light-locker - en to nb translation catalogue (37 entries)

en: Query the state of the locker
nb: Sjekk låsestatus

en: Query the length of time the locker has been active
nb: Sjekk hvor lenge låsen har vært på

en: Tells the running locker process to lock the screen immediately
nb: Gir låseprosessen beskjed om umiddelbar låsing

en: Turn the screensaver on (blank the screen)
nb: Skru på skjermsparer (dekker skjermen)

en: If the screensaver is active then deactivate it (un-blank the screen)
nb: Deaktiver skjermsparer hvis på (avdekker skjermen)

en: Poke the running locker to simulate user activity
nb: Simuler aktivitet under gjeldende lås

en: Inhibit the screensaver from activating. Terminate the light-locker-command process to end inhibition.
nb: Forhindre skjermspareren fra å aktivere. Omgjør light-locker-kommando for å avslutte forbud.

en: The calling application that is inhibiting the screensaver
nb: Påkalt program som forhindrer skjermsparer

en: The reason for inhibiting the screensaver
nb: Grunn til forhindring av skjermspareren

en: Version of this application
nb: Versjon av dette programmet

en: The screensaver is active
nb: Skjermsparer påslått

en: The screensaver is inactive
nb: Skjermspareren er inaktiv

en: The screensaver has been active for %d second.
     | The screensaver has been active for %d seconds.
nb[0]: Denne skjermspareren har vært inaktiv i %d sekund.
nb[1]: Denne skjermspareren har vært inaktiv i %d sekunder.

en: The screensaver is not currently active.
nb: Skjermsparer er for tiden inaktiv.

en: The session has been idle for %d second.
     | The session has been idle for %d seconds.
nb[0]: Denne økta har vært inaktiv i %d sekund.
nb[1]: Denne økta har vært inaktiv i %d sekunder.

en: The screensaver has been inhibited with cookie %d
nb: Skjermspareren har blitt forhindret med informasjonskapsel %d

en: Send uninhibit to the screensaver with cookie %d
nb: Send forhindring av skjermspareren ved bruk av informasjonskapsel %d

en: Enable debugging code
nb: Aktiver feilsøkingskode

en: Lock the screen S seconds after the screensaver started
nb: Lås skjermen S sekunder etter at skjermspareren har startet

en: Lock the screen on screensaver deactivation
nb: Lås skjermen ved deaktivering av skjermspareren

en: Lock the screen on screensaver activation
nb: Lås skjermen ved aktivering av skjermsparer

en: Lock the screen on suspend/resume
nb: Lås skjermen ved hvilemodus/igangsetting

en: Do not lock the screen on suspend/resume
nb: Ikke lås skjermen ved hvilemodus/igangsetting

en: Lock the screen on lid close
nb: Lås skjermen når skjermlokket lukkes

en: Do not lock the screen on lid close
nb: Ikke lås skjermen når skjermlokket lukkes

en: Set idle hint during screensaver
nb: Sett et lediggangshint i bruk av skjermsparer

en: Let something else handle the idle hint
nb: La noe annet handtere lediggangshintet

en: Screen Locker
nb: Skjermlås

en: Launch screen locker program
nb: Kjør skjermlåsningsprogram

en: failed to register with the message bus
nb: Registrering med meldingsbuss mislyktes

en: not connected to the message bus
nb: ikke tilkoblet meldingsbuss

en: screensaver already running in this session
nb: skjermsparer kjører allerede i denne økta

en: GNOME screensaver already running in this session
nb: GNOME-skjermsparer kjører allerede i denne økta

en: This session is locked
nb: Denne økta er låst

en: You'll be redirected to the unlock dialog automatically in a few seconds
nb: Du vil bli omdirigert til opplåsningsdialogen automatisk om noen sekunder

en: Preview screen width
nb: Forhåndsvis skjermbredde

en: Preview screen height
nb: Forhåndsvis skjermhøyde
