MATE Desktop Environment - en to gl translation catalogue (333 entries)

en: <b>Visibility Setting</b>
gl: <b>Axustes de visibilidade</b>

en: Hidden
gl: Agachado

en: Always visible
gl: Sempre visíbel

en: Temporarily visible
gl: Visíbel temporalmente

en: <b>Friendly Name</b>
gl: <b>Nome familiar</b>

en: Pairing request
gl: Solicitude de emparellamento

en: Pairing request for device:
gl: Solicitude de aparellamento do dispositivo:

en: This should be overwritten
gl: Isto debería ser sobrescrito

en: Show input
gl: Amosar a entrada

en: _Adapter
gl: _Adaptador

en: _Device
gl: _Dispositivo

en: _View
gl: _Ver

en: _Help
gl: _Axuda

en: Search for nearby devices
gl: Buscar dispositivos próximos

note: translators: toolbar item: keep it as short as possible
en: Search
gl: Buscar

en: Create pairing with the device
gl: Crear emparellamento co dispositivo

note: translators: toolbar item: keep it as short as possible
en: Pair
gl: Emparellar

en: Mark/Unmark this device as trusted
gl: Marcar/Desmarcar este dispositivo como de confianza

note: translators: toolbar item: keep it as short as possible
en: Trust
gl: Confianza

en: Run the setup assistant for this device
gl: Executar o asistente de configuración para este dispositivo

note: translators: toolbar item: keep it as short as possible
en: Setup...
gl: Configurar...

en: Remove this device from the known devices list
gl: Retirar este dispositivo da lista de dispositivos coñecidos

note: translators: toolbar item: keep it as short as possible
en: Remove
gl: Retirar

en: Send file(s) to the device
gl: Enviar ficheiro(s) ao disposiivo

note: translators: toolbar item: keep it as short as possible
en: Send File
gl: Enviar ficheiro

en: Rename device
gl: Renomear dispositivo

en: Network Access Point (NAP)
gl: Punto de acceso á rede (NAP)

en: <b>Services</b>
gl: <b>Servizos</b>

en: DHCP server type:
gl: Tipo de servidor DHCP:

en: Recommended
gl: Recomendado

en: IP Address:
gl: Enderezo IP:

en: <b>No DHCP servers installed</b>
gl: <b>Non hai servidores DHCP instalados</b>

en: <b>NAP Settings</b>
gl: <b>Axustes de NAP</b>

en: <b>PAN Support</b>
gl: <b>Compatibilidade con PAN</b>

en: <b>DUN Support</b>
gl: <b>Compatibilidade con DUN</b>

en: <b>Network Settings</b>
gl: <b>Axustes da rede</b>

en: <b>File Receiving (Object Push)</b>
gl: <b>Recibindo o ficheiro (Object Push)</b>

en: Incoming Folder:
gl: Cartafol de entrada:

en: Select folder for incoming file transfers
gl: Selecionar cartafol de transferencia de ficheiros entrantes

en: Accept files from trusted devices
gl: Aceptar ficheiros dende dispositivos de confianza

en: <b>Transfer Settings</b>
gl: <b>Axustes de transferencia</b>

en: <span weight="bold" size="large">Sending files via Bluetooth</span>
gl: <span weight="bold" size="large">Enviando ficheiros vía Bluetooth</span>

en: <b>To:</b>
gl: <b>A:</b>

en: <b>File:</b>
gl: <b>Ficheiro:</b>

en: <b>Welcome to the Bluetooth device setup assistant. </b>
    
    
    It will walk you through the process of configuring and connecting to your Bluetooth enabled devices.
gl: <b>Benvido ao Asistente de configuración de dispositivos Bluetooth. </ b>
    
    
    Guiaráselle polo proceso de configurar e conectar os seus dispositivos Bluetooth activados.

en: Introduction
gl: Introdución

en: Device
gl: Dispositivo

en: <b>Select pairing method to use:</b>
gl: <b>Seleccione o método de emparellamento que usar:</b>

en: Pair Device
gl: Emparellar o dispositivo

en: Proceed Without Pairing
gl: Proceder sen emparellamento

en: Pairing
gl: Emparellamento

en: <b>Connect to:</b>
gl: <b>Conectar a:</b>

en: Connect
gl: Conectar

en: <b>Please wait...</b>
gl: <b>Agarde...</b>

en: Connecting...
gl: Conectando...

en: <b>Congratulations, device successfully added</b>
gl: <b>Parabéns, o dispositivo foi engadido correctamente</b>

en: Finished
gl: Rematado

en: Configuration
gl: Configuración

en: Configure selected plugin's preferences
gl: Configurar as preferencias dos engadidos seleccionados

en: <b>Plugin description:</b>
gl: <b>Descrición do engadido:</b>

en: Not specified
gl: Non especificado

en: <b>Author:</b>
gl: <b>Autor:</b>

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: <b>Depends on:</b>
gl: <b>Depende de:</b>

en: <b>Conflicts with:</b>
gl: <b>En conflito con:</b>

en: <b>GSM settings</b>
gl: <b>Axustes de GSM</b>

en: Number:
gl: Número:

en: Traffic statistics
gl: Estatísticas de tráfico

en: _Close
gl: _Pechar

en: <b>Downloaded:</b>
gl: <b>Descargado:</b>

en: <b>Uploaded:</b>
gl: <b>Enviado:</b>

en: <b>Log started:</b>
gl: <b>Rexistro iniciado:</b>

en: <b>Log duration:</b>
gl: <b>Duración do rexistro:</b>

en: _Reset
gl: _Restabelecer

en: Send note
gl: Enviar nota

en: Bluetooth Adapters
gl: Adaptadores de Bluetooth

en: Bluetooth needs to be turned on for the adapter manager to work
gl: Bluetooth necesita estar acendido para que o xestor do adaptador funcione

en: Always
gl: Sempre

en: %d Minute | %d Minutes
gl[0]: %d Minuto
gl[1]: %d minutos

en: Adapter
gl: Adaptador

en: Bluetooth Devices
gl: Dispositivos de Bluetooth

en: Bluetooth needs to be turned on for the device manager to function
gl: Cómpre acender o adaptador para que o xestor de dispositivos funcione

en: Connection to BlueZ failed
gl: Non foi posíbel conectar co BlueZ

en: Bluez daemon is not running, blueman-manager cannot continue.
    This probably means that there were no Bluetooth adapters detected or Bluetooth daemon was not started.
gl: O servizo Bluez non está en execución, blueman-manager non pode continuar.
    Isto probabelmente significa que non hai adaptadores Bluetooth detectados ou o servizo Bluetooth non foi iniciado.

en: Searching
gl: Buscando

en: Bluetooth Assistant
gl: Asistente do Bluetooth

en: Adapter Preferences
gl: Preferencias do adaptador

en: File Sender
gl: Transmisor de ficheiros

en: Bluetooth File Transfer
gl: Transferencia de ficheiros por Bluetooth

en: Connecting
gl: Conectando

en: obexd not available
gl: «obexd» non está dispoñíbel

en: Failed to autostart obex service. Make sure the obex daemon is running
gl: Produciuse un fallo no inicio automático do servizo obex. Asegúrese de que o servizo obex está a executarse.

en: Cancelling
gl: Cancelando

en: Sending File
gl: Enviando un ficheiro

en: %.0f Minute | %.0f Minutes
gl[0]: %.0f minuto
gl[1]: %.0f minutos

en: %.0f Second | %.0f Seconds
gl[0]: %.0f segundo
gl[1]: %.0f segundos

en: Error occurred while sending file %s
gl: Produciuse un erro ao enviar o ficheiro %s

en: Skip
gl: Omitir

en: Retry
gl: Volver tentar

en: Error occurred
gl: Produciuse un erro

en: Local Services
gl: Servizos locais

en: Pairing request for %s
gl: Solicitude de emparellamento para %s

en: Bluetooth Authentication
gl: Autenticación Bluetooth

en: Enter PIN code for authentication:
gl: Escriba o código PIN para autenticarse:

en: Enter PIN code
gl: Escriba o código PIN

en: Enter passkey for authentication:
gl: Escriba a clave para autenticarse:

en: Enter passkey
gl: Escriba a clave

en: Pairing passkey for
gl: Clave de de emparellamento para

en: Pairing PIN code for
gl: Código PIN de emparellamento para

en: Pairing request for:
gl: Pedimento de emparellamento para:

en: Confirm value for authentication:
gl: Confirme o valor para a autenticación:

en: Confirm
gl: Confirmar

en: Deny
gl: Denegar

en: Authorization request for:
gl: Solicitude de autorización para:

en: Service:
gl: Servizo:

en: Always accept
gl: Aceptar sempre

en: Accept
gl: Aceptar

en: <b>An error has occured while loading a plugin. Please notify the developers with the content of this message to our </b>
    <a href="http://github.com/blueman-project/blueman/issues">website.</a>
gl: <b>Produciuse un erro ao cargar un complemento. Notifíquellelo aos desenvolvedores co contido desta mensaxe.</b>
    <a href="http://github.com/blueman-project/blueman/issues">páxina web.</a>

en: Bluetooth Turned Off
gl: Bluetooth desconectado

en: Exit
gl: Saír

en: Enable Bluetooth
gl: Activar o Bluetooth

en: Shall bluetooth get enabled automatically?
gl: O bluetooth activarase automaticamente?

en: No
gl: Non

en: _Report a Problem
gl: _Informar dun problema

en: Device Manager
gl: Xestor de dispositivos

en: Show _Toolbar
gl: Mosar a barra de _ferramentas

en: Show _Statusbar
gl: Amosar a barra de e_stado

en: S_ort By
gl: _Ordenar por..

en: _Name
gl: _Nome:

en: _Added
gl: _Engadido

en: _Descending
gl: _Descendente

en: _Plugins
gl: En_gadidos

en: _Local Services
gl: _Servizos locais

en: Service Preferences
gl: Preferencias do servizo

en: _Search
gl: _Buscar

en: <b>Trusted and Paired</b>
gl: <b>Fiábeis e emparellados</b>

en: <b>Paired</b>
gl: <b>Emparellados</b>

en: <b>Trusted</b>
gl: <b>Fiábel</b>

en: Poor
gl: Pobre

en: Sub-optimal
gl: Por baixo do ideal

en: Optimal
gl: Excelente

en: Much
gl: Bo

en: Too much
gl: Bastante bo

en: Low
gl: Baixo

en: High
gl: Alto

en: Very High
gl: Moi alto

en: Success!
gl: Logrado!

en: Serial port connected to %s
gl: Porto serie conectado a %s

en: Failed
gl: Produciuse un fallo

en: Connection Failed:
gl: Produciuse un fallo na conexión:

en: Disconnection Failed:
gl: Produciuse un fallo na desconexión

en: Disconnecting...
gl: Desconectando...

en: _Connect
gl: _Conectar

en: Connects auto connect profiles A2DP source, A2DP sink, and HID
gl: Conecta os perfís de conexión automática de orixe A2DP, pía A2DP e HID

en: _Disconnect
gl: _Desconectar

en: Forcefully disconnect the device
gl: Forzar a desconexión do dispositivo

en: <b>Connect To:</b>
gl: <b>Conectar a:</b>

en: <b>Disconnect:</b>
gl: <b>Desconectar:</b>

en: Send a _File...
gl: Enviar un _ficheiro...

en: _Pair
gl: _Emparellar

en: _Trust
gl: _Fiábel

en: _Untrust
gl: _Non fiábel

en: _Setup...
gl: _Configurar...

en: _Remove...
gl: _Retirar...

en: Cancel Operation
gl: Cancelar a operación

en: Data activity indication
gl: Indicación da actividade dos datos

en: Total data received and rate of transmission
gl: Totalidade de datos recibidos e taxa de transferencia

en: Total data sent and rate of transmission
gl: Totalidade de datos enviados e taxa de transferencia

en: Untrust
gl: Non confiar

en: Select Device
gl: Seleccione o dispositivo

en: More
gl: Máis

en: Blueman is a GTK+ Bluetooth manager
gl: Blueman é un xestor GTK+ do Bluetooth

en: GSM Settings
gl: Axustes de GSM

en: Plugins
gl: Engadidos

en: Unspecified
gl: Sen especificar

en: Dependency issue
gl: Problema de dependencia

en: Plugin <b>"%(0)s"</b> depends on <b>%(1)s</b>. Unloading <b>%(1)s</b> will also unload <b>"%(0)s"</b>.
    Proceed?
gl: O engadido <b>"%(0)s"</b> depende do <b>%(1)s</b>. Ao desconectar o <b>%(1)s</b> tamén desconectará <b>"%(0)s"</b>.
    Continuar?

en: Plugin <b>%(0)s</b> conflicts with <b>%(1)s</b>. Loading <b>%(1)s</b> will unload <b>%(0)s</b>.
    Proceed?
gl: O engadido <b>%(0)s</b> ten conflitos con <b>%(1)s</b>. Cargando <b>%(1)s</b> descargará <b>%(0)s</b>.
    Proceder?

en: Adapter selection
gl: Selección do adaptador

note: translators: device class
en: uncategorized
gl: sen categoría

note: translators: device class
en: desktop
gl: escritorio

note: translators: device class
en: server
gl: servidor

note: translators: device class
en: laptop
gl: portátil

note: translators: device class
en: handheld
gl: dispositivo móbil

note: translators: device class
en: palm
gl: PDA

note: translators: device class
en: cellular
gl: móbil

note: translators: device class
en: cordless
gl: sen fios

note: translators: device class
en: smart phone
gl: teléfono intelixente

note: translators: device class
en: modem
gl: módem

note: translators: device class
en: isdn
gl: adsl

note: translators: device class
en: headset
gl: auriculares

note: translators: device class
en: handsfree
gl: auricular de mans libres

note: translators: device class
en: unknown
gl: descoñecido

note: translators: device class
en: microphone
gl: micrófono

note: translators: device class
en: keyboard
gl: teclado

note: translators: device class
en: pointing
gl: punteiro

en: Dialup Networking (DUN)
gl: Rede de acceso telefónico (DUN)

en: Audio Source
gl: Fonte de son

en: Audio Sink
gl: Saída de son (sink)

en: Network Access Point
gl: Punto de acceso á rede

en: Group Network
gl: Grupo de rede

en: Auto connect profiles
gl: Perfís de conexión automática

en: Proprietary
gl: Proprietario

en: yes
gl: si

en: no
gl: non

en: _Info
gl: _Información

en: Show device information
gl: Amosar información do dispositivo

en: Send _note
gl: Enviar _nota

en: Send a text note
gl: Enviar unha nota de texto

en: Failed to change profile to %s
gl: Non foi posíbel cambiar o perfil de %s

en: Audio Profile
gl: Perfil de son

en: Select audio profile for PulseAudio
gl: Escolla o perfil de son para PulseAudio

en: Serial Port %s
gl: Porto serie %s

en: Renew IP Address
gl: Renovar o enderezo de IP

en: Dialup Settings
gl: Axustes da marcación

en: Serial Ports
gl: Portos serie

en: Connected:
gl: Conectado:

en: Not Connected
gl: Desconectado

en: No usage statistics are available yet. Try establishing a connection first and then check this page.
gl: O uso de estatísticas non está aínda dispoñíbel. Probe a estabelecer unha conexión primeiro e logo comprobe esta páxina.

en: day | days
gl[0]: día
gl[1]: días

en: hour | hours
gl[0]: hora
gl[1]: horas

en: minute | minutes
gl[0]: minuto
gl[1]: minutos

en: %d %s %d %s and %d %s
gl: %d %s %d %s e %d %s

en: Are you sure you want to reset the counter?
gl: Confirma que quere reiniciar o contador?

en: Allows you to monitor your (mobile broadband) network traffic usage. Useful for limited data access plans. This plugin tracks every device seperately.
gl: Permítelle supervisar o uso de tráfico na rede (largo de banda móbil). É práctico para plans de acceso limitado. Este engadido rexistra cada dispositivo separadamente.

en: Network _Usage
gl: _Uso da rede

en: Shows network traffic usage
gl: Amosa o uso de tráfico de rede

en: Bluetooth Enabled
gl: Bluetooh activado

en: Bluetooth Disabled
gl: Bluetooth desactivado

en: Manages local network services, like NAP bridges
gl: Xestiona servizos locais de rede como pontes NAP

en: Provides support for Dial Up Networking (DUN) with ModemManager and NetworkManager
gl: Fornece compatibilidade para acceso telefónico a redes DUN (Dial Up Networking) con ModemManager e Network Manager

en: Provides a menu item that contains last used connections for quick access
gl: Fornece un menú que contén as últimas conexións utilizadas para o acceso rápido

note: the maximum number of items RecentConns menu will display
en: Maximum items
gl: Número máximo de elementos

en: The maximum number of items recent connections menu will display.
gl: Número máximo de conexións recentes amosadas no menú

en: Recent _Connections
gl: _Conexións recentes

en: Connected
gl: Conectado

en: Connected to %s
gl: Conectado a %s

en: Failed to connect
gl: Produciuse un fallo ao conectar

en: %(service)s on %(device)s
gl: %(service)s en %(device)s

en: Adapter for this connection is not available
gl: O adaptador para esta conexión non está dispoñíbel

en: Provides support for Personal Area Networking (PAN) introduced in NetworkManager 0.8
gl: Fornece compatibilidade para Personal Area Networking (PAN) introducido en NetworkManager 0.8

en: Provides DBus API for other Blueman components
gl: Fornece unha API DBus para outros compoñentes Blueman

en: Incoming file over Bluetooth
gl: Ficheiro entrante por Bluetooth

en: Incoming file %(0)s from %(1)s
gl: Chegando o ficheiro %(0)s dende %(1)s

en: Reject
gl: Rexeitar

en: Receiving file
gl: Recibindo un ficheiro

en: Receiving file %(0)s from %(1)s
gl: Recibindo o ficheiro %(0)s de %(1)s

en: Provides OBEX file transfer capabilities
gl: Fornece capacidade de transferencia para ficheiros OBEX

en: Configured directory for incoming files does not exist
gl: O directorio configurado para ficheiros entrantes non existe

en: Please make sure that directory "<b>%s</b>" exists or configure it with blueman-services. Until then the default "%s" will be used
gl: Asegúrese de que o directorio «<b>%s</b>» existe ou configúreo con blueman-services. Ata entón empregarase o «%s» predeterminado.

en: File received
gl: Ficheiro recibido

en: File %(0)s from %(1)s successfully received
gl: Ficheiro %(0)s de %(1)s recibido

en: Transfer failed
gl: Produciuse un fallo na transferencia

en: Transfer of file %(0)s failed
gl: Produciuse un fallo na transferencia do ficheiro %(0)s

en: Files received
gl: Ficheiros recibidos

en: Received %d file in the background | Received %d files in the background
gl[0]: Recibiuse %d ficheiro en segundo plano
gl[1]: Recibíronse %d ficheiros en segundo plano

en: Received %d more file in the background | Received %d more files in the background
gl[0]: Recibiuse %d ficheiro en segundo plano
gl[1]: Recibironse %d ficheiros en segundo plano

en: Toggles a platform Bluetooth killswitch when Bluetooth power state changes (Useless with USB dongles) and makes sure a status icon is shown if there is a bluetooth killswitch but no adapter.
gl: Alterna o interruptor de apagado Bluetooth cuando cambia o estado de enerxía do Bluetooth (Non funciona con dispositivos USB) e asegúrase de que se amose unha icona de estado se hai un interruptor de seguidade Bluetooth máis non hai un adaptador.

en: Adds standard menu items to the status icon menu
gl: Engade os elementos do menú estándar ao menú da icona de estado

en: _Set Up New Device
gl: _Configurar un dispositivo novo

en: Send _Files to Device
gl: Enviar _ficheiros ao dispositivo

en: _Devices
gl: _Dispositivos

en: Adap_ters
gl: Adap_tadores

en: applet
gl: miniaplicativo

en: Provides passkey, authentication services for BlueZ daemon
gl: Fornece o servizo de autenticación por clave para o servizo BlueZ

en: Adds an exit menu item to quit the applet
gl: Engadir un elemento «Saír» ao menú para saír do miniaplicativo

en: Provides a basic dhcp client for Bluetooth PAN connections.
gl: Fornece un cliente básico de DHCP para as conexións Bluetooth PAN.

en: Bluetooth Network
gl: Rede Bluetooth

en: Interface %(0)s bound to IP address %(1)s
gl: A interface %(0)s liga co enderezo de IP %(1)s

en: Failed to obtain an IP address on %s
gl: Produciuse un fallo ao obter o enderezo IP en %s

en: Trying to obtain an IP address on %s
    Please wait…
gl: Tentando obter un enderezo IP en %s
    Agarde...

en: Adds an indication on the status icon when Bluetooth is active and shows the number of connections in the tooltip.
gl: Engade unha indicación sobre a icona de estado cando Bluetooth está activo e amosa o número de conexións na mensaxe emerxente.

en: Bluetooth Active
gl: Bluetooth activo

en: <b>%d Active Connection</b> | <b>%d Active Connections</b>
gl[0]: <b>%d Activar a conexión</b>
gl[1]: <b>%d Activar as conexións</b>

en: Uses libappindicator to show a statusicon
gl: Utiliza libappindicator para amosar unha icona de estado

en: Provides a menu item for making the default adapter temporarily visible when it is set to hidden by default
gl: Fornece un elemento do menú para facer temporalmente visíbel o adaptador cando se configura para estar agachado de modo predeterminado

en: Discoverable timeout
gl: Tempo en descuberto

en: Amount of time in seconds discoverable mode will last
gl: Cantidade de tempo en segundos que permanecerá en modo descuberto

en: _Make Discoverable
gl: _Facer descubríbel

en: Make the default adapter temporarily visible
gl: Volver o adaptador predeterminado temporalmente visíbel

en: Discoverable… %ss
gl: Descubríbel… %ss

en: Provides a menu for the applet and an API for other plugins to manipulate it
gl: Fornece un menú para o miniaplicativo e unha API para outros engadidos manipuláreno

en: Successfully connected to <b>DUN</b> service on <b>%(0)s.</b>
    Network is now available through <b>%(1)s</b>
gl: Conectado ao servizo <b>DUN</b> en <b>%(0)s.</b>
    A rede está agora dispoñíbel a través de <b>%(1)s</b>

en: Provides basic support for connecting to the internet via DUN profile.
gl: Fornece compatibilidade básica para conectar á Internet a través dun perfil DUN.

en: Standard SPP profile connection handler, allows executing custom actions
gl: Perfíl estándar de conexión SPP do controlador, permite a execución de accións personalizadas

en: Script to execute on connection
gl: Script a executar na conexión

en: <span size="small">The following arguments will be passed:
    Address, Name, service name, uuid16s, rfcomm node
    For example:
    AA:BB:CC:DD:EE:FF, Phone, DUN service, 0x1103, /dev/rfcomm0
    uuid16s are returned as a comma seperated list
    
    Upon device disconnection the script will be sent a HUP signal</span>
gl: <span size="small">Deberan darse os seguintes argumentos:
    enderezo, nome, nome do servizo, uuid16s, nodo rfcomm
    Por exemplo:
    AA:BB:CC:DD:EE:FF, Phone, DUN service, 0x1103, /dev/rfcomm0
    uuid16s devolvese como unha lista separada por vírgulas
    
    Ao desconectar o dispositivo, o script envía un sinal HUP</span>

en: Serial port connected
gl: Porto serie conectado

en: Serial port service on device <b>%s</b> now will be available via <b>%s</b>
gl: O porto serie no dispositivo <b>%s</b> estará agora dispoñíbel vía<b>%s</b>

en: Serial port connection script failed
gl: Produciuse un fallo no script de conexión ao porto serie

en: There was a problem launching script %s
    %s
gl: Xurdíu un problema executando o script %s
    %s

en: Controls Bluetooth adapter power states
gl: Estado dos controles de enerxía do adaptador Bluetooth

en: Auto power-on
gl: Acendido automático

en: Automatically power on adapters
gl: Acender automaticamente os adaptadores

en: <b>Turn Bluetooth _Off</b>
gl: <b>A_pagar o Bluetooth</b>

en: Turn off all adapters
gl: Apagar todos os adaptadores

en: <b>Turn Bluetooth _On</b>
gl: <b>Acender o Bluetooth</b>

en: Turn on all adapters
gl: Acender todos os adaptadores

en: Temporarily suspends the screensaver when a bluetooth game controller is connected.
gl: Suspende temporalmente o salvapantallas cando está conectado un controlador de xogos Bluetooth.

en: Network
gl: Rede

en: Invalid IP address
gl: Enderezo IP incorrecto

en: IP address conflicts with interface %s which has the same address
gl: Conflito de enderezos IP coa interface %s que ten o mesmo enderezo

en: IP address overlaps with subnet of interface %s, which has the following configuration  %s/%s
    This may cause incorrect network behavior
gl: O IP sobreponse coa da subrede da interface %s, que ten a seguinte configuración %s/%s
    Isto pode provocar un comportamento incorrecto da rede

en: Not currently supported with this setup
gl: Non é actualmente compatíbel con esta configuración

en: Transfer
gl: Transferir

en: Applet's transfer service plugin is disabled
gl: O engadido do miniaplicativo de servizo de transferencia esta desactivado

en: Set Bluetooth Adapter Properties
gl: Estabelecer as propiedades do adaptador de Bluetooth

en: Blueman Applet
gl: Miniaplicativo Blueman

en: Blueman Bluetooth Manager
gl: Xestor de Bluetooth Blueman

en: Bluetooth Manager
gl: Xestor de Bluetooth

en: Bluetooth Device
gl: Dispositivo de Bluetooth

en: Configure Bluetooth Network
gl: Configurar unha rede Bluetooth

en: Configuring networking requires privileges
gl: Configurar a rede require privilexios

en: Launch DHCP client
gl: Iniciar o cliente DHCP

en: Launching DHCP client requires privileges
gl: O inicio do cliente DHCP require privilexios

en: Launch PPP daemon
gl: Iniciar o servizo PPP

en: Launching PPP daemon requires privileges
gl: O inicio de servizo PPP require privilexios

en: Set RfKill State
gl: Estabelecer o estado do RfKill

en: Setting RfKill State requires privileges
gl: Axustar o estado do RfKill require privilexios

en: Bluetooth needs to be turned on for file sending to work
gl: Bluetooth necesita estar acendido para poder enviar ficheiros

en: Select files to send
gl: Seleccionar os ficheiros para enviar

en: Send files to this device
gl: Enviar ficheiros ao dispositivo

en: Source adapter. Takes address or adapter's name eg. hci0
gl: Adaptador orixe. Toma o enderezo ou o nome do adaptador, p. ex. hci0

en: Delete files on exit
gl: Eliminar os ficheiros ao saír

en: Files to be send to the bluetooth device
gl: Ficheiros que enviar ao disositivo Bluetooth

en: Bluetooth needs to be turned on for the Bluetooth assistant to work
gl: Bluetooth ten que estar acendido para que o asistente do Bluetooth traballe

en: No adapters found
gl: Non se atoparon adaptadores

en: <b>Pairing in progress...</b>
gl: <b>Emparellamento en proceso...</b>

en: <b>Failed to add device</b>
gl: <b>Produciuse un fallo ao engadir o dispositivo</b>

en: Don't connect
gl: Non conectar

en: <b>Device added and connected successfully</b>
gl: <b>Dispositivo engadido e conectado correctamente</b>

en: <b>Device added successfully, but failed to connect</b>
gl: <b>O dispositivo engadiuse correctamente, mais produciuse un fallo ao conectar</b>

en: Start configuration assistant for this device
gl: Iniciar o asistente de configuración para este dispositivo
