MATE Desktop Environment - en to kk translation catalogue (45 entries)

en: Hidden
kk: Жасырын

en: _View
kk: _Түрі

en: _Help
kk: _Анықтама

note: translators: toolbar item: keep it as short as possible
en: Search
kk: Іздеу

note: translators: toolbar item: keep it as short as possible
en: Trust
kk: Сенім арту

note: translators: toolbar item: keep it as short as possible
en: Setup...
kk: Баптау...

note: translators: toolbar item: keep it as short as possible
en: Remove
kk: Өшіру

note: translators: toolbar item: keep it as short as possible
en: Send File
kk: Файл жіберу

en: IP Address:
kk: IP адресі:

en: Introduction
kk: Басы

en: Device
kk: Құрылғы

en: Connect
kk: Байланысу

en: Connecting...
kk: Байланыс құрылуда...

en: Finished
kk: Аяқталған

en: Unknown
kk: Белгісіз

en: _Close
kk: Жа_бу

en: _Reset
kk: _Тастау

en: Always
kk: Әрқашан

en: Searching
kk: Іздеу

en: Connecting
kk: Қосылуда

en: Skip
kk: Өткізіп жіберу

en: Retry
kk: Қайталау

en: Confirm
kk: Құптау

en: Deny
kk: Бұғат

en: Service:
kk: Қызмет:

en: Accept
kk: Қабылдау

en: No
kk: Жоқ

en: _Search
kk: І_здеу

en: Poor
kk: Нашар

en: Low
kk: Төмен

en: High
kk: Жоғары

en: Very High
kk: Өте жоғары

en: Failed
kk: Жеткізу қатесі

en: Disconnecting...
kk: Байланысты үзу...

en: _Connect
kk: Ба_йланысу

en: _Disconnect
kk: Ба_йланысты үзу

en: _Remove...
kk: Ө_шіру...

en: Plugins
kk: Плагиндер

note: translators: device class
en: desktop
kk: жұмыс үстелі

note: translators: device class
en: unknown
kk: белгісіз

en: yes
kk: иә

en: no
kk: жоқ

en: Connected
kk: Байланысқан

en: Reject
kk: Бас тарту

en: Network
kk: Желі
