light-locker - en to ca translation catalogue (37 entries)

en: Query the state of the locker
ca: Consulta l'estat del bloquejador

en: Query the length of time the locker has been active
ca: Consulta l'estona que el bloquejador ha estat actiu

en: Tells the running locker process to lock the screen immediately
ca: Indica al procés local del bloquejador que bloquegi la pantalla immediatament

en: Turn the screensaver on (blank the screen)
ca: Activa l'estalvi de pantalla (pantalla en negre)

en: If the screensaver is active then deactivate it (un-blank the screen)
ca: Si l'estalvi de pantalla està activat, es desactiva (pantalla no en negre)

en: Poke the running locker to simulate user activity
ca: Burxa el bloquejador en execució per simular l'activitat de l'usuari

en: Inhibit the screensaver from activating. Terminate the light-locker-command process to end inhibition.
ca: Inhibeix l'activació de l'estalvi de pantalla. Mateu el procés light-locker-command per acabar la inhibició.

en: The calling application that is inhibiting the screensaver
ca: L'aplicació que està inhibint l'estalvi de pantalla

en: The reason for inhibiting the screensaver
ca: La raó per inhibir l'estalvi de pantalla

en: Version of this application
ca: La versió d'aquesta aplicació

en: The screensaver is active
ca: L'estalvi de pantalla està actiu.

en: The screensaver is inactive
ca: L'estalvi de pantalla no està actiu.

en: The screensaver has been active for %d second.
     | The screensaver has been active for %d seconds.
ca[0]: L'estalvi de pantalla ha estat actiu durant %d segon.
ca[1]: L'estalvi de pantalla ha estat actiu durant %d segons.

en: The screensaver is not currently active.
ca: L'estalvi de pantalla ara no està actiu.

en: The session has been idle for %d second.
     | The session has been idle for %d seconds.
ca[0]: La sessió ha estat inactiva durant %d segon.
ca[1]: La sessió ha estat inactiva durant %d segons.

en: The screensaver has been inhibited with cookie %d
ca: El protector de pantalla s'ha inhibit amb la galeta %d

en: Send uninhibit to the screensaver with cookie %d
ca: Envia la desinhibició a l'estalvi de pantalla amb la galeta %d

en: Enable debugging code
ca: Habilita el codi de depuració

en: Lock the screen S seconds after the screensaver started
ca: Bloca la pantalla S segons després de l’inici de l’estalvi de pantalla

en: Lock the screen on screensaver deactivation
ca: Bloqueja la pantalla quan es desactivi l'estalvi

en: Lock the screen on screensaver activation
ca: Bloqueja la pantalla quan s'activi l'estalvi

en: Lock the screen on suspend/resume
ca: Bloqueja la pantalla en suspendre / continuar

en: Do not lock the screen on suspend/resume
ca: No bloquegis la pantalla en suspendre / continuar

en: Lock the screen on lid close
ca: Bloqueja la pantalla en tancar la tapa

en: Do not lock the screen on lid close
ca: No bloquegis la pantalla en tancar la tapa

en: Set idle hint during screensaver
ca: Estableix el suggeriment d'inactivitat durant l'estalvi de pantalla

en: Let something else handle the idle hint
ca: Permet que alguna altra cosa gestioni el suggeriment d'inactivitat

en: Screen Locker
ca: Bloquejador de pantalla

en: Launch screen locker program
ca: Obre el programa de bloqueig de la pantalla

en: failed to register with the message bus
ca: ha fallat el registre amb el bus de missatge

en: not connected to the message bus
ca: no connectat al bus de missatge

en: screensaver already running in this session
ca: L'estalvi de pantalla ja s'executa en aquesta sessió.

en: GNOME screensaver already running in this session
ca: L'estalvi de pantalla del GNOME ja s'executa en aquesta sessió

en: This session is locked
ca: Aquesta sessió està bloquejada

en: You'll be redirected to the unlock dialog automatically in a few seconds
ca: D'aquí uns segons se us redirigirà al diàleg de desbloqueig automàticament

en: Preview screen width
ca: Amplada de la pantalla de previsualització

en: Preview screen height
ca: Alçada de la pantalla de la previsualització
