MATE Desktop Environment - en to tr translation catalogue (396 entries)

en: <b>Visibility Setting</b>
tr: <b>Görünürlük Ayarı</b>

en: Hidden
tr: Gizli

en: Always visible
tr: Her zaman görünür

en: Temporarily visible
tr: Geçici görünürlük

en: <b>Friendly Name</b>
tr: <b>Bluetooth İsmi</b>

en: Pairing request
tr: Eşleşme isteği

en: Pairing request for device:
tr: Cihaz için eşleşme isteği:

en: This should be overwritten
tr: Bunun üzerine yazılmış olmalıdır

en: Show input
tr: Girişi göster

en: _Adapter
tr: _Bağdaştırıcı

en: _Device
tr: _Aygıt

en: _View
tr: _Görünüm

en: _Help
tr: _Yardım

en: Search for nearby devices
tr: Çevredeki aygıtları ara

note: translators: toolbar item: keep it as short as possible
en: Search
tr: Ara

en: Create pairing with the device
tr: Aygıt ile eşleştir

note: translators: toolbar item: keep it as short as possible
en: Pair
tr: Eşleştir

en: Mark/Unmark this device as trusted
tr: Bu donanımı güvenilir olarak işaretle/işaretleme

note: translators: toolbar item: keep it as short as possible
en: Trust
tr: Güvenilirlik

en: Run the setup assistant for this device
tr: Bu aygıt için kurulum asistanını başlat

note: translators: toolbar item: keep it as short as possible
en: Setup...
tr: Kur...

en: Remove this device from the known devices list
tr: Bu aygıtı bilinen aygıtlar listesinden kaldır

note: translators: toolbar item: keep it as short as possible
en: Remove
tr: Kaldır

en: Send file(s) to the device
tr: Aygıta dosyaları gönder

note: translators: toolbar item: keep it as short as possible
en: Send File
tr: Dosya Gönder

en: Rename device
tr: Aygıtı yeniden adlandır

en: Network Access Point (NAP)
tr: Ağ Erişim Noktası (NAP)

en: <b>Services</b>
tr: <b>Servisler</b>

en: DHCP server type:
tr: DHCP sunucu türü:

en: Recommended
tr: Önerilen

en: IP Address:
tr: IP Adresi:

en: <b>No DHCP servers installed</b>
tr: <b>DHCP sunucusu yüklü değil</b>

en: <b>NAP Settings</b>
tr: <b>NAP Ayarları</b>

en: <b>PAN Support</b>
tr: <b>PAN Desteği</b>

en: <b>DUN Support</b>
tr: <b>DUN Desteği</b>

en: <b>Network Settings</b>
tr: <b>Ağ Ayarları</b>

en: <b>File Receiving (Object Push)</b>
tr: <b>Dosya Alınıyor (Nesne İtme)</b>

en: Incoming Folder:
tr: Gelen Dizini:

en: Select folder for incoming file transfers
tr: Gelen dosya aktarımları için dizin seçin

en: Accept files from trusted devices
tr: Güvenilir cihazlardan dosyaları kabul et

en: <b>Transfer Settings</b>
tr: <b>Aktarım Ayarları</b>

en: <span weight="bold" size="large">Sending files via Bluetooth</span>
tr: <span weight="bold" size="large">Dosyalar Bluetooth ile gönderiliyor...</span>

en: <b>To:</b>
tr: <b>Gönderilecek Cihaz:</b>

en: <b>File:</b>
tr: <b>Dosya:</b>

en: <b>Welcome to the Bluetooth device setup assistant. </b>
    
    
    It will walk you through the process of configuring and connecting to your Bluetooth enabled devices.
tr: <b>Bluetooth aygıt ayarları yardımcısına hoşgeldiniz. </b>
    
    
    Şimdi ayarlarınızı yapın ve aktif Bluetooth cihazlarına bağlanın.

en: Introduction
tr: Başlangıç

en: Device
tr: Aygıt

en: <b>Select pairing method to use:</b>
tr: <b>Kullanılacak eşleme metodunu seçin:</b>

en: Pair Device
tr: Aygıt Eşleştir

en: Proceed Without Pairing
tr: Eşleme Yapmadan Devam Et

en: Pairing
tr: Eşleştirme

en: <b>Connect to:</b>
tr: <b>Bağlan:</b>

en: Connect
tr: Bağlan

en: <b>Please wait...</b>
tr: <b>Lütfen bekleyin...</b>

en: Connecting...
tr: Bağlanıyor...

en: <b>Congratulations, device successfully added</b>
tr: <b>Tebrikler, cihaz başarıyla eklendi</b>

en: Finished
tr: Tamamlandı

en: Configuration
tr: Yapılandırma

en: Configure selected plugin's preferences
tr: Seçilen eklentinin tercihlerini yapılandır

en: <b>Plugin description:</b>
tr: <b>Eklenti açıklaması:</b>

en: Not specified
tr: Belirtilmemiş

en: <b>Author:</b>
tr: <b>Yazar:</b>

en: Unknown
tr: Bilinmeyen

en: <b>Depends on:</b>
tr: <b>Bağımlılık:</b>

en: <b>Conflicts with:</b>
tr: <b>Çakışma:</b>

en: <b>GSM settings</b>
tr: <b>GSM ayarları</b>

en: Number:
tr: Numara:

en: Traffic statistics
tr: Trafik istatistikleri

en: _Close
tr: _Kapat

en: <b>Downloaded:</b>
tr: <b>İndirilenler:</b>

en: <b>Uploaded:</b>
tr: <b>Gönderilen:</b>

en: <b>Total:</b>
tr: <b>Toplam:</b>

en: <b>Log started:</b>
tr: <b>Kayıt Başlangıcı:</b>

en: <b>Log duration:</b>
tr: <b>Kayıt Süresi:</b>

en: _Reset
tr: _Sıfırla

en: Send note
tr: Not gönder

en: Bluetooth Adapters
tr: Bluetooth Bağdaştırıcıları

en: Bluetooth needs to be turned on for the adapter manager to work
tr: Bağdaştırıcı yöneticisinin çalışması için Bluetooth'un açılması gerekir

en: Always
tr: Her zaman

en: %d Minute | %d Minutes
tr[0]: %d Dakika
tr[1]: %d Dakika

en: Adapter
tr: Bağdaştırıcı

en: Bluetooth Devices
tr: Bluetooth Aygıtları

en: Bluetooth needs to be turned on for the device manager to function
tr: Aygıt yöneticisinin çalışabilmesi için bluetooth açılmalı

en: Connection to BlueZ failed
tr: BlueZ bağlantısı başarısız

en: Bluez daemon is not running, blueman-manager cannot continue.
    This probably means that there were no Bluetooth adapters detected or Bluetooth daemon was not started.
tr: Bluez arka plan programı çalışmıyor, blueman-manager devam edemiyor.
    Bu muhtemelen Bluetooth bağdaştırıcısının algılanmadığı veya Bluetooth arka plan programının başlatılmadığı anlamına gelir.

en: Searching
tr: Aranıyor

en: Bluetooth Assistant
tr: Bluetooth Yardımcısı

en: Adapter Preferences
tr: Bağdaştırıcı Tercihleri

en: File Sender
tr: Dosya Gönderici

en: Bluetooth File Transfer
tr: Bluetooth Dosya Aktarımı

en: Connecting
tr: Bağlanıyor

en: obexd not available
tr: obexd bulunamadı

en: Failed to autostart obex service. Make sure the obex daemon is running
tr: Obex hizmeti otomatik olarak başlatılamadı. Obex arka plan programının çalıştığından emin olun

en: Cancelling
tr: İptal ediliyor

en: Sending File
tr: Dosya Gönderiliyor

en: %.0f Minute | %.0f Minutes
tr[0]: %.0f Dakika
tr[1]: %.0f Dakika

en: %.0f Second | %.0f Seconds
tr[0]: %.0f Saniye
tr[1]: %.0f Saniye

en: Error occurred while sending file %s
tr: %s dosyası gönderilirken hata oluştu

en: Skip
tr: Atla

en: Retry
tr: Yeniden Dene

en: Error occurred
tr: Hata oluştu

en: Local Services
tr: Yerel Servisler

en: Pairing request for %s
tr: %s için eşleme isteği

en: Bluetooth Authentication
tr: Bluetooth Kimlik Doğrulama

en: Enter PIN code for authentication:
tr: Kimlik doğrulaması için PIN kodunu girin:

en: Enter PIN code
tr: PIN kodunu girin

en: Enter passkey for authentication:
tr: Doğrulama için geçiş anahtarını girin:

en: Enter passkey
tr: Şifre girin

en: Pairing passkey for
tr: Erişim anahtarı eşleştiriliyor

en: Pairing PIN code for
tr: PIN kodu şunun için eşleştiriliyor:

en: Pairing request for:
tr: Eşleme isteği:

en: Confirm value for authentication:
tr: Doğrulama için değeri onayla:

en: Confirm
tr: Doğrula

en: Deny
tr: Reddet

en: Authorization request for:
tr: Yetkilendirme isteği:

en: Service:
tr: Servis:

en: Always accept
tr: Daima izinli

en: Accept
tr: Kabul Et

en: <b>An error has occured while loading a plugin. Please notify the developers with the content of this message to our </b>
    <a href="http://github.com/blueman-project/blueman/issues">website.</a>
tr: <b>Eklenti yüklenirken bir hata oluştu. Lütfen bu mesajın içeriği ile birlikte geliştiricilere bildirin: </b>
    <a href="http://github.com/blueman-project/blueman/issues">web sitemiz</a>

en: Bluetooth Turned Off
tr: Bluetooth Kapatıldı

en: Exit
tr: Çıkış

en: Enable Bluetooth
tr: Bluetooth'u Etkinleştir

en: Shall bluetooth get enabled automatically?
tr: Bluetooth otomatik olarak etkinleştirilecek mi?

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: _Report a Problem
tr: _Sorun Bildir

en: Device Manager
tr: Aygıt Yöneticisi

en: Show _Toolbar
tr: _Araç Çubuğunu Göster

en: Show _Statusbar
tr: _Durum Çubuğunu Göster

en: S_ort By
tr: Sıralama

en: _Name
tr: _Ad

en: _Added
tr: _Eklenen

en: _Descending
tr: _Azalan

en: _Plugins
tr: _Eklentiler

en: _Local Services
tr: _Yerel Servisler

en: Service Preferences
tr: Hizmet Tercihleri

en: _Search
tr: _Ara

en: _Preferences
tr: _Tercihler

en: _Exit
tr: _Çıkış

en: <b>Trusted and Paired</b>
tr: <b>Güvenilir ve Eşlenmiş</b>

en: <b>Paired</b>
tr: <b>Eşlenmiş</b>

en: <b>Trusted</b>
tr: <b>Güvenilir</b>

en: Poor
tr: Zayıf

en: Sub-optimal
tr: Optimal altı

en: Optimal
tr: En Uygun

en: Much
tr: Daha fazla

en: Too much
tr: Çok fazla

en: Low
tr: Düşük

en: High
tr: Yüksek

en: Very High
tr: Çok Yüksek

en: Success!
tr: Başarılı!

en: Serial port connected to %s
tr: Seri Port %s ile bağlandı

en: Failed
tr: Başarısız

en: Connection Failed:
tr: Bağlantı Başarısız:

en: Disconnection Failed:
tr: Bağlantı Kesilemedi:

en: Disconnecting...
tr: Bağlantı kesiliyor...

en: _Connect
tr: _Bağlan

en: Connects auto connect profiles A2DP source, A2DP sink, and HID
tr: A2DP kaynak, A2DP çöp ve HID otomatik bağlantı profillerini bağlar

en: _Disconnect
tr: _Bağlantıyı Kes

en: Forcefully disconnect the device
tr: Aygıt bağlantısını zorla kes

en: <b>Connect To:</b>
tr: <b>Şuna Bağlan:</b>

en: <b>Disconnect:</b>
tr: <b>Bağlantıyı Kes:</b>

en: Send a _File...
tr: Bir Dosya _Gönder...

en: _Pair
tr: _Eşleştir

en: _Trust
tr: _Güven

en: _Untrust
tr: _Güvenme

en: _Setup...
tr: _Kur...

en: R_ename device...
tr: Aygıtı y_eniden adlandır...

en: _Remove...
tr: _Kaldır...

en: Cancel Operation
tr: İşlemi İptal Et

en: Data activity indication
tr: Veri etkinlik tespiti

en: Total data received and rate of transmission
tr: Toplam ulaşan veri ve iletim oranı

en: Total data sent and rate of transmission
tr: Toplam gönderilen veri ve iletim oranı

en: Untrust
tr: Güvenilmez

en: Select Device
tr: Aygıt Seç

en: More
tr: Daha Fazla

en: Blueman is a GTK+ Bluetooth manager
tr: Blueman, bir GTK+ Bluetooth yönetimi aracıdır

en: GSM Settings
tr: GSM Ayarları

en: Plugins
tr: Eklentiler

en: Unspecified
tr: Belirtilmemiş

en: Dependency issue
tr: Bağımlılık sorunu

en: Plugin <b>"%(0)s"</b> depends on <b>%(1)s</b>. Unloading <b>%(1)s</b> will also unload <b>"%(0)s"</b>.
    Proceed?
tr: <b>"%(0)s"</b> eklentisi <b>%(1)s</b> ile bağımlıdır. <b>%(1)s</b> öğesini kaldırmak <b>"%(0)s"</b> öğesini de kaldıracaktır.
    Devam?

en: Plugin <b>%(0)s</b> conflicts with <b>%(1)s</b>. Loading <b>%(1)s</b> will unload <b>%(0)s</b>.
    Proceed?
tr: <b>%(0)s</b> eklentisi <b>%(1)s</b> eklentisi ile çakışıyor. <b>%(1)s</b> eklentisinin yüklenmesi <b>%(0)s</b> eklentisinin silinmesini gerektiriyor.
    Devam edilsin mi?

en: Adapter selection
tr: Bağdaştırıcı seçimi

en: Discovering…
tr: Keşfediliyor…

note: translators: device class
en: uncategorized
tr: sınıflandırılmamış

note: translators: device class
en: desktop
tr: masaüstü

note: translators: device class
en: server
tr: sunucu

note: translators: device class
en: laptop
tr: dizüstü bilgisayar

note: translators: device class
en: handheld
tr: taşınabilir

note: translators: device class
en: cellular
tr: telefon

note: translators: device class
en: cordless
tr: kablosuz

note: translators: device class
en: smart phone
tr: akıllı telefon (Nokia N Series , Symbian vb.)

note: translators: device class
en: headset
tr: kulaklık

note: translators: device class
en: handsfree
tr: eller serbest

note: translators: device class
en: unknown
tr: bilinmeyen

note: translators: device class
en: microphone
tr: mikrofon

note: translators: device class
en: keyboard
tr: klavye

note: translators: device class
en: pointing
tr: işaretleme

en: Hardcopy Control Channel
tr: Basılı Kopya Denetim Kanalı

en: Hardcopy Data Channel
tr: Basılı Kopya Veri Kanalı

en: Hardcopy Notification
tr: Basılı Kopya Bildirimi

en: Multi-Channel Adaptation Protocol (MCAP)
tr: Çok Kanallı Uyum Protokolü (MCAP)

en: Serial Port
tr: Seri Bağlantı Noktası

en: LAN Access Using PPP
tr: PPP Kullanarak LAN Erişimi

en: Dialup Networking (DUN)
tr: Çevirmeli Ağ (DUN)

en: IrMC Sync
tr: IrMC Eşzamanlama

en: OBEX Object Push
tr: OBEX Nesne Aktarımı

en: OBEX File Transfer
tr: OBEX Dosya Aktarımı

en: IrMC Sync Command
tr: IrMC Eşzamanlama Komutu

en: Headset
tr: Kulaklık

en: Cordless Telephony
tr: Kablosuz Telefon

en: Audio Source
tr: Ses Girişi

en: Audio Sink
tr: Ses Çıkışı

en: Remote Control Target
tr: Uzaktan Kumanda Hedefi

en: Advanced Audio
tr: Gelişmiş Ses

en: Remote Control
tr: Uzaktan Kumanda

en: Video Conferencing
tr: Video Konferans

en: Intercom
tr: İnterkom

en: Fax
tr: Faks

en: WAP Client
tr: WAP İstemcisi

en: Network Access Point
tr: Ağ Erişim Noktası

en: Group Network
tr: Şebeke grubu

en: Handsfree
tr: Eller serbest

en: Audio/Video
tr: Ses/Video

en: SIM Access (SAP)
tr: SIM Erişimi (SAP)

en: Phonebook Access (PBAP)
tr: Telefon Defteri Erişimi (PBAP)

en: Message Access Server
tr: Mesaj Erişim Sunucusu

en: Message Notification Server
tr: Mesaj Bildirim Sunucusu

en: Message Access Profile (MAP)
tr: Mesaj Erişim Profili (MAP)

en: GNSS Server
tr: GNSS Sunucusu

en: 3D Display
tr: 3B Ekran

en: 3D Glasses
tr: 3B Gözlük

en: Generic Networking
tr: Genel Ağ

en: Generic FileTransfer
tr: Genel Dosya Aktarımı

en: Video Source
tr: Video Girişi

en: Video Sink
tr: Video Çıkışı

en: HDP Source
tr: HDP Girişi

en: Current Time Service
tr: Geçerli Zaman Hizmeti

en: Glucose
tr: Glikoz

en: Health Thermometer
tr: Sağlık Termometresi

en: Device Information
tr: Aygıt Bilgileri

en: Heart Rate
tr: Kalp Atış Hızı

en: Battery Service
tr: Pil Hizmeti

en: Blood Pressure
tr: Tansiyon

en: Location and Navigation
tr: Konum ve Navigasyon

en: Continuous Glucose Monitoring
tr: Sürekli Glikoz İzleme

en: Internet Protocol Support
tr: İnternet Protokolü Desteği

en: HTTP Proxy
tr: HTTP Vekili

en: Object Transfer
tr: Nesne Aktarımı

en: Primary Service
tr: Birincil Hizmet

en: Secondary Service
tr: İkincil Hizmet

en: Device Name
tr: Aygıt Adı

en: Appearance
tr: Görünüm

en: Reconnection Address
tr: Yeniden Bağlantı Adresi

en: Service Changed
tr: Hizmet Değişti

en: Model Number String
tr: Model Numarası Dizgesi

en: Serial Number String
tr: Seri Numarası Dizgesi

en: Firmware Revision String
tr: Ürün Yazılım Revizyonu Dizgesi

en: Hardware Revision String
tr: Donanım Revizyonu Dizgesi

en: Software Revision String
tr: Yazılım Revizyonu Dizgesi

en: Manufacturer Name String
tr: Üretici Adı Dizgesi

en: Valid Range
tr: Geçerli Aralık

en: Report Reference
tr: Bildirme Referansı

en: Auto connect profiles
tr: Otomatik bağlanma profilleri

en: Proprietary
tr: Tescilli

en: yes
tr: evet

en: no
tr: hayır

en: _Info
tr: _Bilgi

en: Show device information
tr: Aygıt bilgisini göster

en: Send _note
tr: _Not gönder

en: Send a text note
tr: Bir metin notu gönder

en: Failed to change profile to %s
tr: %s profilini değiştirme başarısız

en: Audio Profile
tr: Ses Profili

en: Select audio profile for PulseAudio
tr: PulseAudio için ses profili seçin

en: Serial Port %s
tr: Seri Bağlantı Noktası %s

en: Renew IP Address
tr: IP Adresini Yenile

en: Dialup Settings
tr: Çevirmeli GSM Data Bağlantı Ayarları

en: Serial Ports
tr: Seri Bağlantı Noktaları

en: Connected:
tr: Bağlanılan cihazlar:

en: Not Connected
tr: Bağlı Değil

en: No usage statistics are available yet. Try establishing a connection first and then check this page.
tr: Henüz kullanım istatistikleri yok. Önce bir bağlantı kurmayı deneyin ve ardından bu sayfaya tekrar göz atın.

en: day | days
tr[0]: gün
tr[1]: gün

en: hour | hours
tr[0]: saat
tr[1]: saat

en: minute | minutes
tr[0]: dakika
tr[1]: dakika

en: %d %s %d %s and %d %s
tr: %d %s %d %s ve %d %s

en: Are you sure you want to reset the counter?
tr: Sayacı sıfırlamak istediğinizden emin misiniz?

en: Allows you to monitor your (mobile broadband) network traffic usage. Useful for limited data access plans. This plugin tracks every device seperately.
tr: (Mobil geniş bant) ağ trafiği kullanımınızı izlemenizi sağlar. Sınırlı veri erişim planları için kullanışlıdır. Bu eklenti her cihazı ayrı olarak takip eder.

en: Network _Usage
tr: Ağ _Kullanımı

en: Shows network traffic usage
tr: Ağ kullanımını görüntüler

en: Bluetooth Enabled
tr: Bluetooth Etkin

en: Bluetooth Disabled
tr: Bluetooth Devredışı

en: Manages local network services, like NAP bridges
tr: NAP köprüleri gibi yerel ağ hizmetlerini yönetir

en: Provides support for Dial Up Networking (DUN) with ModemManager and NetworkManager
tr: Çevirmeli Ağ (DUN) için ModemManager ve NetworkManager ile destek sağlar

en: Provides a menu item that contains last used connections for quick access
tr: Hızlı ulaşım için son kullanılan bağlantıların menüsünü sunar

note: the maximum number of items RecentConns menu will display
en: Maximum items
tr: Azami öğe

en: The maximum number of items recent connections menu will display.
tr: Son bağlantılar menüsünün göstereceği maksimum öge sayısı.

en: Recent _Connections
tr: Son _Bağlantılar

en: Connected
tr: Bağlandı

en: Connected to %s
tr: %s cihazına bağlı

en: Failed to connect
tr: Bağlanma girişimi başarısız

en: %(service)s on %(device)s
tr: %(device)s üzerinden %(service)s

en: Adapter for this connection is not available
tr: Bu bağlantı için bağdaştırıcı kullanılabilir değil

en: Provides support for Personal Area Networking (PAN) introduced in NetworkManager 0.8
tr: NetworkManager 0.8'de tanıtılan Kişisel Alan Ağı (PAN) için destek sağlar

en: Provides DBus API for other Blueman components
tr: Diğer Blueman öğeleri için DBus API sağlar

en: Incoming file over Bluetooth
tr: Bluetooth 'dan gelen Dosya

en: Incoming file %(0)s from %(1)s
tr: %(1)s kaynağından %(0)s dosyası alınıyor

en: Reject
tr: Reddet

en: Receiving file
tr: Alınan dosya

en: Receiving file %(0)s from %(1)s
tr: %(1)s kaynağından %(0)s dosyası alınıyor

en: Provides OBEX file transfer capabilities
tr: OBEX dosya aktarımı yetenekleri sunar

en: Configured directory for incoming files does not exist
tr: Gelen dosyalar için ayarlanan dizin mevcut değil

en: Please make sure that directory "<b>%s</b>" exists or configure it with blueman-services. Until then the default "%s" will be used
tr: Lütfen "<b>%s</b>" dizininin bulunduğundan emin olun veya blueman-services ile yapılandırın. O zamana kadar öntanımlı "%s" kullanılacak

en: File received
tr: Dosya alındı

en: File %(0)s from %(1)s successfully received
tr: %(1)s kaynağından %(0)s dosyası başarıyla alındı

en: Transfer failed
tr: Aktarım başarısız

en: Transfer of file %(0)s failed
tr: %(0)s dosyasının aktarımı başarısız oldu

en: Files received
tr: Alınan dosyalar

en: Received %d file in the background | Received %d files in the background
tr[0]: Arka planda %d dosya alındı
tr[1]: Arka planda %d dosya alındı

en: Received %d more file in the background | Received %d more files in the background
tr[0]: Arka planda %d dosya daha alındı
tr[1]: Arka planda %d dosya daha alındı

en: Toggles a platform Bluetooth killswitch when Bluetooth power state changes (Useless with USB dongles) and makes sure a status icon is shown if there is a bluetooth killswitch but no adapter.
tr: Bluetooth güç durumu değiştiğinde platform Bluetooth şalterinin durumunu değiştirir (USB anahtarları ile bir işe yaramaz). Bir bluetooth şalteri var fakat bir adaptör yoksa durum simgesinin gösterilmesini sağlar.

en: Adds standard menu items to the status icon menu
tr: Standart menü maddelerini durum simgelerine ekle

en: _Set Up New Device
tr: Yeni Cihaz _Kur

en: Send _Files to Device
tr: Cihaza dosya gönder

en: _Devices
tr: _Aygıtlar

en: Adap_ters
tr: Adaptörler

en: applet
tr: uygulama

en: Provides passkey, authentication services for BlueZ daemon
tr: BlueZ arka plan programı için passkey ve kimlik doğrulama servisi sağlar

en: Adds an exit menu item to quit the applet
tr: Uygulamadan çıkmak için çıkış menüsü ögesi ekler

en: Provides a basic dhcp client for Bluetooth PAN connections.
tr: Bluetooth PAN bağlantısı için temel bir DHCP istemcisi sağlar.

en: Bluetooth Network
tr: Bluetooth Ağı

en: Interface %(0)s bound to IP address %(1)s
tr: Arayüz %(0)s IP adresine geçiş yaptı %(1)s

en: Failed to obtain an IP address on %s
tr: %s üzerinden IP adresi alınamadı

en: Trying to obtain an IP address on %s
    Please wait…
tr: %s üzerinde IP adresi elde edilmeye çalışılıyor
    Lütfen bekleyin…

en: Adds an indication on the status icon when Bluetooth is active and shows the number of connections in the tooltip.
tr: Bluetooth etkinken durum simgesine bir gösterge ekler ve araç ipucunda bağlantı sayısını gösterir.

en: Bluetooth Active
tr: Bluetooth Etkin

en: <b>%d Active Connection</b> | <b>%d Active Connections</b>
tr[0]: <b>%d Faal Bağlantı</b>
tr[1]: <b>%d Faal Bağlantı</b>

en: Uses libappindicator to show a statusicon
tr: Durum ikonu göstermek için libappindicator'ı kullanır

en: Provides a menu item for making the default adapter temporarily visible when it is set to hidden by default
tr: Öntanımlı olarak gizli olarak ayarlandığında öntanımlı bağdaştırıcıyı geçici olarak görünür yapmak için bir menü ögesi sağlar

en: Discoverable timeout
tr: Keşfedilebilirlik zaman aşımı

en: Amount of time in seconds discoverable mode will last
tr: Keşfedilebilir moddaki saniye cinsinden süre

en: _Make Discoverable
tr: Keşfedilebilir _Yap

en: Make the default adapter temporarily visible
tr: Öntanımlı bağdaştırıcıyı geçici olarak görünür yap

en: Discoverable… %ss
tr: Keşfedilebilir… %ss

en: Provides a menu for the applet and an API for other plugins to manipulate it
tr: Uygulama için bir menü ve diğer eklentilerin ona erişmesi için bir API sağlar

en: Successfully connected to <b>DUN</b> service on <b>%(0)s.</b>
    Network is now available through <b>%(1)s</b>
tr: <b>%(0)s</b> aygıtında <b>DUN</b> hizmetine başarıyla bağlandı.
    Ağ artık <b>%(1)s</b> üzerinden kullanılabilir

en: Provides basic support for connecting to the internet via DUN profile.
tr: DUN profili üzerinden internete bağlanmak için temel destek sağlar.

en: Standard SPP profile connection handler, allows executing custom actions
tr: Standart SPP profil bağlantısı yöneticisi, özel eylemlerin çalıştırılmasına imkân verir

en: Script to execute on connection
tr: Bağlanıldığında çalıştırılacak betik

en: <span size="small">The following arguments will be passed:
    Address, Name, service name, uuid16s, rfcomm node
    For example:
    AA:BB:CC:DD:EE:FF, Phone, DUN service, 0x1103, /dev/rfcomm0
    uuid16s are returned as a comma seperated list
    
    Upon device disconnection the script will be sent a HUP signal</span>
tr: <span size="small">Şu argümanlar geçilecektir:
    Adres, İsim, hizmet ismi, uuid16s, rfcomm düğümü
    Mesela:
    AA:BB:CC:DD:EE:FF, Phone, DUN service, 0x1103, /dev/rfcomm0
    uuid16s unsurları virgülle ayrılmış bir liste olarak geri döndürülür
    
    Cihazın bağlantısı kesildiğinde betiğe bir HUP sinyali gönderilecektir</span>

en: Serial port connected
tr: Seri bağlantı noktasından bağlanıldı

en: Serial port service on device <b>%s</b> now will be available via <b>%s</b>
tr: <b>%s</b> aygıtındaki seri bağlantı noktası hizmeti şimdi <b>%s</b> üzerinden kullanılabilir

en: Serial port connection script failed
tr: Seri bağlantı noktasından bağlantı betiği başarısız oldu

en: There was a problem launching script %s
    %s
tr: Başlangıç yazısında hata var %s
    %s

en: Controls Bluetooth adapter power states
tr: Bluetooth bağdaştırıcısı güç durumlarını denetler

en: Auto power-on
tr: Kendiliğinden çalıştır

en: Automatically power on adapters
tr: Bağdaştırıcılar bağlandığında kendiliğinden çalıştır

en: <b>Turn Bluetooth _Off</b>
tr: <b>Bluetooth'u _Kapat</b>

en: Turn off all adapters
tr: Tüm bağdaştırıcıları kapat

en: <b>Turn Bluetooth _On</b>
tr: <b>Bluetooth'u _Aç</b>

en: Turn on all adapters
tr: Tüm bağdaştırıcıları aç

en: Temporarily suspends the screensaver when a bluetooth game controller is connected.
tr: Bir Bluetooth oyun denetleyicisi bağlı ise ekran koruyucuyu geçici olarak devre dışı bırakır.

en: Network
tr: Ağ

en: Invalid IP address
tr: Geçersiz IP adresi

en: IP address conflicts with interface %s which has the same address
tr: IP adresi aynı adrese sahip %s arayüzü ile çakışmaktadır

en: IP address overlaps with subnet of interface %s, which has the following configuration  %s/%s
    This may cause incorrect network behavior
tr: IP adresi, %s arayüzünün (%s/%s yapılandırmasına sahip) alt ağıyla çakışmaktadır
    Bu yanlış ağ davranışına neden olabilir

en: Not currently supported with this setup
tr: Bu kurulum halen desteklenmiyor

en: Transfer
tr: Aktarım

en: Applet's transfer service plugin is disabled
tr: Uygulamanın aktarım hizmeti eklentisi devre dışı

en: Set Bluetooth Adapter Properties
tr: Bluetooth Bağdaştırıcısı Özelliklerini Ayarla

en: Blueman Applet
tr: Blueman Uygulaması

en: Blueman Bluetooth Manager
tr: Blueman Bluetooth Yöneticisi

en: Bluetooth Manager
tr: Bluetooth Yöneticisi

en: Bluetooth Device
tr: Bluetooth Aygıtı

en: Configure Bluetooth Network
tr: Bluetooth Ağını Ayarla

en: Configuring networking requires privileges
tr: Ağ ayarlarını yapılandırmak yetki gerektirir

en: Launch DHCP client
tr: DHCP istemcisini başlat

en: Launching DHCP client requires privileges
tr: DHCP istemcisini başlatmak yetki gerektirir

en: Launch PPP daemon
tr: PPP arka plan programını başlat

en: Launching PPP daemon requires privileges
tr: PPP arka plan programını başlatmak yetki gerektirir

en: Set RfKill State
tr: RfKill Durumunu Ayarla

en: Setting RfKill State requires privileges
tr: RfKill durumunu ayarlamak yetki gerektirir

en: Bluetooth needs to be turned on for file sending to work
tr: Dosya gönderebilmek için bluetooth açılmalı

en: Select files to send
tr: Gönderilecek dosyaları seçin

en: Send files to this device
tr: Aygıta dosyaları yolla

en: Source adapter. Takes address or adapter's name eg. hci0
tr: Kaynak bağdaştırıcı. Bağdaştırıcının adresini ya da ismini alır, mesela hci0

en: Delete files on exit
tr: Çıkışta dosyaları sil

en: Files to be send to the bluetooth device
tr: Bluetooth aygıtına gönderilecek dosyalar

en: Bluetooth needs to be turned on for the Bluetooth assistant to work
tr: Bluetooth yöneticisinin çalışabilmesi için Bluetooth'un açık olması gerekir

en: No adapters found
tr: Adaptör bulunamadı

en: <b>Pairing in progress...</b>
tr: <b>Eşleştirme sürüyor...</b>

en: <b>Failed to add device</b>
tr: <b>Aygıt eklenemedi</b>

en: Don't connect
tr: Bağlanma

en: <b>Device added and connected successfully</b>
tr: <b>Cihaz eklendi ve başarıyla bağlandı</b>

en: <b>Device added successfully, but failed to connect</b>
tr: <b>Cihaz başarıyla eklendi, ama bağlanamadı</b>

en: Start configuration assistant for this device
tr: Bu aygıt için ayarlama yardımcısını başlat
