lives - en to sk translation catalogue (1179 entries)

en: and any information shown below:
sk: a všetky informácie uvedené nižšie:

en: Please install gdb and then run LiVES with the -debug option to collect more information.
sk: Prosím nainštalujte gdb a potom spustite LiVES s voľbou-debug pre zhromaždenie viac informácií.

en: Preserving set.
sk: Nastavenie zachovania.

note: TRANSLATORS: text saying "Any", for encoder and output format (as in "does not matter")
en: Any
sk: Ktorýkoľvek

note: TRANSLATORS: text saying "None", for playback plugin name (as in "none specified")
en: None
sk: Žiaden

note: TRANSLATORS: text saying "recommended", for plugin names, etc.
en: recommended
sk: doporučené

note: TRANSLATORS: text saying "disabled", (as in "not enabled")
en: disabled !
sk: zakázané !

note: TRANSLATORS: text saying "**The current layout**", to warn users that the current layout is affected
en: **The current layout**
sk: **Súčasné rozloženie**

note: TRANSLATORS: adjective for "Built in" type effects
en: Builtin
sk: Vstavané

note: TRANSLATORS: adjective for "Custom" type effects
en: Custom
sk: Vlastné

note: TRANSLATORS: adjective for "Test" type effects
en: Test
sk: Otestovať

en: 
    An incorrect version of smogrify was found in your path.
    
    Please review the README file which came with this package
    before running LiVES.
    
    Thankyou.
sk: 
    Bola nájdená nesprávna verzia smogrify vo vašom cieľovom adresári.
    
    Prosím prečítajte README súbor dodaný s týmto balíčkom
    pred spustením LiVES.
    
    Ďakujem.

en: 
    `smogrify` must be in your path, and be executable
    
    Please review the README file which came with this package
    before running LiVES.
sk: 
    'smogrify' musí byť v cieľovom adresári a musí být spustiteľný
    
    Prosim, prečítajte si ešte raz súbor README dodaný s týmto balíčkom
    pred spustením LiVES.

en: Starting...
sk: Začínam...

en: Resizing
sk: Zmena veľkosti

en: Loading realtime effect plugins...
sk: Načítavam efekt rozšírenia v réálnom čase...

en: Starting jack audio server...
sk: Spúšťam zvukový server jack...

en: 
    
    Window manager reports as "%s";
sk: 
    
    Správa manažéra okien ako "%s";

en: number of monitors detected: %d
sk: počet nájdených monitorov: %d

en: little endian
sk: malý endian

en: big endian
sk: veľký endian

en: Compiled with jack support, good !
sk: Kompilované s podporou jack, dobrá práca!

en: Welcome to LiVES version %s.
sk: Vítajte vo verzii LiVES %s.

en: 
    Startup syntax is: %s [opts] [filename [start_time] [frames]]
sk: 
    Štartovací syntax je: %s [opts] [filename [start_time] [frames]]

en: Where: filename is the name of a media file or backup file.
sk: Kde: názov súboru je názvom mediálneho súboru alebo záložného súboru.

en: start_time : filename start time in seconds
sk: čas_spustenia : čas do spustenia súboru v sekundách

en: frames : maximum number of frames to open
sk: snímky : maximálny počet snímkov, ktoré je možné otvoriť

en: opts can be:
sk: opts môže byť:

en: -help            : show this help text and exit
sk: -help : zobraziť túto nápovedu a ukončiť

en: -set <setname>   : autoload clip set setname
sk: -set <setname> : automaticky nastaviť zostavu klipu

en: -noset           : do not load any set on startup
sk: -noset : pri spustení nenahrať zostavu

en: -norecover       : force no-loading of crash recovery
sk: -nerocover : nenahrávať havarijnú zálohu

en: -recover         : force loading of crash recovery
sk: -recover : nahrať havarijnú zálohu

en: -nogui           : do not show the gui
sk: -nogui : nezobrazovať gui

en: -startup-ce      : start in clip editor mode
sk: -startup-ce : spustiť v režime editora klipu

en: -startup-mt      : start in multitrack mode
sk: -startup-mt : spustiť v režime viacstopého editora

en: -oscstart <port> : start OSC listener on UDP port <port>
sk: -oscstart <port> : spustiť počúvanie na UDP porte <port>

en: -nooscstart      : do not start OSC listener
sk: -nooscstart : nespúšťať OSC počúvanie

en: -devicemap <mapname>          : autoload devicemap
sk: -devicemap <mapname> : automatické spustenie mapovania jednotky

en: -debug            : try to debug crashes (requires 'gdb' installed)
sk: -debug : skúsiť ladenie zlyhania (vyžaduje nainštalovaný 'gdb' )

en: Starting GUI...
sk: Spúšťam GUI...

en: 
    LiVES was unable to locate 'convert'. You should install convert and image-magick if you want to use rendered effects.
sk: 
    LiVES nemôže nájsť 'convert'. Mali by ste nainštalovať convert a image magic ak chcete využiť efekty vykresľovania.

en: 
    LiVES was unable to locate 'composite'. You should install composite and image-magick if you want to use the merge function.
sk: 
    LiVES nemôže nájsť 'composite'. Mali by ste nainštalovať composite a image magic ak chcete využiť funkciu  spájania.

en: 
    LiVES was unable to locate 'sox'. Some audio features may not work. You should install 'sox'.
sk: 
    LiVES nemôže nájsť 'sox'. Niektoré zvukové funkcie nebudú fungovať. Mali by ste nainštalovať 'sox'.

en: Loading rendered effect plugins...
sk: Spúšťam rozšírenie vykresľovanie efektov

en: Autoloading set %s...
sk: Automaticky načítavam %s...

en: Invalid audio player %s
sk: Neplatný prehrávač zvuku %s

en: LiVES-%s: <%s> %dx%d : %d frames %d bpp %.3f fps
sk: LiVES-%s: <%s> %dx%d : %d snímky %d bpp %.3f fps

en: LiVES-%s: <%s> %dx%d : ??? frames ??? bpp %.3f fps
sk: LiVES-%s: <%s> %dx%d : ??? snímky ??? bpp %.3f fps

en: Play
sk: Prehrať

en: LiVES was unable to capture this image
sk: LiVES nebol schopný zachytiť tento obrázok

en: _Undo
sk: _Späť

en: _Redo
sk: _Znova

en: Directory name is too long !
sk: Názov adresára je príliš dlhý !

en: LiVES FAILED TO START YOUR SELECTED AUDIO PLAYER !
sk: LiVES NESPUSTIL VAMI VYBRANÝ PREHRÁVAČ ZVUKU !

en: Before starting LiVES, you need to choose an audio player.
    
    PULSE AUDIO is recommended for most users
sk: Pred spustením LiVES, musíte vybrať prehrávač zvuku.
    
    PULSE AUDIO je doporučené pre väčšinu používateľov

en: , but this version of LiVES was not compiled with pulse audio support.
sk: , ale táto verzia LiVES nebola kompilovaná pre podporu pulse audio.

en: JACK audio is recommended for pro users
sk: JACK audio je doporučené pre skúsených používateľov

en: , but this version of LiVES was not compiled with jack audio support.
sk: , ale táto verzia LiVES nebola kompilovaná pre podporu jack audio.

en: , but you do not have jackd installed. You may wish to install jackd first before running LiVES.
sk: , ale nemáte nainštalovaný jackd. Možno budete chcieť nainštalovať jackd pred spustením LiVES.

en: SOX may be used if neither of the preceding players work,
sk: SOX, môže byť použitý, ak nefunguje ani jeden z predchádzajúcich prehrávačov,

en: but you do not have sox installed.
    You are advised to install it before running LiVES.
sk: ale nemáte nainštalovaný sox. 
    Odporúčame nainštalovať ho pred spustením LiVES.

en: Use _jack audio player
sk: Použi _jack audio prehrávač

en: Use _sox audio player
sk: Použi _sox audio prehrávač

en: _Next
sk: _Nasledujúci

en: Skipped
sk: Preskočené

en: Failed
sk: Zlyhalo

en: LiVES will now run some basic configuration tests
sk: LiVES teraz spustí jednoduché testy konfigurácie

en: Checking for "sox" presence
sk: Kontrola prítomnosti "Sox"

en: You should install sox to be able to use all the audio features in LiVES
sk: Mali by ste nainštalovať sox, aby ste v LIVES mohli využívať všetky audio funkcie

en: Checking if sox can convert audio
sk: Kontrola, či sox dokáže konvertovať audio

en: You should install sox_fmt_all or similar
sk: Mali by ste nainštalovať sox_fmt_all alebo podobné

en: Checking for "convert" presence
sk: Kontrola prítomnosti "convert"

en: Install imageMagick to be able to use all of the rendered effects
sk: Nainštalujte ImageMagick aby ste mohli využiť všetky poskytnuté efekty

en: 
    
        Click Cancel to exit and install any missing components, or Next to continue
sk: 
    
        Kliknite na tlačidlo zrušiť pre ukončenie a nainštalovať chýbajúce súčasti, alebo ďalej pre pokračovanie

en: 
    
    Finally, you can choose the default startup interface for LiVES.
sk: 
    
    Nakoniec si môžete vybrať predvolené rozhranie pre spustenie LiVES.

en: 
    
    LiVES has two main interfaces and you can start up with either of them.
sk: 
    
    LiVES má dve hlavné rozhrania a môžete začať s niektorým z nich.

en: 
    
    The default can always be changed later from Preferences.
sk: 
    
    Predvolené možno kedykoľvek zmeniť v Nastaveniach.

en: Start in _Clip Edit mode
sk: Spustiť v móde Úprava _klipu

en: Start in _Multitrack mode
sk: Spustiť vo _Viacstopom móde

en: _Finish
sk: _Dokončiť

en: Let LiVES set the _file extension
sk: Nechať LiVES nastaviť _príponu súboru

en: If this is set, frames will be deinterlaced as they are imported.
sk: Ak je zapnuté, zo snímkov bude odstránené prekladanie tak, ako sú importované.

en: (Undefined)
sk: (Nedefinované)

en: (No video)
sk: (Žiadne video)

en: (No audio)
sk: (Žiadny zvuk)

en: Preview
sk: Náhľad

en: Click here to _Preview any selected video, image or audio file
sk: Kliknutím získate _náhľad vybraného videa, obrázku alebo zvukového súboru

en: Click here to _Preview any selected audio file
sk: Kliknutím zobrazíte _ukážku vybraných zvukových súborov

en: Click here to _Preview the video
sk: Kliknutím zobrazíte _ukážku vybraných video súborov

en: 
    Please Wait
sk: 
    Prosím čakajte

en: _Enough
sk: _Dostatočne

en: 
    
    Please Wait
    
    Remember to switch off effects (ctrl-0) afterwards !
sk: 
    
    Prosím čakajte
    
    Nezabudnite potom vypnúť efekty (ctrl-0) !

en: _Preview
sk: _Náhľad

en: Format
sk: Formátovanie

en: Frame size
sk: Veľkosť snímku

en: File size
sk: Veľkosť súboru

en: Byte size
sk: Veľkosť v bitoch

en: Frames
sk: Snímky

en: Events
sk: Udalosti

en: Total time
sk: Celkový čas

en: Audio
sk: Zvuk

en: Rate/size
sk: Pomer/veľkosť

en: Keep _my settings
sk: Ponechať _moje nastavenia

en: Use _recommended settings
sk: Použiť _doporučené nastavenia

en: _Save to file
sk: _Uložiť do súboru

en: _Close Window
sk: _Zatvoriť okno

en: Insert
sk: Vložiť

en: _Number of times to insert
sk: _Koľkokrát vložiť

en: _Insert to fit audio
sk: _Vložiť do dľžky zvuku

en: Insert _before selection
sk: Vložiť _pred výberom

en: Insert clipboard before selected frames
sk: Vložiť obsah stránky pred vybrané snímky

en: Insert _after selection
sk: Vložiť _za výber

en: Insert clipboard after selected frames
sk: Vložiť obsah stránky za vybrané snímky

en: Insert _with sound
sk: Vložiť _so zvukom

en: Insert with_out sound
sk: Vložiť _bez zvuku

en: URL :
sk: URL:

en: Do not send bandwidth information
sk: Neposielať informácie o šírke pásma

en: Try this setting if you are having problems getting a stream
sk: Ak máte problém s príjmom, skúste tieto nastavenia

en: You need to enter a name for the current clip set.
    This will allow you reload the layout with the same clips later.
    Please enter the set name you wish to use.
    LiVES will remind you to save the clip set later when you try to exit.
sk: Musíte vložiť názov súčasnej zostavy klipov.
    Budete môcť znovu otvoriť toto rozloženie s klipmi neskôr.
    Prosím napíšte názov zostavy, ktorý chcete použiť.
    LiVES Vám pripomenie uloženie zostavy pri ukončovaní.

en: In order to export this project, you must enter a name for this clip set.
    This will also be used for the project name.
sk: Musíte vložiť názov pro túto zostavu klipov ak chcete exportovať tento projekt.
    Ten bude použitý jako názov projektu.

en: New name
sk: Nový názov

en: Set name
sk: Zadať názov

en: _Advanced
sk: _Pokročilé

en: Track to load (from %s)
sk: Nahrať stopu (z %s)

en: DVD Title
sk: DVD titul

en: VCD Title
sk: VCD titul

en: Maximum number of tracks to display
sk: Maximálny počet zobrazených stôp

en: Device:        /dev/video
sk: Jednotka: /dev/video

en: Device:        fw:
sk: Jednotka: fw:

en: Chapter
sk: Kapitola

en: Channel
sk: Kanál

en: Fade in over
sk: Zosilniť cez

en: first
sk: prvý

en: Fade out over
sk: Zoslabiť cez

en: last
sk: posledný

en: seconds.
sk: sekundy.

en: selection
sk: výber

en: Title/Name :
sk: Titul/Názov :

en: Author/Artist :
sk: Autor/Umelec :

en: Comments :
sk: Komentáre :

en: You are about to leave multitrack mode.
    The current layout has not been saved.
    What would you like to do ?
sk: Chcete opustiť viacstopový režim.
    Súčasné zmeny neboli uložené.
    Čo chcete urobiť ?

en: You are about to leave multitrack mode.
    The current layout has been changed since the last save.
    What would you like to do ?
sk: Chcete opustiť viacstopový režim.
    Súčasné zmeny boli zmenené od posledného uloženia.
    Čo chcete urobiť ?

en: You are about to exit LiVES.
    The current clip set can be saved.
    What would you like to do ?
sk: Chystáte sa ukončiť LiVES.
    Súčasná zostava klipov nebola uložená.
    Čo chcete urobiť ?

en: The current clip set has not been saved.
    What would you like to do ?
sk: Súčasná zostava klipov nebola uložená.
    Čo chcete urobiť ?

en: The current layout has not been saved.
    What would you like to do ?
sk: Súčasné rozloženie nebolo uložené.
    Čo chcete urobiť ?

en: You are about to leave multitrack mode.
    The current layout contains generated frames and cannot be retained.
    What do you wish to do ?
sk: Chystáte sa opustiť viacstopový režim.
    Súčasné rozloženie obsahuje vytvorené snímky a nemôže byť zachované.
    Čo chcete urobiť ?

en: Clip set _name
sk: Zadať názov _klipu

en: _Wipe layout
sk: _Vymazať rozloženie

en: _Ignore changes
sk: _Ignorovať zmeny

en: _Delete clip set
sk: _Odstrániť zostavu klipov

en: _Delete layout
sk: _Odstrániť rozloženie

en: _Save layout
sk: _Uložiť rozloženie

en: _Save clip set
sk: _Uložiť zostavu klipov

en: 
    LiVES has detected a multitrack layout from a previous session.
    Would you like to try and recover it ?
sk: 
    LiVES zistil viacstopé rozloženie z predchádzajúceho sedenia.
    Chcete sa pokúsiť o jej obnovenie ?

en: Show Keys
sk: Zobraziť klávesy

en: Multitrack Keys
sk: Klávesy pre výber stopy

en: _Width
sk: _Šírka

en: Saving as set %s...
sk: Uložiť ako zostavu %s...

en: This file
sk: Tento súbor

en: ,
     - including the current layout -
sk: ,
     - vrátane aktuálneho rozloženia -

en: 
    %s
    is used in some multitrack layouts%s.
    
    Really close it ?
sk: 
    %s
    je použitý v niektorých viacstopých rozloženiach %s.
    
    Skutočne ukončiť ?

en: 
    %s
    is used in the current layout.
    
    Really close it ?
sk: 
    %s
    je použité v súčasnom rozložení.
    
    Skutočne chcete ukončiť ?

en: 
    Invalid project file.
sk: 
    Neplatný súbor projektu.

en: 
    A set called %s already exists.
    In order to import this project, you must rename or delete the existing set.
    You can do this by File|Reload Set, and giving the set name
    %s
    then File|Close/Save all Clips and provide a new set name or discard it.
    Once you have done this, you will be able to import the new project.
sk: 
    Zostava nazvaná %s už existuje.
    Ak chcete importovať tento projekt, musíte premenovať alebo odstrániť existujúcu zostavu.
    Urobte to v ponuke Súbor|Znovu otvoriť súbor a pomenujte súbor
    %s
    potom Súbor|Zavrieť/Uložiť všetky klipy a zadajte nový názov alebo ho vymažte.
    Ak to urobíte, potom môžete importovať nový projekt.

en: Importing the project %s as set %s...
sk: Importujem projekt %s ako zostavu %s...

en: Importing project
sk: Importujem projekt

en: Exporting project %s...
sk: Exportujem projekt %s...

en: Exporting project
sk: Exportujem projekt

en: 
    
    Set will be deleted from the disk.
    Are you sure ?
sk: 
    
    Zostava bude odstránená z disku.
    Ste si istý ?

en: Deleting set...
sk: Odstraňujem zostavu...

en: Deleting set
sk: Odstraňujem zostavu

en: Set %s was permanently deleted from the disk.
sk: Zostava %s bola navždy odstránená z disku.

en: Insert Silence
sk: Vložiť ticho

en: Undoing
sk: Vraciam späť

en: Clearing frame images
sk: Čistenie rámu obrázkov

en: Deleting excess frames
sk: Mazanie nadbytočných snímkov

en: Length of video is now %d frames at %.3f frames per second.
sk: Dĺžka videa je teraz %d obrázkov pri %.3f snímkov za sekundu.

en: Clipboard was resampled to %d frames.
sk: Schránka bola prevzorkovaná na %d snímkov.

en: Redoing
sk: Prestavba

en: Copying to the clipboard
sk: Kopírovanie do schránky

en: Cut
sk: Vystrihnúť

en: Pasting
sk: Vložiť

en: This operation requires resizing or converting of frames.
    Please install 'convert' from the Image-magick package, and then restart LiVES.
sk: Táto operácia si vyžaduje zmenu veľkosti alebo konverziu snímok.
    Prosím, nainštalujte 'convert' z balíčka Image-magick a reštartujte LiVES.

en: 
    
    Video is longer than audio.
    Try selecting all frames, and then using 
    the 'Trim Audio' function from the Audio menu.
sk: 
    
    Video je dlhšie ako zvuk.
    Skúste označiť všetky snímky a potom použite 
    Funkciu 'Trim Audio' z ponuky zvuku.

en: LiVES cannot insert because the audio rates do not match.
    Please install 'sox', and try again.
sk: LiVES nemohol vložiť pretože nesúhlasí pomer zvuku.
    Prosím nainštalujte 'sox' a skúste znova.

en: 
    Insertion will cause frames to shift in some multitrack layouts.
    Are you sure you wish to continue ?
sk: 
    Vložením dôjde k posunu snímkov v niektorých viacstopových rozmiestneniach.
    Skutočne chcete pokračovať ?

en: 
    Insertion will cause audio to shift in some multitrack layouts.
    Are you sure you wish to continue ?
sk: 
    Vložením dôjde k posunu zvuku v niektorých viacstopových rozmiestneniach.
    Skutočne chcete pokračovať ?

en: Resampling clipboard audio
sk: Prevzorkovať zvuk v schránke

en: 
    
    LiVES was unable to resample the clipboard audio. 
    Clipboard audio has been erased.
sk: 
    
    LiVES nemohol prevzokovať zvuk v schránke. 
    Zvuk bol zo schránky vymazaný.

en: 
    
    LiVES was unable to resample the clipboard audio.
    Do you wish to continue with the insert 
    using unchanged audio ?
sk: 
    
    LiVES nemohol prevzokovať zvuk v schránke. 
    Chcete pokračovať s vložením 
    nezmeneného zvuku ?

en: Inserting %d%s frames from the clipboard...
sk: Vkladám %d%s snímkov zo schránky...

en: Inserting
sk: Vkladám

en: Inserting %d times from the clipboard%s...
sk: Vložiť %d krát zo schránky%s...

en: Inserting %d frames from the clipboard%s...
sk: Vloženie %d snímkov zo schránky%s...

en: Cancelling
sk: Rušenie

en: 
    Deleting all frames will close this file.
    Are you sure ?
sk: 
    Odstránenie všetkých snímkov zatvorí súbor.
    Ste si istý ?

en: 
    Deletion will cause missing frames in some multitrack layouts.
    Are you sure you wish to continue ?
sk: 
    Odstránenie spôsobí stratenie snímkov v niektorých viacstopových rozdeleniach.
    Ste si istý, že chcete pokračovať ?

en: 
    Deletion will cause missing audio in some multitrack layouts.
    Are you sure you wish to continue ?
sk: 
    Odstránenie spôsobí stratenie zvuku v niektorých viacstopových rozdeleniach.
    Ste si istý, že chcete pokračovať ?

en: 
    Deletion will cause frames to shift in some multitrack layouts.
    Are you sure you wish to continue ?
sk: 
    Odstránenie spôsobí posun snímkov v niektorých viacstopových rozdeleniach.
    Ste si istý, že chcete pokračovať ?

en: 
    Deletion will cause audio to shift in some multitrack layouts.
    Are you sure you wish to continue ?
sk: 
    Odstránenie spôsobí posun zvuku v niektorých viacstopových rozdeleniach.
    Ste si istý, že chcete pokračovať ?

en: Deleting frames %d to %d%s...
sk: Odstraňujem snímky %d do %d%s...

en: Deleting
sk: Odstraňuje sa

en: Delete
sk: Odstrániť

en: 
    
    Selection is locked.
sk: 
    
    Výber je zamknutý.

en: Ready to record. Use 'control' and cursor keys during playback to record your performance.
    (To cancel, press 'r' or click on Play|Record Performance again before you play.)
sk: Pripravené na nahrávanie. Použi 'control' a kurzorové klávesy na nahrávanie.
    (Pre zrušenie, stlačte 'r' alebo kliknite na Prehrať|Nahrávať opäť pred prehraním.)

en: Record cancelled.
sk: Nahrávanie zrušené.

en: 
    
    The '%s' plugin reports:
    %s
sk: 
    
    Správy '%s' o rozšírení:
    %s

en: 
    
    Unable to find the 'init' method in the %s plugin.
    The plugin may be broken or not installed correctly.
sk: 
    
    Nedá sa nájsť 'init' metóda v %s rozšírení.
    Rozšírenie môže byť poškodené alebo nie je správne nainštalované.

en: Saving the set will cause copies of all loaded clips to remain on the disk%s.
    
    Please press 'Cancel' if that is not what you want.
sk: Uloženie zostavy spôsobí, že kópie všetkých otvorených klipov zostanú na disku%s.
    
    Prosím stlačte 'Zrušit' ak nesúhlasíte.

en: Saving set %s
sk: Uloženie zostavy %s

en: Loading clips from set %s
sk: Načítavam klipy zo zostavy %s

en: LiVES will attempt to recover some disk space.
    You should ONLY run this if you have no other copies of LiVES running on this machine.
    Click OK to proceed.
sk: LiVES se pokúsi obnoviť miesto na disku.
    Pokračujte IBA ak nemáte spustenú dalšiu kópiu LiVES.
    Pokračujete kliknutím na OK.

en: Cleaning up disk space...
sk: Čistenie disku...

en: Resetting frame rates and frame values...
sk: Resetovanie hodnotenia snímkov a hodnoty snímkov...

en: 
    (%d virtual)
sk: 
    (%d virtuálnej)

en: 
    (%d decoded)
sk: 
    (%d dekódované)

en: 
      %.2f sec.
sk: 
      %.2f sek.

en: unsigned
sk: nepodpísané

en: signed
sk: podpísané

en: big-endian
sk: veľký-endian

en: little-endian
sk: malý-endian

en: 
      Opening...
sk: 
      Otváram...

en: A video editor and VJ program.
sk: Úprava videa a VJ program

en: Fullscreen playback (f)
sk: Prehranie na celej obrazovke (f)

en: Fullscreen playback off (f)
sk: Prehranie na celej obrazovke vypnuté (f)

en: Double size (d)
sk: Dvojitá veľkosť (d)

en: Single size (d)
sk: Vlastná veľkosť (d)

en: Hide the play window (s)
sk: Skryť okno s prehrávaním (s)

en: Show the play window (s)
sk: Zobraziť okno s prehrávaním (s)

en: Play in separate window (s)
sk: Prehrať v oddelenom okne (s)

en: Switch continuous looping off (o)
sk: Vypnúť nekonečnú sľučku (o)

en: Switch continuous looping on (o)
sk: Zapnúť nekonečnú sľučku (o)

en: Audio volume (%.2f)
sk: Hlasitosť zvuku (%.2f)

en: Unmute the audio (z)
sk: Zapnúť zvuk (z)

en: Mute the audio (z)
sk: Vypnúť zvuk (z)

en: Reversing clipboard...
sk: Vratná schránka...

en: Reversing clipboard
sk: Vratná schránka

en: 
    Loading new audio may cause missing audio in some multitrack layouts.
    Are you sure you wish to continue ?
    .
sk: 
    Načítanie nového zvuku môže spôsobiť stratenie zvuku v niektorých viacstopých rozloženiach. 
    Naozaj chcete pokračovať?

en: Opening audio %s, type %s...
sk: Otváram zvuk %s, typ %s...

en: Opening audio
sk: Otváram zvuk

en: Committing audio
sk: Vytvoriť zvuk

en: New Audio
sk: Nový zvuk

en: Opening CD track %d from %s...
sk: Otváranie stopy na CD %d od %s...

en: CD track %d
sk: Stopa na CD %d

en: Opening CD track...
sk: Otváram stopu na CD...

en: Error loading CD track
sk: Chyba pri načítaní CD stopy

en: Clear _Errors
sk: Vymazanie _chýb

en: _Delete affected layouts
sk: _Odstrániť postihnuté rozloženia

en: Resume
sk: Obnoviť

en: paused...
sk: pozastavené...

en: resumed...
sk: pokračovanie...

en: Keep
sk: Ponechať

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: 
    
    You must install "xwininfo" before you can use this feature
sk: 
    
    Je potrebné nainštalovať "xwininfo" predtým, ako budete môcť používať túto funkciu

en: 
    Record time must be greater than 0.
sk: 
    Nahrávací čas musí byť väčší ako 0.

en: Capture an External Window:
    
    Click on 'OK', then click on any window to capture it
    Click 'Cancel' to cancel
sk: Zachytiť vo vonkajšom okne:
    
    Kliknite na 'OK' ,potom kliknite na každé okno pre zachytenie obsahu
    Kliknite na 'Zrušiť' pre zrušenie

en: External window was released.
sk: Vonkajšie okno bola uvoľnené.

en: Click on a Window to Capture it
    Press 'q' to stop recording
sk: Kliknite na Okno pre nahrávanie
    Stlačte tlačidlo 'q' pre ukončenie nahrávania

en: 
    External window captured. Width=%d, height=%d, bpp=%d. *Do not resize*
    
    Stop or 'q' to finish.
    (Default of %.3f frames per second will be used.)
sk: 
    Externé okno zachytené. Šírka=%d, výška=%d, bpp=%d. *Nemeňte veľkosť*
    
    Stop nebo 'q' pre ukončenie.
    (Bude použité predvolené nastavenie %.3f snímkov za sekundu.)

en: LiVES was unable to capture this window. Sorry.
sk: LiVES nemôže zaznamenať toto okno. Prepáčte.

en: Export Selected Audio as...
sk: Exportovanie vybraného zvuku ako...

en: Export Audio as...
sk: Exportovať zvuk ako...

en: 
    
    The audio playback speed has been altered for this clip.
    Click 'OK' to export at the new speed, or 'Cancel' to export at the original rate.
sk: 
    
    Rýchlosť zvuku pre tento klip bola zmenená.
    Kliknite na 'OK' pre export s novou rýchlosťou alebo 'Zrušiť' a exportovat originálnym pomerom.

en: Exporting audio frames %d to %d as %s...
sk: Exportovanie zvukových snímkov %d do %d ako %s...

en: Exporting audio as %s...
sk: Export zvuku ako %s...

en: Exporting audio
sk: Exportujem zvuk

en: Appending audio file %s...
sk: Pridávam zvukový súbor %s...

en: Appending audio
sk: Pridávam zvuk

en: Append Audio
sk: Pridať zvuk

en: Trimming audio from %.2f to %.2f seconds...
sk: Orezanie zvuku z %.2f to %.2f sekundy...

en: Trimming/Padding audio
sk: Orezanie/vyplnenie zvuku

en: Trim/Pad Audio
sk: Orezať/Doplniť zvuk

en: Fading audio in
sk: Zoslabovanie zvuku v

en: Fade audio in
sk: Zoslabujúci zvuk v

en: Fading audio out
sk: Stíšenie zvuku

en: Fade audio out
sk: Stíšiť zvuk

en: %s over %.1f seconds...
sk: %s nad %.1f sekundy...

en: %s from time %.2f seconds to %.2f seconds...
sk: %s od času %.2f sekúnd do %.2f sekúnd...

en: Fading audio...
sk: Stišovanie zvuku

en: 
    Deleting all audio will close this file.
    Are you sure ?
sk: 
    Odstránenie všetkých zvukov zatvorí tento súbor.

en: Deleting all audio...
sk: Odstránenie všetkých zvukov...

en: Deleting audio from %.2f to %.2f seconds...
sk: Odstránenie zvuku od %.2f do %.2f sekundy...

en: Deleting Audio
sk: Odstraňujem zvuk

en: Delete Audio
sk: Odstrániť zvuk

en: Record new audio
sk: Nahrať nový zvuk

en: Inserting silence from %.2f to %.2f seconds...
sk: Vložiť ticho od %.2f do %.2f sekundy...

en: Inserting Silence
sk: Vložiť ticho

en: Merge Clipboard [ %d Frames ]       With Selection [ %d Frames ]
sk: Zlúčiť schránku [ %d snímkov ] s výberom [ %d snímkov ]

en: Merge Clipboard [ %d Frames (resampled) ]       With Selection [ %d Frames ]
sk: Zlúčiť schránku [ %d snímkov (prevzorkované) ] s výberom [ %d snímkov ]

en: Align _Starts
sk: Zosúladiť _Štart

en: Align _Ends
sk: Zosúladiť _Koniec

en: What to do with extra clipboard frames -
sk: Čo robiť s extra snímkami v schránke -

en: _Insert Frames
sk: _Vložiť snímky

en: _Drop Frames
sk: _Vyhodiť snímky

en: Number of Times to Loop Clipboard
sk: Počet opakovaní schránky

en: _Transition Method:
sk: _Metóda prechodu:

en: Merging clipboard with selection...
sk: Zlúčiť schránku s výberom...

en: Merge done.
sk: Zlúčenie skončené.

en: _Custom Effects
sk: _Vlastné efekty

en: Custom _Utilities
sk: Vlastné _pomôcky

en: _File
sk: _Súbor

en: _Open File/Directory
sk: _Otvoriť súbor/Adresár

en: Import from _Firewire Device (dv)
sk: Importovať z _Firewire  jednotky (dv)

en: Import from _Firewire Device (hdv)
sk: Importovať z _Firewire  jednotky (hdv)

en: Add Live _Firewire Device
sk: Pridať live _Firewire zariadenie

en: _Recent Files...
sk: _Nedávne súbory...

en: _Reload Clip Set...
sk: Znovu otvoriť sadu klipov...

en: Close/Sa_ve All Clips
sk: Zavrieť/Ul_ožiť všetky klipy

en: _Encode Clip As...
sk: _Dekódovať klip ako...

en: Encode _Selection As...
sk: Kódovať _výber ako...

en: _Close This Clip
sk: _Zavrieť tento klip

en: Encode/Load/Backup _with Sound
sk: Kódovať/Otvoriť/Zálohovať _zo zvukom

en: Clean _up Diskspace
sk: _Vyčistiť disk

en: _Edit
sk: _Upraviť

en: _MULTITRACK mode
sk: _VIACSTOPOVÝ režim

en: _Copy Selection
sk: _Kopírovať vybrané

en: Cu_t Selection
sk: Vy_strihnúť vybrané

en: _Insert from Clipboard...
sk: _Vloťiť zo schránky

en: Paste as _New
sk: Vložiť ako _nový

en: _Merge Clipboard with Selection...
sk: _Zlúčiť schránku s výberom...

en: _Delete Selection
sk: _Zmazať výber

en: Decouple _Video from Audio
sk: Oddeliť _Video od zvuku

en: _Select...
sk: _Vybrať...

en: Select _All Frames
sk: Vybrať všetky snímky

en: _Start Frame Only
sk: _Iba počiatočný snímok

en: _End Frame Only
sk: _Iba posledný snímok

en: Select from _First Frame
sk: Vybrať od _prvého snímku

en: Select to _Last Frame
sk: Vybrať do _posledného snímku

en: Select Last Insertion/_Merge
sk: Vybrať posledný vložený/_Zlúčiť

en: Select Last _Effect
sk: Vybrať posledný efekt

en: _Invert Selection
sk: _Obrátiť výber

en: _Lock Selection Width
sk: _Zamknúť šírku výberu

en: _Play
sk: _Prehrať

en: _Play All
sk: _Prehrať všetko

en: Pla_y Selection
sk: Pre_hrať výber

en: Play _Clipboard
sk: Prehrať _schránku

en: _Stop
sk: _Zastaviť

en: Re_wind
sk: Pre_vinúť

en: _Full Screen
sk: Na _celú obrazovku

en: _Double Size
sk: _Dvojitá veľkosť

en: Play in _Separate Window
sk: Prehrať v _oddelenom okne

en: _Blank Background
sk: _Prázdne pozadie

en: (Auto)_loop Video (to fit audio track)
sk: (Automaticky)_opakovať video (vyplniť podľa zvuku)

en: L_oop Continuously
sk: Ne_pretržitá sľučka

en: Pin_g Pong Loops
sk: Pin_g Pong sľučky

en: _Mute
sk: _Ztlmiť zvuk

en: Separate Window 'S_ticky' Mode
sk: Oddelené okno 'L_epivý' mód

en: S_how Frame Counter
sk: U_káž počítadlo snímkov

en: Effect_s
sk: Efekt_y

en: Effects are applied to the current selection.
sk: Efekty sú pužité na súčasný výber.

en: _Run Test Rendered Effect/Tool/Generator...
sk: _Spustiť test Vykresľovanie efektov/Nástroje/Generátor...

en: _Tools
sk: _Nástroje

en: Tools are applied to complete clips.
sk: Nástroje sú použité na dokončenie klipov.

en: _Reverse Clipboard
sk: _Otočiť schránku

en: _Change Playback/Save Speed...
sk: _Zmeniť prehrávanie/Uložiť rýchlosť

en: Resample _Video to New Frame Rate...
sk: Prevzorkovať _video na nový pomer...

en: _Utilities
sk: _Nástroje

en: Custom _Tools
sk: Vlastné _nástroje

en: _Generate
sk: Vy_generovať

en: Capture _External Window...
sk: Zachytiť _externé okno

en: _Preferences...
sk: _Predvoľby...

en: _Audio
sk: _Zvuk

en: Load _New Audio for Clip...
sk: Nahrať _nový zvuk pre klip ...

en: Load _CD Track...
sk: Nahrať _CD stopu...

en: E_ject CD
sk: V_ysunúť CD

en: Record E_xternal Audio...
sk: Nahrávanie e_xterného zvuku...

en: to New _Clip...
sk: do nového _klipu...

en: to _Selection
sk: do _výberu

en: Fade Audio _In...
sk: _Zosilniť zvuk...

en: Fade Audio _Out...
sk: _Zoslabiť zvuk...

en: _Export Audio...
sk: _Exportovať zvuk...

en: Export _Selected Audio...
sk: _Exportovať _vybraný zvuk...

en: Export _All Audio...
sk: _Exportovať _všetky zvuky...

en: _Append Audio...
sk: _Pripojiť zvuk...

en: _Delete Audio...
sk: _Odstrániť zvuk...

en: Delete _Selected Audio
sk: Odstrániť _vybraný zvuk...

en: Delete _All Audio
sk: Odstrániť _všetky zvuky...

en: Insert _Silence in Selection
sk: Vložiť _ticho vo vybranom

en: _Resample Audio...
sk: _Prevzorkovať zvuk...

en: _Info
sk: _Informácie

en: Show Clip _Info
sk: Zobraziť informáciu o _klipe

en: Show/_Edit File Comments
sk: Zobraziť/ _Upraviť komentáre k súboru

en: Show _Clipboard Info
sk: Zobraziť informáciu o _schránke

en: Show _Messages
sk: Zobraziť _správy

en: Show _Layout Errors
sk: Zobraziť chyby _rozloženia

en: _Clips
sk: _Klipy

en: _Rename Current Clip in Menu...
sk: _Premenovať aktuálny klip v menu...

en: A_dvanced
sk: Po_kročilé

en: _RFX Effects/Tools/Utilities
sk: _RFX Efekty/Nástroje/Pomôcky

en: _New Test RFX Script...
sk: _Nový test RFX skriptu...

en: _Copy RFX Script to Test...
sk: _Koirovať RFX skript do testu...

en: _Edit Test RFX Script...
sk: _Upraviť test RFX skriptu...

en: Rena_me Test RFX Script...
sk: Premeno_vať test RFT skriptu...

en: _Delete Test RFX Script...
sk: _Odstrániť test RFX skriptu...

en: _Import Custom RFX script...
sk: _Importovať vlastný RFX skript...

en: E_xport Custom RFX script...
sk: E_xportovať vlastný RFX skript...

en: De_lete Custom RFX Script...
sk: Od_strániť vlastný RFX skript...

en: Re_build all RFX plugins
sk: Re_konštruovať všetky RFX rozšírenia

en: Real Time _Effect Mapping
sk: Mapovanie real time _efektu

en: Bind real time effects to ctrl-number keys.
sk: Priradiť real time efekty k ctrl-numerickým klávesam.

en: Set Real Time Effect _Defaults
sk: Nastaviť _predvolený real time efekt

en: Set default parameter values for real time effects.
sk: Nastaviť _predvolenú hodnotu pre real time efekty.

en: Save Real Time Effect _Defaults
sk: Uložiť _predvolený real time efekt

en: Save real time effect defaults so they will be restored each time you use LiVES.
sk: Uložiť predvolené hodnoty real time efektov, budú použité pri každom spustení LiVES.

en: Reset all playback positions to frame 1, and reset all playback frame rates.
sk: Resetovanie všetkých prehraných pozícií na snímok 1 a resetovanie všetkých prehraných snímkov.

en: Show VJ _Keys
sk: Zobraziť VJ _	Klávesy

en: To_ys
sk: _Hračky

en: _None
sk: Žia_dny

en: _Mad Frames
sk: _Bláznivé snḿky

en: _LiVES TV (broadband)
sk: _LiVES TV (širokopásmová)

en: _Help
sk: _Pomocník

en: _Manual (opens in browser)
sk: _Manuál (otvoriť v prehliadači)

en: _Troubleshoot
sk: Riešenie _problémov

en: _About
sk: _O programe

en: Rewind to start (w)
sk: Previnúť na štart (w)

en: Play all (p)
sk: Prehrať všetko (p)

en: Stop playback (q)
sk: Zastaviť prehrávanie (q)

en: Play selection (y)
sk: Prehrať vybrané (y)

en: Volume
sk: Hlasitosť

en: Audio volume (1.00)
sk: Hlasitosť zvuku (1.00)

en: Unblank background (b)
sk: Vyplnené pozadie (b)

en: Play slower (ctrl-down)
sk: Prehrať pomalšie (ctrl-down)

en: Play faster (ctrl-up)
sk: Prehrať rýchlejšie (ctrl-hore)

en: Skip back (ctrl-left)
sk: Preskočiť späť (ctrl-vľavo)

en: Skip forward (ctrl-right)
sk: Preskočiť vpred (ctrl-vpravo)

en: Show clip info (i)
sk: Zobraziť info o klipe (i)

en: Hide this toolbar
sk: Skryť túto lištu s nástrojmi

en: Press "s" to toggle separate play window for improved performance, "q" to stop.
sk: Pre lepší výkon stlačte "s" na prepnutie prehrávania v samostatnom okne, zastavte s "q".

en: Vary the video speed
sk: Odlíšiť rýchlosť videa

en: First Frame
sk: Prvý snímok

en: Last Frame
sk: Posledný snímok

en: The first selected frame in this clip
sk: Prvý vybraný snímok v tomto klipe

en: The last selected frame in this clip
sk: Posledný vybraný snímok v tomto klipe

en:     Press 'q' to stop recording.  DO NOT COVER THE PLAY WINDOW !
sk:     Stlač 'q' k zastaveniu nahrávania. NEPREKRÝVAJTE HRACIE OKNO !

en: Frame number to preview
sk: Čísla snímkov k náhľadu

en: _Free
sk: _Voľná

en: Free choice of frame number
sk: Voľný výber čísla snímku

en: _Start
sk: _Štart

en: Frame number is linked to start frame
sk: Číslo snímku ukazuje na prvý snímok

en: _End
sk: _Koniec

en: Frame number is linked to end frame
sk: Číslo snímku ukazuje na posledný snímok

en: _Pointer
sk: _Kurzor

en: Frame number is linked to playback pointer
sk: Číslo snímku ukazuje na ukazovateľ prehrávania

en: Rewind
sk: Previnúť

en: Play all
sk: Prehrať všetko

en: Play Selection
sk: Prehrať vybrané

en: Loop On/Off
sk: Slučka Zap/Vyp

en: Start _recording
sk: Spustiť _nahrávanie

en: Stop _recording
sk: Zastaviť _nahrávanie

en: Hide Play Window
sk: Skryť okno s prehrávaním

en: Show Play Window
sk: Zobraziť okno s prehrávaním

en: Effects
sk: Efekty

en: Clips
sk: Klipy

en: Clearing the clipboard
sk: Vyprázdnenie schránky

en: 
    ==============================
    Switched to clip %s
sk: 
    ==============================
    Prepnuté na klip %s

en: 
    ==============================
    Switched to empty clip
sk: 
    ==============================
    Prepnuté na prázdny klip

en: cancelled.
sk: zrušené.

en: failed.
sk: zlyhalo.

en: done.
sk: dokončené.

en: error in file. Failed.
sk: chyba v súbore. Zlyhanie.

en: (blank)
sk: (čisté)

en: The set name has been changed from %s to %s. Affected layouts have been updated accordingly
sk: Názov zostavy bol zmenený z %s na %s. Súvisiace rozmiestnenie bude primerane aktualizované

en: The clip %s is missing from this set.
    It is required by the following layouts:
sk: Klip %s nebol nájdený v tejto zostave.
    Je vyžadované nasledujúce rozloženie:

en: The clip %s has been closed.
    It is required by the following layouts:
sk: Klip %s bol zatvorený.
    Je požadované nasledujúce rozloženie:

en: Frames have been shifted in the clip %s.
    The following layouts are affected:
sk: Snímky v klipe %s boli posunuté.
    Nasledujúce rozloženie bude ovplyvnené:

en: Frames have been deleted from the clip %s.
    The following layouts are affected:
sk: Snímky z klipu %s boli zmazané.
    Nasledujúce rozdelenie bude ovplyvnené:

en: Audio has been deleted from the clip %s.
    The following layouts are affected:
sk: Z klipu %s bol odstránený zvuk.
    Nasledujúce rozdelenie bude ovplyvnené:

en: Audio has been shifted in clip %s.
    The following layouts are affected:
sk: V klipe %s bol posunutý zvuk.
    Nasledujúce rozdelenie bude ovplyvnené:

en: Audio has been altered in the clip %s.
    The following layouts are affected:
sk: V klipe %s bol zmenený zvuk.
    Nasledujúce rozdelenie bude ovplyvnené:

en: Frames have been altered in the clip %s.
    The following layouts are affected:
sk: V klipe %s boli zmenené snímky.
    Nasledujúce rozdelenie bude ovplyvnené:

en: Set %s
    cannot be opened, as it is in use
    by another copy of LiVES.
sk: Zostava%s
    sa nedá otvoriť, pretože je používaná
    inou kópiou LiVES.

en: 
    The set %s is currently in use by another copy of LiVES.
    Please choose another set name.
sk: 
    Zostava %s je používaná inou kópiou LiVES.
    Prosím vyberte iný názov zostavy.

en: 
    The set %s already exists.
    Please choose another set name.
sk: 
    Zostava %s už existuje.
    Prosím zvolte iný názov zostavy.

en: Removing layout %s
sk: Odstraňujem rozloženia %s

en: Cleaning up clip
sk: Vyčistenie klipu

en: 
    %s
    already exists.
    
    Overwrite ?
sk: 
    %s
    už existuje.
    
    Prepísať ?

en: _Undo %s
sk: _Vrátiť %s

en: _Redo %s
sk: _Znovu %s

en: -------------Selection------------
sk: -------------Výber------------

en:  sec ] ----------Selection---------- [
sk:  sek ] ----------výber---------- [

en:  frames ] ----------
sk:  snímky ] ----------

en: Examining file header
sk: Kontrolujem hlavičku súboru

en: Opening %s
sk: Otváram %s

en: Opening %s start time %.2f sec. frames %d
sk: Otváranie %s začiatok %.2f sek. snímkov %d

en:  without sound
sk:  bez zvuku

en: Opening audio for %s
sk: Otváram zvuk pre %s

en:  - please be patient.
sk:  - prosím o trpezlivosť.

en: 
    
    LiVES was unable to extract either video or audio.
    Please check the terminal window for more details.
sk: 
    
    LiVES nebol schopný dať ukážku buď videa, alebo zvuku.
    Prosím, pre viac informácií skontrolujte okno terminálu.

en: Saving your video could lead to a loss of quality !
    You are strongly advised to 'Save As' to a new file.
    
    Do you still wish to continue ?
sk: Uloženie videa by mohlo viesť ku zníženiu kvality !
    Dôrazne doporučujeme 'Uložiť ako' do nového súboru. 
    	
    Prajete si napriek tomu pokračovať ?

en: Linking selection
sk: Prepojenie výberu

en:  (with no sound)
sk:  (bez zvuku)

en: Saving frames %d to %d%s as "%s" : encoder = %s : format = %s...
sk: Uložiť snímky %d do %d%s ako "%s" : enkodér = %s : formát = %s...

en: Saving frames 1 to %d%s as "%s" : encoder %s : format = %s...
sk: Uložiť snímky 1 do %d%s ako "%s" : enkodér %s : formát = %s...

en: Saving [can take a long time]
sk: Ukladanie [môže to chvíľu trvať]

en: 
    
    Encoder error - output file was not created !
sk: 
    
    Chyby kódovača - výstupný súbor nebol vytvorený !

en: recording aborted by preview.
sk: nahrávanie prerušené náhľadom.

en: recording aborted by clipboard playback.
sk: nahrávanie prerušené prehrávaním zo schránky.

en: Average FPS was %.4f
sk: Priemerná hodnota FPS bola %.4f

en: Unknown
sk: Neznáme

en: Untitled%d
sk: Bez názvu %d

en: 
    Playback speed not found or invalid ! Using default fps of %.3f fps. 
    Default can be set in Tools | Preferences | Misc.
sk: 
    Rýchlosť prehrávania nenájdená alebo neplatná ! Použiť predvolené %.3f fps . 
    Predvolené hodnoty možno nastaviť v Nástroje | Predvoľby | Rôzne.

en: Playback speed was adjusted to %.3f frames per second to fit audio.
sk: Rýchlosť prehrávania bola nastavená na %.3f snímky za sekundu, aby zodpovedal zvuku.

en: Frames=%d type=%s size=%dx%d *bpp=Greyscale* fps=%.3f
    Audio:
sk: Snímky=%d typ=%s veľkosť=%dx%d *bpp=Šedej stupnice* snímkov za sekundu =%.3f
    Zvuk:

en: Frames=%d type=%s size=%dx%d bpp=%d fps=%.3f
    Audio:
sk: Snímky=%d typ=%s veľkosť=%dx%d bpp=%d snímkov za sekundu =%.3f
    Zvuk:

en: %s none
sk: %s žiadny

en:  - Comment: %s
sk:  - Komentár: %s

en: Saving frame %d as %s...
sk: Ukladám snímky %d ako %s...

en: Backing up %s to %s
sk: Zálohovanie %s do %s

en: Backing up
sk: Zálohujem

en: performance data was backed up...
sk: dáta boli zálohované...

en: Restoring %s...
sk: Obnovovanie %s...

en: Restoring
sk: Obnovovanie

en: 
    
    The file %s is corrupt.
    LiVES was unable to restore it.
sk: 
    
    Súbor %s je poškodený.
    LiVES ho nemohol obnoviť.

en: 
    Files from a previous run of LiVES were found.
    Do you want to attempt to recover them ?
sk: 
    Byly nájdené súbory z predchádzajúceho spustenia LiVES.
    Chcete sa pokúsit se o ich obnovenie ?

en: Recovering files
sk: Obnovujem súbory

en: Recovering files...
sk: Obnovenie súborov ...

en: Do _not show this warning any more
    (can be turned back on from Preferences/Warnings)
sk: _Nezobrazovať už toto upozornenie
    (zmenu nastavenia urobíte v Predvoľby/Upozornenia)

en: Show _Details
sk: Zobraziť_podrobnosti

en: Audio players cannot be switched during playback.
sk: Prehrávače zvuku nemôžu byť prepnuté počas prehrávania.

en: 
    
    LiVES was unable to perform this operation due to unsufficient memory.
    Please try closing some other applications first.
sk: 
    
    LiVES nemohol vykonať túto operáciu kvôli nedostatku pamäte.
    Prosím skúste najskôr zatvoriť daľšie aplikácie.

en: 
    %d/%d frames opened. Time remaining %u sec.
sk: 
    %d/%d otvorených snímkov. Zostávajúci čas %u sek.

en: 
    %d frames opened.
sk: 
    %d otvorených snímkov.

en: 
    Time remaining: %d sec
sk: 
    Zostávajúci čas: %d sek

en: 
    Sorry, LiVES can only open %d files at once.
    Please close a file and then try again.
sk: 
    Prepáčte, LiVES môže súčasne otvoriť %d súborov.
    Prosím zatvorte súbor a skúste to znova.

en: Audio resampling is required for this format.
    Please install 'sox'
    Or switch to another encoder format in Tools | Preferences | Encoding
sk: Pre tento formát  je požadované prevzorkovanie zvuku.
    Prosím nainštalujte 'sox'
    Alebo vyberte iný formát kódovania v Nástroje | Nastavenia | Encoding

en: 
    
    This encoder/format cannot use the requested audio codec.
    Please set the audio codec in Tools|Preferences|Encoding
sk: 
    
    Tento formát sa nedá použiť s vybraným zvukovým kodekom.
    Nastavte zvukový kodek v Nástroje|Nastavenia|Encoding

en: This layout includes generated frames.
    It cannot be saved, you must render it to a clip first.
sk: Toto rozloženie obsahuje vygenerované snímky.
    Nedá sa uložiť, musíte ich najskôr vykresliť do klipu.

en: 
    
    Due to restrictions in the %s format
sk: 
    
    Vzhľadom na obmedzenia vo %s formáte

en: LiVES recommends the following settings:
sk: LiVES doporučuje nasledujúce nastavenia:

en: , signed
sk: , podpísané

en: , unsigned
sk: . nepodpísané

en: , little-endian
sk: , malý-endian

en: , big-endian
sk: , veľký-endian

en: Set video rate to %.3f frames per second
sk: Nastaviť video na %.3f snímkov za sekundu

en: Set video rate to %d:%d frames per second
sk: Nastaviť video na %d:%d snímkov za sekundu

en: Set video size to %d x %d pixels
sk: Nastaviť veľkosť videa na %d x %d pixelov

en: 
    You may wish to:
sk: 
    Možno si budete priať:

en: resize video to %d x %d pixels
sk: zmeniť veľkosť videa na %d x %d pixelov

en: disable audio, since the target encoder cannot encode audio
sk: vypnúť zvuk, pretože cieľový enkodér nemohol zakódovať zvuk

en: LiVES must:
sk: LiVES musí:

en: resample video to %.3f frames per second
sk: prevzorkovať video na %.3f snímkov za sekundu

en: resample video to %d:%d frames per second
sk: prevzorkovať video na %d:%d snímkov za sekundu

en: 
    You will be able to undo these changes afterwards.
    
    Click `OK` to proceed, `Cancel` to abort.
sk: 
    Zmeny bude možné pozdejšie vrátiť.
    
    Kliknite na `OK` pre pokračovanie, `Zrušiť` pre stornovanie.

en: 
    Changes applied to the selection will not be permanent.
sk: 
    Zmeny použité do výberu nebudú trvalé.

en: 
    
    LiVES was unable to record a performance. There is currently insufficient memory available.
    Try recording for just a selection of the file.
sk: 
    
    LiVES nemohol nahrať predvedenie. V súčasnosti je k dispozícii dostatok pamäte.
    Skúste nahrať len vybranú časť súboru.

en: The playback speed (fps), or the audio rate
     of the clipboard does not match
    the playback speed or audio rate of the clip you are inserting into.
    
    The insertion will be adjusted to fit into the clip.
    
    Please press Cancel to abort the insert, or OK to continue.
sk: Rýchlosť playbacku (fps) alebo zvukový pomer
     v schránke nezodpovedá
    rýchlosti prehrávania alebo zvukovému pomeru klipu, do ktorého se pokúšate niečo vložit.
    
    Vloženie bude upravené, aby sa vošlo do klipu.
    
    Vyberte Zrušiť pre ukončenie vkladania alebo OK pre pokračovanie.

en: Message History
sk: História správy

en: failed (unknown type)
sk: zlyhalo (neznámy typ)

en: 
    A set entitled %s already exists.
    Click OK to add the current clips and layouts to the existing set.
    Click Cancel to pick a new name.
sk: 
    Zostava s názvom %s už existuje.
    Kliknitím na OK pridáte aktuálne klipy a rozloženia da existujúcej zostavy.
    Kliknutím na Zrušiť vyberiete nový názov.

en: 
    Frames from this clip are used in some multitrack layouts.
    Are you sure you wish to continue ?
    .
sk: 
    Snímky z tohoto klipu sú použité v niektorých viacstopých rozloženiach.
    Ste si istý že chcete pokračovať ?

en: 
    Audio from this clip is used in some multitrack layouts.
    Are you sure you wish to continue ?
    .
sk: 
    Zvuky z tohoto klipu sú použité v niektorých viacstopých rozloženiach.
    Ste si istý že chcete pokračovať ?

en: 
    
    LiVES could not find a required decoder plugin for the clip
    %s
    The clip could not be loaded.
sk: 
    
    LiVES nemôže nájsť potrebné rozšírenie dekodéra pre klip
    %s
    Klip sa nedá načítať.

en: 
    Alternately, you can restart LiVES and select another audio player.
sk: 
    Môžete tiež reštartovať LiVES a vybrať iný audio prehrávač.

en: 
    
    LiVES needs more backup space for this layout.
    You can increase the value in Preferences/Multitrack.
    It is recommended to increase it to at least %d MB
sk: 
    
    LiVES potrebuje viac miesta pre zálohu tohto rozloženia.
    Môžete zvýšiť hodnoty v Preferences/Multitrack.
    Odporúča sa zvýšiť aspoň o %d MB

en: 
    Out of memory for undo.
    You may need to increase the undo memory
    using Preferences/Multitrack/Undo Memory
sk: 
    Nedostatok pamäte pre krok späť.
    Zvýšte veľkosť pamäte pre krok späť
    v Nastavenia/Multitrack/Pamäť späť

en: 
    LiVES was unable to reserve enough memory for the multitrack undo buffer.
sk: 
    LiVES nemohol rezervovať dostatok pamäte pre zásobník viacstopého kroku späť.

en: or enter a smaller value.
sk: alebo vložte nižšiu hodnotu.

en: Try again from the clip editor, try closing some other applications
sk: Skúste opäť z editora klipov, skúste zavrieť niektoré ďaľšie aplikácie

en: Try closing some other applications
sk: Skúste zavrieť niektoré ďaľšie aplikácie

en: Multitrack is set to 0 audio channels, but this layout has audio.
    You should adjust the audio settings from the Tools menu.
sk: Multitrack má nastavených 0 zvukových kanálov, ale rozloženie obsahuje zvuk.
    Upravte nastavenie zvuku v menu Nástroje.

en: The current layout has audio, so audio channels may not be set to zero.
sk: Súčasné nastavenie obsahuje zvuk, ale zvukové kanály nemôžu byť nastavené na nulu.

en: Errors were detected in the layout (which may be due to transferring from another system, or from an older version of LiVES).
    Should I try to repair the disk copy of the layout ?
sk: Boli nájdené chyby v rozložení (čo môže byť vzhľadom k prechodu z iného systému, alebo zo staršej verzie LiVES).
    Mám skúsiť opravu disku kópiou rozloženia?

en: LiVES was unable to load the layout.
    Sorry.
sk: LiVES nebol schopný načítať rozloženie.
    Ospravedlňujeme sa.

en: 
    
    Audio rate must be greater than 0.
sk: 
    
    Zvukový pomer musí byť väčší ako 0.

en: 
    Event list will be very large
    and may take a long time to display.
    Are you sure you wish to view it ?
sk: 
    Zoznam udalostí bude veľmi veľký
    a jeho zobrazenie môže trvať veľmi dlho.
    Ste si istí, že chcete zobraziť?

en: 
    
    You must install 'dvgrab' to use this function.
sk: 
    
    Musíte nainštalovať 'dvgrab' aby ste mohli používať túto funkciu.

en: Video playback plugin failed to initialise palette !
sk: Zlyhalo rozšírenie video prehrávania k inicializovaniu palety !

en: Decoder plugin failed to initialise palette !
sk: Zlyhalo rozšírenie dekodéra k inicializovaniu palety !

en: Unable to set framerate of video plugin
sk: Nedá sa nastaviť pomer snímkov video rozšírenia

en: After a crash, it is advisable to clean up the disk with
    File|Clean up disk space
sk: Po havárii, je vhodné použiť vyčistenie disku s
    Súbor|Čistenie disku

en: 
    LiVES was unable to write to the file:
    %s
    Please check the file permissions and try again.
sk: 
    LiVES nemôže zapisovať do súboru:
    %s
    Prosím skontrolujte práva k súboru a skúste znova.

en: 
    LiVES was unable to either create or write to the directory:
    %s
    Please check the directory permissions and try again.
sk: 
    LiVES nemohol buď vytvoriť alebo zapisovať do adresára:
    %s
    Skontrolujte, či máte oprávnenia pre adresár a skúste znova.

en: 
    The %s cannot encode clips with image type %s.
    Please select another encoder from the list.
sk: 
    %s nemôže dekódovať klipy s obrázkami typu %s.
    Prosím vyberte iný dekodér zo zoznamu.

en: 
    This card is already in use and cannot be opened multiple times.
sk: 
    Táto karta je už používaná a nedá sa otvoriť viackrát.

en: 
    The device %s is in use or unavailable.
    - Check the device permissions
    - Check if this device is in use by another program.
    - Check if the device actually exists.
sk: 
    Zariadenie %s je používané alebo nedostupné.
    - Skontrolujte, či máte oprávnenie pre zariadenie
    - Skontrolujte, či zariadenie nie je používané iným programom.
    - Skontrolujte, či zariadenie skutočne existuje.

en: Please set your CD play device in Tools | Preferences | Misc
sk: Prosím nastavte si CD prehrávaciu jednotku v menu Nástroje | Nastavenie | Misc

en: generator
sk: generátor

en: Generators
sk: Generátory

en: transition
sk: prechod

en: Transitions
sk: Prechody

en: effect
sk: efekt

en: utility
sk: pomôcka

en: Utilities
sk: Pomôcky

en: compositor
sk: sádzač

en: Compositors
sk: Sádzače

en: splitter
sk: rozdeľovač

en: Splitters
sk: Rozbočovače

en: converter
sk: konvertor

en: Converters
sk: Konvertory

en: audio/video
sk: zvuk/video

en: Audio/Video Transitions
sk: Zvuk/Video prevody

en: video only
sk: iba video

en: Video only Transitions
sk: Iba prevody videa

en: audio only
sk: iba zvuk

en: Audio only Transitions
sk: Iba prevody zvuku

en: audio
sk: zvuk

en: Audio Mixers
sk: Mixovanie zvukov

en: Audio Effects
sk: Zvukové efekty

en: audio volume controller
sk: Ovládač hlasitosti zvuku

en: Audio Volume Controllers
sk: Ovládače hlasitosti zvuku

en: unknown
sk: neznáme

en: %s all frames...
sk: %s všetky snímky...

en: %s clipboard into frames %d to %d...
sk: %s schránka na snímky %d do %d...

en: %s to clipboard...
sk: %s do schránky...

en: %s to new clip...
sk: %s do nových klipov...

en: %s frames %d to %d...
sk: %s snímkov %d do %d...

en: %s clipboard with selection
sk: %s schránka s výberom

en: %s to clipboard
sk: %s do schránky

en: %s to new clip
sk: %s do nového klipu

en: %s frames %d to %d
sk: %s snímkov %d do %d

en: 
    No frames were generated.
sk: 
    Neboli generované snímky.

en: Error: plugin %s has no weed_setup() function.
sk: Chyba: rozšírenie %s nemá weed_setup () funkciu.

en: Info: Unable to load plugin %s
    Error was: %s
sk: Info: Nemožno nahrať rozšírenie %s
    Chyba bola: %s

en: Successfully loaded %d Weed filters
sk: Úspešne načítané %d Weed filtre

en: Unable to start generator %s
sk: Nedá sa spustiť generátor %s

en: You can click in Preview to change these values
sk: Môžete kliknutím na náhľad zmeniť tieto hodnoty

en: _Reset Values
sk: _Vymazanie hodnôt

en: Transition _In
sk: Prechod _v

en: Transition _Out
sk: Prechod _z

en: Target _FPS (plugin may override this)
sk: Cieľová _FPS (nemá vplyv na rozšírenie)

en: %s : size
sk: %s : veľkosť

en: New size (pixels)
sk: Nová veľkosť (pixely)

en: _Height
sk: _Výška

en: Generate to _Clipboard
sk: Generovať do _schránky

en: Generate frames to the clipboard
sk: Generovať snímky do schránky

en: Generate to _New Clip
sk: Generovať do _nového klipu

en: Generate frames to a new clip
sk: Generovať snímky do nového klipu

en: 
    You must select at least %d frames to use this effect.
sk: 
    Musíte vybrať najmenej %d snímkov k použitiu tohto efektu.

en: Set as default
sk: Nastaviť ako štandardné

en: No parameters
sk: Žiadne parametre

en: Invalid parameter
sk: Neplatný parameter

en: 
    Plugin error: %s failed with code %d
sk: 
    Chyba rozšírenia: %s chyba s kódom %d

en:  : message was %s
sk:  : správa %s

en: 
    
    Unable to write video playback plugin defaults file
    %s
    Error code %d
sk: 
    
    Nemožno zapísať rožšírenie videa predvoleného súboru
    %s
    Kód chyby %d

en: Updating video playback plugin defaults in %s
sk: Aktualizácia prehrania rozšírenia videa predvolene v %s

en: Loading video playback plugin defaults from %s...
sk: Načítavam video rozšírenie predvolene z %s...

en: Fixed framerate for plugin.
sk: Fixný počet snímkov pre rozšírenie.

en: _Colourspace
sk: _Farebný priestor

en: 
    
    Failed to open playback plugin %s
    Error was %s
sk: 
    
    Zlyhalo otvorenie rozšírenia prehrávanie %s
    Chyba bola: %s

en: 
    
    Playback module %s
    is missing a mandatory function.
    Unable to use it.
sk: 
    
    Prehrávanie modulu %s
    chýbajú povinné funkcie.
    Nedá sa použiť.

en: Video playback plugin failed to initialise.
    Error was: %s
sk: Nepodarilo sa inicializovať rozšírenie videa.
    Chyba bola: %s

en: *** Using %s plugin for fs playback, agreed to use palette type %d ( %s ). ***
sk: *** Použitím %s rozšírenia pre fs prehrávanie, súhlasíte s použitím palety typu %d ( %s ).***

en: 
    
    Failed to open decoder plugin %s
    Error was %s
sk: 
    
    Nepodarilo sa otvoriť rozšírenie dekodéra  %s
    Chyba bola %s

en: 
    
    Decoder plugin %s
    is missing a mandatory function.
    Unable to use it.
sk: 
    
    Rozšírenie dekódovania %s
    chýbajú povinné funkcie.
    Nedá sa použiť.

en: /unknown
sk: /neznámy

en: Failed to load %s, transitions may not resize.
sk: Zlyhalo spustenie %s, nie je možné zmenit veľkosť prechodu.

en: %s advanced settings
sk: %s pokročilé nastavenia

en: Type:
sk: Typ:

en: Name:
sk: Názov

en: The name of the plugin. No spaces allowed.
sk: Názov rozšírenia. Bez medzier.

en: Version:
sk: Verzia

en: The script version.
sk: Verzia skriptu.

en:     Author:
sk:     Autor

en: The script author.
sk: Autor skriptu.

en:     URL (optional):
sk:     URL (nepovinné):

en: URL for the plugin maintainer.
sk: URL pre správcu rozšírenia.

en: Menu text:
sk: Text menu:

en: The text to show in the menu.
sk: Text zobrazený v menu.

en: Action description:
sk: Popis akcie:

en: Describe what the plugin is doing. E.g. "Edge detecting"
sk: Opíšte, čo plugin robí. Napr. "Odhaľovanie rohov"

en: Minimum frames:
sk: Minimálny počet snímkov:

en: Minimum number of frames this effect/tool can be applied to. Normally 1.
sk: Minimálny počet snímkov, ktorým nemôže byť tento efekt/nástroj aplikovaný. Normálne 1.

en: _Requirements...
sk: _Požiadavky...

en: Enter any binaries required by the plugin.
sk: Vypíšte binárky požadované rozšírením.

en: _Properties...
sk: _Vlastnosti...

en: Set properties for the plugin. Optional.
sk: Nastaviť vlastnosti pre rozšírenie. Nepovinné.

en: _Parameters...
sk: _Parametre...

en: Set up parameters used in pre/loop/post/trigger code. Optional.
sk: Nastaviť parametre použité v pre/sľučka/po/spúšťač kódu. Nepovinné.

en: Parameter _Window Hints...
sk: Parameter _okna nápovedy...

en: Set hints about how to lay out the parameter window. Optional.
sk: Nastaviť nápovedy ako rozložiť okno s parametrami. Nepovinné.

en: Language for pre/loop/post/triggers. Optional.
sk: Jazyk pre pre/sľučka/post/triggers. Nepovinné.

en: Code to be executed before the loop. Optional.
sk: Kód spustený pred sľučkou. Nepovinné.

en: _Loop code...
sk: _Kód sľučky...

en: Loop code to be applied to each frame.
sk: Kód sľučky použitý na každý snímok.

en: _Post loop code...
sk: Kód _po sľučke...

en: Code to be executed after the loop. Optional.
sk: Kód spustený po sľučke. Nepovinné.

en: _Trigger code...
sk: _Spúšťací kód...

en: Set trigger code for when the parameter window is shown, or when a parameter is changed. Optional (except for Utilities).
sk: Nastaviť spúšťací kód pre situáciu, kedy parameter okna je zobrazený, alebo parameter je pozmenený. Nepovinné (okrem Pomôcok).

en: 
    
    Unable to parse the script file:
    %s
    %s
sk: 
    
    Nedá sa analyzovať súbor so skriptom:
    %s
    %s

en: _New Entry
sk: _Nový záznam

en: _Edit Entry
sk: _Upraviť záznam

en: _Remove Entry
sk: _Odstrániť záznam

en: Move _Up
sk: Presunúť _hore

en: Move _Down
sk: Posunúť _dolu

en: _Slow (hint to GUI)
sk: _Pomaly (nápověda GUI)

en: _Batch mode generator
sk: _Generátor dávkového režimu

en: 
    
    Cannot remove this parameter as it has a trigger.
    Please remove the trigger first.
sk: 
    
    Nedá sa odstrániť tento parameter, pretože má spúšťač.
    Prosím najskôr odstránte spúšťač.

en: 
    
    Some triggers were adjusted.
    Please check the trigger code.
sk: 
    
    Niektoré spúšťače boli nastavené.
    Prosím skontrolujte kód spúšťača.

en: _Name:
sk: _Názov:

en: Name of the parameter, must be unique in the plugin.
sk: Názov parametru musí byť v rozšírení jedinečný.

en: _Label:
sk: _Štítok

en: Label to be shown by the parameter. An underscore represents mnemonic accelerator.
sk: Štítok zobrazený parametrom. Podtrhnutie predstavuje mnemotechnický akcelerátor.

en: _Type:
sk: _Typ

en: Parameter type (select from list).
sk: Typ prametra (vybrať zo zoznamu).

en: Decimal _places:
sk: Desatinné _miesta:

en: _Default value:
sk: _Predvolená hodnota:

en: _Default:
sk: Predvolené:

en: Button _Group:
sk: Tlačítko _Skupina:

en: A non-zero value can be used to group radio buttons.
sk: Nie-nulová hodnota môže byť použitá pre skupinu prepínačov.

en: _Minimum value:
sk: _Minimálna hodnota:

en: Ma_ximum value:
sk: Ma_ximálna hodnota:

en:      _Step size:
sk:      _Veľkosť kroku:

en: How much the parameter is adjusted when the spinbutton arrows are pressed.
sk: O koľko je upravený parametr po stlačení otáčacích šípiek.

en: Set _values
sk: Nastaviť _hodnoty

en: Default _Red:
sk: Predvolená _Červená:

en: Default _Green:
sk: Predvolená _Zelená:

en: Default _Blue:
sk: Predvolená _Modrá:

en: Set _default
sk: Nastaviť predvolené

en: Default value:
sk: Predvolená hodnota:

en: Maximum length (chars):
sk: Maximálna dĺžka (znakov):

en: Row:
sk: Rada:

en: Linked parameters (%d):
sk: Súvisiace parametre (%d):

en: Linked parameters (4):
sk: Súvisiace parametre (4):

en: Linked parameters (2):
sk: Súvisiace parametre (2):

en: When:
sk: Kedy:

en: 
    
    Name must not be blank.
sk: 
    
    Názov nesmie byť prázdny.

en: 
    
    Name must not contain spaces.
sk: 
    
    Názov nesmie obsahovať medzery.

en: 
    
    Menu text must not be blank.
sk: 
    
    Menu textu nesmie byť prázdne.

en: 
    
    Action description must not be blank.
sk: 
    
    Popis akcie nesmie byť prázdny.

en: 
    
    Author must not be blank.
sk: 
    
    Autor nesmie byť prázdny.

en: 
    
    There is already a plugin with this name.
    Name must be unique.
sk: 
    
    Rozšírenie s týmto názvom už existuje.
    Názov musí byť jedinečný.

en: 
    
    Loop code should not be blank.
sk: 
    
    Kód sľučky by nemal byt prázdny.

en: 
    
    Trigger code should not be blank for a utility.
sk: 
    
    Spúšťací kód pre pomôcku by nemal byť prázdny.

en: 
    
    Parameter name must not be blank.
sk: 
    
    Parameter názvu nesmie byť prázdny.

en: 
    
    Duplicate parameter name detected. Parameter names must be unique in a plugin.
sk: 
    
    Bol zistený rovnaký názov parametra. Názov parametra v rozšírení musí byť jedinečný.

en: Writing script file %s...
sk: Zápis skriptu súboru %s...

en: No <define> section found in script.
sk: Žiadna <define> sekcia nebola nájdená v skripte.

en: Bad script version.
sk: Chybná verzia skriptu.

en: No <name> section found in script.
sk: Žiadna <name> sekcia nebola nájdená v skripte.

en: No <version> section found in script.
sk: Žiadna <version> sekcia nebola nájdená v skripte.

en: No <author> section found in script.
sk: Žiadna <author> sekcia nebola nájdená v skripte.

en: No <description> section found in script.
sk: Žiadna <description> sekcia nebola nájdená v skripte.

en: Bad description. (%s)
sk: Zlý popis.(%s)

en: 
    
    Invalid trigger (%s)
    found in script.
sk: 
    
    Neplatný spúšťač (%s)
    Nájdený v skripte.

en: Rebuilding all RFX scripts...builtin...
sk: Prerobenie všetkých RFX skriptov...vstavané...

en: Rebuilding scripts
sk: Prerobenie skriptov

en: custom...
sk: vlastný...

en: rebuilding dynamic menu entries...
sk: prerobenie vstupov dynamického menu...

en: 
    
    LiVES was unable to find the program %s.
    Please check this program is in your path and executable.
sk: 
    
    LiVES nemôže nájsť program %s.
    Prosím skontrolujte cestu k programu a či je spustiteľný.

en: 
    
    Really delete RFX script
    %s ?
sk: 
    
    Skutočne odstrániť RFX skript
    %s ?

en: Deleting rfx script %s...
sk: Odstránenie rfx skriptu %s...

en: 
    
    Failed to delete the script
    %s
    Error code was %d
sk: 
    
    Zmazanie skriptu zlyhalo
    %s
    Kód chyby bol %d

en: 
    Custom script file:
    %s
    already exists.
    Please delete it first, or rename the test script.
sk: 
    Vlastný súbor skriptu:
    %s
    už existuje.
    Prosím, najskôr ho vymažte, alebo premenujtee testovací skript.

en: Promoting rfx test plugin %s to custom...
sk: Podpora rfx test rozšírenia %s do vlastného...

en: Copying %s to %s...
sk: Kopírovanie %s do %s...

en: 
    Custom script file:
    %s
    already exists.
    Please delete it first, or rename the import script.
sk: 
    Vlastný súbor skriptu:
    %s
    už existuje.
    Prosím, najskôr ho vymažte, alebo premenujte importovaný skript.

en:    Script:
sk:    Skript:

en: From script:
sk: Zo skriptu:

en: Script name:
sk: Názov skriptu:

en: New name:
sk: Nový názov:

en: New script name:
sk: Nový názov skriptu:

en: 
    
    There is already a test script with this name.
    Script name must be unique.
sk: 
    
    Testovací skript s týmto názvom už existuje.
    Názov skriptu musí byť jedinečný.

en: Renaming RFX test script %s to %s...
sk: Premenovanie RFX testovacieho skriptu %s na %s...

en: 
    
    Failed to move the plugin script from
    %s to
    %s
    Return code was %d
sk: 
    
    Nepodarilo sa presunúť rozšírenie skriptu z
    %s do
    %s
    Návratový kód je %d

en: _Apply Real Time Effects to Selection
sk: _Použiť Real Time efekty do výberu

en: Loading rendered effect %s...
sk: Spúšťam vykresľovanie efektu %s...

en: See: VJ - show VJ keys. Set the realtime effects, and then apply them here.
sk: Pozri: VJ - zobraziť VJ klávesy. Nastaviť real time efekty a potom ich použiť.

en: 
    
    Video playback plugins are only activated in
    full screen, separate window (fs) mode
sk: 
    
    Video rozšírenia sú aktivované iba v
    režim celej obrazovky, mód (fs) oddeleného okna

en: 
    Switching audio players requires restart (jackd must not be running)
sk: 
    Prepnutie prehrávača zvuku vyžaduje reštart (jackd nesnie byť spustený)

en: PCM (highest quality; largest files)
sk: PCM (vysoká kvalita; veľké súbory)

en: Open file selection maximised
sk: Otvoriť výber súboru maximalizovaný

en: Show recent files in the File menu
sk: Ukáž posledné súbory v ponuke Súbor

en: Stop screensaver on playback
sk: Zastaviť šetrič obrazovky pri prehrávaní

en: Open main window maximised
sk: Otvoriť hlavné okno maximalizované

en: Show toolbar when background is blanked
sk: Zobraziť panel s nástrojmi ak je pozadie čisté

en: Allow mouse wheel to switch clips
sk: Umožniť prepínanie klipov kolieskom myši

en: Shrink previews to fit in interface
sk: Zmenšenie náhľadov, aby sa vošli do rozhrania

en: Startup mode:
sk: Mód pri spustení:

en: _Clip editor
sk: Editor _klipov

en: _Multitrack mode
sk: _Viacstopý mód

en: Multi-head support
sk: Podpora Multi-head

en:  monitor number for LiVES interface
sk:  sledovať počet rozhraní pre LiVES

en:  monitor number for playback
sk:  sledovať počet pre prehrávanie

en: Force single monitor
sk: Vynútiť jeden monitor

en: GUI
sk: Grafické

en: When entering Multitrack mode:
sk: Pri spustení viacstopého módu:

en: _Prompt me for width, height, fps and audio settings
sk: _Vyzvi ma k nastaveniu šírky, výšky, fps a zvuku

en: _Always use the following values:
sk: _Vždy použiť nasledujúce hodnoty:

en: Use these same _values for rendering a new clip
sk: Použi rovnaké _hodnoty pre vykresľovanie nového klipu

en: _Exit multitrack mode after rendering
sk: _Ukončiť viacstopý mód po vykreslení

en: Auto backup layouts
sk: Automatické zálohovanie rozložení

en: _Every
sk: _Každý

en: seconds
sk: sekundy

en: After every _change
sk: Po kažej _zmene

en: _Never
sk: _Nikdy

en: Multitrack/Render
sk: Viacstopé/Vykresliť

en: Use instant opening when possible
sk: Použite okamžité otvorenie pokiaľ je to možné

en: Enable instant opening of some file types using decoder plugins
sk: Povoliť okamžité otvorenie niektorých typov súborov použitím rozšírení dekodéru

en: (Check Help/Troubleshoot to see which image formats are supported)
sk: (Skontrolujte Pomocníka/Riešenie problémov pre zistenie, ktoré formáty obrázkov sú podporované)

en: Enable automatic deinterlacing when possible
sk: Povoliť automatické deinterlacing pokiaľ je to možné

en: When opening multiple files, concatenate images into one clip
sk: Pri otvorení viac súborov, spájať obrazy do jedného klipu

en: Decoding
sk: Dekódovanie

note: TRANSLATORS: video quality, max len 50
en: Low - can improve performance on slower machines
sk: Nízka - môže zvýšiť výkon na pomalších strojoch

note: TRANSLATORS: video quality, max len 50
en: Normal - recommended for most users
sk: Normálne - doporučené pre väčšinu používateľov

note: TRANSLATORS: video quality, max len 50
en: High - can improve quality on very fast machines
sk: Vysoká - môže zlepšiť kvalitu na veľmi rýchlych strojoch

en: Preview _quality
sk: Kvalita _náhľadu

en: The preview quality for video playback - affects resizing
sk: Úroveň náhľadu pre prehrávanie videa - po zmene veľkosti

en: _Show FPS statistics
sk: _Zobraziť FPS štatistiku

en: _Plugin
sk: _Rozšírenie

en: AUDIO
sk: ZVUK

en: _Player
sk: _Prehrávač

en: Audio play _command
sk: Príkaz na _prehranie zvuku

en: - internal -
sk: - vnútorné -

en: Audio follows video _rate/direction
sk: Zvuk kopíruje video _tempo/adresa

en: Audio follows _clip switches
sk: Zvuk nasleduje prepínanie _klipov

en: Playback
sk: Prehrať

en: _Frame changes
sk: Zmena _snímku

en: F_PS changes
sk: F_PS zmeny

en: _Real time effects
sk: _Real time efekty

en: _Clip switches
sk: _Klip Prepínače

en: Recording
sk: Nahrávanie

en: Output format
sk: Výstupný formát

en: Audio codec
sk: Zvukový kodek

en: Encoding
sk: Kódovanie

en: Use _antialiasing when resizing
sk: Použite _antialiasing pri zmene veľkosti

en: The number of "virtual" real time effect keys. They can be controlled through the real time effects window, or via network (OSC).
sk: Počet "virtuálnych" kláves realtime efektov. Je možné ich ovládať v okne realtime efektov, alebo cez sieť (OSC).

en: The default directory for loading video clips from
sk: Predvolený adresár pre spustenie video klipov z

en: The default directory for saving encoded clips to
sk: Predvolený adresár pre uloženie kódovaných klipov do

en: The default directory for loading and saving audio
sk: Predvolený adresár pre nahrávanie a ukladanie zvuku

en: The default directory for saving frameshots to
sk: Predvolený adresár pre uloženie snímkov do

en: The default directory for backing up/restoring single clips
sk: Predvolený adresár pre zálohovanie/obnovu jednotlivých klipov

en: LiVES working directory.
sk: LiVES pracovný adresár.

en: Directories
sk: Adresáre

en: Warn on Insert / Merge if _frame rate of clipboard does not match frame rate of selection
sk: Upozorniť pri Vložení / Zlúčiť ak tempo snímkov v schránke nesúhlasí s tempom výberu

en: Warn on Open if file _size exceeds
sk: Upozorniť pri otvorení ak _veľkosť súboru presiahne

en: Show a warning before saving a se_t
sk: Zobraziť varovanie pred uložením zo_stavy

en: Show a warning if no _rendered effects are found at startup.
sk: Zobraziť varovanie ak nebol nájdený efekt vykresľovania pri spustení.

en: Show a warning if no _encoder plugins are found at startup.
sk: Zobraziť varovanie ak nebolo nájdené rozšírenie kódovania pri spustení.

en: Show a warning if a _duplicate set name is entered.
sk: Zobraziť varovanie ak bol vložený už existujúci názov zostavy.

en: When a set is loaded, warn if clips are missing from _layouts.
sk: Ak je zostava nahraná, zobraziť varovanie ak chýbajú klipy v _rozložení

en: Warn if a clip used in a layout is about to be closed.
sk: Upozorniť ak klip použitý v rozložení má byť ukončený.

en: Warn if frames used in a layout are about to be deleted.
sk: Upozorniť ak snímky použité v rozložení majú byť odstránené.

en: Warn if frames used in a layout are about to be shifted.
sk: Upozorniť ak snímky použité v rozložení majú byť presunuté.

en: Warn if frames used in a layout are about to be altered.
sk: Upozorniť ak snímky použité v rozložení majú byť zmenené.

en: Warn if audio used in a layout is about to be deleted.
sk: Upozorniť ak zvuk použitý v rozložení má byť odstránený.

en: Warn if audio used in a layout is about to be shifted.
sk: Upozorniť, ak použitý zvuk v rozložení má byť posunutý.

en: Warn if audio used in a layout is about to be altered.
sk: Upozorniť, ak použitý zvuk v rozložení má byť zmenený.

en: Warn if the layout has not been saved when leaving multitrack mode.
sk: Upozorniť pri opustení viacstopového módu, ak rozloženie nie je uložené.

en: Warn if multitrack has no audio channels, and a layout with audio is loaded.
sk: Zobraziť varovanie ak v multitracku nie sú zvukové stopy a rozloženie zo zvukom je nahrané.

en: Show info message after importing from firewire device.
sk: Zobraziť info správu po importovaní z firewire jednotky.

en: Show a warning before opening a yuv4mpeg stream (advanced).
sk: Zobraziť upozornenie pred otvorením yuv4mpeg streamu (pokročilé).

en: Show a warning when multitrack is low on backup space.
sk: Zobraziť upozornenie ak nie je dostatok miesta pre zálohovanie multitracku.

en: Warnings
sk: Varovania

en: When inserting/merging frames:
sk: Pri vkladaní/zlučovaní snímkov:

en: _Speed Up/Slow Down Insertion
sk: _Zrýchliť/Spomaliť vkladanie

en: _Resample Insertion
sk: _Prevzorkovanie vkladania

en: CD device
sk: CD jednotka

en: LiVES can load audio tracks from this CD
sk: LiVES nemôže spustiť zvukovú stopu z tohto CD

en: Default FPS
sk: Predvolené FPS

en: Frames per second to use when none is specified
sk: Použiť snímkov za sekundu, ak nie je uvedené inak

en: Misc
sk: Rôzne

en: New theme:
sk: Nová téma:

en: Download bandwidth (Kb/s)
sk: Rýchlosť sťahovania (Kb/s)

en: LiVES must be compiled without "configure --disable-OSC" to use OMC
sk: LiVES musí byť skompilovaný bez "configure --disable-OCS" pre použitie OMC

en: OMC remote control enabled
sk: OMC diaľkové ovládanie povolené

en: Start OMC on startup
sk: Spustiť OMC pri štarte

en: Streaming/Networking
sk: Streaming/Siete

en: Jack transport
sk: Prenos jack

en: LiVES must be compiled with jack/transport.h and jack/jack.h present to use jack transport
sk: LiVES musí byť skompilovaný s jack/transport.h a jack/jack.h pre použitie prenosu cez jack

en: Jack _transport config file
sk: Jack _transport konfiguračný súbor

en: Start _server on LiVES startup
sk: Spustiť LiVES _server pri spustení

en: Jack audio
sk: Jack zvuk

en: LiVES must be compiled with jack/jack.h present to use jack audio
sk: LiVES musí byť skompilovaný s jack/jack.h pre použitie zvuku jack

en: You MUST set the audio player to "jack" in the Playback tab to use jack audio
sk: MUSÍTE nastaviť prehrávač zvuku na "jack" v záložke Prehrávanie k použitiu zvuku jack

en: Jack _audio server config file
sk: Jack _audio server konfiguračný súbor

en: Play audio even when transport is _paused
sk: Prehrávať zvuk aj keď je transport _pozastavený

en: Jack Integration
sk: Integrácia jack

en: Events to respond to:
sk: Udalosti v reakcii na:

en: _Joystick device
sk: _Joystick jednotka

en: The joystick device, e.g. /dev/input/js0
sk: Joystick jednotka, napr. /dev/input/js0

en: _MIDI events
sk: _MIDI udalosti

en: Use _ALSA MIDI (recommended)
sk: Použiť _ALSA MIDI (doporučené)

en: Read directly from the MIDI device
sk: Čítať priamo z MIDI jednotky

en: _MIDI device
sk: _MIDI jednotka

en: The MIDI device, e.g. /dev/input/midi0
sk: MIDI jednotka, napr. /dev/input/midi0

en: Advanced
sk: Pokročilé

en: MIDI repeat
sk: MIDI opakovať

en: (Warning: setting this value too high can slow down playback.)
sk: (Upozornenie: nastavenie  tejto hodnoty je príliš vysoké, môže spomaliť prehrávanie.)

en: 
    LiVES will now shut down. You need to restart it for the directory change to take effect.
    Click OK to continue.
sk: 
    LiVES bude ukončený. Je potrebné reštartovať, aby bola uplatnená zmena adresára.

en: Jack options will not take effect until the next time you start LiVES.
sk: Zmeny nastavenia jack se prejavia po reštarte LiVES.

en: Syncing to external framerate of %.8f frames per second.
sk: Synchronizácia s externou frekvenciou %.8f snímkov za sekundu.

en: Cannot initialize OSC receiver
sk: Nemožno inicializovať OSC prijímač

en: WARNING: Cannot start OSC server at UDP port %d
sk: UPOZORNENIE: Nedá sa spustiť OSC server na UDP porte %d

en: Started OSC server at UDP port %d
sk: Spustený OSC server na UDP porte %d

en: Cannot start OSC/UDP server at port %d
sk: Nedá sa spustiť OSC/UDP server na porte %d

en: Resizing frames 1 to %d
sk: Zmeniť veľkosť obrázkov 1 do %d

en: Resize
sk: Zmeniť veľkosť

en: Resample/Resize
sk: Prevzorkovanie/Zmena veľkosti

en: Length of video is now %d frames.
sk: Dĺžka videa je teraz %d obrázkov.

en: 
    
    New rate must be greater than 0
sk: 
    
    Nový pomer musí byť väčší ako 0

en: Resampling audio
sk: Prevzorkovanie zvuku

en: LiVES was unable to resample the audio as requested.
sk: LiVES nebol schopný prevzorkovať zvuk tak, ako bolo požadované.

en: Resample Audio
sk: Prevzorkovať zvuk

en: Audio was resampled to %d Hz, %d channels, %d bit
sk: Zvuk bol prevzorkovaný do %d Hz, %d chanels, %d bit

en: Resampling video at %.8f frames per second...
sk: Prevzorkovať video na %.8f snímkov za sekundu...

en: Resampling video at %.3f frames per second...
sk: Prevzorkovať video na %.3f snímkov za sekundu...

en: Reordering error !
sk: Chyba preradenia !

en: Resample
sk: Prevzorkovať

en: Current
sk: Aktuálne

en: Rate (Hz)
sk: Frekvencia (Hz)

en: Signed
sk: Podpísané

en: Unsigned
sk: Nepodpísané

en: Little Endian
sk: Malý endian

en: Big Endian
sk: Veľký endian

en: New
sk: Nový

en: _Enable audio
sk: _Povovliť zvuk

en: _Frames Per Second
sk: _Snímok za sekundu

en: Record for maximum:
sk: Nahrať maximálne:

en:  hours
sk:  hodiny

en:  minutes
sk:  minúty

en:  seconds
sk:  sekundy

en: Unlimited
sk: Bez obmedzenia

en: Click OK to begin recording, or Cancel to quit.
sk: Kliknite na OK pre začatie nahrávania, alebo Zrušiť pre ukončenie.

en: OR enter the desired clip length in _seconds
sk: ALEBO zadajte požadovanú dĺžku klipu v _sekundách

en: Change the _audio speed as well
sk: Zmeniť rovnako rýchlosť _zvuku

en: 
    Speeding up the clip will cause missing frames in some multitrack layouts.
    Are you sure you wish to change the speed ?
sk: 
    Zrýchlenie klipu zpôsobí chýbajúce snímky v niekterých viacestopových rozloženiach.
    Skutočne chcete zmeniť rýchlosť ?

en: 
    Speeding up the clip will cause missing audio in some multitrack layouts.
    Are you sure you wish to change the speed ?
sk: 
    Zrýchlenie klipu zpôsobí chýbajúce zvuky v niekterých viacestopových rozloženiach.
    Skutočne chcete zmeniť rýchlosť ?

en: Speed Change
sk: Zmena rýchlosti

en: Changed playback speed to %.3f frames per second and audio to %d Hz.
sk: Zmeniť rýchlosť prehrávania na %.3f snḿkov za sekundu a zvuku na %d Hz.

en: Changed playback speed to %.3f frames per second.
sk: Zmena rýchlosti prehrávania na %.3f snímky za sekundu.

en: Resampling video
sk: Prevzorkovanie videa

en: Resampling clipboard video
sk: Prevzorkovanie videa zo schránky

en: Reordering frames
sk: Preradenie snímkov

en: 
    
    LiVES was unable to reorder the frames.
sk: 
    
    LiVES nemôže preradiť snímky.

en: resampling error...
sk: chyba prevzorkovania...

en: Type: %s
sk: Typ: %s

en: 
    
    Unbind all effects from all keys/modes.
    
    Are you sure ?
sk: 
    
    Zrušiť priradenie všetkých efektov ku všetkým klávesám/módov.
    
    Ste si istý ?

en: 
    
    Click 'OK' to save this keymap as your default
sk: 
    
    Kliknitím na OK uložíte rozloženie kláves ako predvolené

en: Saving keymap to %s
sk: Uložiť rozloženie kláves do %s

en: 
    Updating keymap file %s...
sk: 
    Aktualizovať súbor s rozložením kláves %s...

en: Saving real time effect defaults to %s...
sk: Uložiť real time efekt predvolene do %s...

en: 
    
    Unable to write defaults file
    %s
    Error code %d
sk: 
    
    Nedá sa zapisovať do predvoleného súboru
    %s
    Kód chyby %d

en: Loading real time effect defaults from %s...
sk: Načítať predvolené hodnoty real time efektu z %s...

en: Loading generator default sizes from %s...
sk: Nahrávánie predvolených rozmerov generátora z %s...

en: Loading default keymap from %s...
sk: Nahrávánie predvoleného rozloženia kláves z %s...

en: 
    
    Unable to read from keymap file
    %s
    Error code %d
sk: 
    
    Nedá sa čítať zo súboru rozloženia kláves
    %s
    Kód chyby %d

en: Invalid line %d in %s
sk: Neplatná linka %d v %s

en: Invalid key %d in %s
sk: Neplatný kľúč %d v %s

en: Invalid effect %s in %s
sk: Neplatný efekt %s v %s

en: This version of LiVES cannot mix generators/non-generators on the same key (%d) !
sk: Táto verzia LiVES neumožňuje kombináciu generátorov/ne-generátorov na rovnakej klávese (%d) !

en: Too many effects bound to key %d.
sk: Pre klávesu %d je priradených priveľa efektov.

en: update required.
sk: vyžaduje aktualizáciu.

en: 
    
    Some effects could not be located.
sk: 
    
    Niektoré efekty sa nedajú nájsť.

en: Effect name: %s
sk: Názov efektu: %s

en: Plugin name: %s
sk: Názov rozšírenia: %s

en: Author: %s
sk: Autor: %s

en: Version: %d
sk: Verzia: %d

en: Description:
sk: Popis:

en: 
    
    This version of LiVES does not allowing mixing of generators and non-generators on the same key.
sk: 
    
    Táto verzia LiVES neumožňuje kombináciu generátorov a ne-generátorov na rovnakej klávese.

en: LiVES could not locate the effect %s.
sk: LiVES nemohol nájsť efekt %s.

en: Key active
sk: Aktívne klávesy

en: Key grab
sk: Zachytenie kláves

en: Mode active
sk: Aktívny mód

en: Info
sk: Informácia

en: Set Parameters
sk: Nastaviť parametre

en: Clear
sk: Zmazať

en: Effect name:
sk: Názov efektu:

en: _Clear all effects
sk: _Vyčistiť všetky efekty

en: _Save as default keymap
sk: _Uložiť ako predvolenú mapu kláves

en: _Load default keymap
sk: _Nahrať predvolenú mapu kláves

en: Close _window
sk: Zavrieť okno

en: Unable to create default keymap file: %s
    Please make sure your home directory is writable.
sk: Nedá sa vytvoriť  predvolený súbor rozloženia kláves: %s
    Prosím, uistite sa, že je možné zapisovať do domovského adresára.

en: Video dimensions: %d x %d are invalid. Stream cannot be opened
sk: Rozmery videa: %d x %d nie sú platné. Stream nemôže byť otvorený

en: none
sk: žiadny

en: Unable to set display framerate to %.3f fps.
sk: Nedá sa nastaviť zobrazenie pomeru snímkov %.3f fps.

en: Unable to open yuv4mpeg out stream %s
sk: Nemožno otvoriť yuv4mpeg mimo streamu %s

en: Auto backup
sk: Automatické zálohovanie

en: Backing audio
sk: Podpora zvuku

en: Current track: %s (layer %d)
sk: Aktuálna stopa: %s (vrstva %d)

en: Current track: Backing audio
sk: Aktuálna stopa: Podpora zvuku

en: Current track: Layer %d audio
sk: Aktuálna stopa: Vrstva %d zvuku

en: %.2f sec.
sk: %.2f sek.

en: Source: %s
sk: Zdroj: %s

en: Right click for context menu.
sk: Kliknite pravým tlačidlom na kontextové menu.

en: Double click on a block
    to select it.
sk: dvojitým kliknutím na blok
    ho vyberiete.

en: 
    
    No clips loaded.
sk: 
    
    Nie je načítaný žiaden klip.

en: 
    
    You must select at least one video track
    and a time region
    to apply compositors.
sk: 
    
    Musíte zvoliť aspoň jednu video stopu
    a časovú zónu
    pre uplatnenie kompozítorov.

en: %.2f sec. to %.2f sec.
sk: %.2f sek.do %.2f sek.

en: Single click on timeline
    to select a frame.
sk: Jedným kliknutím na časovú stopu
    vyberte snímok.

en: to select a time region.
sk: vybrať časové pásmo.

en: Single click on timeline
sk: Jednoduché kliknutie na časovej ose

en: to select a frame.
sk: pre vybranie snímku.

en: to select a block.
sk: pre vybranie bloku.

en: Clips can be dragged
sk: Klipy možno preťahovať

en: onto the timeline.
sk: na časovej osi.

en: Mouse mode is: Move
sk: Mód myši je: Pohyb

en: clips can be moved around.
sk: s klipmi môžete pohybovať.

en: Mouse mode is: Select.
sk: Mód myši je: Vybrať.

en: Drag with mouse on timeline
sk: Ťahaním myšou na časovej osi

en: to select tracks and time.
sk: vybrať skladby a čas.

en: Close _first gap(s) in selected tracks/time
sk: Zatvoriť _prvú medzeru(y) v aktuálnej skladbe/čase

en: Close gaps
sk: Zatvoriť medzery

en: Move block
sk: Posunúť blok

en: Move audio block
sk: Posunúť zvukový blok

en: Delete block
sk: Odstrániť blok

en: Delete audio block
sk: Odstrániť zvukový blok

en: Split tracks
sk: Rozdeliť stopy

en: Split block
sk: Rozdeliť bloky

en: Apply %s
sk: Použiť %s

en: Delete %s
sk: Odstrániť %s

en: Insert block
sk: Vložiť blok

en: Insert gap
sk: Vložiť medzeru

en: Insert audio block
sk: Vložiť blok zvuku

en: Effect order change
sk: Zmeniť poradie efektov

en: unsigned
sk: neoznačený

en: signed
sk: označený

en: Multitrack values set to %.3f fps, frame size %d x %d, audio channels %d, audio rate %d, audio sample size %d, %s.
sk: Multitrack hodnoty nastavené na %.3f fps, veľkosť snímku %d x %d, zvukové kanály %d, pomer zvuku %d, veľkosť  vzorky zvuku %d, %s.

en: invalid event list. Failed.
sk: Neplatný zoznam udalostí. Zlyhanie.

en: event list has invalid fps. Failed.
sk: zoznam udalostí má neplatné fps. Zlyhanie.

en: 
    This layout requires the set "%s"
    In order to load it you must return to the Clip Editor, 
    close the current set,
    then load in the new set from the File menu.
sk: 
    Toto rozloženie vyžaduje zostavu "%s"
    Aby bolo možné spustenie musíte sa vrátiť na Klip Editor, 
    zatvorte aktuálnu zostavu,
    potom spustite novú zostavu z menu súbora.

en: 
    This has an invalid number of audio channels (%d) for LiVES.
    It cannot be loaded.
sk: 
    LiVES našiel neplatný počet zvukových kanálov (%d).
    Nemohlo byť spustené.

en: FX stack
sk: FX zásobník

en: _Open...
sk: _Otvoriť...

en: O_pen File Selection...
sk: O_tvoriť súbor výberu...

en: Open _Location/Stream...
sk: Otvoriť _umiestnenie/stream...

en: Import Selection from _dvd/vcd...
sk: Importovať výber z _dvd/vcd...

en: Import Selection from _dvd
sk: Importovať výber z _dvd

en: Import Selection from _vcd
sk: Importovať výber z _vcd

en: _Import from Device
sk: _Importovať výber z jednotky

en: _CLIP EDITOR
sk: _KLIP EDITOR

en: _Insert selected clip
sk: _Vložiť vybraný klip

en: _Play from Timeline Position
sk: _Prehrať z určitého miesta na časovej osi

en: _Tracks
sk: _Stopy

en: Add Video Track at _Rear
sk: Pridať video stopu na _koniec

en: Add Video Track at _Front
sk: Pridať video stopu na _začiatok

en: Se_lection
sk: Vý_ber

en: _Select Current Track
sk: _Vybrať aktuálnu stopu

en: _Copy...
sk: _Kopírovať...

en: _Render
sk: _Vykresliť

en: _View
sk: _Zobrazenie

en: _Event Window
sk: _Okno udalosti

en: _Event Window (selected time only)
sk: _Okno udalosti (iba vybraný čas)

en: Report a _bug
sk: Nahlásiť _chybu

en: _Apply
sk: _Použiť

en: Time
sk: Čas

en: _Del. node
sk: _Odstrániť uzol

en: _Next node
sk: _Ďaľší uzol

en: _Prev node
sk: _Predchádzajúci uzol

en: _Reverse playback
sk: _Opačné prehrávanie

en: _Velocity
sk: _Rýchlosť

en: Anchor _start
sk: Ukotviť _štart

en: Anchor the start point to the timeline
sk: Ukotviť bod štartu na časovej osi

en: Anchor _end
sk: Ukotviť _koniec

en: Anchor the end point to the timeline
sk: Ukotviť bod konca na časovej osi

en: Scroll
sk: Prejdite

en: Timeline (seconds)
sk: Časová os (sekundy)

en:  Backing audio
sk:  Zvuk v pozadí

en:  Layer %d audio
sk:  Vrstva %d zvuku

en: Show/hide audio details
sk: Zobraziť/skryť detaily zvuku

en: Layer %d audio
sk: Vrstva %d zvuku

en: %s (layer %d)
sk: %s (vrstva %d)

en: Select track
sk: Vybrať stopu

en: Show/hide audio
sk: Zobraziť/skryť zvuk

en: Cannot insert after this effect
sk: Nedá sa vložiť po tomto efekte

en: This effect cannot be moved
sk: Tento efekt nemôže byť premiestnený

en: %.2f sec.
sk: %.2f sek.

en: %d frames
sk: %d snímkov

en: want to set effect parameters
sk: chcete nastaviť parametre efektu

en: Set parameters, then click "Apply"
sk: Nastavte parametre a potom kliknite na tlačidlo "Použiť"

en: NODES are points where parameters
    have been set.
    Nodes can be deleted.
sk: NODES sú body, kde parametre
    boli nastavené.
    Nodes môžu byť odstránené.

en: Effect has no parameters.
sk: Efekt nemá žiadne parametre.

en: %s output
sk: %s výstup

en: layer %d
sk: vrstva %d

en: audio track
sk: zvuková stopa

en: %s to %s
sk: %s na %s

en: _Prev filter map
sk: Mapa _predchádzajúceho filtra

en: Insert _before
sk: Vložiť _pred

en: Insert _after
sk: Vložiť _po

en: _Next filter map
sk: Mapa _nasledujúceho filtra

en: 
    
    No effects at current track,
    current time.
sk: 
    
    Žiaden efekt na aktuálnej stope,
    aktuálny čas.

en: _Adjust %s
sk: _Nastaviť %s

en: Inserted gap in selected tracks from time %.4f to %.4f
sk: Vložená medzera vo vybranej stope od %.4f do %.4f

en: Inserted gap in track %s from time %.4f to %.4f
sk: Vložená medzera v stope %s od %.4f do %.4f

en: Undid %s
sk: Zrušený %s

en: Redid %s
sk: Prerobiť %s

en: 
     (variable)
sk: 
     (variabilný)

en: track %s
sk: stopa %s

en: tracks %s and %s
sk: stopy %s a %s

en: selected tracks
sk: vybrané stopy

en: Added %s %s to %s from %.4f to %.4f
sk: Pridané %s %s do %s z %.4f do %.4f

en: Added effect %s to track %s from %.4f to %.4f
sk: Pridaný efekt %s do stopy %s z %.4f do %.4f

en: rendered %d frames to new clip.
sk: vykreslené %d snímky do nového klipu.

en: Cleaning up...
sk: Prebieha čistenie...

en: _Pause
sk: _Pozastaviť

en: Pause (p)
sk: Pozastavené (p)

en: Press 'm' during playback
sk: Stlač 'm' počas prehrávania

en: to make a mark on the timeline
sk: urobiť značku na časovej osi

en: Inserted audio %.4f to %.4f from clip %s into backing audio from time %.4f to %.4f
sk: Vložený zvuk %.4f do %.4f z klipu %s do zvuku v pozadí od %.4f do %.4f

en: Inserted frames %d to %d from clip %s into track %s from time %.4f to %.4f
sk: Vložené snímky %d do %d z klipu %s do do stopy %s od %.4f do %.4f

en: Time region %.3f to %.3f
    selected.
sk: Časová zóna%.3f do %.3f
    vybraná.

en: select one or more tracks
    to create a region.
sk: vyberte jednu alebo viac stôp
    k vytvoreniu regionu.

en: %d video tracks selected.
sk: %d video stopa vybraná.

en: Double click on timeline
    to deselect time region.
sk: dvojité kliknutie na časovú zónu
    pre odznačenie časovej oblasti.

en: Single click on an effect
    to select it.
sk: Jednoduché kliknutie na efekt
    pre jeho vybratie.

en: Double click on an effect
    to edit it.
sk: Dvojité kliknutie na efekt
    pre jeho úpravu

en: Right click on an effect
    for context menu.
sk: Kliknite pravým tlačidlom myši na efekt
    pre kontextové menu.

en: or INSERT AFTER buttons to move it.
sk: alebo VLOŽIŤ PO tlačítkom pre pohyb.

en: Click on another effect,
sk: Kliknite na daľší efekt,

en: and the selected one
    will be inserted
sk: a jeho vybraním
    bude vložený

en: after it.
sk: po.

en: before it.
sk: pred.

en: Removed parameter values for effect %s at time %.4f
sk: Odstránené hodnoty pre efekt %s v čase %.4f

en: Set parameter values for %s %s on %s at time %.4f
sk: Nastaviť hodnoty pre %s %s na %s v čase %.4f

en: Saved layout to %s
sk: Rozloženie uložené do %s

en: clips and frames
sk: klipy a snímky

en: clips
sk: klipy

en: frames
sk: snímky

en: 
    Auto reload layout.
sk: 
    Automatické načítanie rozloženia.

en: %s
    Some %s are missing from the layout%s
    Therefore it could not be loaded properly.
sk: %s
    Niektoré %s sa nenachádzajú v rozložení%s
    Preto nemohli byť správne otvorené.

en: auto backup
sk: automatické zálohovanie

en: 
    Unable to load layout file %s
sk: 
    Nedá sa načítať súbor s rozložením %s

en: Loading layout from %s...
sk: Načítavam rozloženie z %s...

en: Got %d events...processing...
sk: %d udalostí...spracovávam...

en: Checking and rebuilding event list
sk: Kontrolujem a opäť vytváram zoznam udalostí

en: %d errors detected.
sk: %d nájdených chýb.

en: Multitrack fps set to %.3f
sk: Multitrack fps nastavené na %.3f

en: _Reset values
sk: _Vynulovať hodnoty

en: _Close mixer
sk: _Zatvoriť mixér

en: _Gang layer audio
sk: _Usporiadanie vrstvy zvuku

en: Adjust all layer audio values to the same value
sk: Nastavte všetky hladiny hodnôt zvuku na rovnakú hodnotu

en: JACK server started
sk: JACK server spustený

en: Unable to connect to JACK server
sk: Nepodarilo sa pripojiť na JACK server

en: Started jack audio subsystem.
sk: Spustený podsystém jack audio.

en: Started jack audio reader.
sk: Spustená čítačka jack audio.

en: unclamped
sk: nevnorený

en: clamped
sk: vnorený

en: Responding to joystick events from %s
sk: Reakcia na udalosti joysticku z %s

en: Responding to MIDI events from %s
sk: Reakcia na MIDI udalosti z %s

en: data
sk: údaje

en: velocity
sk: frekvencia

en: note
sk: poznámka

en: value
sk: hodnota

en: state
sk: stav

en: variable
sk: premenná

en: Joystick button %d
sk: Tlačítko joysticku %d

en: Joystick axis %d
sk: Joystick osa %d

en: range
sk: rozsah

en: + offset1
sk: + odchylka1

en: * scale
sk: * stupnica

en: + offset2
sk: + odchylka2

en: 
    Click OK to delete all entries
sk: 
    Kliknite na OK pre odstránenie všetkých vstupov

en: _Delete all
sk: _Odstrániť všetko

en: Start video playback
sk: Spustiť prehrávanie videa

en: Stop video playback
sk: Zastaviť prehrávanie videa

en: Clip select <clipnum>
sk: Výber klipu <clipnum>

en: Play forwards
sk: Prehrať dopredu

en: Play video in a forwards direction
sk: Prehrávanie videa v smere dopredu

en: Play backwards
sk: Prehrať opačne

en: Play video in a backwards direction
sk: Prehrávanie videa v opačnom smere

en: Reverse playback direction
sk: Reverzné prehrávanie

en: Reverse direction of video playback
sk: Reverzné prehrávanie videa

en: Play video faster
sk: Prehrať video rýchlejšie

en: Play video at a slightly faster rate
sk: Prehrať video nepatrne rýchlejšie

en: Play video slower
sk: Prehrať video pomalšie

en: Play video at a slightly slower rate
sk: Prehrať video nepatrne pomalšie

en: Toggle video freeze
sk: Prepnúť zmrznutie videa

en: Freeze video, or if already frozen, unfreeze it
sk: Zamrznutie videa, alebo ak už zamrzlo, uvoľniť ho

en: Set video framerate to <fps>
sk: Nastaviť pomer videa na <fps>

en: Start recording
sk: Štart nahrávania

en: Stop recording
sk: Zastaviť nahrávanie

en: Toggle recording state
sk: Prepnúť zaznamenávanie stavu

en: Swap foreground and background clips
sk: Prehodiť popredie a pozadie klipu

en: Reset effect keys
sk: Vynulovať klávesy efektov

en: Switch all effects off.
sk: Vypnúť všetky efekty.

en: Enable effect key <key>
sk: Povoliť klávesu efektu <key>

en: Disable effect key <key>
sk: Zakázať klávesu efektu <key>

en: Toggle effect key <key>
sk: Prepnúť klávesu efektu <key>

en: Set parameter value <key> <pnum> = <value>
sk: Nastaviť parameter hodnoty <key> <pnum> = <value>

en: Set <value> of pth (numerical) parameter for effect key <key>.
sk: Nastaviť <value> z pth (číselný) parameter pre klávesu efektu <key>.

en: Switch foreground to next clip
sk: Prepnúť popredie na ďaľší klip

en: Switch foreground to previous clip
sk: Prepnúť popredie na predchádzajúci klip

note: TRANSLATORS: as in keyboard key
en: key
sk: klávesa

note: TRANSLATORS: short form of "frames per second"
en: fps_ratio
sk: fps_pomer

en: Saving device mapping to file %s...
sk: Ukladanie zariadenia pre mapovanie do súboru %s...

en: 
    
    Error parsing file
    %s
sk: 
    
    Chyba pri analýze súboru 
    %s

en: 
    
    Invalid version in file
    %s
sk: 
    
    Chybná verzia v súbore
    %s

en: Loading device mapping from file %s...
sk: Načítavam zariadenie pre mapovanie zo súboru %s...

en: 
    
    Unable to open file
    %s
    Error code %d
sk: 
    
    Nedá sa otvoriť súbor
    %s
    Kód chyby %d
