MATE Desktop Environment - en to el translation catalogue (331 entries)

en: <b>Visibility Setting</b>
el: <b>Ρύθμιση Ορατότητας</b>

en: Hidden
el: Σε απόκρυψη

en: Always visible
el: Πάντα ορατό

en: Temporarily visible
el: Προσωρινά ορατό

en: <b>Friendly Name</b>
el: <b> ́Ονομα Bluetooth</b>

en: Pairing request
el: Αίτηση ζεύξης

en: Pairing request for device:
el: Αίτηση ζεύξης για συσκευή:

en: This should be overwritten
el: Αυτό πρέπει να αντικατασταθεί

en: Show input
el: Εμφάνιση εισαγομένων

en: _Adapter
el: _Προσαρμογέας

en: _Device
el: _Συσκευή

en: _View
el: _Προβολή

en: _Help
el: _Βοήθεια

en: Search for nearby devices
el: Αναζήτηση συσκευών που βρίσκονται κοντά

note: translators: toolbar item: keep it as short as possible
en: Search
el: Αναζήτηση

en: Create pairing with the device
el: Δημιουργία ζεύξης με τη συσκευή

note: translators: toolbar item: keep it as short as possible
en: Pair
el: Ζεύξη

en: Mark/Unmark this device as trusted
el: Σημείωση αυτής της συσκευής ως έμπιστης/μη έμπιστης

note: translators: toolbar item: keep it as short as possible
en: Trust
el: Έμπιστο

en: Run the setup assistant for this device
el: Εκτέλεση βοηθού εγκατάστασης για αυτή την συσκευή

note: translators: toolbar item: keep it as short as possible
en: Setup...
el: Ρύθμιση...

en: Remove this device from the known devices list
el: Αφαίρεση αυτής της συσκευής από τη λίστα γνωστών συσκευών

note: translators: toolbar item: keep it as short as possible
en: Remove
el: Αφαίρεση

en: Send file(s) to the device
el: Αποστολή αρχείου(ων) στη συσκευή

note: translators: toolbar item: keep it as short as possible
en: Send File
el: Αποστολή Αρχείου

en: Rename device
el: Μετονομασία συσκευής

en: Network Access Point (NAP)
el: Σημείο Πρόσβασης Δικτύου (NAP)

en: <b>Services</b>
el: <b>Υπηρεσίες</b>

en: DHCP server type:
el: Τύπος διακομιστή DHCP:

en: Recommended
el: Συνιστάται

en: IP Address:
el: Διεύθυνση IP:

en: <b>No DHCP servers installed</b>
el: <b>Δεν υπάρχουν διακομιστές DHCP εγκατεστημένοι</b>

en: <b>NAP Settings</b>
el: <b>Ρυθμίσεις NAP</b>

en: <b>PAN Support</b>
el: <b>Υποστήριξη PAN</b>

en: <b>DUN Support</b>
el: <b>Υποστήριξη DUN</b>

en: <b>Network Settings</b>
el: <b>Ρυθμίσεις Δικτύου</b>

en: <b>File Receiving (Object Push)</b>
el: <b>Λήψη Αρχείου (Object Push)</b>

en: Incoming Folder:
el: Φάκελος εισερχομένων

en: Select folder for incoming file transfers
el: Επιλέξτε φάκελο για μεταφορά εισερχομένων αρχείων

en: Accept files from trusted devices
el: Αποδοχή αρχείων από έμπιστες συσκεύες

en: <b>Transfer Settings</b>
el: <b>Ρυθμίσεις Μεταφοράς</b>

en: <span weight="bold" size="large">Sending files via Bluetooth</span>
el: <span weight="bold" size="large">Αποστολή αρχείων μέσω Bluetooth</span>

en: <b>To:</b>
el: <b>Προς:</b>

en: <b>File:</b>
el: <b>Αρχείο:</b>

en: <b>Welcome to the Bluetooth device setup assistant. </b>
    
    
    It will walk you through the process of configuring and connecting to your Bluetooth enabled devices.
el: <b>Καλωσήρθατε στον οδηγό ρυθμίσεων συσκευής Bluetooth</b>
    
    
    Θα σας καθοδηγήσει στη διαδικασία ρύθμισης και σύνδεσης των Bluetooth συσκευών σας.

en: Introduction
el: Εισαγωγή

en: Device
el: Συσκευή

en: <b>Select pairing method to use:</b>
el: <b>Επιλέξτε μέθοδο ζεύξης για χρήση:</b>

en: Pair Device
el: Ταίριασμα συσκευής

en: Proceed Without Pairing
el: Συνέχεια Χωρίς Ζεύξη

en: Pairing
el: Ζεύξη

en: <b>Connect to:</b>
el: <b>Σύνδεση σε:</b>

en: Connect
el: Σύνδεση

en: <b>Please wait...</b>
el: <b>Παρακαλώ περιμένετε...</b>

en: Connecting...
el: Γίνεται σύνδεση...

en: <b>Congratulations, device successfully added</b>
el: <b>Συγχαρητήρια, η συσκευή προστέθηκε επιτυχώς</b>

en: Finished
el: Ολοκληρώθηκε

en: Configuration
el: Ρυθμίσεις

en: Configure selected plugin's preferences
el: Ρύθμιση προτιμήσεων της επιλεγμένης προσθήκης

en: <b>Plugin description:</b>
el: <b>Περιγραφή προσθήκης:</b>

en: Not specified
el: Ακαθόριστο

en: <b>Author:</b>
el: <b>Συγγραφέας:</b>

en: Unknown
el: Άγνωστο

en: <b>Depends on:</b>
el: <b>Εξαρτάται από:</b>

en: <b>Conflicts with:</b>
el: <b>Συγκρούεται με:</b>

en: <b>GSM settings</b>
el: <b>Ρυθμίσεις GSM</b>

en: Number:
el: Αριθμός:

en: Traffic statistics
el: Στατιστικά κίνησης

en: _Close
el: _Κλείσιμο

en: <b>Downloaded:</b>
el: <b>Ληφθέντα:</b>

en: <b>Uploaded:</b>
el: <b>Μεταφορτωμένα:</b>

en: <b>Total:</b>
el: <b>Σύνολο:</b>

en: <b>Log started:</b>
el: <b>Καταγραφή ξεκίνησε:</b>

en: <b>Log duration:</b>
el: <b>Διάρκεια καταγραφής:</b>

en: _Reset
el: Επαναφο_ρά

en: Send note
el: Αποστολή σημείωσης

en: Bluetooth Adapters
el: Προσαρμογείς Bluetooth

en: Bluetooth needs to be turned on for the adapter manager to work
el: Πρέπει να ενεργοποιηθεί το Bluetooth για να μπορεί να λειτουργήσει ο διαχειριστής προσαρμογέα

en: Always
el: Πάντα

en: %d Minute | %d Minutes
el[0]: %d Λεπτό
el[1]: %d Λεπτά

en: Adapter
el: Προσαρμογέας

en: Bluetooth Devices
el: Συσκευές Bluetooth

en: Bluetooth needs to be turned on for the device manager to function
el: Πρέπει να είναι ενεργοποιημένο το Bluetooth για να μπορέσει να λειτουργήσει ο διαχειριστής συσκευών

en: Connection to BlueZ failed
el: Απέτυχε η σύνδεση με το BlueZ

en: Bluez daemon is not running, blueman-manager cannot continue.
    This probably means that there were no Bluetooth adapters detected or Bluetooth daemon was not started.
el: Η διεργασία παρασκηνίου Bluez δεν εκτελείται, ο διαχειριστής blueman-manager δεν μπορεί να συνεχίσει.
    Αυτό πιθανότατα σημαίνει ότι δεν βρεθήκαν προσαρμογείς Bluetooth στο σύστημά σας ή ότι η διεργασία παρασκηνίου για το Bluetooth δεν ξεκίνησε.

en: Searching
el: Αναζήτηση

en: Bluetooth Assistant
el: Βοηθός Bluetooth

en: Adapter Preferences
el: Προτιμήσεις προσαρμογέα

en: File Sender
el: Αποστολέας αρχείων

en: Bluetooth File Transfer
el: Μεταφορά αρχείων μέσω Bluetooth

en: Connecting
el: Γίνεται σύνδεση

en: obexd not available
el: Το obexd δεν είναι διαθέσιμο

en: Failed to autostart obex service. Make sure the obex daemon is running
el: Η αυτόματη εκκίνηση της υπηρεσίας obex απέτυχε. Βεβαιωθείτε ότι εκτελείται

en: Cancelling
el: Ακύρωση

en: Sending File
el: Αποστολή Αρχείου

en: ETA:
el: Χρόνος Που Απομένει:

en: %.0f Minute | %.0f Minutes
el[0]: %.0f Λεπτό
el[1]: %.0f Λεπτά

en: %.0f Second | %.0f Seconds
el[0]: %.0f Δευτερόλεπτο
el[1]: %.0f Δευτερόλεπτα

en: Error occurred while sending file %s
el: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατα την αποστολή του αρχείου %s

en: Skip
el: Παράλεψη

en: Retry
el: Επανάληψη

en: Error occurred
el: Παρουσιάστηκε σφάλμα

en: Local Services
el: Τοπικές υπηρεσίες

en: Pairing request for %s
el: Αίτηση ζεύξης για %s

en: Bluetooth Authentication
el: Αυθεντικοποίηση Bluetooth

en: Enter PIN code for authentication:
el: Εισάγετε τον κωδικό PIN για αυθεντικοπίηση:

en: Enter PIN code
el: Εισάγετε τον κωδικό PIN

en: Enter passkey for authentication:
el: Εισαγάγετε φράσης-κλειδιού πρόσβασης για την αυθεντικοποίηση

en: Enter passkey
el: Εισάγετε τη φράση-κλειδί

en: Pairing passkey for
el: Φράση-κλειδί ζεύξης για

en: Pairing PIN code for
el: Κωδικός ΡΙΝ ζεύξης για

en: Pairing request for:
el: Αίτημα ζεύξης για:

en: Confirm value for authentication:
el: Επιβεβαίωση τιμής για αυθεντικοποίηση:

en: Confirm
el: Επιβεβαίωση

en: Deny
el: Άρνηση

en: Authorization request for:
el: Αίτημα εξουσιοδότησης απο:

en: Service:
el: Υπηρεσία:

en: Always accept
el: Πάντα αποδοχή

en: Accept
el: Αποδοχή

en: <b>An error has occured while loading a plugin. Please notify the developers with the content of this message to our </b>
    <a href="http://github.com/blueman-project/blueman/issues">website.</a>
el: <b>Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά τη φόρτωση μιας προσθήκης. Παρακαλείσθε να ενημερώσετε τους προγραμματιστές σχετικά με το περιεχόμενο αυτού του μηνύματος</b>
    <a href="http://github.com/blueman-project/blueman/issues">Ιστοσελίδα</a>

en: Bluetooth Turned Off
el: Το Bluetooth έχει απενεργοποιηθεί

en: Exit
el: Έξοδος

en: Enable Bluetooth
el: Ενεργοποίηση Bluetooth

en: Shall bluetooth get enabled automatically?
el: Να ενεργοποιείται αυτόματα το bluetooth;

en: No
el: Όχι

en: _Report a Problem
el: _Αναφορά Προβλήματος

en: Device Manager
el: Διαχειριστής Συσκευών

en: Show _Toolbar
el: Εμφάνιση ερ_γαλειοθήκης

en: Show _Statusbar
el: Εμφάνιση γραμμής_Κατάστασης

en: S_ort By
el: Τα_ξινόμηση ανά

en: _Name
el: _Όνομα

en: _Added
el: Προστιθεμένο

en: _Descending
el: _Μείωση

en: _Plugins
el: _Πρόσθετα

en: _Local Services
el: _Τοπικές Υπηρεσίες

en: Service Preferences
el: Προτιμήσεις Υπηρεσίας

en: _Search
el: _Αναζήτηση

en: <b>Trusted and Paired</b>
el: <b>Έμπιστος και Συνδυαζμένος</b>

en: <b>Paired</b>
el: <b>Συνδυασμένος</b>

en: <b>Trusted</b>
el: <b>Έμπιστες</b>

en: Poor
el: Κακή

en: Sub-optimal
el: Ημί-βέλτιστη

en: Optimal
el: Βέλτιστη

en: Much
el: Ικανοποιητική

en: Too much
el: Ιδιαίτερα ικανοποιητική

en: Low
el: Χαμηλή

en: High
el: Υψηλή

en: Very High
el: Πολύ Υψηλή

en: Success!
el: Επιτυχία!

en: Serial port connected to %s
el: Η σειριακή θύρα συνδέθηκε σε %s

en: Failed
el: Αποτυχία

en: Connection Failed:
el: Η σύνδεση απέτυχε:

en: Disconnection Failed:
el: Αποτυχία αποσύνδεσης

en: Disconnecting...
el: Γίνεται αποσύνδεση...

en: _Connect
el: _Σύνδεση

en: Connects auto connect profiles A2DP source, A2DP sink, and HID
el: Συνδέει τα προφίλ αυτόματης σύνδεσης πηγής στοιχείου A2DP και HID

en: _Disconnect
el: Α_ποσύνδεση

en: Forcefully disconnect the device
el: Εξαναγκαστική αποσύνδεση συσκευής

en: <b>Connect To:</b>
el: <b>Σύνδεση σε:</b>

en: <b>Disconnect:</b>
el: <b>Αποσύνδεση:</b>

en: Send a _File...
el: Αποστολή _Αρχείου...

en: _Pair
el: _Ζευξη

en: _Trust
el: _Έμπιστο

en: _Untrust
el: _Μη έμπιστη

en: _Setup...
el: _Ρύθμιση

en: _Remove...
el: _Αφαίρεση...

en: Cancel Operation
el: Ακύρωση λειτουργίας.

en: Data activity indication
el: Ένδειξη  δραστηριότητας δεδομένων

en: Total data received and rate of transmission
el: Σύνολο ληφθέντων δεδομένων και ρυθμός μετάδοσης

en: Total data sent and rate of transmission
el: Σύνολο σταλμένων  δεδομένων και ρυθμός μετάδοσης

en: Untrust
el: Μη Έμπιστη

en: Select Device
el: Επιλογή συσκευής

en: More
el: Περισσότερα

en: Blueman is a GTK+ Bluetooth manager
el: Το Blueman είναι ένα διαχειριστής Bluetooth στο GTK+

en: GSM Settings
el: Ρυθμίσεις GSM

en: Plugins
el: Πρόσθετα

en: Unspecified
el: Ακαθόριστο

en: Dependency issue
el: Πρόβλημα εξάρτησης

en: Plugin <b>"%(0)s"</b> depends on <b>%(1)s</b>. Unloading <b>%(1)s</b> will also unload <b>"%(0)s"</b>.
    Proceed?
el: Το plugin <b>"%(0)s"</b> εξαρτάται από το <b>%(1)s</b>. Η αποφόρτωση του <b>%(1)s</b> θα έχει ως αποτέλεσμα την αποφόρτωση και του <b>"%(0)s"</b>.
    Θέλετε να συνεχίσετε;

en: Plugin <b>%(0)s</b> conflicts with <b>%(1)s</b>. Loading <b>%(1)s</b> will unload <b>%(0)s</b>.
    Proceed?
el: Η πρόσθετη λειτουργία <b>%(0)s</b> ερχεται σε σύγκρουση με <b>%(1)s</b>. Όταν φορτώσετε το <b>%(1)s</b> θα αποφορτώσετε το <b>%(0)s</b>.
    Θέλετε να συνεχίσετε;

en: Adapter selection
el: Επιλογή προσαρμογέα

note: translators: device class
en: uncategorized
el: ακατηγοριοποίητο

note: translators: device class
en: desktop
el: επιφάνεια εργασίας

note: translators: device class
en: server
el: διακομιστής

note: translators: device class
en: laptop
el: φορητός υπολογιστής

note: translators: device class
en: handheld
el: υπολογιστής παλάμης

note: translators: device class
en: cellular
el: κινητό

note: translators: device class
en: cordless
el: ασύρματο

note: translators: device class
en: smart phone
el: έξυπνο τηλέφωνο

note: translators: device class
en: modem
el: μόντεμ

note: translators: device class
en: headset
el: σετ ακουστικών

note: translators: device class
en: handsfree
el: ακουστικά

note: translators: device class
en: unknown
el: άγνωστο

note: translators: device class
en: microphone
el: μικρόφωνο

note: translators: device class
en: keyboard
el: πληκτρολόγιο

note: translators: device class
en: pointing
el: συσκευή επίδειξης

en: Dialup Networking (DUN)
el: Σύνδεση μέσω τηλεφώνου (DUN)

en: Audio Source
el: Πηγή ήχου

en: Audio Sink
el: Προορισμός Ήχου

en: Network Access Point
el: Σημείο πρόσβασης δικτύου

en: Group Network
el: Ομάδα δικτύου

en: Auto connect profiles
el: Αυτόματη σύνδεση προφίλ

en: Proprietary
el: Ιδιόκτητο

en: yes
el: ναι

en: no
el: όχι

en: _Info
el: _Πληροφορίες

en: Show device information
el: Εμφάνιση πληροφορίες συσκευής

en: Send _note
el: Αποστολή_σημείωσης

en: Send a text note
el: Αποστολή σημείωσης ως κείμενο

en: Failed to change profile to %s
el: Αποτυχία αλλαγής προφίλ σε %s

en: Audio Profile
el: Προφίλ Ήχου

en: Select audio profile for PulseAudio
el: Επιλογή προφίλ ήχου για το PulseAudio

en: Serial Port %s
el: Σειριακή Θύρα %s

en: Renew IP Address
el: Ανανέωση Διεύθυνσης IP

en: Dialup Settings
el: Ρυθμίσεις Dialup

en: Serial Ports
el: Σειριακές Θύρες

en: Connected:
el: Συνδεδεμένο:

en: Not Connected
el: Μη συνδεδεμένο

en: No usage statistics are available yet. Try establishing a connection first and then check this page.
el: Δεν υπάρχουν ακόμα στατιστικά χρήσης. Προσπαθήστε να συνδεθείτε πρώτα και ξαναγυρίστε μετά σε αυτή τη σελίδα.

en: day | days
el[0]: ημέρα
el[1]: ημέρες

en: hour | hours
el[0]: ώρα
el[1]: ώρες

en: minute | minutes
el[0]: λεπτό
el[1]: λεπτά

en: %d %s %d %s and %d %s
el: %d %s %d %s και %d %s

en: Are you sure you want to reset the counter?
el: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να επανεκκινήσετε τον μετρητή;

en: Allows you to monitor your (mobile broadband) network traffic usage. Useful for limited data access plans. This plugin tracks every device seperately.
el: Σας επιτρέπει να ελέγχετε την κίνηση χρήσης του δικτύου σας (mobile broadband). Αυτό είναι χρήσιμο για συμβόλαια με περιορισμένη πρόσβαση δεδομένων. Αυτή η προσθήκη ελέγχει κάθε συσκευή ξεχωριστά.

en: Network _Usage
el: _Χρήση δικτύου

en: Shows network traffic usage
el: Εμφανίζει τη χρήση κίνησης δικτύου

en: Bluetooth Enabled
el: Το Bluetooth Ενεργοποιήθηκε

en: Bluetooth Disabled
el: Το Bluetooth Απενεργοποιήθηκε

en: Manages local network services, like NAP bridges
el: Διαχειρίζεται υπηρεσίες τοπικού δικτύου, όπως γέφυρες NAP

en: Provides support for Dial Up Networking (DUN) with ModemManager and NetworkManager
el: Παρέχει υποστήριξη για συνδέσεις μέσω τηλεφώνου (DUN) με τη βοήθεια του Διαχειριστή Modem και του Διαχειριστή Δικτύου

en: Provides a menu item that contains last used connections for quick access
el: Παρέχει ένα στοιχείο μενού που περιέχει τις πρόσφατες συνδέσεις για γρήγορη πρόσβαση

note: the maximum number of items RecentConns menu will display
en: Maximum items
el: Μέγιστος αριθμός αντικειμένων

en: The maximum number of items recent connections menu will display.
el: Ο κατάλογος για το μέγιστο αριθμό των πρόσφατων συνδέσεων θα εμφανιστεί.

en: Recent _Connections
el: Πρόσφατες _Συνδέσεις

en: Connected
el: Συνδεδεμένο

en: Connected to %s
el: Συνδέθηκε στο %s

en: Failed to connect
el: Αποτυχία σύνδεσης

en: %(service)s on %(device)s
el: %(service)s στο %(device)s

en: Adapter for this connection is not available
el: Ο προσαρμογέας για αυτή τη σύνδεση δεν είναι διαθέσιμος

en: Provides support for Personal Area Networking (PAN) introduced in NetworkManager 0.8
el: Παρέχει υποστήριξη για Personal Area Networking (PAN) το οποίο πρωτοεμφανίστηκε στον NetworkManager 0.8

en: Provides DBus API for other Blueman components
el: Παρέχει DBus API για άλλα στοιχεία του Blueman

en: Incoming file over Bluetooth
el: Εισερχόμενο αρχείο μέσω Bluetooth

en: Incoming file %(0)s from %(1)s
el: Εισερχόμενο αρχείο %(0)s από %(1)s

en: Reject
el: Απόρριψη

en: Receiving file
el: Λήψη αρχείου

en: Receiving file %(0)s from %(1)s
el: Λήψη αρχείου %(0)s από %(1)s

en: Provides OBEX file transfer capabilities
el: Παρέχει δυνατότητες μεταφοράς αρχείων OBEX

en: Configured directory for incoming files does not exist
el: Ο ρυθμισμένος ως κατάλογος εισερχομένων αρχείων, δεν υπάρχει

en: Please make sure that directory "<b>%s</b>" exists or configure it with blueman-services. Until then the default "%s" will be used
el: Βεβαιωθείτε ότι ο κατάλογος "<b>%s</b>" υπάρχει ή ρυθμίστε τον με τις υπηρεσίες του blueman. Μέχρι τότε θα χρησιμοποιηθεί η προεπιλογή "%s"

en: File received
el: Ελήφθη αρχείο

en: File %(0)s from %(1)s successfully received
el: Το αρχείο %(0)s ελήφθη επιτυχώς από το %(1)s

en: Transfer failed
el: Η μεταφορά απέτυχε

en: Transfer of file %(0)s failed
el: Η μεταφορά του αρχείου %(0)s απέτυχε

en: Files received
el: Ελήφθησαν αρχεία

en: Received %d file in the background | Received %d files in the background
el[0]: Ελήφθη %d αρχείο στο παρασκήνιο
el[1]: Ελήφθησαν %d αρχεία στο παρασκήνιο

en: Received %d more file in the background | Received %d more files in the background
el[0]: Ελήφθη άλλο %d αρχείο στο παρασκήνιο
el[1]: Ελήφθησαν άλλα %d αρχεία στο παρασκήνιο

en: Toggles a platform Bluetooth killswitch when Bluetooth power state changes (Useless with USB dongles) and makes sure a status icon is shown if there is a bluetooth killswitch but no adapter.
el: Αποσυνδέει την πλατφόρμα Bluetooth όταν αλλάξει η κάτασταση ενέργειας. Δεν λειτουργει με USB dongles. Βεβαιώνει ότι εμφανίζεται το εικονίδιο Bluetooth, ακόμη κι αν δεν υπάρχει προσαρμογέας Bluetooth.

en: Adds standard menu items to the status icon menu
el: Προσθέτει πρότυπα αντικείμενα του καταλόγου της εφαρμογής στον κατάλογο του εικονιδίου κατάστασης

en: _Set Up New Device
el: _Εγκατάσταση Νέας Συσκευής

en: Send _Files to Device
el: Αποστολή _Αρχείου σε Συσκευή

en: _Devices
el: _Συσκευές

en: Adap_ters
el: Προσαρμο_γείς

en: applet
el: Μικροεφαρμογή

en: Provides passkey, authentication services for BlueZ daemon
el: Παρέχει υπηρεσίες φράσης-κλειδιού και αυθεντικοποίησης για τον δαίμονα BlueZ

en: Adds an exit menu item to quit the applet
el: Προσθέτει ένα αντικείμενο μενού εξόδου στον κατάλογο για τερματισμό της μικροεφαρμογής

en: Provides a basic dhcp client for Bluetooth PAN connections.
el: Παρέχει ένα βασικό πελάτη dhcp για συνδέσεις Bluetooth PAN.

en: Bluetooth Network
el: Δίκτυο Βluetooth

en: Interface %(0)s bound to IP address %(1)s
el: Η διεπαφή %(0)s έχει αντιστοιχιστεί με την διεύθυνση IP %(1)s

en: Failed to obtain an IP address on %s
el: Αποτυχία κατά την απόκτηση διεύθυνσης IP από το %s

en: Trying to obtain an IP address on %s
    Please wait…
el: Προσπάθεια λήψης μιας διεύθυνσης IP%s
    Παρακαλώ περιμένετε…

en: Adds an indication on the status icon when Bluetooth is active and shows the number of connections in the tooltip.
el: Προσθέτει μια ένδειξη στο εικονίδιο κατάστασης όταν το Bluetooth είναι ενεργοποιημένο και δείχνει τον αριθμό των συνδέσεων στο μήνυμα που εμφανίζεται όταν ο δρομέας του ποντικιού βρίσκεται πάνω στο εικονίδιο κατάστασης.

en: Bluetooth Active
el: Bluetooth Ενεργό

en: <b>%d Active Connection</b> | <b>%d Active Connections</b>
el[0]: <b>%d Ενεργή Σύνδεση</b>
el[1]: <b>%d Ενεργές Συνδέσεις</b>

en: Uses libappindicator to show a statusicon
el: Χρησιμοποιεί τη βιβλιοθήκη libappindicator για να εμφανίσει ένα εικονίδιο κατάστασης

en: Provides a menu item for making the default adapter temporarily visible when it is set to hidden by default
el: Παρέχει ένα στοιχείο μενού για προσωρινή ενεργοποίηση της ορατότητας του προεπιλεγμένου προσαρμογέα, όταν αυτός κανονικά είναι ρυθμισμένος σε απόκρυψη

en: Discoverable timeout
el: Χρονικό όριο λειτουργίας ορατότητας

en: Amount of time in seconds discoverable mode will last
el: Χρονικό διάστημα (σε δευτερόλεπτα) για το οποίο θα είναι ενεργή η λειτουργία ορατότητας

en: _Make Discoverable
el: Ορισμός ως Ανι_χνεύσιμο

en: Make the default adapter temporarily visible
el: Προσωρινή ενεργοποίηση ορατότητας προεπιλεγμένου προσαρμογέα

en: Discoverable… %ss
el: Ανιχνεύσιμο... %ss

en: Provides a menu for the applet and an API for other plugins to manipulate it
el: Παρέχει ένα μενού για την μικροεφαρμογή και ένα API για χειρισμό της από άλλα πρόσθετα.

en: Successfully connected to <b>DUN</b> service on <b>%(0)s.</b>
    Network is now available through <b>%(1)s</b>
el: Επιτυχής σύνδεση στην υπηρεσία <b>DUN</b> στο <b>%(0)s.</b>
    Το δίκτυο είναι τώρα διαθέσιμο μέσω <b>%(1)s</b>

en: Provides basic support for connecting to the internet via DUN profile.
el: Παρέχει βασική υποστήριξη για σύνδεση στο internet μέσω ενός προφίλ DUN

en: Standard SPP profile connection handler, allows executing custom actions
el: Πρότυπο προφίλ SPP διαχείρισης συνδέσεων, επιτρέπει την εκτέλεση προσαρμοσμένων ενεργειών

en: Script to execute on connection
el: Δέσμη εντολών προς εκτέλεση κατά τη σύνδεση

en: <span size="small">The following arguments will be passed:
    Address, Name, service name, uuid16s, rfcomm node
    For example:
    AA:BB:CC:DD:EE:FF, Phone, DUN service, 0x1103, /dev/rfcomm0
    uuid16s are returned as a comma seperated list
    
    Upon device disconnection the script will be sent a HUP signal</span>
el: <span size="small"> Τα ακόλουθα πεδία θα προστεθούν:
    Διεύθυνση, Όνομα, όνομα υπηρεσίας, uuid16, rfcomm node
    Παραδείγματος χάριν:
    AA:BB:CC:DD:EE:FF, Τηλέφωνο, Υπηρεσία DUN, 0x1103, /dev/rfcomm0
    Τα uuid16 θα εμφανίζονται σε μια λίστα χωρισμένα με κόμματα
    
    Με την αποσύνδεση της συσκευής θα αποσταλεί ένα σήμα HUP στη δέσμη εντολών</span>

en: Serial port connected
el: Η σειριακή θύρα συνδέθηκε

en: Serial port service on device <b>%s</b> now will be available via <b>%s</b>
el: Η υπηρεσία σειριακής θύρα της συσκευής <b>%s</b> θα είναι διαθέσιμη μέσω <b>%s</b>

en: Serial port connection script failed
el: Η δέσμη εντολών για τη σύνδεση σειριακής θύρας απέτυχε

en: There was a problem launching script %s
    %s
el: Υπήρξε ένα πρόβλημα κατά την εκτέλεση της δέσμης εντολών %s
    %s

en: Controls Bluetooth adapter power states
el: Ελέγχει την κατάσταση ενέργειας του προσαρμογέα Bluetooth

en: Auto power-on
el: Αυτόματη ενεργοποίηση

en: Automatically power on adapters
el: Αυτόματη ενεργοποίηση προσαρμογέων

en: <b>Turn Bluetooth _Off</b>
el: <b>_Απενεργοποίηση Bluetooth</b>

en: Turn off all adapters
el: Απενεργοποίηση όλων των προσαρμογέων

en: <b>Turn Bluetooth _On</b>
el: <b>_Ενεργοποίηση Bluetooth</b>

en: Turn on all adapters
el: Ενεργοποίηση όλων των προσαρμογέων

en: Temporarily suspends the screensaver when a bluetooth game controller is connected.
el: Διακόπτει προσωρινά την προφύλαξη οθόνης όταν ένα χειριστήριο παιχνιδιού είναι συνδεδεμένο

en: Network
el: Δίκτυο

en: Invalid IP address
el: Μη έγκυρη διεύθυνση IP

en: IP address conflicts with interface %s which has the same address
el: Η διεύθυνση IP συγκρούεται με τη διεπαφή %s η οποία έχει την ίδια διεύθυνση

en: IP address overlaps with subnet of interface %s, which has the following configuration  %s/%s
    This may cause incorrect network behavior
el: Η διεύθυνση IP επικαλύπτεται από τις ρυθμίσεις της διεπαφής %s, η οποία έχει παράμετρους %s/%s
    Αυτό μπορεί να προκαλέσει εσφαλμένη συμπεριφορά δικτύου

en: Not currently supported with this setup
el: Δεν υποστηρίζονται αυτή τη στιγμή με αυτή τη ρύθμιση

en: Transfer
el: Μεταφορά

en: Applet's transfer service plugin is disabled
el: Το πρόσθετο υπηρεσίας μεταφορών της μικροεφαρμογής είναι απενεργοποιημένο

en: Set Bluetooth Adapter Properties
el: Ορίστε τις ιδιότητες του προσαρμογέα Bluetooth

en: Blueman Applet
el: Μικροεφαρμογή Blueman

en: Blueman Bluetooth Manager
el: Διαχειριστής Bluetooth Blueman

en: Bluetooth Manager
el: Διαχειριστής Bluetooth

en: Bluetooth Device
el: Συσκευή Bluetooth

en: Configure Bluetooth Network
el: Διαμόρφωση δικτύου Bluetooth

en: Configuring networking requires privileges
el: Οι ρυθμίσεις δικτύωσης απαιτούν δικαιώματα

en: Launch DHCP client
el: Εκκίνηση πελάτη DHCP

en: Launching DHCP client requires privileges
el: Η εκκίνηση πελάτη DHCP απαιτεί δικαιώματα

en: Launch PPP daemon
el: Εκκίνηση υπηρεσίας ΡΡΡ

en: Launching PPP daemon requires privileges
el: Η εκκίνηση της υπηρεσίας ΡΡΡ απαιτεί διακαιώματα

en: Set RfKill State
el: Ορισμός κατάστασης RfKill

en: Setting RfKill State requires privileges
el: Η ρύθμιση κατάστασης RfKill απαιτεί δικαιώματα

en: Bluetooth needs to be turned on for file sending to work
el: Πρέπει να ενεργοποιηθεί το Bluetooth για να είναι δυνατή η αποστολή αρχείων

en: Select files to send
el: Επιλογή αρχείων για αποστολή

en: Send files to this device
el: Αποστολή αρχείων σε αυτή την συσκευή

en: Source adapter. Takes address or adapter's name eg. hci0
el: Προσαρμογέας πηγής. Δέχεται διευθύνσεις ή το όνομα του προσαρμογέα π.χ. hci0

en: Delete files on exit
el: Διαγραφή αρχείων κατά της έξοδο

en: Files to be send to the bluetooth device
el: Τα αρχεία προς αποστολή στην συσκευή bluetooth

en: Bluetooth needs to be turned on for the Bluetooth assistant to work
el: Το Bluetooth πρέπει να ενεργοποιηθεί πρώτα για να λειτουργήσει ο βοηθός του

en: No adapters found
el: Δεν βρέθηκαν προσαρμογείς

en: <b>Pairing in progress...</b>
el: <b>Πραγματοποιείται ζεύξη...</b>

en: <b>Failed to add device</b>
el: <b>Αποτυχία προσθήκης συσκευής</b>

en: Don't connect
el: Να μην συνδέεται

en: Start configuration assistant for this device
el: Εκκίνηση βοηθού ρυθμίσεων για αυτή την συσκευή
