MATE Desktop Environment - en to fi translation catalogue (322 entries)

en: <b>Visibility Setting</b>
fi: <b>Näkyvyysasetus</b>

en: Hidden
fi: Piilotettu

en: Always visible
fi: Aina näkyvissä

en: Temporarily visible
fi: Toistaiseksi näkyvissä

en: <b>Friendly Name</b>
fi: <b>Tuttu nimi</b>

en: Pairing request
fi: Parituspyyntö

en: Pairing request for device:
fi: Parituspyyntö laitteelle:

en: This should be overwritten
fi: Tämä pitäisi korvata

en: Show input
fi: Näytä salasana

en: _Adapter
fi: _Sovitin

en: _Device
fi: _Laite

en: _View
fi: _Näytä

en: _Help
fi: _Ohje

en: Search for nearby devices
fi: Etsi lähellä olevia laitteita

note: translators: toolbar item: keep it as short as possible
en: Search
fi: Etsi

en: Create pairing with the device
fi: Parita laitteet

note: translators: toolbar item: keep it as short as possible
en: Pair
fi: Parita

en: Mark/Unmark this device as trusted
fi: Merkitse tai poista laitteen luottamus

note: translators: toolbar item: keep it as short as possible
en: Trust
fi: Aseta luottamus

en: Run the setup assistant for this device
fi: Suorita asetusvelho tälle laitteelle

note: translators: toolbar item: keep it as short as possible
en: Setup...
fi: Asetukset...

en: Remove this device from the known devices list
fi: Poista laite tunnettujen laitteiden listalta

note: translators: toolbar item: keep it as short as possible
en: Remove
fi: Poista

en: Send file(s) to the device
fi: Lähetä tiedosto(ja) laitteeseen

note: translators: toolbar item: keep it as short as possible
en: Send File
fi: Lähetä tiedosto

en: Rename device
fi: Nimeä laite uudelleen

en: Network Access Point (NAP)
fi: Verkon tukiasema (NAP)

en: <b>Services</b>
fi: <b>Palvelut</b>

en: DHCP server type:
fi: DHCP-palvelimen tyyppi:

en: Recommended
fi: Suositeltu

en: IP Address:
fi: IP-osoite:

en: <b>No DHCP servers installed</b>
fi: <b>Ei asennettuja DHCP-palvelimia</b>

en: <b>NAP Settings</b>
fi: <b>NAP-asetukset</b>

en: <b>PAN Support</b>
fi: <b>PAB-tuki</b>

en: <b>DUN Support</b>
fi: <b>DUN-tuki</b>

en: <b>Network Settings</b>
fi: <b>Verkon asetukset</b>

en: <b>File Receiving (Object Push)</b>
fi: <b>Tiedoston vastaanotto (Object Push)</b>

en: Incoming Folder:
fi: Saapuva kansio:

en: Select folder for incoming file transfers
fi: Valitse kansio saapuvia tiedostonsiirtoja varten

en: Accept files from trusted devices
fi: Hyväksy tiedostot luotetuilta laitteilta

en: <b>Transfer Settings</b>
fi: <b>Siirtoasetukset</b>

en: <span weight="bold" size="large">Sending files via Bluetooth</span>
fi: <span weight="bold" size="large">Tiedostojen lähettäminen bluetoothilla</span>

en: <b>To:</b>
fi: <b>Kohde:</b>

en: <b>File:</b>
fi: <b>Tiedosto:</b>

en: <b>Welcome to the Bluetooth device setup assistant. </b>
    
    
    It will walk you through the process of configuring and connecting to your Bluetooth enabled devices.
fi: Tervetuloa Bluetooth-laite asennusvelhoon.
    
    
    Se opastaa sinut asetuksien ja yhteydenluonnin kanssa Bluetooth-laitteitesi käyttöä varten.

en: Introduction
fi: Johdanto

en: Device
fi: Laite

en: <b>Select pairing method to use:</b>
fi: <b>Valitse käytettävä paritustapa:</b>

en: Pair Device
fi: Laitepari

en: Proceed Without Pairing
fi: Jatka parittamatta

en: Pairing
fi: Paritus

en: <b>Connect to:</b>
fi: <b>Yhdistä kohteeseen:</b>

en: Connect
fi: Yhdistä

en: <b>Please wait...</b>
fi: <b>Odota hetkinen...</b>

en: Connecting...
fi: Yhdistetään...

en: <b>Congratulations, device successfully added</b>
fi: <b>Onnittelut, laite lisättiin onnistuneesti</b>

en: Finished
fi: Valmis

en: Configuration
fi: Asetukset

en: Configure selected plugin's preferences
fi: Määritä valitun pluginin asetukset

en: <b>Plugin description:</b>
fi: <b>Liitännäisen kuvaus:</b>

en: Not specified
fi: Ei määritelty

en: <b>Author:</b>
fi: <b>Tekijä:</b>

en: Unknown
fi: Tuntematon

en: <b>Depends on:</b>
fi: <b>Riippuvudet:</b>

en: <b>Conflicts with:</b>
fi: <b>On ristiriidassa:</b>

en: <b>GSM settings</b>
fi: <b>GSM-asetukset</b>

en: Number:
fi: Numero:

en: Traffic statistics
fi: Liikennöintitilastot

en: _Close
fi: _Sulje

en: <b>Downloaded:</b>
fi: <b>Ladattu:</b>

en: <b>Uploaded:</b>
fi: <b>Lähetetty:</b>

en: <b>Total:</b>
fi: <b>Yhteensä:</b>

en: <b>Log started:</b>
fi: <b>Loki aloitettu:</b>

en: <b>Log duration:</b>
fi: <b>Lokita kesto:</b>

en: _Reset
fi: _Alusta

en: Send note
fi: Lähetä muistiinpano

en: Bluetooth Adapters
fi: Bluetooth-sovittimet

en: Bluetooth needs to be turned on for the adapter manager to work
fi: Bluetoothin pitää olla päällä, jotta sovitinhallinta toimisi

en: Always
fi: Aina

en: %d Minute | %d Minutes
fi[0]: %d minuutti
fi[1]: %d minuuttia

en: Adapter
fi: Adapteri

en: Bluetooth Devices
fi: Bluetooth-laitteet

en: Bluetooth needs to be turned on for the device manager to function
fi: Bluetoothin pitää olla päällä, jotta laitehallinta toimisi

en: Connection to BlueZ failed
fi: Blueziin yhdistäminen epäonnistui

en: Bluez daemon is not running, blueman-manager cannot continue.
    This probably means that there were no Bluetooth adapters detected or Bluetooth daemon was not started.
fi: Bluez-demoni ei ole käynnissä, blueman-manager ei voi jatkaa.
    Tämä tarkoittaa todennäköisesti, että Bluetooth-sovittimia ei havaittu tai Bluetooth-daemonia ei ollut käynnistetty.

en: Searching
fi: Etsitään

en: Bluetooth Assistant
fi: Bluetooth-avustaja

en: Adapter Preferences
fi: Sovittimen asetukset

en: File Sender
fi: Tiedoston lähettäjä

en: Bluetooth File Transfer
fi: Bluetooth-tiedostonsiirto

en: Connecting
fi: Yhdistetään

en: obexd not available
fi: obexd ei ole saatavilla

en: Failed to autostart obex service. Make sure the obex daemon is running
fi: Obex-palvelun automaattinen käynnistäminen epäonnistui. Varmista, että obex-demoni on käynnissä

en: Cancelling
fi: Perutaan

en: Sending File
fi: Lähetetään tiedostoa

en: %.0f Minute | %.0f Minutes
fi[0]: %.0f minuutti
fi[1]: %.0f minuuttia

en: %.0f Second | %.0f Seconds
fi[0]: %.0f sekunti
fi[1]: %.0f sekuntia

en: Error occurred while sending file %s
fi: Tapahtui virhe lähetettäessä tiedostoa %s

en: Skip
fi: Ohita

en: Retry
fi: Yritä uudelleen

en: Error occurred
fi: Tapahtui virhe

en: Local Services
fi: Paikalliset palvelut

en: Pairing request for %s
fi: Parituspyyntö laitteelta %s

en: Bluetooth Authentication
fi: Bluetooth-autentikointi

en: Enter PIN code for authentication:
fi: Syötä PIN-koodi tunnistusta varten:

en: Enter PIN code
fi: Syötä PIN-koodi

en: Enter passkey for authentication:
fi: Anna tunnusluku todennusta varten:

en: Enter passkey
fi: Anna tunnusluku

en: Pairing passkey for
fi: Paritus salasana

en: Pairing PIN code for
fi: Pariliitoksen PIN-koodi

en: Pairing request for:
fi: Parituspyyntö kohteelle:

en: Confirm value for authentication:
fi: Varmista arvo todennusta varten:

en: Confirm
fi: Vahvista

en: Deny
fi: Kiellä

en: Authorization request for:
fi: Todentamispyyntö:

en: Service:
fi: Palvelu:

en: Always accept
fi: Hyväksy aina

en: Accept
fi: Hyväksy

en: <b>An error has occured while loading a plugin. Please notify the developers with the content of this message to our </b>
    <a href="http://github.com/blueman-project/blueman/issues">website.</a>
fi: <b>Virhe ladattaessa liitännäistä. Ilmoita kehittäjille tämän viestin sisältö ohjelmiston</b> 
    <a href="http://github.com/blueman-project/blueman/issues">kotisivulle.</a>

en: Bluetooth Turned Off
fi: Bluetooth pois päältä

en: Exit
fi: Lopeta

en: Enable Bluetooth
fi: Ota bluetooth käyttöön

en: Shall bluetooth get enabled automatically?
fi: Otetaanko bluetooth automaattisesti käyttöön?

en: No
fi: Ei

en: _Report a Problem
fi: _Raportoi ongelma

en: Device Manager
fi: Laitehallinta

en: Show _Toolbar
fi: Näytä _työkalurivi

en: Show _Statusbar
fi: Näytä _Tilarivi

en: S_ort By
fi: Lajittele

en: _Name
fi: _Nimi

en: _Added
fi: _Lisätty

en: _Descending
fi: _Laskeva

en: _Plugins
fi: _Liitännäiset

en: _Local Services
fi: _Paikalliset palvelut

en: Service Preferences
fi: Palveluasetukset

en: _Search
fi: _Etsi

en: <b>Trusted and Paired</b>
fi: <b>Luotettu ja paritettu</b>

en: <b>Paired</b>
fi: <b>Paritettu</b>

en: <b>Trusted</b>
fi: <b>Luotettu</b>

en: Poor
fi: Kriittinen

en: Sub-optimal
fi: Huono

en: Optimal
fi: Optimaalinen

en: Much
fi: Paljon

en: Too much
fi: Aivan liikaa

en: Low
fi: Matala

en: High
fi: Korkea

en: Very High
fi: Hyvin korkea

en: Success!
fi: Onnistui!

en: Serial port connected to %s
fi: Sarjaportti kytketty kohteeseen %s

en: Failed
fi: Epäonnistui

en: Connection Failed:
fi: Yhteys epäonnistui:

en: Disconnection Failed:
fi: Yhteyden katkaiseminen epäonnistui:

en: Disconnecting...
fi: Katkaistaan yhteyttä...

en: _Connect
fi: _Yhdistä

en: Connects auto connect profiles A2DP source, A2DP sink, and HID
fi: Yhdistää automaattisen yhteysprofiilin A2DP-lähde, A2DP-nielu ja HID

en: _Disconnect
fi: _Katkaise yhteys

en: Forcefully disconnect the device
fi: Irrota laite väkisin

en: <b>Connect To:</b>
fi: <b>Yhdistä Kohteeseen:</b>

en: <b>Disconnect:</b>
fi: <b>Katkaise:</b>

en: Send a _File...
fi: Lähetä tiedostoja...

en: _Pair
fi: _Pari

en: _Trust
fi: _Luotettu

en: _Untrust
fi: _Epäluotettava

en: _Remove...
fi: _Poista…

en: Cancel Operation
fi: Peru toiminto

en: Data activity indication
fi: Datan aktiivisuuden ilmaisin

en: Total data received and rate of transmission
fi: Vastaanotettu kokonaisdata ja vastaanottonopeus

en: Total data sent and rate of transmission
fi: Lähetetty kokonaisdata ja lähetysnopeus

en: Untrust
fi: Poista luottamus

en: Select Device
fi: Valitse laite

en: More
fi: Lisää

en: Blueman is a GTK+ Bluetooth manager
fi: Blueman on GTK+ Bluetooth- manageri

en: GSM Settings
fi: GSM-asetukset

en: Plugins
fi: Liitännäiset

en: Unspecified
fi: Määrittämätön

en: Dependency issue
fi: Riippuvuusongelma

en: Plugin <b>"%(0)s"</b> depends on <b>%(1)s</b>. Unloading <b>%(1)s</b> will also unload <b>"%(0)s"</b>.
    Proceed?
fi: Liitännäinen <b>"%(0)s"</b> riippuu liitännäisestä <b>%(1)s</b>. Liitännäisen <b>%(1)s</b> poistaminen käytöstä vaatii myös liitännäisen <b>"%(0)s"</b> poistamisen käytöstä.
    Jatketaanko?

en: Plugin <b>%(0)s</b> conflicts with <b>%(1)s</b>. Loading <b>%(1)s</b> will unload <b>%(0)s</b>.
    Proceed?
fi: Liitännäinen <b>%(0)s</b> on ristiriidassa liitännäisen <b>%(1)s</b> kanssa. Liitännäisen <b>%(1)s</b> lataaminen aiheuttaa liitännäisen <b>%(0)s</b> poistamisen.
    Jatketaanko?

en: Adapter selection
fi: Sovittimen valinta

note: translators: device class
en: uncategorized
fi: luokittelematon

note: translators: device class
en: desktop
fi: työpöytä

note: translators: device class
en: server
fi: palvelin

note: translators: device class
en: laptop
fi: kannettava tietokone

note: translators: device class
en: handheld
fi: kämmentietokone

note: translators: device class
en: cellular
fi: matkapuhelin

note: translators: device class
en: cordless
fi: langaton

note: translators: device class
en: smart phone
fi: älypuhelin

note: translators: device class
en: modem
fi: modeemi

note: translators: device class
en: headset
fi: kuulokemikrofoni

note: translators: device class
en: unknown
fi: tuntematon

note: translators: device class
en: microphone
fi: mikrofoni

note: translators: device class
en: keyboard
fi: näppäimistö

note: translators: device class
en: pointing
fi: osoitinlaite

en: Dialup Networking (DUN)
fi: Puhelinverkkoyhteys (DUN)

en: Audio Source
fi: Äänilähde

en: Audio Sink
fi: Ääninielu

en: Network Access Point
fi: Verkon tukiasema

en: Group Network
fi: Ryhmäverkko

en: Auto connect profiles
fi: Yhdistä profiilit automaattisesti

en: Proprietary
fi: Omisteinen

en: yes
fi: kyllä

en: no
fi: ei

en: _Info
fi: _Tiedot

en: Show device information
fi: Näytä laitetiedot

en: Send _note
fi: Lähetä viesti

en: Send a text note
fi: Lähetä tekstiviesti

en: Failed to change profile to %s
fi: Profiilin muuttaminen epäonnistui %s

en: Audio Profile
fi: Ääniprofiili

en: Select audio profile for PulseAudio
fi: Valitse PulseAudion ääniprofiili

en: Serial Port %s
fi: Sarjaportti %s

en: Renew IP Address
fi: Uusi IP-osoite

en: Dialup Settings
fi: Soittoasetukset

en: Serial Ports
fi: Sarjaportit

en: Connected:
fi: Yhdistetty:

en: Not Connected
fi: Ei yhdistetty

en: No usage statistics are available yet. Try establishing a connection first and then check this page.
fi: Käyttötilastoja ei ole vielä saatavilla. Yritä ensin muodostaa yhteys ja tarkista sitten tämä sivu.

en: day | days
fi[0]: päivä
fi[1]: päivää

en: hour | hours
fi[0]: tunti
fi[1]: tuntia

en: minute | minutes
fi[0]: minuutti
fi[1]: minuuttia

en: %d %s %d %s and %d %s
fi: %d %s %d %s ja %d %s

en: Are you sure you want to reset the counter?
fi: Haluatko varmasti nollata laskurin?

en: Allows you to monitor your (mobile broadband) network traffic usage. Useful for limited data access plans. This plugin tracks every device seperately.
fi: Antaa sinun valvoa (mobiililaajakaistan) verkkoliikenteen määrää. Hyödyllinen, jos tiedonsiirto on rajoitettua. Tämä liitännäinen seuraa jokaista laitetta erikseen.

en: Network _Usage
fi: Verkko _käyttö

en: Shows network traffic usage
fi: Näyttää verkkoliikenteen määrän

en: Bluetooth Enabled
fi: Bluetooth Otettu Käyttöön

en: Bluetooth Disabled
fi: Bluetooth Poistettu Käytöstä

en: Manages local network services, like NAP bridges
fi: Hallitsee paikallisia verkkopalveluja, kuten NAP-siltoja

en: Provides support for Dial Up Networking (DUN) with ModemManager and NetworkManager
fi: Tukee puhelinverkkoyhteyttä (DUN) ModemManagerilla ja NetworkManagerilla

en: Provides a menu item that contains last used connections for quick access
fi: Tarjoaa valikon kohdan, joka sisältää viimeksi käytetyt yhteydet pikavalintana

note: the maximum number of items RecentConns menu will display
en: Maximum items
fi: Enimmäismäärä kohtia

en: The maximum number of items recent connections menu will display.
fi: Näyttöön tulee viimeksi käytettyjen yhteyksien valikon enimmäismäärä.

en: Recent _Connections
fi: Viimeisimmät _yhteydet

en: Connected
fi: Yhdistetty

en: Connected to %s
fi: Yhdistetty kohteeseen %s

en: Failed to connect
fi: Yhdistäminen epäonnistui

en: %(service)s on %(device)s
fi: %(service)s laitteella %(device)s

en: Adapter for this connection is not available
fi: Sovitinta tälle yhteydelle ei ole saatavilla

en: Provides support for Personal Area Networking (PAN) introduced in NetworkManager 0.8
fi: Tarjoaa tuen Likiverkolle (PAN) joka on saatavilla NetworkManager 0.8:ssa

en: Provides DBus API for other Blueman components
fi: Tarjoaa DBus API:n muille Blueman-komponenteille

en: Incoming file over Bluetooth
fi: Bluetoothin kautta saapuu tiedosto

en: Incoming file %(0)s from %(1)s
fi: Saapuva tiedosto %(0)s lähteestä %(1)s

en: Reject
fi: Hylkää

en: Receiving file
fi: Vastaanotetaan tiedostoa

en: Receiving file %(0)s from %(1)s
fi: Vastaanotetaan tiedostoa %(0)s kohteesta %(1)s

en: Provides OBEX file transfer capabilities
fi: Tarjoaa OBEX-tiedostonsiirtotuen

en: Configured directory for incoming files does not exist
fi: Konfiguroitua hakemistoa tuleville tiedostoille ei ole

en: Please make sure that directory "<b>%s</b>" exists or configure it with blueman-services. Until then the default "%s" will be used
fi: Varmista, että hakemisto "<b>%s</b>" on olemassa, tai määritä se blueman-palveluiden kanssa. Siihen asti oletusasetusta "%s" käytetään

en: File received
fi: Vastaanotettiin tiedosto

en: File %(0)s from %(1)s successfully received
fi: Tiedosto %(0)s kohteesta %(1)s vastaanotettiin onnistuneesti

en: Transfer failed
fi: Siirto epäonnistui

en: Transfer of file %(0)s failed
fi: Tiedoston %(0)s siirto epäonnistui

en: Files received
fi: Vastaanotettiin tiedostot

en: Received %d file in the background | Received %d files in the background
fi[0]: Vastaanotettiin %d tiedosto taustalla
fi[1]: Vastaanotettiin %d tiedostoa taustalla

en: Received %d more file in the background | Received %d more files in the background
fi[0]: Vastaanotettu %d tiedosto taustalla
fi[1]: Vastaanotettu %d tiedostoa taustalla

en: Adds standard menu items to the status icon menu
fi: Lisää vakiovalikkokohteita tilakuvakevalikkoon

en: _Set Up New Device
fi: _Asenna uusi laite

en: Send _Files to Device
fi: Lähetä tiedostoja laitteelle

en: _Devices
fi: _Laitteet

en: Adap_ters
fi: Sovi_ttimet

en: applet
fi: sovelma

en: Provides passkey, authentication services for BlueZ daemon
fi: Tarjoaa tunnusluvun, todennuspalvelut BlueZ-taustaprosessille

en: Adds an exit menu item to quit the applet
fi: Lisää lopetusvalikon vaihtoehdon sovelman lopettamiseksi

en: Provides a basic dhcp client for Bluetooth PAN connections.
fi: Tarjoaa dhcp-perusohjelman Bluetooth PAN -yhteyksille.

en: Bluetooth Network
fi: Bluetooth-verkko

en: Interface %(0)s bound to IP address %(1)s
fi: Sovitin %(0)s on liitetty IP-osoitteeseen %(1)s

en: Failed to obtain an IP address on %s
fi: IP-osoitteen saaminen epäonnistui kohteessa %s

en: Trying to obtain an IP address on %s
    Please wait…
fi: Yritetään saada IP-osoitetta kohteessa %s
    Ole hyvä ja odota…

en: Adds an indication on the status icon when Bluetooth is active and shows the number of connections in the tooltip.
fi: Lisää tilakuvakkeen merkin kun Bluetooth on aktiivinen ja näyttää työkaluvihjeessä yhteyksien määrän.

en: Bluetooth Active
fi: Bluetooth Aktiivinen

en: <b>%d Active Connection</b> | <b>%d Active Connections</b>
fi[0]: <b>%d aktiivinen yhteys</b>
fi[1]: <b>%d aktiivista yhteyttä</b>

en: Uses libappindicator to show a statusicon
fi: Näyttää tilakuvakkeen libappindicatorin avulla

en: Provides a menu item for making the default adapter temporarily visible when it is set to hidden by default
fi: Tarjoaa valikkokohdan, jolla saa oletussovittimen väliaikaisesti näkyväksi, vaikka se on asetettu piilotetuksi.

en: Discoverable timeout
fi: Näkyvillä olon aikaraja

en: Amount of time in seconds discoverable mode will last
fi: Aika sekunneissa, jonka näkyvä tila kestää.

en: _Make Discoverable
fi: _Tee näkyväksi

en: Make the default adapter temporarily visible
fi: Aseta oletussovitin väliaikaisesti näkyväksi

en: Discoverable… %ss
fi: Havaittavissa… %ss

en: Provides a menu for the applet and an API for other plugins to manipulate it
fi: Tarjoaa valikon appletille ja API:n muille liitännäisille sen muokkaamiseen

en: Successfully connected to <b>DUN</b> service on <b>%(0)s.</b>
    Network is now available through <b>%(1)s</b>
fi: Kytkeydyttiin onnistuneesti <b>DUN</b>-palveluun kohteessa <b>%(0)s.</b>
    Verkko on nyt käytettävissä kohteen <b>%(1)s</b> kautta

en: Provides basic support for connecting to the internet via DUN profile.
fi: Tarjoaa perustuen internet-yhteyden muodostamiselle DUN-profiilin kautta.

en: Standard SPP profile connection handler, allows executing custom actions
fi: Tavallinen SPP-profiiliyhteyskäsittelijä, mahdollistaa mukautettujen toimintojen suorittamisen

en: Script to execute on connection
fi: Skripti suorittaa yhteyden

en: <span size="small">The following arguments will be passed:
    Address, Name, service name, uuid16s, rfcomm node
    For example:
    AA:BB:CC:DD:EE:FF, Phone, DUN service, 0x1103, /dev/rfcomm0
    uuid16s are returned as a comma seperated list
    
    Upon device disconnection the script will be sent a HUP signal</span>
fi: <span size="small">>Seuraavat argumentit välitetään:
    Osoite, Nimi, palvelun nimi, uuid16s, rfcomm-solmu
    Esimerkiksi:
    AA:BB:CC:DD:EE:FF, Puhelin, DUN-palvelu, 0x1103, /dev/rfcomm0
    uuid16s palautetaan pilkuerotteisena luettelona
    
    Kun laite katkaisee yhteyden, komentosarja lähetetään HUP-signaalilla</span>

en: Serial port connected
fi: Sarjaportti yhdistetty

en: Serial port service on device <b>%s</b> now will be available via <b>%s</b>
fi: Sarjaporttipalvelu laitteessa <b>%s</b> on käytettävissä kohteen <b>%s</b> kautta

en: Serial port connection script failed
fi: Sarjaportin yhteyskomentosarja epäonnistui

en: There was a problem launching script %s
    %s
fi: Komentosarjan käynnistämisessä oli ongelma %s
    %s

en: Controls Bluetooth adapter power states
fi: Ohjaa Bluetooth-sovittimen virtatiloja

en: Auto power-on
fi: Automaattinen käynnistys

en: Automatically power on adapters
fi: Kytke sovittimet automaattisesti päälle

en: <b>Turn Bluetooth _Off</b>
fi: <b>Kytke bluetooth _pois päältä</b>

en: Turn off all adapters
fi: Kytke kaikki sovittimet pois päältä

en: <b>Turn Bluetooth _On</b>
fi: <b>Kytke _bluetooth päälle</b>

en: Turn on all adapters
fi: Ota kaikki sovittimet käyttöön

en: Temporarily suspends the screensaver when a bluetooth game controller is connected.
fi: Keskeytä näytönsäästäjä tilapäisesti, kun bluetooth-peliohjain on liitetty.

en: Network
fi: Verkko

en: Invalid IP address
fi: Virheellinen IP-osoite

en: IP address conflicts with interface %s which has the same address
fi: IP-osoite on ristiriidassa käyttöliittymän %s kanssa, jolla on sama osoite

en: IP address overlaps with subnet of interface %s, which has the following configuration  %s/%s
    This may cause incorrect network behavior
fi: IP-osoite on päällekkäinen aliverkon rajapinnan %s kanssa,  jolla on seuraavat määritykset  %s/%s
    Tämä saattaa aiheuttaa virheellisen verkon toiminnan

en: Not currently supported with this setup
fi: Ei tällä hetkellä tuettu tällä kokoonpanolla

en: Transfer
fi: Siirrot

en: Applet's transfer service plugin is disabled
fi: Appletin siirtopalveluliitännäinen on poistettu käytöstä

en: Set Bluetooth Adapter Properties
fi: Aseta Bluetooth-sovittimen ominaisuudet

en: Blueman Applet
fi: Blueman-sovelma

en: Blueman Bluetooth Manager
fi: Blueman bluetooth-hallinta

en: Bluetooth Manager
fi: Bluetooth-hallinta

en: Bluetooth Device
fi: Bluetooth-laite

en: Configure Bluetooth Network
fi: Määritä bluetooth-verkko

en: Configuring networking requires privileges
fi: Verkon määrittäminen vaatii lisäoikeuksia.

en: Launch DHCP client
fi: Käynnistä DHCP-asiakas

en: Launching DHCP client requires privileges
fi: DHCP-asiakkaan käynnistäminen vaatii lisäoikeuksia

en: Launch PPP daemon
fi: Käynnistä PPP-daemoni

en: Launching PPP daemon requires privileges
fi: PPP-taustaprosessin käynnistäminen vaatii lisäoikeuksia

en: Set RfKill State
fi: Aseta RfKill-tila

en: Setting RfKill State requires privileges
fi: RfKill-tilan asettaminen vaatii lisäoikeuksia

en: Bluetooth needs to be turned on for file sending to work
fi: Bluetoothin pitää olla päällä, jotta tiedostojen lähettäminen toimisi

en: Select files to send
fi: Valitse lähetettävät tiedostot

en: Send files to this device
fi: Lähetä tiedostoja tähän laitteeseen

en: No adapters found
fi: Sovittimia ei löydetty

en: <b>Failed to add device</b>
fi: <b>Laitteen lisääminen epäonnistui</b>

en: Don't connect
fi: Älä yhdistä

en: Start configuration assistant for this device
fi: Käynnistä asetusavustaja tälle laitteelle
