MATE Desktop Environment - en to nb translation catalogue (365 entries)

en: <b>Visibility Setting</b>
nb: <b>Synlighetsinnstilling</b>

en: Hidden
nb: Skjult

en: Always visible
nb: Alltid synlig

en: Temporarily visible
nb: Midlertidig synlighet

en: <b>Friendly Name</b>
nb: <b>Synlig navn</b>

en: Pairing request
nb: Forespørsel om sammenkobling

en: Pairing request for device:
nb: Forespørsel om sammenkobling med enhet:

en: This should be overwritten
nb: Dette burde overskrives

en: Show input
nb: Vis inntasting

en: _Device
nb: _Enhet

en: _View
nb: _Vis

en: _Help
nb: _Hjelp

en: Search for nearby devices
nb: Søk etter enheter i nærheten

note: translators: toolbar item: keep it as short as possible
en: Search
nb: Søk

en: Create pairing with the device
nb: Opprett en sammenkobling med enheten

note: translators: toolbar item: keep it as short as possible
en: Pair
nb: Koble sammen

en: Mark/Unmark this device as trusted
nb: Angi/fjern enhet som autorisert

note: translators: toolbar item: keep it as short as possible
en: Trust
nb: Stol på

en: Run the setup assistant for this device
nb: Start veiledet oppsett av denne enheten

note: translators: toolbar item: keep it as short as possible
en: Setup...
nb: Oppsett …

en: Remove this device from the known devices list
nb: Fjern denne enheten fra listen over kjente enheter

note: translators: toolbar item: keep it as short as possible
en: Remove
nb: Fjern

en: Send file(s) to the device
nb: Send fil(er) til enheten

note: translators: toolbar item: keep it as short as possible
en: Send File
nb: Send fil

en: Rename device
nb: Gi enheten nytt navn

en: Network Access Point (NAP)
nb: Nettverkstillgangspunkt (NAP)

en: <b>Services</b>
nb: <b>Tjenester</b>

en: DHCP server type:
nb: DHCP-tjenertype

en: Recommended
nb: Anbefalt

en: IP Address:
nb: IP-adresse:

en: <b>No DHCP servers installed</b>
nb: <b>Det er ikke installert noen DHCP-tjener</b>

en: <b>NAP Settings</b>
nb: <b>NAP instillinger</b>

en: <b>PAN Support</b>
nb: PAN-støtte

en: <b>DUN Support</b>
nb: <b>Oppringt nettverk håndteres av</b>

en: <b>Network Settings</b>
nb: <b>Nettverksinnstillinger</b>

en: <b>File Receiving (Object Push)</b>
nb: <b>Filmottak (Object Push)</b>

en: Incoming Folder:
nb: Innkommende mappe:

en: Select folder for incoming file transfers
nb: Velg mappe for innkommende filoverføringer

en: Accept files from trusted devices
nb: Tillat filer fra godkjente enheter

en: <b>Transfer Settings</b>
nb: <b>Overføringsinnstillinger</b>

en: <span weight="bold" size="large">Sending files via Bluetooth</span>
nb: <span weight="bold" size="large">Sender filer over Blåtann</span>

en: <b>To:</b>
nb: <b>Til:</b>

en: <b>File:</b>
nb: <b>Fil:</b>

en: <b>Welcome to the Bluetooth device setup assistant. </b>
    
    
    It will walk you through the process of configuring and connecting to your Bluetooth enabled devices.
nb: <b>Velkommen til oppsettsassistenten for Blåtannsenheter. </b>
    
    
    Assistenten vil hjelpe deg men oppsett og oppkobling mot din Blåtannsenhet.

en: Introduction
nb: Introduksjon

en: Device
nb: Enhet

en: <b>Select pairing method to use:</b>
nb: <b>Velg hvilken sammenkoblingsmetode som skal brukes:</b>

en: Pair Device
nb: Koble sammen enhet

en: Proceed Without Pairing
nb: Fortsett uten å koble sammen

en: Pairing
nb: Sammenkobler

en: <b>Connect to:</b>
nb: <b>Koble til:</b>

en: Connect
nb: Koble til

en: <b>Please wait...</b>
nb: <b>Vent…</b>

en: Connecting...
nb: Kobler til…

en: <b>Congratulations, device successfully added</b>
nb: <b>Gratulerer! Enheten ble lagt til</b>

en: Finished
nb: Ferdig

en: Configuration
nb: Oppsett

en: Configure selected plugin's preferences
nb: Innstillinger for valgt tillegg

en: <b>Plugin description:</b>
nb: <b>Tillegg:</b>

en: Not specified
nb: Ikke oppgitt

en: <b>Author:</b>
nb: <b>Forfatter:</b>

en: Unknown
nb: Ukjent

en: <b>Depends on:</b>
nb: <b>Avhenger av:</b>

en: <b>Conflicts with:</b>
nb: <b>I konflikt med:</b>

en: <b>GSM settings</b>
nb: <b>GSM-innstillinger</b>

en: Number:
nb: Nummer:

en: Traffic statistics
nb: Trafikkstatistikk

en: _Close
nb: _Lukk

en: <b>Downloaded:</b>
nb: <b>Lastet ned:</b>

en: <b>Uploaded:</b>
nb: <b>Lastet opp:</b>

en: <b>Total:</b>
nb: <b>Til sammen:</b>

en: <b>Log started:</b>
nb: <b>Logging startet:</b>

en: <b>Log duration:</b>
nb: <b>Loggens varighet:</b>

en: _Reset
nb: _Nullstill

en: Send note
nb: Send notat

en: Bluetooth Adapters
nb: Blåtannsadaptere

en: Bluetooth needs to be turned on for the adapter manager to work
nb: Blåtann skal være påslått for at adapterbehandleren skal virke.

en: Always
nb: Alltid

en: %d Minute | %d Minutes
nb[0]: %d minutt
nb[1]: %d minutter

en: Bluetooth Devices
nb: Blåtanns-enheter

en: Bluetooth needs to be turned on for the device manager to function
nb: Blåtann skal være påskrudd for at enhetshåndteringen skal fungere

en: Connection to BlueZ failed
nb: Forbindelse til BlueZ mislyktes

en: Bluez daemon is not running, blueman-manager cannot continue.
    This probably means that there were no Bluetooth adapters detected or Bluetooth daemon was not started.
nb: Bluez-nissen kjører ikke, blueman-manager kan ikke fortsette.
    Dette betyr kanskje at det ikke fantes noen Blåtannsadaptere eller at Blåtannsnissen ikke kjørte.

en: Searching
nb: Søker

en: Bluetooth Assistant
nb: Blåtann-assistent

en: Adapter Preferences
nb: Adapterinnstillinger

en: File Sender
nb: Filavsender

en: Bluetooth File Transfer
nb: Filoverføring via Blåtann

en: Connecting
nb: Kobler til

en: obexd not available
nb: obexd er ikke tilgjengelig

en: Cancelling
nb: Avbryter

en: Sending File
nb: Sender fil

en: ETA:
nb: Estimert Tid til Ankomst:

en: %.0f Minute | %.0f Minutes
nb[0]: %.0f minutt
nb[1]: %.0f minutter

en: %.0f Second | %.0f Seconds
nb[0]: %.0f sekund
nb[1]: %.0f sekunder

en: Error occurred while sending file %s
nb: Det oppsto en feil under forsendelse av filen %s

en: Skip
nb: Hopp over

en: Retry
nb: Prøv igjen

en: Error occurred
nb: Det oppsto en feil

en: Local Services
nb: Lokale tjenester

en: Pairing request for %s
nb: Sammenkoblingsforespørsel fra %s

en: Bluetooth Authentication
nb: Tilgangskontroll for Blåtann

en: Enter PIN code for authentication:
nb: Skriv inn PIN-koden for å godkjenne:

en: Enter PIN code
nb: Skriv inn PIN-kode

en: Enter passkey for authentication:
nb: Skriv inn passord for tilgangskontroll:

en: Enter passkey
nb: Oppgi adgangskode

en: Pairing passkey for
nb: Sammenkobler adgangsnøkkel for

en: Pairing PIN code for
nb: Sammenkobler PIN-kode for

en: Pairing request for:
nb: Sammenkoblingsforespørsel for:

en: Confirm value for authentication:
nb: Bekreft verdi for godkjennelse:

en: Confirm
nb: Bekreft

en: Deny
nb: Avvis

en: Authorization request for:
nb: Godkjennelsesforespørsel for:

en: Service:
nb: Tjeneste:

en: Always accept
nb: Godkjenn hver gang

en: Accept
nb: Godta

en: <b>An error has occured while loading a plugin. Please notify the developers with the content of this message to our </b>
    <a href="http://github.com/blueman-project/blueman/issues">website.</a>
nb: <b>Det har skjedd en feil ved innlasting av et programtillegg. Varsle utviklerne med innholdet i denne meldingen til</b>
    <a href="http://github.com/blueman-project/blueman/issues">nettstedet</a> vårt.

en: Bluetooth Turned Off
nb: Blåtann er slått av

en: Exit
nb: Avslutt

en: Enable Bluetooth
nb: Aktiver Blåtann

en: Shall bluetooth get enabled automatically?
nb: Skal Blåtann aktiveres automatisk?

en: No
nb: Nei

en: _Report a Problem
nb: _Rapporter et problem

en: Device Manager
nb: Enhetshåndtering

en: Show _Toolbar
nb: Vis _verktøyslinje

en: Show _Statusbar
nb: Vis _statuslinje

en: S_ort By
nb: S_orter etter

en: _Name
nb: _Navn

en: _Added
nb: _Lagt til

en: _Descending
nb: _Synkende

en: _Plugins
nb: _Programtillegg

en: _Local Services
nb: _Lokale tjenester

en: Service Preferences
nb: Tjenesteinnstillinger

en: _Search
nb: _Søk

en: _Exit
nb: _Avslutt

en: <b>Trusted and Paired</b>
nb: <b> Tiltrodd og parret </b>

en: <b>Paired</b>
nb: <b> Parret </b>

en: <b>Trusted</b>
nb: <b>Tiltrodd</b>

en: Poor
nb: Svak

en: Sub-optimal
nb: Under-optimal

en: Optimal
nb: Best mulig

en: Much
nb: Mye

en: Too much
nb: For mye

en: Low
nb: Lav

en: High
nb: Høy

en: Very High
nb: Veldig høy

en: Success!
nb: Suksess!

en: Serial port connected to %s
nb: Seriellport tilkoblet %s

en: Failed
nb: Mislyktes

en: Connection Failed:
nb: Tilkobling mislyktes:

en: Disconnection Failed:
nb: Frakobling mislyktes:

en: Disconnecting...
nb: Kobler fra …

en: _Connect
nb: _Koble til

en: Connects auto connect profiles A2DP source, A2DP sink, and HID
nb: Kobler til auto-tilkoblingsprofilene A2DP-kilde, A2DP-sink og HID

en: _Disconnect
nb: _Koble fra

en: Forcefully disconnect the device
nb: Tvangsfrakoble enheten

en: <b>Connect To:</b>
nb: <b>Koble til::</b>

en: <b>Disconnect:</b>
nb: <b>Avbryt:</b>

en: Send a _File...
nb: Send en _fil …

en: _Pair
nb: _Sammenkoble

en: _Trust
nb: _Tiltro

en: _Untrust
nb: _Mistro

en: _Setup...
nb: _Oppsett …

en: _Remove...
nb: _Fjern …

en: Cancel Operation
nb: Avbryt handlingen

en: Data activity indication
nb: Data aktivitets indikator

en: Total data received and rate of transmission
nb: Totalt data mottat og hastighet over sending

en: Total data sent and rate of transmission
nb: Totalt data send og hastighet over sending

en: Untrust
nb: Mistro

en: Select Device
nb: Velg enhet

en: More
nb: Mer

en: Blueman is a GTK+ Bluetooth manager
nb: Blueman er en GTK+basert Blåtannsbehandler

en: GSM Settings
nb: GSM-innstillinger

en: Plugins
nb: Programtillegg

en: Unspecified
nb: Uspesifisert

en: Dependency issue
nb: Avhengighetsproblem

en: Plugin <b>"%(0)s"</b> depends on <b>%(1)s</b>. Unloading <b>%(1)s</b> will also unload <b>"%(0)s"</b>.
    Proceed?
nb: Programtillegg<b>»%(0)s«</b> avhenger av <b>%(1)s</b>. Utlasting <b>%(1)s</b> vil også utlaste <b>»%(0)s«</b>.
    Fortsett?

en: Plugin <b>%(0)s</b> conflicts with <b>%(1)s</b>. Loading <b>%(1)s</b> will unload <b>%(0)s</b>.
    Proceed?
nb: Programtillegg <b>%(0)s</b> er i konflikt med <b>%(1)s</b>. Innlasting av <b>%(1)s</b> vil fjerne <b>%(0)s</b>.
    Fortsett?

en: Adapter selection
nb: Valg av adapter

note: translators: device class
en: uncategorized
nb: ikke kategorisert

note: translators: device class
en: desktop
nb: skrivebord

note: translators: device class
en: server
nb: tjener

note: translators: device class
en: laptop
nb: bærbar

note: translators: device class
en: handheld
nb: håndholdt

note: translators: device class
en: palm
nb: håndflate

note: translators: device class
en: cellular
nb: mobil

note: translators: device class
en: cordless
nb: trådløs

note: translators: device class
en: smart phone
nb: smarttelefon

note: translators: device class
en: isdn
nb: ISDN

note: translators: device class
en: headset
nb: hodesett

note: translators: device class
en: handsfree
nb: håndfri

note: translators: device class
en: unknown
nb: ukjent

note: translators: device class
en: microphone
nb: mikrofon

note: translators: device class
en: keyboard
nb: tastatur

note: translators: device class
en: pointing
nb: peker til

en: LAN Access Using PPP
nb: Lokalnett-tilgang ved bruk av PPP

en: Dialup Networking (DUN)
nb: Modemoppringingsnettverk (DUN)

en: IrMC Sync
nb: IrMC-synkronisering

en: IrMC Sync Command
nb: IrMC-synkroniseringskommando

en: Cordless Telephony
nb: Trådløs telefoni

en: Audio Source
nb: Lydkilde

en: Audio Sink
nb: Lyd-sink

en: Remote Control Target
nb: Fjernkontrollmål

en: Advanced Audio
nb: Avansert lyd

en: Remote Control
nb: Fjernkontroll

en: Video Conferencing
nb: Videokonferanse

en: Fax
nb: Faks

en: WAP Client
nb: WAP-klient

en: Network Access Point
nb: Nettverkstilgangspunkt

en: Group Network
nb: Gruppenettverk

en: 3D Display
nb: 3D-skjerm

en: 3D Glasses
nb: 3D-briller

en: 3D Synchronization (3DSP)
nb: 3D-synkronisering (3DSP)

en: PnP Information
nb: PnP-informasjon

en: Generic Audio
nb: Generisk lyd

en: Generic Telephony
nb: Generisk telefoni

en: Video Distribution
nb: Videodistribusjon

en: Generic Access
nb: Generisk tilgang

en: Immediate Alert
nb: Umiddelbar varsling

en: Tx Power
nb: Sendingseffekt

en: Health Thermometer
nb: Helsetermometer

en: Heart Rate
nb: Puls

en: Blood Pressure
nb: Blodtrykk

en: Cycling Speed and Cadence
nb: Syklingshastighet og kadens

en: Cycling Power
nb: Sykkel-effektmåler

en: Location and Navigation
nb: Plassering og navigasjon

en: Environmental Sensing
nb: Miljømåling

en: User Data
nb: Brukerdata

en: Weight Scale
nb: Vekt

en: Continuous Glucose Monitoring
nb: Blodsukkermåling

en: Internet Protocol Support
nb: Internettprotokollstøtte

en: HTTP Proxy
nb: HTTP-mellomtjener

en: Appearance
nb: Utseende

en: System ID
nb: System-ID

en: Model Number String
nb: Modellnummer-streng

en: Serial Number String
nb: Serienummer-streng

en: PnP ID
nb: PnP-ID

en: Valid Range
nb: Gyldig tallfølge

en: Auto connect profiles
nb: Koble sammen profiler automatisk

en: Proprietary
nb: Proprietært

en: yes
nb: ja

en: no
nb: nei

en: Show device information
nb: Vis informasjon om enhet

en: Send _note
nb: Send _notat

en: Send a text note
nb: Send et tekstnotat

en: Failed to change profile to %s
nb: Kunne ikke endre profil til %s

en: Audio Profile
nb: Lydprofil

en: Select audio profile for PulseAudio
nb: Velg lydprofil for PulseAudio

en: Serial Port %s
nb: Seriellport %s

en: Renew IP Address
nb: Forny IP-adresse

en: Dialup Settings
nb: Modemoppringingsinnstillinger

en: Serial Ports
nb: Seriellporter

en: Connected:
nb: Tilkoblet:

en: Not Connected
nb: Ikke tilkoblet

en: No usage statistics are available yet. Try establishing a connection first and then check this page.
nb: Ingen bruksstatistikk tilgjengelig. Prøv først å etablere forbindelse for så å sjekke denne siden.

en: day | days
nb[0]: dag
nb[1]: dager

en: hour | hours
nb[0]: time
nb[1]: timer

en: minute | minutes
nb[0]: minutt
nb[1]: minutter

en: %d %s %d %s and %d %s
nb: %d %s %d %s og %d %s

en: Are you sure you want to reset the counter?
nb: Bekreft nullstilling av telleren.

en: Allows you to monitor your (mobile broadband) network traffic usage. Useful for limited data access plans. This plugin tracks every device seperately.
nb: Gir deg muligheten til å overvåke ditt forbruk (mobilt bredbånd) av nettverkstrafikk. Nyttig for abonnement med begrenset databruk. Dette programtillegget sporer hver enhet separat.

en: Network _Usage
nb: _Nettverksbruk

en: Shows network traffic usage
nb: Viser nettverksforbruk

en: Bluetooth Enabled
nb: Blåtann påslått

en: Bluetooth Disabled
nb: Blåtann er avskrudd

en: Manages local network services, like NAP bridges
nb: Håndter lokale nettverkstjenester, som NAP-broer

en: Provides support for Dial Up Networking (DUN) with ModemManager and NetworkManager
nb: Gir støtte for oppringningsnettverk (DUN) med ModemManager og NetworkManager

en: Provides a menu item that contains last used connections for quick access
nb: Tilbyr et menypunkt som inneholder sist brukte forbindelser for å gi hurtig tilgang

note: the maximum number of items RecentConns menu will display
en: Maximum items
nb: Maks. antall elementer

en: The maximum number of items recent connections menu will display.
nb: Maksimalt antall punkter menyen for siste tilkoblinger vil vise.

en: Recent _Connections
nb: Siste _tilkoblinger

en: Connected
nb: Tilkoblet

en: Connected to %s
nb: Koblet til %s

en: Failed to connect
nb: Kunne ikke koble til

en: %(service)s on %(device)s
nb: %(service)s på %(device)s

en: Adapter for this connection is not available
nb: En adapter for denne tilkoblingen er ikke tilgjengelig

en: Provides support for Personal Area Networking (PAN) introduced in NetworkManager 0.8
nb: Tilbyr støtte for Personlig områdesnettverk (PAN) introdusert i NetworkManager 0.8

en: Provides DBus API for other Blueman components
nb: Muliggjør DBus API for andre Blueman-komponenter

en: Incoming file over Bluetooth
nb: Innkommende fil via Blåtann

en: Incoming file %(0)s from %(1)s
nb: Innkommende fil %(0)s fra %(1)s

en: Reject
nb: Avvis

en: Receiving file
nb: Mottat fil

en: Receiving file %(0)s from %(1)s
nb: Mottar fil %(0)s fra %(1)s

en: Provides OBEX file transfer capabilities
nb: Tilbyr OBEX-filoverføringsfunksjoner

en: Configured directory for incoming files does not exist
nb: Oppsatt mappe for innkommende filer finnes ikke

en: File received
nb: Fil mottatt

en: File %(0)s from %(1)s successfully received
nb: Fil %(0)s fra %(1)s ble mottatt med hell

en: Transfer failed
nb: Overføring mislyktes

en: Transfer of file %(0)s failed
nb: Overføring av fila %(0)s mislyktes

en: Files received
nb: Filer mottatt

en: Received %d file in the background | Received %d files in the background
nb[0]: Mottok %d fil i bakgrunnen
nb[1]: Mottok %d filer i bakgrunnen

en: Received %d more file in the background | Received %d more files in the background
nb[0]: Mottok %d fil til i bakgrunnen
nb[1]: Mottok %d filer til i bakgrunnen

en: Toggles a platform Bluetooth killswitch when Bluetooth power state changes (Useless with USB dongles) and makes sure a status icon is shown if there is a bluetooth killswitch but no adapter.
nb: Aktiver en plattform. Blåtanns-drapsbryter når Blåtannseffektstatus endres (Ubrukelig med USB-pinner) og forsikrer at et statusikon vises og at det er en Blåtanns-drapsbryter, men intet adapter.

en: Adds standard menu items to the status icon menu
nb: Legg til forvalgte menyelementer til statusikonsmenyen.

en: _Set Up New Device
nb: _Sett opp ny enhet

en: Send _Files to Device
nb: Send _filer til enhet

en: _Devices
nb: _Enheter

en: Adap_ters
nb: _Adaptere

en: applet
nb: panelprogram

en: Provides passkey, authentication services for BlueZ daemon
nb: Tilbyr adgangsnøkkel, godkjennelsestjenester for BlueZ-nissen

en: Adds an exit menu item to quit the applet
nb: Tilføyer et punkt i menyen til å avslutte panelprogrammet

en: Provides a basic dhcp client for Bluetooth PAN connections.
nb: Tilbyr en grunnleggende DHCP-klient for Blåtanns-PAN-tilkoblinger.

en: Bluetooth Network
nb: Blåtanns-nettverk

en: Interface %(0)s bound to IP address %(1)s
nb: Grensesnitt %(0)s knyttet til IP-adressen %(1)s

en: Failed to obtain an IP address on %s
nb: Kunne ikke innhente en IP-adresse på %s

en: Trying to obtain an IP address on %s
    Please wait…
nb: Prøver å innhente en IP-adresse på %s
    Vent…

en: Adds an indication on the status icon when Bluetooth is active and shows the number of connections in the tooltip.
nb: Tilfører en indikasjon på statusikonet når Blåtann er aktiv og viser antallet tilkoblinger i verktøystipset.

en: Bluetooth Active
nb: Blåtann er påslått

en: <b>%d Active Connection</b> | <b>%d Active Connections</b>
nb[0]: <b>%d aktiv tilknytning</b>
nb[1]: <b>%d aktive tilknytninger < /b>

en: Uses libappindicator to show a statusicon
nb: Bruker libappindikator for å vise et statusikon

en: Provides a menu item for making the default adapter temporarily visible when it is set to hidden by default
nb: Tilbyr et menypunkt som gjør den forvalgte adapteren synlig midlertidig, når den som forvalg er satt usynlig

en: Discoverable timeout
nb: Tidsutløp for synlighet

en: Amount of time in seconds discoverable mode will last
nb: Tid i sekunder tilstanden synlighet skal være aktivert

en: _Make Discoverable
nb: _Gjør synlig

en: Make the default adapter temporarily visible
nb: Gjør de forvalgte adapterne synlig midlertidig

en: Discoverable… %ss
nb: Synlig… %ss

en: Provides a menu for the applet and an API for other plugins to manipulate it
nb: Tilbyr en meny for panelprogrammet og et API slik at andre utvidelsesmoduler kan manipulere den

en: Successfully connected to <b>DUN</b> service on <b>%(0)s.</b>
    Network is now available through <b>%(1)s</b>
nb: Tilkoblet <b>DUN</b>-tjenesten på <b>%(0)s.</b>
    Nettverket er nå tilgjengelig via <b>%(1)s</b>

en: Provides basic support for connecting to the internet via DUN profile.
nb: Tilbyr grunnleggende støtte for forbindelse til Internett via DUN-profil.

en: Standard SPP profile connection handler, allows executing custom actions
nb: Forvalgt håndtering av SPP-profiltilkobling, gir mulighet til å kjøre egentilpassede handlinger

en: Script to execute on connection
nb: Skript som skal kjøres ved tilknytning

en: <span size="small">The following arguments will be passed:
    Address, Name, service name, uuid16s, rfcomm node
    For example:
    AA:BB:CC:DD:EE:FF, Phone, DUN service, 0x1103, /dev/rfcomm0
    uuid16s are returned as a comma seperated list
    
    Upon device disconnection the script will be sent a HUP signal</span>
nb: <span size="small">Følgende parameter vil bli sendt:
    Adresse, navn, tjenestenavn, uuid16s, rfcomm-node
    For eksempel:
    AA:BB:CC:DD:EE:FF, Telefon, DUN-tjeneste, 0x1103, /dev/rfcomm0
    uuid16s returneres som en kommainndelt liste
    
    Ved frakobling av enheten vil skriptet få tilsendt et HUP-signal</span>

en: Serial port connected
nb: Seriellport tilkoblet

en: Serial port service on device <b>%s</b> now will be available via <b>%s</b>
nb: Seriellporttjeneste på enheten <b>%s</b> vil nå være tilgjengelig via <b>%s</b>

en: Serial port connection script failed
nb: Forbindelsesskript for seriellporten mislyktes

en: There was a problem launching script %s
    %s
nb: Det oppsto et problem under igangsetting av skriptet %s
    %s

en: Controls Bluetooth adapter power states
nb: Kontroller driftstilstander for Blåtann-adaptere

en: Auto power-on
nb: Automatisk påslag

en: Automatically power on adapters
nb: Automatisk påslag av adaptere

en: <b>Turn Bluetooth _Off</b>
nb: <b>Skru av Blåtann</b>

en: Turn off all adapters
nb: Skru av alle adaptere

en: <b>Turn Bluetooth _On</b>
nb: <b>_Skru på blåtann</b>

en: Turn on all adapters
nb: Skru på alle adaptere

en: Temporarily suspends the screensaver when a bluetooth game controller is connected.
nb: Avfei pauseskjerm midlertidig når Blåtanns-spillkontrollere er tilkoblet.

en: Network
nb: Nettverk

en: Invalid IP address
nb: Ugyldig IP-adresse

en: IP address conflicts with interface %s which has the same address
nb: IP-adressen er i konflikt med grensesnittet %s som har samme adresse

en: Not currently supported with this setup
nb: For øyeblikket ikke støttet med dette oppsettet

en: Transfer
nb: Overfør

en: Applet's transfer service plugin is disabled
nb: Panelprogrammet utvidelsesprogramtillegg for overføring er deaktivert

en: Set Bluetooth Adapter Properties
nb: Velg egenskaper for Blåtannsadaptere

en: Blueman Applet
nb: Blueman-panelprogram

en: Blueman Bluetooth Manager
nb: Blueman Blåtannsbehandler

en: Bluetooth Manager
nb: Håndtering av Blåtann

en: Bluetooth Device
nb: Blåtanns-enhet

en: Configure Bluetooth Network
nb: Sett opp Blåtannsnettverk

en: Configuring networking requires privileges
nb: Oppsett av nettverk krever rettigheter

en: Launch DHCP client
nb: Start DHCP-klient

en: Launching DHCP client requires privileges
nb: Start av DHCP-klienten krever rettigheter

en: Launch PPP daemon
nb: Start PPP-nisse

en: Launching PPP daemon requires privileges
nb: Igangsetting av PPP-nisse krever rettigheter

en: Set RfKill State
nb: Sett RfKill-tilstand

en: Setting RfKill State requires privileges
nb: Setting av RfKill-tilstand krever rettigheter

en: Bluetooth needs to be turned on for file sending to work
nb: Blåtann må være påslått for at filoverføring skal fungere

en: Select files to send
nb: Velg filene som skal sendes

en: Send files to this device
nb: Send filer til denne enheten

en: Source adapter. Takes address or adapter's name eg. hci0
nb: Kildeadapter. Bruker adresser eller adapterets navn f.eks. hci0

en: Delete files on exit
nb: Slett filer ved avslutting

en: Files to be send to the bluetooth device
nb: Filer som skal sendes til Blåtannsenheten

en: Bluetooth needs to be turned on for the Bluetooth assistant to work
nb: Blåtann må være påslått for at Blåtann-veiviseren skal fungere

en: No adapters found
nb: Ingen adaptere funnet

en: <b>Pairing in progress...</b>
nb: <b>Sammenkobling i gang …</b>

en: <b>Failed to add device</b>
nb: <b>Kunne ikke legge til enhet</b>

en: Don't connect
nb: Ikke koble til

en: Start configuration assistant for this device
nb: Start oppsettsveiviseren for denne enheten
