MATE Desktop Environment - en to eu translation catalogue (208 entries)

en: <b>Visibility Setting</b>
eu: <b>Bistaratze ezarpen</b>

en: Hidden
eu: Ezkutatuta

en: Always visible
eu: Beti ikusgai

en: Temporarily visible
eu: Aldi baterako ikusgai

en: <b>Friendly Name</b>
eu: <b>Izen erabilerraza</b>

en: Pairing request
eu: Parekatzeko eskaera

en: Pairing request for device:
eu: Parekatzeko eskaera tresnarako:

en: This should be overwritten
eu: Hau gainidatzi behar litzateke

en: Show input
eu: Erakutsi sarrera

en: _Adapter
eu: _Moldagailua

en: _Device
eu: _Gailua

en: _View
eu: _Ikusi

en: _Help
eu: _Laguntza

en: Search for nearby devices
eu: Bilatu hurbil dauden tresnak

note: translators: toolbar item: keep it as short as possible
en: Search
eu: Bilatu

en: Create pairing with the device
eu: Sortu parekatzea gailuarekin

note: translators: toolbar item: keep it as short as possible
en: Pair
eu: Parekatu

en: Mark/Unmark this device as trusted
eu: Markatu/Desmarkatu gailu hau fidagarri gisa

note: translators: toolbar item: keep it as short as possible
en: Trust
eu: Fidagarritzat jo

en: Run the setup assistant for this device
eu: Abiatu konfigurazio laguntzailea gailu honentzat

note: translators: toolbar item: keep it as short as possible
en: Setup...
eu: Konfiguratu...

en: Remove this device from the known devices list
eu: Kendu gailu hau gailu ezagunen zerrendatik

note: translators: toolbar item: keep it as short as possible
en: Remove
eu: Kendu

en: Send file(s) to the device
eu: Bidali fitxategia(k) gailura

note: translators: toolbar item: keep it as short as possible
en: Send File
eu: Bidali fitxategia

en: Rename device
eu: Aldatu izena gailuari

en: Network Access Point (NAP)
eu: Sareko Sarbide Puntua (NAP)

en: <b>Services</b>
eu: <b>Zerbitzuak</b>

en: DHCP server type:
eu: DHCP zerbitzari mota:

en: Recommended
eu: Gomendatua

en: IP Address:
eu: IP helbidea:

en: <b>No DHCP servers installed</b>
eu: <b>Ez dago DHCP zerbitzaririk instalatuta</b>

en: <b>NAP Settings</b>
eu: <b>NAP ezarpenak</b>

en: <b>PAN Support</b>
eu: <b>PAN euskarria</b>

en: <b>DUN Support</b>
eu: <b>DUN euskarria</b>

en: <b>Network Settings</b>
eu: <b>Sarearen ezarpenak</b>

en: Accept files from trusted devices
eu: Onartu gailu fidagarrietako fitxategiak

en: <b>Transfer Settings</b>
eu: <b>Transferentzien ezarpenak</b>

en: <span weight="bold" size="large">Sending files via Bluetooth</span>
eu: <span weight="bold" size="large">Fitxategiak Bluetooth bidez bidaltzen</span>

en: <b>To:</b>
eu: <b>Nora:</b>

en: <b>File:</b>
eu: <b>Fitxategia:</b>

en: Introduction
eu: Sarrera

en: Device
eu: Gailua

en: <b>Select pairing method to use:</b>
eu: <b>Hautatu parekatzeko metodoa:</b>

en: Pair Device
eu: Parekatu gailua

en: Proceed Without Pairing
eu: Jarraitu parekatzerik gabe

en: Pairing
eu: Parekatzen

en: <b>Connect to:</b>
eu: <b>Konektatu hona:</b>

en: Connect
eu: Konektatu

en: <b>Please wait...</b>
eu: <b>Itxaron mesedez...</b>

en: Connecting...
eu: Konektatzen...

en: <b>Congratulations, device successfully added</b>
eu: <b>Zorionak, gailua ondo gehitu da</b>

en: Finished
eu: Amaituta

en: Configuration
eu: Konfigurazioa

en: Configure selected plugin's preferences
eu: Konfiguratu hautatutako pluginaren hobespenak

en: <b>Plugin description:</b>
eu: <b>Pluginaren deskribapena:</b>

en: Not specified
eu: Zehaztu gabea

en: <b>Author:</b>
eu: <b>Egilea:</b>

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: <b>GSM settings</b>
eu: <b>GSM ezarpenak</b>

en: Number:
eu: Zenbakia:

en: Traffic statistics
eu: Trafikoaren estatistikak

en: _Close
eu: _Itxi

en: <b>Downloaded:</b>
eu: <b>Deskargatuta:</b>

en: <b>Uploaded:</b>
eu: <b>Kargatuta:</b>

en: <b>Total:</b>
eu: <b>Guztira:</b>

en: _Reset
eu: _Berrezarri

en: Send note
eu: Bidali oharra

en: Bluetooth Adapters
eu: Bluetooth-egokigailuak

en: Always
eu: Beti

en: %d Minute | %d Minutes
eu[0]: minutu %d
eu[1]: %d minutu

en: Adapter
eu: Moldagailua

en: Bluetooth Devices
eu: Bluetooth gailuak

en: Searching
eu: Bilatzen

en: Bluetooth Assistant
eu: Bluetooth laguntzailea

en: Adapter Preferences
eu: Moldagailuen hobespenak

en: File Sender
eu: Fitxategi bidaltzailea

en: Bluetooth File Transfer
eu: Bluetooth Fitxategi Transferentzia

en: Connecting
eu: Konektatzen

en: obexd not available
eu: obexd ez dago erabilgarri

en: Cancelling
eu: Bertan behera uzten

en: Sending File
eu: Fitxategia bidaltzen

en: %.0f Minute | %.0f Minutes
eu[0]: minutu %.0f
eu[1]: %.0f minutu

en: %.0f Second | %.0f Seconds
eu[0]: segundo %.0f
eu[1]: %.0f segundo

en: Error occurred while sending file %s
eu: Errorea gertatu da %s fitxategia bidaltzean

en: Skip
eu: Saltatu

en: Retry
eu: Saiatu berriz

en: Error occurred
eu: Errorea gertatu da

en: Local Services
eu: Zerbitzu lokalak

en: Pairing request for %s
eu: %s(r)entzako parekatze eskaera

en: Bluetooth Authentication
eu: Bluetooth autentifikazioa

en: Enter PIN code for authentication:
eu: Sartu PIN kodea autentifikatzeko:

en: Enter PIN code
eu: Sartu PIN kodea

en: Enter passkey for authentication:
eu: Sartu gakoa autentifikatzeko:

en: Enter passkey
eu: Sartu gakoa

en: Pairing passkey for
eu: Honentzako gakoa parekatzen:

en: Pairing PIN code for
eu: Honentzako PIN kodea parekatzen:

en: Pairing request for:
eu: Honentzako eskaera parekatzen:

en: Confirm value for authentication:
eu: Berretsi balioa autentifikatzeko:

en: Confirm
eu: Berretsi

en: Deny
eu: Ukatu

en: Service:
eu: Zerbitzua:

en: Always accept
eu: Onartu beti

en: Accept
eu: Onartu

en: Enable Bluetooth
eu: Gaitu Bluetooth

en: No
eu: Ez

en: _Report a Problem
eu: _Jakinarazi arazoa

en: Device Manager
eu: Gailu kudeatzailea

en: Show _Toolbar
eu: Erakutsi _tresna-barra

en: Show _Statusbar
eu: Erakutsi _egoera-barra

en: S_ort By
eu: _Ordenatu honen arabera

en: _Name
eu: _Izena

en: _Added
eu: _Gehitua

en: _Descending
eu: _Beherantz

en: _Plugins
eu: _Pluginak

en: _Local Services
eu: Zerbitzu _lokalak

en: Service Preferences
eu: Zerbitzuaren hobespenak

en: _Search
eu: _Bilatu

en: Poor
eu: Ahula

en: Low
eu: Baxua

en: High
eu: Altua

en: Very High
eu: Oso altua

en: Success!
eu: Arrakasta!

en: Failed
eu: Huts egin du

en: Connection Failed:
eu: Konexioak huts egin du:

en: Disconnecting...
eu: Deskonektatzen...

en: _Connect
eu: _Konektatu

en: _Disconnect
eu: _Deskonektatu

en: <b>Connect To:</b>
eu: <b>Konektatu hona:</b>

en: <b>Disconnect:</b>
eu: <b>Deskonektatu:</b>

en: Send a _File...
eu: Bidali _fitxategi bat...

en: _Pair
eu: _Parekatu

en: _Trust
eu: _Fidagarritzat jo

en: _Setup...
eu: _Konfiguratu...

en: _Remove...
eu: _Kendu...

en: Cancel Operation
eu: Utzi eragiketa

en: Select Device
eu: Hautatu gailua

en: More
eu: Gehiago

en: GSM Settings
eu: GSM ezarpenak

en: Plugins
eu: Pluginak

en: Unspecified
eu: Zehaztu gabea

en: Adapter selection
eu: Moldagailuaren hautapena

note: translators: device class
en: uncategorized
eu: kategoriarik gabe

note: translators: device class
en: desktop
eu: mahaigainekoa

note: translators: device class
en: server
eu: zerbitzaria

note: translators: device class
en: laptop
eu: eramangarria

note: translators: device class
en: handheld
eu: eskukoa

note: translators: device class
en: cellular
eu: zelularra

note: translators: device class
en: cordless
eu: haririk gabekoa

note: translators: device class
en: smart phone
eu: telefono adimentsua

note: translators: device class
en: modem
eu: modema

note: translators: device class
en: unknown
eu: ezezaguna

note: translators: device class
en: microphone
eu: mikrofonoa

note: translators: device class
en: keyboard
eu: teklatua

en: Audio Source
eu: Audioaren iturburua

en: yes
eu: bai

en: no
eu: ez

en: _Info
eu: _Informazioa

en: Show device information
eu: Erakutsi gailuaren informazioa

en: Send _note
eu: Bidali _oharra

en: Send a text note
eu: Bidali testu-ohar bat

en: Audio Profile
eu: Audio profila

en: Select audio profile for PulseAudio
eu: Hautatu PulseAudioren audio profila

en: Serial Port %s
eu: Serieko ataka %s

en: Renew IP Address
eu: Berritu IP helbidea

en: Serial Ports
eu: Serieko atakak

en: Connected:
eu: Konektatuta:

en: Not Connected
eu: Konektatu gabe

en: day | days
eu[0]: egun
eu[1]: egun

en: hour | hours
eu[0]: ordu
eu[1]: ordu

en: minute | minutes
eu[0]: minutu
eu[1]: minutu

en: %d %s %d %s and %d %s
eu: %d %s %d %s eta %d %s

en: Network _Usage
eu: Sarearen _erabilera

en: Shows network traffic usage
eu: Sareko trafikoaren erabilera erakusten du

en: Bluetooth Enabled
eu: Bluetooth gaituta

en: Bluetooth Disabled
eu: Bluetooth desgaituta

en: Manages local network services, like NAP bridges
eu: NAP zubiak bezalako sare lokaleko zerbitzuak kudeatzen ditu

en: Connected
eu: Konektatuta

en: Connected to %s
eu: '%s(e)ra konektatuta

en: Failed to connect
eu: Huts egin du konektatzean

en: Receiving file
eu: Fitxategia jasotzen

en: File received
eu: Fitxategia jasota

en: Transfer failed
eu: Transferentziak huts egin du

en: Transfer of file %(0)s failed
eu: %(0)s fitxategiaren transferentziak huts egin du

en: _Set Up New Device
eu: _Konfiguratu gailu berria

en: Send _Files to Device
eu: Bidali _fitxategiak gailura

en: _Devices
eu: _Gailuak

en: Adap_ters
eu: _Moldagailuak

en: applet
eu: applet-a

en: Bluetooth Network
eu: Bluetooth sarea

en: Serial port connected
eu: Serieko ataka konektatuta

en: Network
eu: Sarea

en: Invalid IP address
eu: IP helbide baliogabea

en: Blueman Applet
eu: Blueman applet-a

en: Blueman Bluetooth Manager
eu: Blueman Bluetooth-kudeatzailea

en: Bluetooth Manager
eu: Bluetooth-kudeatzailea

en: Bluetooth Device
eu: Bluetooth gailua

en: Configure Bluetooth Network
eu: Konfiguratu Bluetooth sarea

en: Launch DHCP client
eu: Abiarazi DHCP bezeroa

en: Set RfKill State
eu: Ezarri RfKill egoera

en: Select files to send
eu: Hautatu fitxategiak bidaltzeko

en: Send files to this device
eu: Bidali fitxategiak gailu honetara

en: Delete files on exit
eu: Ezabatu fitxategiak irtetean

en: No adapters found
eu: Ez da moldagailurik aurkitu

en: <b>Pairing in progress...</b>
eu: <b>Parekatzen...</b>

en: <b>Failed to add device</b>
eu: <b>Huts egin du gailua gehitzean</b>

en: Don't connect
eu: Ez konektatu

en: Start configuration assistant for this device
eu: Hasi konfigurazio laguntzailea gailu honentzat
