
cs: Nemohu otevřít /dev/port

en: bug: getfont called with count<256
cs: chyba: getfont zavoláno s count<256

en: bug: getfont using GIO_FONT needs buf.
cs: bug: getfont pomocí GIO_FONT potřebuje buf.

en: %s: out of memory
cs: %s: nedostatek paměti

en: strange... ct changed from %d to %d
cs: divné… ct změněno z %d na %d

en: It seems this kernel is older than 1.1.92
    No Unicode mapping table loaded.
cs: Vypadá to, že toto jádro je starší než 1.1.92.
    Žádná tabulka mapování Unicodu nebyla zavedena.

en: out of memory
cs: nedostatek paměti

en: unable to initialize array: %s
cs: nelze inicializovat pole: %s

en: Error writing map to file
cs: Chyba při zápisu mapy do souboru

en: impossible: not meta?
cs: nemožné: není meta?

en: KDGKBENT: %s: error at index %d in table %d
cs: KDGKBENT: %s: chyba na indexu %d v tabulce %d

en: KDGKBSENT: %s: Unable to get function key string
cs: KDGKBSENT: %s: Nelze získat řetězec funkční klávesy

en: KDGKBDIACR(UC): %s: Unable to get accent table
cs: KDGKBDIACR(UC): %s: Nelze získat tabulku diakritik

en: unable to get keymap %d
cs: nelze získat mapy kláves %d

en: unable to unset key %d for table %d
cs: odnastavení klávesy %d z tabulky %d selhalo

en: lk_add_key called with bad keycode %d
cs: lk_add_key zavolán se špatným kódem klávesy %d

en: adding map %d violates explicit keymaps line
cs: přidání mapy %d rozbije explicitní řádek s mapou kláves

en: unable to set key %d for table %d
cs: navázání klávesy %d na tabulku %d selhalo

en: impossible error in lk_add_constants
cs: nemožná chyba v lk_add_constants

en: unable to get symbol by wrong type: %d
cs: symbol nelze získat podle chybného typu: %d

en: unable to get symbol of %d type by wrong index: %d
cs: symbol typu %d nelze získat podle chybného indexu: %d

en: assuming iso-8859-1 %s
cs: předpokládá se iso-8859-1 %s

en: assuming iso-8859-15 %s
cs: předpokládá se iso-8859-15 %s

en: assuming iso-8859-2 %s
cs: předpokládá se iso-8859-2 %s

en: assuming iso-8859-3 %s
cs: předpokládá se iso-8859-3 %s

en: assuming iso-8859-4 %s
cs: předpokládá se iso-8859-4 %s

en: unknown keysym '%s'
cs: neznámý symbol klávesy '%s'

en: KDSKBMODE: %s: could not switch to Unicode mode
cs: KDSKBMODE: %s: nebylo možné přepnout do režimu Unicode

en: Keymap %d: Permission denied
cs: Mapa kláves %d: Povolení zamítnuto

en: keycode %d, table %d = %d%s
cs: kód klávesy %d, tabulka %d = %d%s

en:     FAILED
cs:     CHYBA

en: failed to bind key %d to value %d
cs: navázání klávesy %d na hodnotu %d selhalo

en: deallocate keymap %d
cs: dealokace mapy kláves %d

en: KDSKBENT: %s: could not deallocate keymap %d
cs: KDSKBENT: %s: mapu kláves %d nebylo možné dealokovat

en: KDSKBENT: %s: cannot deallocate or clear keymap
cs: KDSKBENT: %s: mapu kláves nelze dealokovat nebo vyprázdnit

en: KDSKBMODE: %s: could not return to original keyboard mode
cs: KDSKBMODE: %s: nebylo možné vrátit se do původního režimu klávesnice

en: failed to bind string '%s' to function %s
cs: navázání řetězce „%s“ na funkci %s selhalo

en: failed to clear string %s
cs: vyprázdnění řetězce %s selhalo

en: too many compose definitions
cs: příliš mnoho definic skladby

en: 
    Changed %d key | 
    Changed %d keys
cs[0]: 
    Změněn %d klíč
cs[1]: 
    Změněny %d klíče
cs[2]: 
    Změněno %d klíčů

en: Changed %d string | Changed %d strings
cs[0]: Změněn %d řetězec
cs[1]: Změněny %d řetězce
cs[2]: Změněno %d řetězců

en: Loaded %d compose definition | Loaded %d compose definitions
cs[0]: Zavedena %d definice skladby
cs[1]: Zavedeny %d definice skladby
cs[2]: Zavedeno %d definic skladby

en: (No change in compose definitions)
cs: (Žádná změna v definicích skladby)

en: keycode range supported by kernel:           1 - %d
cs: rozsah kódů kláves podporovaný jádrem:       1 - %d

en: max number of actions bindable to a key:         %d
cs: maximální počet akcí přiřaditelných klávese:     %d

en: number of keymaps in actual use:                 %u
cs: počet skutečně používaných klávesových map:      %u

en: of which %u dynamically allocated
cs: z nich %u dynamicky alokovaných

en: ranges of action codes supported by kernel:
cs: rozsahy kódů akce podporované jádrem:

en: number of function keys supported by kernel: %d
cs: počet funkčních klávesa podporovaných jádrem: %d

en: max nr of compose definitions: %d
cs: maximální počet definic compose: %d

en: nr of compose definitions in actual use: %u
cs: počet skutečně používaných definic compose: %u

en: 
    The following synonyms are recognized:
cs: 
    Jsou rozpoznávána následující synonyma:

en: %-15s for %s
cs: %-15s znamená %s

en: 
    Recognized modifier names and their column numbers:
cs: 
    Rozpoznávané názvy modifikátorů a jejich čísla sloupců:

en: loadkeys version %s
    
    Usage: %s [option...] [mapfile...]
    
    Valid options are:
    
      -a --ascii         force conversion to ASCII
      -b --bkeymap       output a binary keymap to stdout
      -c --clearcompose  clear kernel compose table
      -C --console=file
                         the console device to be used
      -d --default       load "%s"
      -h --help          display this help text
      -m --mktable       output a "defkeymap.c" to stdout
      -p --parse         search and parse keymap without action
      -q --quiet         suppress all normal output
      -s --clearstrings  clear kernel string table
      -u --unicode       force conversion to Unicode
      -v --verbose       report the changes
cs: loadkeys verze %s
    
    Použití: %s [přepínač…] [soubor_s_mapou_kláves…]
    
    Platné přepínače jsou:
    
      -a --ascii         vynutí převod do ASCII
      -b --bkeymap       vypíše binární mapu kláves na standardní výstup
      -c --clearcompose  vyprázdní jadernou tabulku skladby
      -C --console=soubor
                         použije toto zařízení konzoly
      -d --default       zavede „%s“
      -h --help          zobrazí tuto nápovědu
      -m --mktable       vypíše „defkeymap.c“ na standardní výstup
      -p --parse         hledá a rozebere mapu kláves bez další činnosti
      -q --quiet         potlačí veškerý běžný výstup
      -s --clearstrings  vyprázdní jadernou tabulku řetězců
      -u --unicode       vynutí převod do Unicodu
      -v --verbose       hlásí změny

en: %s from %s
cs: %s z %s

en: %s: Options --unicode and --ascii are mutually exclusive
cs: %s: Přepínače --unicode a --ascii se vzájemně vylučují

en: %s: warning: loading non-Unicode keymap on Unicode console
        (perhaps you want to do `kbd_mode -a'?)
cs: %s: pozor: zavádí se neunikódová mapa kláves na unikódové konzoly
        (nechtěli jste snad „kbd_mode -a“?)

en: %s: warning: loading Unicode keymap on non-Unicode console
        (perhaps you want to do `kbd_mode -u'?)
cs: %s: pozor: zavádí se unikódová mapa kláves na neunikódové konzoly
        (nechtěli jste snad „kbd_mode -u“?)

en: Cannot find %s
cs: %s nelze nalézt

en: cannot open file %s
cs: soubor%s nelze otevřít

en: Usage:
    	%s [-C console] [-o map.orig]
cs: Použití:
    	%s [-C konzola] [-o mapa.původní]

en: Bad input line: %s
cs: Špatný řádek vstupu: %s

en: %s: Glyph number (0x%x) larger than font length
cs: %s: Číslo glyphu (0x%x) větší než délka písma

en: %s: Bad end of range (0x%x)
cs: %s: Špatný konec rozsahu (0x%x)

en: %s: Bad Unicode range corresponding to font position range 0x%x-0x%x
cs: %s: Špatný rozsah Unicode odpovídající rozsahu pozic písma 0x%x-0x%x

en: %s: Unicode range U+%x-U+%x not of the same length as font position range 0x%x-0x%x
cs: %s: Rozsah Unicode U+%x-U+%x není stejné délky jako rozsah pozic písma 0x%x-0x%x

en: %s: trailing junk (%s) ignored
cs: %s: smetí na konci (%s) ignorováno

en: Loading unicode map from file %s
cs: Načítám mapu unicode ze souboru %s

en: %s: %s: Warning: line too long
cs: %s: %s: Varování: řádek příliš dlouhý

en: %s: not loading empty unimap
    (if you insist: use option -f to override)
cs: %s: nenačítám prázdnou unimap
    (pokud na tom trváte: použijte přepínač -f pro vnucení)

en: entry
cs: položka

en: entries
cs: položek

en: Saved unicode map on `%s'
cs: Uložena mapa unicode do `%s'

en: Appended Unicode map
cs: Připojena mapa Unicode

en: usage: %s [-v] [-o map.orig] map-file
cs: použití: %s [-v] [-o mapa.původní] soubor-mapy

en: mapscrn: cannot open map file _%s_
cs: mapscrn: nemohu otevřít soubor mapy _%s_

en: Cannot stat map file
cs: Nemohu stat soubor mapy

en: Loading binary direct-to-font screen map from file %s
cs: Načítám binární mapu obrazovky přímo do písma ze souboru %s

en: Error reading map from file `%s'
cs: Chyba při čtení mapy ze souboru `%s'

en: Loading binary unicode screen map from file %s
cs: Načítám binární mapu obrazovky unicode ze souboru %s

en: Loading symbolic screen map from file %s
cs: Načítám symbolickou mapu obrazovky ze souboru %s

en: Error parsing symbolic map from `%s', line %d
cs: Chyba při zpracovávání symbolické mapy z `%s', řádek %d

en: Error writing map to file
cs: Chyba při zápisu mapy do souboru

en: Cannot read console map
cs: Nemohu číst mapu konzoly

en: Saved screen map in `%s'
cs: Mapa obrazovky uložena v `%s'

en: Usage: %s [OPTIONS] -- command
    
    This utility help you to start a program on a new virtual terminal (VT).
    
    Options:
      -c, --console=NUM   use the given VT number;
      -e, --exec          execute the command, without forking;
      -f, --force         force opening a VT without checking;
      -l, --login         make the command a login shell;
      -u, --user          figure out the owner of the current VT;
      -s, --switch        switch to the new VT;
      -w, --wait          wait for command to complete;
      -v, --verbose       print a message for each action;
      -V, --version       print program version and exit;
      -h, --help          output a brief help message.
cs: Použít: %s [PŘEPÍNAČE] -- příkaz
    
    Tento nástroj vám pomůže spustit program na novém virtuálním terminálu (VT).
    
    Přepínače:
      -c, --console=ČÍSLO  použije zadané číslo VT;
      -e, --exec           spustí příkaz bez rozvětvení procesů;
      -f, --force          vynutí otevření VT bez kontrol;
      -l, --login          učiní program přihlašovacím shellem;
      -u, --user           zjistí vlastníka současného VT;
      -s, --switch         přepne na nový VT;
      -w, --wait           počká na dokončení příkazu;
      -v, --verbose        vypíše zprávu ke každé akci;
      -V, --version        vypíše verzi programu a skončí;
      -h, --help           vypíše stručný návod na použití.

en: Couldn't find owner of current tty!
cs: Vlastníka současného TTY nebylo možné zjistit!

en: %s: Illegal vt number
cs: %s: Nedovolené číslo VT

en: Only root can use the -u flag.
cs: Jen superuživatel může používat přepínač -u.

en: Couldn't get a file descriptor referring to the console
cs: Nebylo možné získat deskriptor souboru odkazující na konzolu

en: Cannot find a free vt
cs: Nebylo možné nalézt volný VT

en: Cannot check whether vt %d is free; use `%s -f' to force.
cs: Nelze zkontrolovat, jestli VT %d je volný. Použijte „%s -f“ k vynucení.

en: vt %d is in use; command aborted; use `%s -f' to force.
cs: VT %d se používá; příkaz přerušen; použijte „%s -f“ pro vynucení.

en: Unable to find command.
cs: Příkaz nelze nalézt.

en: Unable to set new session
cs: Nelze nastavit novou relaci

en: Unable to open %s
cs: %s nelze otevřít

en: Using VT %s
cs: Použije se VT %s

en: Cannot open %s read/write
cs: %s nelze otevřít pro čtení i zápis

en: Couldn't activate vt %d
cs: VT %d se nepodařilo aktivovat

en: Activation interrupted?
cs: Aktivace přerušena?

en: Couldn't deallocate console %d
cs: Nebylo možné dealokovat konzolu %d

en: %s: short ucs2 unicode table
cs: %s: krátká tabulka unicode ucs2

en: %s: short utf8 unicode table
cs: %s: krátká tabulka unicode utf8

en: %s: bad utf8
cs: %s: špatné utf8

en: %s: unknown utf8 error
cs: %s: neznámá chyba utf8

en: %s: short unicode table
cs: %s: krátká tabulka unicode

en: %s: Error reading input font
cs: %s: Chyba při čtení vstupního písma

en: %s: Bad call of readpsffont
cs: %s: Špatné volání readpsffont

en: %s: Unsupported psf file mode (%d)
cs: %s: Nepodporovaný režim souboru psf (%d)

en: %s: Unsupported psf version (%d)
cs: %s: Nepodporovaná verze psf (%d)

en: %s: zero input font length?
cs: %s: nulová délka vstupního písma?

en: %s: zero input character size?
cs: %s: nulová velikost vstupního znaku?

en: %s: Input file: bad input length (%d)
cs: %s: Vstupní soubor: špatná délka vstupu (%d)

en: %s: Input file: trailing garbage
cs: %s: Vstupní soubor: smetí na konci

en: appendunicode: illegal unicode %u
cs: appendunicode: neplatné unicode %u

en: Cannot write font file header
cs: Nemohu zapsat hlavičku souboru písma

en: Cannot write font file
cs: Nemohu zapsat soubor písma

en: %s: Warning: line too long
cs: %s: Varování: řádek příliš dlouhý

en: %s: Bad input line: %s
cs: %s: Špatný řádek vstupu: %s

en: %s: Glyph number (0x%lx) past end of font
cs: %s: Číslo glyphu (0x%lx) za koncem písma

en: %s: Bad end of range (0x%lx)
cs: %s: Špatný konec rozsahu (0x%lx)

en: %s: Corresponding to a range of font positions, there should be a Unicode range
cs: %s: Měl by existovat rozsah Unicode odpovídající rozsahu pozic písma

en: Usage:
    	%s infont intable outfont
cs: Použití:
    	%s vstupnípísmo vstupnítabulka výstupnípísmo

en: Usage:
    	%s infont [outtable]
cs: Použití:
    	%s vstupnípísmo [výstupnítabulka]

en: Usage:
    	%s infont outfont
cs: Použití:
    	%s vstupnípísmo výstupnípísmo

en: Usage:
    	%s [-i infont] [-o outfont] [-it intable] [-ot outtable] [-nt]
cs: Použití:
    	%s [-i vstupnípísmo] [-o výstupnípíso] [-it vstupnítabulka]
               [-ot výstupnítabulka] [-nt]

en: %s: Bad magic number on %s
cs: %s: Špatné magické číslo v %s

en: %s: psf file with unknown magic
cs: %s: soubor psf s neznámým magickým číslem

en: %s: input font does not have an index
cs: %s: vstupní písmo nemá index

en: resizecons: cannot find videomode file %s
cs: resizecons: nemohu najít soubor videorežimu %s

en: Invalid number of lines
cs: Neplatný počet řádků

en: Old mode: %dx%d  New mode: %dx%d
cs: Starý režim: %d×%d  New mode: %d×%d

en: Old #scanlines: %d  New #scanlines: %d  Character height: %d
cs: Starý počet #scanline: %d  Nový #scanline: %d  Výška znaku: %d

en: resizecons: the command `%s' failed
cs: resizecons: příkaz `%s' selhal

en: resizecons: don't forget to change TERM (maybe to con%dx%d or linux-%dx%d)
cs: resizecons: nezapomeňte změnit TERM (možná na con%dx%d nebo linux-%dx%d)

en: resizecons:
    call is:  resizecons COLSxROWS  or:  resizecons COLS ROWS
    or: resizecons -lines ROWS, with ROWS one of 25, 28, 30, 34, 36, 40, 44, 50, 60
cs: resizecons:
    volání je:  resizecons SLOUPCŮxŘÁDKŮ  nebo:  resizecons SLOUPCŮ ŘÁDKŮ
    nebo: resizecons -lines ŘÁDKŮ, ke ŘÁDKŮ je jedno z 25, 28, 30, 34, 36, 40, 44, 50, 60

en: resizecons: cannot get I/O permissions.
cs: resizecons: nemohu získat oprávnění k I/O.

en: usage: screendump [n]
cs: použití: screendump [n]

en: Error reading %s
cs: Chyba při čtení %s

en: couldn't read %s, and cannot ioctl dump
cs: nemohu načíst %s a nemohu ioctl dump

en: couldn't read %s
cs: nemohu načíst %s

en: Strange ... screen is both %dx%d and %dx%d ??
cs: Divné ... obrazovka je zároveň %d×%d a %d×%d ??

en: Error writing screendump
cs: Chyba při zápisu zachycení obrazovky

en: Usage: setfont [write-options] [-<N>] [newfont..] [-m consolemap] [-u unicodemap]
      write-options (take place before file loading):
        -o  <filename>  Write current font to <filename>
        -O  <filename>  Write current font and unicode map to <filename>
        -om <filename>  Write current consolemap to <filename>
        -ou <filename>  Write current unicodemap to <filename>
    If no newfont and no -[o|O|om|ou|m|u] option is given,
    a default font is loaded:
        setfont         Load font "default[.gz]"
        setfont -<N>    Load font "default8x<N>[.gz]"
    The -<N> option selects a font from a codepage that contains three fonts:
        setfont -{8|14|16} codepage.cp[.gz]   Load 8x<N> font from codepage.cp
    Explicitly (with -m or -u) or implicitly (in the fontfile) given mappings
    will be loaded and, in the case of consolemaps, activated.
        -h<N>      (no space) Override font height.
        -m <fn>    Load console screen map.
        -u <fn>    Load font unicode map.
        -m none    Suppress loading and activation of a screen map.
        -u none    Suppress loading of a unicode map.
        -v         Be verbose.
        -C <cons>  Indicate console device to be used.
        -V         Print version and exit.
    Files are loaded from the current directory or %s/*/.
cs: Použití: setfont [přep-z] [-<N>] [novépísmo..] [-m mapakonzoly] [-u mapaunicode]
      přep-z (mají vliv před načítáním souboru):
        -o  <názevsouboru>	Zapsat aktuální písmo do <názevsouboru>
        -O  <názevsouboru>	Zapsat aktuální písmo a mapu unicode do <názevsouboru>
        -om <názevsouboru>	Zapsat aktuální mapu konzoly do <názevsouboru>
        -ou <názevsouboru>	Zapsat aktuální mapu unicode do <názevsouboru>
    Není-li zadáno novépísmo ani přepínač -[o|O|om|ou|m|u],
    je načteno implicitní písmo:
        setfont             Načíst písmo "default[.gz]"
        setfont -<N>        Načíst písmo "default8x<N>[.gz]"
    Přepínač -<N> vybírá písmo z codepage, která obsahuje tři písma:
        setfont -{8|14|16} codepage.cp[.gz]   Načíst písmo 8×<N> z codepage.cp
    Explicitně (pomocí -m nebo -u) nebo implicitně (v souboru písma) daná mapování
    budou načtena a v případě map konzoly aktivována.
        -h<N>       (bez mezery) Vnutit výšku písma.
        -m <fn>     Načíst mapu obrazovky konzoly.
        -u <fn>     Načíst mapu unicode písma.
        -m none	Potlačit načítání a aktivaci mapy obrazovky.
        -u none	Potlačit načítání mapy unicode.
        -v		Být podrobný.
        -C <konz>   Určení zařízení konzoly, kterou používat.
        -V		Vytisknout verzi a skončit.
    Soubory jsou načítány z aktuálního adresáře nebo %s/*/.

en: setfont: too many input files
cs: setfont: příliš mnoho vstupních souborů

en: setfont: cannot both restore from character ROM and from file. Font unchanged.
cs: setfont: nemohu zároveň obnovovat z ROM znaků a ze souboru. Písmo nezměněno.

en: Bad character height %d
cs: Špatná výška znaku %d

en: Bad character width %d
cs: Špatná šířka znaku %d

en: %s: font position 32 is nonblank
cs: %s: pozice písma 32 je neprázdná

en: %s: wiped it
cs: %s: vymazal jsem ji

en: %s: background will look funny
cs: %s: pozadí bude vypadat divně

en: Loading %d-char %dx%d font from file %s
cs: Načítám  %d-znakové písmo %d×%d ze souboru %s

en: Loading %d-char %dx%d font
cs: Načítám %d-znakové písmo %d×%d

en: Loading %d-char %dx%d (%d) font from file %s
cs: Načítám %d-znakové písmo %d×%d (%d) ze souboru %s

en: Loading %d-char %dx%d (%d) font
cs: Načítám %d-znakové písmo %d×%d (%d)

en: %s: bug in do_loadtable
cs: %s: chyba v do_loadtable

en: Loading Unicode mapping table...
cs: Načítám mapovací tabulku Unicode...

en: Cannot open font file %s
cs: Nemohu otevřít soubor písma %s

en: When loading several fonts, all must be psf fonts - %s isn't
cs: Při načítání více písem musí všechna být písma psf - %s není

en: Read %d-char %dx%d font from file %s
cs: Načten %d-znakové písmo %d×%d ze souboru %s

en: When loading several fonts, all must have the same height
cs: Při načítání více písem musí všechna míst stejnou výšku

en: When loading several fonts, all must have the same width
cs: Při načítání více písem musí všechna míst stejnou šířku

en: Cannot find default font
cs: Nemohu najít implicitní písmo

en: Cannot find %s font
cs: Nemohu najít písmo %s

en: Reading font file %s
cs: Čtu soubor písma %s

en: No final newline in combine file
cs: Chybí koncový konec řádku v souboru combine

en: Too many files to combine
cs: Příliš mnoho souborů pro kombinování

en: Hmm - a font from restorefont? Using the first half.
cs: Hmm - písmo z restorefont? Používám první polovinu.

en: Bad input file size
cs: Špatná velikost vstupního souboru

en: This file contains 3 fonts: 8x8, 8x14 and 8x16. Please indicate
    using an option -8 or -14 or -16 which one you want loaded.
cs: Tento soubor obsahuje tři písma: 8×8, 8×14 a 8×16. Naznačte prosím
    pomocí přepínače -8 nebo -14 nebo -16, které chcete načíst.

en: You asked for font size %d, but only 8, 14, 16 are possible here.
cs: Požádali jste o velikost písma %d, ale tady je možné jen 8, 14, 16.

en: Found nothing to save
cs: Nenalezeno nic k uložení

en: Saved %d-char %dx%d font file on %s
cs: Uložen %d-znakový soubor písma %d×%d do %s

en: usage: setkeycode scancode keycode ...
     (where scancode is either xx or e0xx, given in hexadecimal,
      and keycode is given in decimal)
cs: použití: setkeycode scankód kód_klávesy ...
     (kde scankód je buď xx nebo e0xx, dáno šestnáctkově,
      a kód klávesy je dán desítkově)

en: even number of arguments expected
cs: očekáván sudý počet argumentů

en: error reading scancode
cs: chyba při čtení scankódu

en: code outside bounds
cs: kód mimo hranice

en: failed to set scancode %x to keycode %d: ioctl KDSETKEYCODE
cs: nastavení scankódu %x na kód klávesy %d selhalo: IOCTL KDSETKEYCODE

en: Usage:
    	setleds [-v] [-L] [-D] [-F] [[+|-][ num | caps | scroll %s]]
    Thus,
    	setleds +caps -num
    will set CapsLock, clear NumLock and leave ScrollLock unchanged.
    The settings before and after the change (if any) are reported
    when the -v option is given or when no change is requested.
    Normally, setleds influences the vt flag settings
    (and these are usually reflected in the leds).
    With -L, setleds only sets the leds, and leaves the flags alone.
    With -D, setleds sets both the flags and the default flags, so
    that a subsequent reset will not change the flags.
cs: Použití:
    	setleds [-v] [-L] [-D] [-F] [[+|-][ num | caps | scroll %s]]
    Takže,
    	setleds +caps -num
    nastaví CapsLock, vymaže NumLock a nechá ScrollLock beze změny.
    Nastavení před a po změně (je-li nějaká) jsou vypsány, když je
    dán přepínač -v nebo když není požadována změna.
    Normálně setleds ovlivňuje nastavení příznaku vt
    (které jsou obvykle promítnuty do led).
    S -L, setleds jen nastaví led a nechá příznaky na pokoji.
    S -D, setleds nastaví jak příznaky a implicitní příznaky,
    takže následný reset nezmění příznaky.

en: on
cs: zapnut

en: off
cs: vypnut

en: Error reading current led setting. Maybe stdin is not a VT?: ioctl KDGETLED
cs: Chyba při čtení aktuálního nastavení LED. Možná stdin není VT?: IOCTL KDGETLED

en: Error reading current flags setting. Maybe you are not on the console?: ioctl KDGKBLED
cs: Chyba při čtení aktuálního nastavení příznaků. Možná nejste na konzole?: IOCTL KDGKBLED

en: Error reading current led setting from /dev/kbd: ioctl KIOCGLED
cs: Chyba při čtení aktuálního nastavení LED z /dev/kbd: IOCTL KIOCGLED

en: KIOCGLED unavailable?
cs: KIOCGLED není k dispozici?

en: Error reading current led setting from /dev/kbd: ioctl KIOCSLED
cs: Chyba při čtení aktuálního nastavení led z /dev/kbd: IOCTL KIOCSLED

en: KIOCSLED unavailable?
cs: KIOCSLED není k dispozici?

en: Error resetting ledmode
cs: Chyba při nulování ledmode

en: Current default flags:
cs: Momentální implicitní příznaky:

en: Current flags:
cs: Momentální příznaky:

en: Current leds:
cs: Momentální led:

en: unrecognized argument: _%s_
cs: nerozpoznaný argument: _%s_

en: Old default flags:
cs: Staré implicitní příznaky:

en: New default flags:
cs: Nové implicitní příznaky:

en: Old flags:
cs: Staré příznaky:

en: New flags:
cs: Nové příznaky:

en: Old leds:
cs: Staré led:

en: New leds:
cs: Nové led:

en: Usage:
    	setmetamode [ metabit | meta | bit | escprefix | esc | prefix ]
    Each vt has his own copy of this bit. Use
    	setmetamode [arg] < /dev/ttyn
    to change the settings of another vt.
    The setting before and after the change are reported.
cs: Použití:
    	setmetamode [ metabit | meta | bit | escprefix | esc | prefix ]
    Každý vt má svou vlastní kopii tohoto bitu. Použijte
    	setmetamode [arg] < /dev/ttyn
    pro změnu nastavení na jiném vt.
    Nastavení před a po změně je vypsáno.

en: Meta key sets high order bit
cs: Klávesa meta nastavuje nejvyšší bit

en: Meta key gives Esc prefix
cs: Klávesa meta dává předponu Esc

en: Strange mode for Meta key?
cs: Divný režim klávesy meta?

en: Error reading current setting. Maybe stdin is not a VT?: ioctl KDGKBMETA
cs: Chyba při čtení aktuálního nastavení. Možná stdin není VT?: IOCTL KDGKBMETA

en: old state:
cs: starý stav:

en: new state:
cs: nový stav:

en: usage: %s
cs: použití: %s

en: Usage: %s vga|FILE|-
    
    If you use the FILE parameter, FILE should be exactly 3 lines of
    comma-separated decimal values for RED, GREEN, and BLUE.
    
    To seed a valid FILE:
       cat /sys/module/vt/parameters/default_{red,grn,blu} > FILE
    
    and then edit the values in FILE.
cs: Použití: %s vga|SOUBOR|-
    
    Použijete-li parametr SOUBOR, SOUBOR by měl obsahovat přesně 3 řádky
    čárkou oddělených desítkových hodnot pro ČERVENOU, ZELENOU a MODROU.
    
    Platný SOUBOR vytvoříte takto:
       cat /sys/module/vt/parameters/default_{red,grn,blu} > SOUBOR
    
    a pak upravte hodnoty v SOUBORU.

en: Error: %s: Invalid value in field %u in line %u.
cs: Chyba: %s: Neplatná hodnota v položce %u na řádku %u.

en: Error: %s: Insufficient number of fields in line %u.
cs: Chyba: %s: Nedostatečný počet položek na řádku %u.

en: Error: %s: Line %u has ended unexpectedly.
cs: Chyba: %s: Řádek %u neočekávaně skončil.

en: Error: %s: Line %u is too long.
cs: Chyba: %s: Řádek %u je příliš dlouhý.

en: failed to restore original translation table
cs: nemohu obnovit původní tabulku překladu

en: failed to restore original unimap
cs: nemohu obnovit původní unimap

en: cannot change translation table
cs: nemohu změnit tabulku překladu

en: usage: showconsolefont -V|--version
           showconsolefont [-C tty] [-v] [-i]
    (probably after loading a font with `setfont font')
    
    Valid options are:
     -C tty   Device to read the font from. Default: current tty.
     -v       Be more verbose.
     -i       Don't print out the font table, just show
              ROWSxCOLSxCOUNT and exit.
cs: použití: showconsolefont -V|--version
             showconsolefont [-C tty] [-v] [i]
    (pravděpodobně po načtení písma pomocí `setfont font')
    
    Platné přepínače jsou:
     -C tty   Zařízení, ze kterého číst písmo.  Implicitně aktuální tty.
     -v       Být podrobnější.
     -i       Nevypisovat tabulku písma, jen zobrazit ŘÁDKŮxSLOUPCŮxPOČET a skončit.

en: Character count: %d
cs: Počet znaků:     %d

en: Font width     : %d
cs: Šířka fontu:     %d

en: Font height    : %d
cs: Výška fontu:     %d

en: Showing %d-char font
cs: Zobrazuje se %d-znakový font

en: ?UNKNOWN?
cs: ?NEZNÁMÝ?

en: kb mode was %s
cs: režim klávesnice byl %s

en: [ if you are trying this under X, it might not work
    since the X server is also reading /dev/console ]
cs: [ pokud to zkoušíte pod X, možná to nebude fungovat,
    protože X server také čte /dev/console ]

en: caught signal %d, cleaning up...
cs: chytil jsem signál %d, uklízím...

en: showkey version %s
    
    usage: showkey [options...]
    
    valid options are:
    
    	-h --help	display this help text
    	-a --ascii	display the decimal/octal/hex values of the keys
    	-s --scancodes	display only the raw scan-codes
    	-k --keycodes	display only the interpreted keycodes (default)
cs: showkey verze %s
    
    použití: showkey [přepínače...]
    
    platné přepínače jsou:
    
    	-h --help	zobrazit tento text nápovědy
    	-a --ascii	zobrazit desítkové/osmičkové/hex hodnoty kláves
    	-s --scancodes	zobrazit jen přímé scan-kódy
    	-k --keycodes	zobrazit jen interpretované kódy kláves (implicitní)

en: 
    Press any keys - Ctrl-D will terminate this program
cs: 
    Stiskněte libovolné klávesy - Ctrl-D ukončí tento program

en: press any key (program terminates 10s after last keypress)...
cs: stiskněte libovolnou klávesu (program skončí 10 s po posledním stisku klávesy)...

en: release
cs: uvolnění

en: press
cs: stisknutí

en: keycode %3d %s
cs: kód klávesy %3d %s

en: usage: totextmode
cs: použití: totextmode

en: Please try again later.
cs: Prosím, zkuste to znovu.

en: The entire console display is now completely locked by %s.
cs: Celý displej konzole je nyní zcela uzamknut uživatelem %s.

en: The %s is now locked by %s.
cs: %s je nyní uzamknut uživatelem %s.

en: Use Alt-function keys to switch to other virtual consoles.
cs: Použijte Alt a funkční klávesy pro přepnutí na jiné virtuální konzoly.

en: Try `%s --help' for more information.
cs: Podrobnosti získáte příkazem „%s --help“.

en: %s: locks virtual consoles, saving your current session.
    Usage: %s [options]
           Where [options] are any of:
    -c or --current: lock only this virtual console, allowing user to
           switch to other virtual consoles.
    -a or --all: lock all virtual consoles by preventing other users
           from switching virtual consoles.
    -v or --version: Print the version number of vlock and exit.
    -h or --help: Print this help message and exit.
cs: %s: zamkne virtuální konzoly, uloží současnou relaci.
    Použití: %s [přepínače]
           Kde [přepínače] jsou kterýkoliv z:
    -c nebo --current: zamkne pouze tuto virtuální konzolu, dovolí uživateli
           přepnout na jiné virtuální konzoly.
    -a nebo --all: zamkne všechny virtuální konzoly, zabrání ostatním uživatelům
           přepínat mezi virtuálními konzolemi.
    -v nebo --version: vypíše číslo verze vlocku a skončí.
    -h nebo --help: vypíše tuto nápovědu a skončí.

en: unrecognized user
cs: nerozpoznaný uživatel

en: stdin is not a tty
cs: standardní vstup není TTY

en: This tty (%s) is not a virtual console.
cs: Tento TTY (%s) není virtuální konzola.

en: The entire console display cannot be locked.
cs: Nelze uzamknout celý displej konzole.
