MATE Desktop Environment - en to ca translation catalogue (329 entries)

en: %(service)s on %(device)s
ca: %(service)s a %(device)s

en: %.0f Minute | %.0f Minutes
ca[0]: %.0f minut
ca[1]: %.0f minuts

en: %.0f Second | %.0f Seconds
ca[0]: %.0f segon
ca[1]: %.0f segons

en: %d %s %d %s and %d %s
ca: %d %s %d %s i %d %s

en: %d Minute | %d Minutes
ca[0]: %d minut
ca[1]: %d minuts

en: <b>%d Active Connection</b> | <b>%d Active Connections</b>
ca[0]: <b>%d connexió activa</b>
ca[1]: <b>%d connexions actives</b>

en: <b>An error has occured while loading a plugin. Please notify the developers with the content of this message to our </b>
    <a href="http://github.com/blueman-project/blueman/issues">website.</a>
ca: <b>S'ha produït un error en carregar un connector. Notifiqueu-ho als desenvolupadors amb el contingut d'aquest missatge al nostre</b>
    <a href="http://github.com/blueman-project/blueman/issues">lloc web.</a>

en: <b>Author:</b>
ca: <b>Autor:</b>

en: <b>Conflicts with:</b>
ca: <b>Conflicte amb:</b>

en: <b>Congratulations, device successfully added</b>
ca: <b>Enhorabona, s'ha afegit correctament el dispositiu</b>

en: <b>Connect To:</b>
ca: <b>Connecta a:</b>

en: <b>Connect to:</b>
ca: <b>Connecta a:</b>

en: <b>DUN Support</b>
ca: <b>Compatibilitat amb DUN</b>

en: <b>Depends on:</b>
ca: <b>Depèn de:</b>

en: <b>Disconnect:</b>
ca: <b>Desconnecta:</b>

en: <b>Downloaded:</b>
ca: <b>Baixat:</b>

en: <b>Failed to add device</b>
ca: <b>No s'ha pogut afegir el dispositiu</b>

en: <b>File Receiving (Object Push)</b>
ca: <b>Recepció de fitxers (Object Push)</b>

en: <b>File:</b>
ca: <b>Fitxer:</b>

en: <b>Friendly Name</b>
ca: <b>Nom amigable</b>

en: <b>GSM settings</b>
ca: <b>Ajusts GSM</b>

en: <b>Log duration:</b>
ca: <b>Duració del registre:</b>

en: <b>Log started:</b>
ca: <b>Inici del registre:</b>

en: <b>NAP Settings</b>
ca: <b>Ajusts de NAP</b>

en: <b>Network Settings</b>
ca: <b>Ajusts de Xarxa</b>

en: <b>No DHCP servers installed</b>
ca: <b>No hi ha servidors DHCP instal·lats</b>

en: <b>PAN Support</b>
ca: <b>Compatibilitat amb PAN</b>

en: <b>Paired</b>
ca: <b>Emparellat</b>

en: <b>Pairing in progress...</b>
ca: <b>Aparellament en progrés...</b>

en: <b>Please wait...</b>
ca: <b>Espereu...</b>

en: <b>Plugin description:</b>
ca: <b>Descripció del connector:</b>

en: <b>Select pairing method to use:</b>
ca: <b>Selecciona el mètode d'aparellament a utilitzar:</b>

en: <b>Services</b>
ca: <b>Serveis</b>

en: <b>To:</b>
ca: <b>A:</b>

en: <b>Transfer Settings</b>
ca: <b>Ajusts de transferència</b>

en: <b>Trusted and Paired</b>
ca: <b>Confiat i emparellat</b>

en: <b>Trusted</b>
ca: <b>Confiança</b>

en: <b>Turn Bluetooth _Off</b>
ca: <b>Apaga el Bluet_ooth</b>

en: <b>Turn Bluetooth _On</b>
ca: <b>Engega el Bluet_ooth</b>

en: <b>Uploaded:</b>
ca: <b>Actualitzat:</b>

en: <b>Visibility Setting</b>
ca: <b>Ajusts de visibilitat</b>

en: <b>Welcome to the Bluetooth device setup assistant. </b>
    
    
    It will walk you through the process of configuring and connecting to your Bluetooth enabled devices.
ca: <b>Benvingut a l'assistent de configuració del dispositiu Bluetooth</b>
    
    
    Se us guiarà a través del procés de configuració i de connexió als dispositius habilitats per Bluetooth.

en: <span size="small">The following arguments will be passed:
    Address, Name, service name, uuid16s, rfcomm node
    For example:
    AA:BB:CC:DD:EE:FF, Phone, DUN service, 0x1103, /dev/rfcomm0
    uuid16s are returned as a comma seperated list
    
    Upon device disconnection the script will be sent a HUP signal</span>
ca: <span size="small">Es passaran els següents arguments:
    L'adreça, el nom, el nom del servei, l'uuid16s i el node rfcomm
    Per exemple:
    AA:BB:CC:DD:EE:FF, Phone, DUN service, 0x1103, /dev/rfcomm0
    Els uuid16s es retornen com una llista separada per comes
    
    Després de la desconnexió del dispositiu, l'script enviarà un senyal HUP</span>

en: <span weight="bold" size="large">Sending files via Bluetooth</span>
ca: <span weight="bold" size="large">Enviament de fitxers a través de Bluetooth</span>

en: Accept
ca: Accepta

en: Accept files from trusted devices
ca: Accepta fitxers dels dispositius de confiança

en: Adap_ters
ca: Adap_tadors

en: Adapter
ca: Adaptador

en: Adapter Preferences
ca: Preferències de l'adaptador

en: Adapter for this connection is not available
ca: L'adaptador per a aquesta connexió no està disponible

en: Adapter selection
ca: Selecció de l'adaptador

en: Adds an exit menu item to quit the applet
ca: Afegeix una opció al menú per sortir de la miniaplicació

en: Adds an indication on the status icon when Bluetooth is active and shows the number of connections in the tooltip.
ca: Afegeix una indicació a la icona d'estat quan Bluetooth està actiu i mostra el nombre de connexions a la informació emergent.

en: Adds standard menu items to the status icon menu
ca: Afegeix les opcions de menú estàndards al menú de la icona d'estat

en: Allows you to monitor your (mobile broadband) network traffic usage. Useful for limited data access plans. This plugin tracks every device seperately.
ca: Us permet monitorar el vostre ús del trànsit de xarxa (banda ampla mòbil). És útil per als plans limitats d'accés a dades. Aquest connector realitza el seguiment de cada dispositiu per separat.

en: Always
ca: Sempre

en: Always accept
ca: Accepta sempre

en: Always visible
ca: Sempre visible

en: Amount of time in seconds discoverable mode will last
ca: Quantitat de temps en segons que durarà el mode de detecció

en: Applet's transfer service plugin is disabled
ca: El connector de transferència de la miniaplicació està inhabilitat

en: Are you sure you want to reset the counter?
ca: Esteu segur que voleu restablir el comptador?

en: Audio Profile
ca: Perfil d'àudio

en: Audio Sink
ca: Conducte de l'àudio

en: Audio Source
ca: Origen d'àudio

en: Authorization request for:
ca: Sol·licitud d'autenticació per:

en: Auto connect profiles
ca: Perfils de connexió automàtica

en: Auto power-on
ca: Engega automàticament

en: Automatically power on adapters
ca: Engega automàticament els adaptadors

en: Blueman Applet
ca: Miniaplicació de Blueman

en: Blueman Bluetooth Manager
ca: Gestor de Bluetooth Blueman

en: Blueman is a GTK+ Bluetooth manager
ca: Blueman és un gestor de Bluetooth GTK+

en: Bluetooth Active
ca: Bluetooth actiu

en: Bluetooth Adapters
ca: Adaptadors Bluetooth

en: Bluetooth Assistant
ca: Assistent de Bluetooth

en: Bluetooth Authentication
ca: Autenticació Bluetooth

en: Bluetooth Device
ca: Dispositiu Bluetooth

en: Bluetooth Devices
ca: Dispositius Bluetooth

en: Bluetooth Disabled
ca: Bluetooth inhabilitat

en: Bluetooth Enabled
ca: Bluetooth habilitat

en: Bluetooth File Transfer
ca: Transferència de fitxers Bluetooth

en: Bluetooth Manager
ca: Gestor de Bluetooth

en: Bluetooth Network
ca: Xarxa Bluetooth

en: Bluetooth Turned Off
ca: Bluetooth està apagat

en: Bluetooth needs to be turned on for file sending to work
ca: Bluetooth ha d'estar encès perquè funcioni l'enviament de fitxers

en: Bluetooth needs to be turned on for the Bluetooth assistant to work
ca: Bluetooth ha d'estar encès perquè funcioni l'assistent de Bluetooth

en: Bluetooth needs to be turned on for the adapter manager to work
ca: Bluetooth ha d'estar encès perquè funcioni el gestor d'adaptadors

en: Bluetooth needs to be turned on for the device manager to function
ca: Bluetooth ha d'estar encès perquè funcioni el gestor de dispositius

en: Bluez daemon is not running, blueman-manager cannot continue.
    This probably means that there were no Bluetooth adapters detected or Bluetooth daemon was not started.
ca: No s'està executant el dimoni Bluez, blueman-manager no pot continuar.
    Això probablement significa que no s'ha detectat cap adaptador Bluetooth o que no es va iniciar el dimoni de Bluetooth.

en: Cancel Operation
ca: Cancel·la l'operació

en: Cancelling
ca: S'està cancel·lant

en: Configuration
ca: Configuració

en: Configure Bluetooth Network
ca: Configura la xarxa Bluetooth

en: Configure selected plugin's preferences
ca: Configura les preferències dels dispositius seleccionats

en: Configured directory for incoming files does not exist
ca: El directori configurat per als fitxers entrants no existeix

en: Configuring networking requires privileges
ca: El fet de configurar la xarxa requereix privilegis

en: Confirm
ca: Confirma

en: Confirm value for authentication:
ca: Confirma el valor per a l'autenticació:

en: Connect
ca: Connecta

en: Connected
ca: Connectat

en: Connected to %s
ca: S'ha connectat a %s

en: Connected:
ca: Connectat:

en: Connecting
ca: S'està connectant

en: Connecting...
ca: S'està connectant...

en: Connection Failed:
ca: No s'ha pogut connectar:

en: Connection to BlueZ failed
ca: Ha fallat la connexió a BlueZ

en: Connects auto connect profiles A2DP source, A2DP sink, and HID
ca: Connecta als orígens A2DP dels perfils de connexió automàtica, enfonsament A2DP, i HID

en: Controls Bluetooth adapter power states
ca: Controla els estats d'alimentació de l'adaptador Bluetooth

en: Create pairing with the device
ca: Crea l'aparellament amb el dispositiu

en: DHCP server type:
ca: Tipus de servidor DHCP:

en: Data activity indication
ca: Indicador d'activitat de dades

en: Delete files on exit
ca: Suprimeix els fitxers amb la sortida

en: Deny
ca: Denega

en: Dependency issue
ca: Qüestió de dependència

en: Device
ca: Dispositiu

en: Device Manager
ca: Gestor de dispositius

en: Dialup Networking (DUN)
ca: Accés a xarxes a través de línia telefònica (DUN)

en: Dialup Settings
ca: Ajusts de l'accés a través de línia telefònica

en: Disconnecting...
ca: S'està desconnectant...

en: Disconnection Failed:
ca: No s'ha pogut desconnectar:

en: Discoverable timeout
ca: Temps d'expiració del mode de detecció

en: Discoverable… %ss
ca: Mode de detecció… %ss

en: Don't connect
ca: No et connectis

en: ETA:
ca: Aprox.:

en: Enable Bluetooth
ca: Habilita Bluetooth

en: Enter PIN code
ca: Introdueix el codi PIN

en: Enter PIN code for authentication:
ca: Introdueix el codi PIN per a l'autenticació:

en: Enter passkey
ca: Introdueix la contrasenya

en: Enter passkey for authentication:
ca: Introdueix la contrasenya per a l'autenticació:

en: Error occurred
ca: S'ha produït un error

en: Error occurred while sending file %s
ca: S'ha produït un error mentre s'enviava el fitxer %s

en: Exit
ca: Surt

en: Failed
ca: Ha fallat

en: Failed to autostart obex service. Make sure the obex daemon is running
ca: Ha fallat el inici automàtic del serveix obex. Asegureu-vos que el servei s'està executant

en: Failed to change profile to %s
ca: No s'ha pogut caviar al perfil %s

en: Failed to connect
ca: No s'ha pogut connectar

en: Failed to obtain an IP address on %s
ca: No s'ha pogut obtenir l'adreça IP a %s

en: File %(0)s from %(1)s successfully received
ca: El fitxer %(0)s de %(1)s s'ha rebut correctament

en: File Sender
ca: Eina d'enviament de fitxers

en: File received
ca: S'ha rebut el fitxer

en: Files received
ca: S'han rebut els fitxers

en: Files to be send to the bluetooth device
ca: Els fitxers a enviar al dispositiu bluetooth

en: Finished
ca: Acabat

en: Forcefully disconnect the device
ca: Desconnecta forçadament el dispositiu

en: GSM Settings
ca: Ajusts GSM

en: Group Network
ca: Grup xarxa

en: Hidden
ca: Ocult

en: High
ca: Alta

en: IP Address:
ca: Adreça IP:

en: IP address conflicts with interface %s which has the same address
ca: L'adreça IP entra en conflicte amb la interfície %s, que té la mateixa adreça

en: IP address overlaps with subnet of interface %s, which has the following configuration  %s/%s
    This may cause incorrect network behavior
ca: La direcció IP es sobreposa amb la subxarxa de la interfície %s, que te la següent configuració  %s/%s
    Aixo pot causar un comportament incorrecte de la xarxa

en: Incoming Folder:
ca: Carpeta d'entrada:

en: Incoming file %(0)s from %(1)s
ca: Fitxer entrant %(0)s de %(1)s

en: Incoming file over Bluetooth
ca: Fitxer entrant a través de Bluetooth

en: Interface %(0)s bound to IP address %(1)s
ca: La interfície %(0)s es vincula a l'adreça IP %(1)s

en: Introduction
ca: Introducció

en: Invalid IP address
ca: Adreça IP no vàlida

en: Launch DHCP client
ca: Llança el client DHCP

en: Launch PPP daemon
ca: Llança el dimoni PPP

en: Launching DHCP client requires privileges
ca: El fet de llançar el client DHCP requereix privilegis

en: Launching PPP daemon requires privileges
ca: El fet de llançar el dimoni PPP requereix privilegis

en: Local Services
ca: Serveis locals

en: Low
ca: Baixa

en: Make the default adapter temporarily visible
ca: Fes temporalment visible l'adaptador predeterminat

en: Manages local network services, like NAP bridges
ca: Gestiona els serveis de la xarxa local, com ara els ponts NAP

en: Mark/Unmark this device as trusted
ca: Marca o desmarca aquest dispositiu com de confiança

en: Maximum items
ca: Nombre màxim d'elements

en: More
ca: Més

en: Much
ca: Molta

en: Network
ca: Xarxa

en: Network Access Point
ca: Punt d'accés de xarxa

en: Network Access Point (NAP)
ca: NAP (Network Access Point)

en: Network _Usage
ca: Ús de la _xarxa

en: No adapters found
ca: No s'ha trobat cap adaptador

en: No usage statistics are available yet. Try establishing a connection first and then check this page.
ca: Encara no hi ha estadístiques d'ús disponibles. Intenteu primer establir una connexió i després marqueu aquesta pàgina.

en: Not Connected
ca: Desconnectat

en: Not currently supported with this setup
ca: Actualment no és compatible amb aquesta configuració

en: Not specified
ca: no especificat

en: Number:
ca: Número:

en: Optimal
ca: Òptima

en: Pair
ca: Aparella

en: Pair Device
ca: Aparella el dispositiu

en: Pairing
ca: S'està aparellant

en: Pairing PIN code for
ca: Codi PIN per aparellar

en: Pairing passkey for
ca: Contrasenya per aparellar

en: Pairing request
ca: Sol·licitud d'aparellament

en: Pairing request for %s
ca: Sol·licitud d'aparellament per %s

en: Pairing request for device:
ca: Sol·licitud d'aparellament per al dispositiu:

en: Pairing request for:
ca: Sol·licitud d'aparellament per:

en: Please make sure that directory "<b>%s</b>" exists or configure it with blueman-services. Until then the default "%s" will be used
ca: Asegureu-vos que la carpeta "<b>%s</b>" existeix o configureu-la amb blueman-services. Fins que no ho feu s'utilitzara la carpeta per defecte "%s"

en: Plugin <b>"%(0)s"</b> depends on <b>%(1)s</b>. Unloading <b>%(1)s</b> will also unload <b>"%(0)s"</b>.
    Proceed?
ca: El connector <b>"%(0)s"</b> depèn de <b>%(1)s</b>. El fet de descarregar <b>%(1)s</b> també descarregarà <b>"%(0)s"</b>.
    Voleu procedir?

en: Plugin <b>%(0)s</b> conflicts with <b>%(1)s</b>. Loading <b>%(1)s</b> will unload <b>%(0)s</b>.
    Proceed?
ca: El connector <b>%(0)s</b> entra en conflicte amb <b>%(1)s</b>. El fet de carregar <b>%(1)s</b> descarregarà <b>"%(0)s"</b>. Voleu procedir?

en: Plugins
ca: Connectors

en: Poor
ca: Pobra

en: Proceed Without Pairing
ca: Continua sense l'aparellament

en: Proprietary
ca: Propietari

en: Provides DBus API for other Blueman components
ca: Proporciona l'API de DBus per als altres components de Blueman

en: Provides OBEX file transfer capabilities
ca: Proporciona les capacitats de transferència de fitxers OBEX

en: Provides a basic dhcp client for Bluetooth PAN connections.
ca: Proporciona un client bàsic de dhcp per a les connexions PAN de Bluetooth.

en: Provides a menu for the applet and an API for other plugins to manipulate it
ca: Proporciona un menú per a la miniaplicació i una API perquè els altres connectors ho puguin manipular

en: Provides a menu item for making the default adapter temporarily visible when it is set to hidden by default
ca: Proporciona una opció al menú per fer visible temporalment l'adaptador per defecte quan s'estableix a ocult per defecte

en: Provides a menu item that contains last used connections for quick access
ca: Proporciona una opció al menú que conté les últimes connexions utilitzades per a un ràpid accés

en: Provides basic support for connecting to the internet via DUN profile.
ca: Proporciona compatibilitat bàsica per a la connexió a Internet a través del perfil DUN.

en: Provides passkey, authentication services for BlueZ daemon
ca: Proporciona els serveis d'autenticació i de contrasenya per al dimoni BlueZ

en: Provides support for Dial Up Networking (DUN) with ModemManager and NetworkManager
ca: Proporciona compatibilitat DUN (Dial Up Networking) amb ModemManager i NetworkManager

en: Provides support for Personal Area Networking (PAN) introduced in NetworkManager 0.8
ca: Proporciona compatibilitat per a PAN (Personal Area Networking) que es va presentar amb NetworkManager 0.8

en: Received %d file in the background | Received %d files in the background
ca[0]: S'ha rebut %d fitxer en segon pla
ca[1]: S'han rebut %d fitxers en segon pla

en: Received %d more file in the background | Received %d more files in the background
ca[0]: S'ha rebut %d fitxer més en segon pla
ca[1]: S'han rebut %d fitxers més en segon pla

en: Receiving file
ca: S'està rebent el fitxer

en: Receiving file %(0)s from %(1)s
ca: S'està rebent el fitxer %(0)s de %(1)s

en: Recent _Connections
ca: _Connexions recents

en: Recommended
ca: Recomanat

en: Reject
ca: Refusa

en: Remove
ca: Suprimeix

en: Remove this device from the known devices list
ca: Suprimeix aquest dispositiu dels dispositius coneguts

en: Rename device
ca: Reanomena el dispositiu

en: Renew IP Address
ca: Renova l'adreça IP

en: Retry
ca: Torna-ho a intentar

en: Run the setup assistant for this device
ca: Executa l'assistent de configuració per a aquest dispositiu

en: S_ort By
ca: _Ordena per

en: Script to execute on connection
ca: Script a executar en connectar

en: Search
ca: Cerca

en: Search for nearby devices
ca: Cerca els dispositius que estiguin a prop

en: Searching
ca: S'està cercant

en: Select Device
ca: Selecciona el dispositiu

en: Select audio profile for PulseAudio
ca: Selecciona el perfil d'àudio per a PulseAudio

en: Select files to send
ca: Selecciona els fitxers per enviar-los

en: Select folder for incoming file transfers
ca: Selecciona la carpeta per a les transferències entrants de fitxers

en: Send File
ca: Envia un fitxer

en: Send _Files to Device
ca: Envia _fitxers al dispositiu

en: Send _note
ca: Envia una _nota

en: Send a _File...
ca: Envia un _fitxer...

en: Send a text note
ca: Envia una nota de text

en: Send file(s) to the device
ca: Envia fitxers al dispositiu

en: Send files to this device
ca: Envia els fitxers a aquest dispositiu

en: Send note
ca: Envia una nota

en: Sending File
ca: S'està enviant el fitxer

en: Serial Port %s
ca: Port sèrie %s

en: Serial Ports
ca: Ports sèries

en: Serial port connected
ca: Port sèrie connectat

en: Serial port connected to %s
ca: Port sèrie connectat a %s

en: Serial port connection script failed
ca: Ha fallat l'script de connexió del port sèrie

en: Serial port service on device <b>%s</b> now will be available via <b>%s</b>
ca: El servei de port sèrie al dispositiu <b>%s</b> ara estarà disponible a través de <b>%s</b>

en: Service Preferences
ca: Preferències del servei

en: Service:
ca: Servei:

en: Set Bluetooth Adapter Properties
ca: Establiu les propietats de l'adaptador Bluetooth

en: Set RfKill State
ca: Estableix l'estat RfKill

en: Setting RfKill State requires privileges
ca: El fet d'establir l'estat RfKill requereix privilegis

en: Setup...
ca: Configura...

en: Shall bluetooth get enabled automatically?
ca: S'hauria d'habilitar automàticament el Bluetooth?

en: Show _Statusbar
ca: Mo_stra la barra d'estat

en: Show _Toolbar
ca: Mos_tra la barra d'eines

en: Show device information
ca: Mostra la informació del dispositiu

en: Show input
ca: Mostra l'entrada

en: Shows network traffic usage
ca: Mostra l'ús del trànsit de xarxa

en: Skip
ca: Omet

en: Source adapter. Takes address or adapter's name eg. hci0
ca: Origen de l'adaptador. Pren l'adreça o el nom de l'adaptador, p. ex. hci0

en: Standard SPP profile connection handler, allows executing custom actions
ca: El gestor de connexions de perfils estàndards SPP, permet executar accions personalitzades

en: Start configuration assistant for this device
ca: Inicia l'assistent de configuració per a aquest dispositiu

en: Sub-optimal
ca: Per sota d'òptima

en: Success!
ca: Èxit!

en: Successfully connected to <b>DUN</b> service on <b>%(0)s.</b>
    Network is now available through <b>%(1)s</b>
ca: S'ha connectat correctament al servei <b>DUN</b> a <b>%(0)s.</b>
    La xarxa està disponible ara a través de <b>%(1)s</b>

en: Temporarily suspends the screensaver when a bluetooth game controller is connected.
ca: Suspèn temporalment l'estalvi de pantalla quan es connecta un dispositiu de joc Bluetooth.

en: Temporarily visible
ca: Temporalment visible

en: The maximum number of items recent connections menu will display.
ca: El nombre màxim d'opcions al menú de connexions recents que es mostrarà.

en: There was a problem launching script %s
    %s
ca: S'ha produït un error en llançar l'script %s
    %s

en: This should be overwritten
ca: Això s'ha de sobreescriure

en: Toggles a platform Bluetooth killswitch when Bluetooth power state changes (Useless with USB dongles) and makes sure a status icon is shown if there is a bluetooth killswitch but no adapter.
ca: Commuta a una plataforma Killswitch Bluetooth quan es canvia l'estat de la connexió Bluetooth (inservible amb les claus de seguretat USB) i s'assegura que es mostri una icona d'estat si hi ha un Killswitch Bluetooth però no hi ha cap adaptador.

en: Too much
ca: Massa

en: Total data received and rate of transmission
ca: El nombre total de dades rebudes i la relació de transmissió

en: Total data sent and rate of transmission
ca: El nombre total de dades enviades i la relació de transmissió

en: Traffic statistics
ca: Estadístiques del trànsit

en: Transfer
ca: Transfereix

en: Transfer failed
ca: Ha fallat la transferència

en: Transfer of file %(0)s failed
ca: Ha fallat la transferència del fitxer %(0)s

en: Trust
ca: Confia

en: Trying to obtain an IP address on %s
    Please wait…
ca: S'està intentant d'obtenir una adreça IP a %s
    Espereu…

en: Turn off all adapters
ca: Apaga tots els adaptadors

en: Turn on all adapters
ca: Engega tots els adaptadors

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Unspecified
ca: Sense especificar

en: Untrust
ca: Desconfia

en: Uses libappindicator to show a statusicon
ca: Utilitza libappindicator per mostrar una icona d'estat

en: Very High
ca: Molt alta

en: _Adapter
ca: _Adaptador

en: _Added
ca: _Afegit

en: _Close
ca: Tan_ca

en: _Connect
ca: _Connecta

en: _Descending
ca: _Descendent

en: _Device
ca: _Dispositiu

en: _Devices
ca: _Dispositius

en: _Disconnect
ca: _Desconnecta

en: _Help
ca: _Ajuda

en: _Info
ca: _Informació

en: _Local Services
ca: Serveis _locals

en: _Make Discoverable
ca: Habilita el _mode de detecció

en: _Name
ca: _Nom

en: _Pair
ca: Em_parella

en: _Plugins
ca: _Connectors

en: _Remove...
ca: Sup_rimeix...

en: _Report a Problem
ca: Informa d'un p_roblema

en: _Reset
ca: _Restableix

en: _Search
ca: _Cerca

en: _Set Up New Device
ca: Configura un dispo_sitiu nou

en: _Setup...
ca: _Configura...

en: _Trust
ca: C_onfia

en: _Untrust
ca: De_sconfia

en: _View
ca: _Vista

en: applet
ca: miniaplicació

en: cellular
ca: telèfon mòbil

en: cordless
ca: sense fil

en: day | days
ca[0]: dia
ca[1]: dies

en: desktop
ca: escriptori

en: handheld
ca: de mà

en: handsfree
ca: mans lliures

en: headset
ca: auricular

en: hour | hours
ca[0]: hora
ca[1]: hores

en: isdn
ca: XDSI

en: keyboard
ca: teclat

en: laptop
ca: ordinador portàtil

en: microphone
ca: micròfon

en: minute | minutes
ca[0]: minut
ca[1]: minuts

en: modem
ca: mòdem

en: obexd not available
ca: obexd no està disponible

en: pointing
ca: punter

en: server
ca: servidor

en: smart phone
ca: telèfon intel·ligent

en: uncategorized
ca: Sense classificar

en: unknown
ca: Desconegut

en: yes
ca: sí
