MATE Desktop Environment - en to sq translation catalogue (291 entries)

en: 3D Display
sq: Ekran 3D

en: 3D Glasses
sq: Gjyslyke 3D

en: 3D Synchronization (3DSP)
sq: Sinkronizim 3D (3DSP)

en: <b>An error has occured while loading a plugin. Please notify the developers with the content of this message to our </b>
    <a href="http://github.com/blueman-project/blueman/issues">website.</a>
sq: <b>Ka ndodhur një gabim duke ngarkuar një shtojcë. Ju lutemi njoftoni programuesat me përmbajtjen e këtij mesazhi tek</b>
    <a href="http://github.com/blueman-project/blueman/issues"> adresa jonë.</a>

en: <b>Author:</b>
sq: <b>Autori:</b>

en: <b>Conflicts with:</b>
sq: <b>Në konflikt me:</b>

en: <b>Congratulations, device successfully added</b>
sq: <b>Urime, pajisja u lidh me sukses</b>

en: <b>Connect To:</b>
sq: <b>Lidh me:</b>

en: <b>Connect to:</b>
sq: <b>Lidhu me:</b>

en: <b>DUN Support</b>
sq: <b>Ndihmesë për DUN</b>

en: <b>Depends on:</b>
sq: <b>Varet nga:</b>

en: <b>Disconnect:</b>
sq: <b>Shkëput:</b>

en: <b>Downloaded:</b>
sq: <b>Shkarkuar:</b>

en: <b>File Receiving (Object Push)</b>
sq: <b>Marrje dokumenti (shtytje/dërgim objekti)</b>

en: <b>File:</b>
sq: <b>Skedarë:</b>

en: <b>Friendly Name</b>
sq: <b>Emri i shkurtuar</b>

en: <b>GSM settings</b>
sq: <b>Konfigurimi i GSM-së</b>

en: <b>Log duration:</b>
sq: <b>Log-u zgjati:</b>

en: <b>Log started:</b>
sq: <b>Log-u filloi:</b>

en: <b>NAP Settings</b>
sq: <b>Konfigurimet e NAP</b>

en: <b>Network Settings</b>
sq: <b>Konfigurimet e Rrjetit</b>

en: <b>No DHCP servers installed</b>
sq: <b>Nuk ka shërbyesa (servera) DHCP të instaluar</b>

en: <b>PAN Support</b>
sq: <b>Ndihmesë për PAN</b>

en: <b>Paired</b>
sq: <b> I çiftuar</b>

en: <b>Please wait...</b>
sq: <b>Ju lutëm prisni...</b>

en: <b>Plugin description:</b>
sq: <b>Përshkrimi i shtojcës:</b>

en: <b>Select pairing method to use:</b>
sq: <b>Zgjidh menyrën a çiftimit në përdorim:</b>

en: <b>Services</b>
sq: <b>Shërbimet</b>

en: <b>To:</b>
sq: <b>Tek:</b>

en: <b>Total:</b>
sq: <b>Shuma:</b>

en: <b>Transfer Settings</b>
sq: <b>Konfigurimet e Transferimeve</b>

en: <b>Trusted and Paired</b>
sq: <b>I besuar dhe i çiftuar</b>

en: <b>Trusted</b>
sq: <b>I besuar</b>

en: <b>Uploaded:</b>
sq: <b>Ngarkuar:</b>

en: <b>Visibility Setting</b>
sq: <b>Konfigurimi i pamjes</b>

en: <b>Welcome to the Bluetooth device setup assistant. </b>
    
    
    It will walk you through the process of configuring and connecting to your Bluetooth enabled devices.
sq: <b>Mirsevini tek ndihmuesi i konfigurimit të pajisjes Bluetooth. </b>
    
    
    Ky ndimues do t'ju përshkruaj mënyrën e konfigurimit dhe të lidhjes së pajisjeve tuaja që njohin protokollin Bluetooth.

en: <span weight="bold" size="large">Sending files via Bluetooth</span>
sq: <span weight="bold" size="large">Duke dërguar dokumenta me Bluetooth</span>

en: Accept
sq: Prano

en: Accept files from trusted devices
sq: Prano dokumenta nga pajisje të besuara

en: Adapter
sq: Përshtatës

en: Adapter Preferences
sq: Preferencat e Përshtatësit

en: Adapter selection
sq: Zgjedhje përshtatësi

en: Advanced Audio
sq: Zë i Avancuar

en: Alert Notification Service
sq: Shërbimi i Njoftimeve të Sinjaleve

en: Always
sq: Gjithmonë

en: Always accept
sq: Gjithmonë prano

en: Always visible
sq: Përherë dukshëm

en: Appearance
sq: Dukje

en: Audio Sink
sq: "Vesh" zëri

en: Audio Source
sq: Burim Zëri

en: Audio/Video
sq: Zë/Figurë

en: Authorization request for:
sq: Kërkesë autorizimi për:

en: Automation IO
sq: Automotizimi i Hyrje/Daljes (IO)

en: Basic Printing (BPP)
sq: Printimi Base (BPP)

en: Blood Pressure
sq: Tensioni i Gjakut

en: Blueman is a GTK+ Bluetooth manager
sq: Blueman është një manaxher Bluetooth i bazuar në GTK+

en: Bluetooth Adapters
sq: Përshtatësat Bluetooth

en: Bluetooth Assistant
sq: Ndihmuesi Bluetooth

en: Bluetooth Authentication
sq: Autentikimi Bluetooth

en: Bluetooth Devices
sq: Pajisjet Bluetooth

en: Bluetooth File Transfer
sq: Transmetues Dokumenti Bluetooth

en: Bluetooth Manager
sq: Menaxho Bluetooth

en: Bluetooth Turned Off
sq: Bluetooth-i është Shuar

en: Bluetooth needs to be turned on for the adapter manager to work
sq: Bluetooth-i kërkon të ndizet që të punojë manaxheri i përshtatësit

en: Bluetooth needs to be turned on for the device manager to function
sq: Bluetooth-i kërkon të ndizet që të funksionojë manaxheri i përshtatësit

en: Bluez daemon is not running, blueman-manager cannot continue.
    This probably means that there were no Bluetooth adapters detected or Bluetooth daemon was not started.
sq: Shërbyesi Bluez nuk po punon, manaxheri blueman nuk vazhdon dot.
    Kjo mbase do të thotë që nuk u zbulua ndonjë përshtatës Bluetooth, ose që shërbyesi Bluetooth nuk ka filluar punën.

en: Body Composition
sq: Përbërja e Trupit

en: Calendar, Task, and Notes (CTN) Access Service
sq: Shërbimi i Hyrjes Kalendar, Detyrë dhe Shënime (CTN)

en: Calendar, Task, and Notes (CTN) Notification Service
sq: Shërbimi i Njoftimeve Kalendar, Detyrë dhe Shënime (CTN)

en: Calendar, Task, and Notes (CTN) Profile
sq: Profili Kalendar, Detyrë dhe Shënime (CTN)

en: Cancel Operation
sq: Anulo veprimin

en: Cancelling
sq: Duke anuluar

en: Characteristic Declaration
sq: Deklarim Karakteristike

en: Common ISDN Access (CIP)
sq: Hyrje e Përbashkët ISDN (CIP)

en: Configuration
sq: Konfigurimi

en: Configure selected plugin's preferences
sq: Konfiguro preferencat e shtojcës së zgjedhur

en: Confirm
sq: Konfirmo

en: Confirm value for authentication:
sq: Konfirmo vlerën për autentikim:

en: Connect
sq: Lidh

en: Connected
sq: i lidhur

en: Connecting
sq: Duke u lidhur

en: Connecting...
sq: Duke u lidhur...

en: Connection Failed:
sq: Lidhja dështoi:

en: Connection to BlueZ failed
sq: Lidhja me BlueZ dështoi

en: Connects auto connect profiles A2DP source, A2DP sink, and HID
sq: Lidh profilet e auto-lidhjes së burimit A2DP, derdhjes A2DP dhe të HID

en: Continuous Glucose Monitoring
sq: Vëzhgimi i Vazhduar i Glukozës

en: Cordless Telephony
sq: Telefon pa tel

en: Create pairing with the device
sq: Krijo lidhje me këtë pajisje

en: Cycling Power
sq: Fuqia e Ngarjes së Biçikletës

en: Cycling Speed and Cadence
sq: Shpejtësia dhe Ritmi i Biçikletës

en: DHCP server type:
sq: Tipi i Shërbyesit (Serverit) DHCP:

en: Data activity indication
sq: Tregues i aktivitetit së të dhënave

en: Deny
sq: Moho

en: Dependency issue
sq: Problem varësie

en: Device
sq: Dispozitivi

en: Device Information
sq: Informacion Pajisjeje

en: Device Manager
sq: Manaxheri i Pajisjeve

en: Dialup Networking (DUN)
sq: Hyrje rrjeti nëpërmjet telefonisë

en: DirectPrinting (BPP)
sq: Printim Direkt (BPP)

en: Disconnecting...
sq: Shkeputur ...

en: Disconnection Failed:
sq: Shkëputja Dështoi:

en: Enable Bluetooth
sq: Mundëso Bluetooth-in

en: Enter PIN code for authentication:
sq: Fut kodin PIN për autentikim:

en: Enter passkey for authentication:
sq: Fut çelës-kalimin për autentikim:

en: Environmental Sensing
sq: Dallimi i Mjedisit

en: Error occurred
sq: Ka ndodhur një gabim

en: Error occurred while sending file %s
sq: Ka ndodhur një gabim duke dërguar dokumentin %s

en: Exit
sq: Dil

en: Failed
sq: Dështoi

en: Failed to autostart obex service. Make sure the obex daemon is running
sq: Dështoi të rifillojë automatikisht shërbimin 'obex'. Sigurohu që shërbyesi 'obexd' po punon

en: Fax
sq: Faks

en: File Sender
sq: Dërgues Dokumenti

en: Finished
sq: Mbaruar

en: Firmware Revision String
sq: Vargu i Rishikimit të Firmware-it

en: Forcefully disconnect the device
sq: Shkëput me force pajisjen

en: GNSS Server
sq: Shërbyes GNSS

en: GSM Settings
sq: Konfigurimet e GSM-së

en: Generic Access
sq: Hyrje Gjenerike

en: Generic Attribute
sq: Atribut Gjenerik

en: Generic Audio
sq: Zë Gjenerik

en: Generic FileTransfer
sq: Transferim Gjenerik Dokumentash

en: Generic Networking
sq: Aktivitete Gjenerike të Rrjetit

en: Generic Telephony
sq: Telefoni Gjenerike

en: Glucose
sq: Glukoze

en: Group Network
sq: Rrjet Grupi

en: HCR_Print (HCR)
sq: _Printim HCR (HCR)

en: HCR_Scan (HCR)
sq: _Skanim HCR (HCR)

en: HDP Sink
sq: Tregues HDP

en: HDP Source
sq: Burim HDP

en: Handsfree
sq: Pa duar

en: Hardcopy Control Channel
sq: Kanali i Kontrollit të Printim/Skanimit

en: Hardcopy Data Channel
sq: Kanali i të Dhënave të Printim/Skanimit

en: Hardcopy Notification
sq: Njoftimi për Printim/Skanim

en: HardcopyCableReplacement (HCR)
sq: Zëvendësimi i Kabllit tv Printim/Skanimit (HCR)

en: Hardware Revision String
sq: Vargu i Rishikimit të Hardware-it

en: Headset
sq: Kufje

en: Health Thermometer
sq: Termometer Shëndeti

en: Heart Rate
sq: Pulsi i Zëmrës

en: Hidden
sq: Fshehur

en: High
sq: Lartë

en: Human Interface Device
sq: Pajisje Ndërfaqore Personash

en: Human Interface Device Service (HID)
sq: Sherbimi i Pajisjes së Ndërfaqes për Persona (HID)

en: IP Address:
sq: Adresa IP:

en: Immediate Alert
sq: Njoftim Imediat

en: Include
sq: Përfshi

en: Incoming Folder:
sq: Dosja Ardhëse:

en: Indoor Positioning
sq: Vendndodhja Brënda

en: Intercom
sq: Ndërkomunikacion

en: Internet Protocol Support
sq: Mbështetja a Protokollit të Internetit (IP)

en: Introduction
sq: paraqitje

en: IrMC Sync Command
sq: Komanda e sinkronizimit IrMC

en: LAN Access Using PPP
sq: Hyrje në LAN duke përdorur PPP

en: Link Loss
sq: Humbje Lidhjeje

en: Local Services
sq: Shërbimet Lokale

en: Location and Navigation
sq: Vendi dhe Orientimi

en: Low
sq: Ulët

en: Manufacturer Name String
sq: Vargu i Emrit të Prodhuesit

en: Mark/Unmark this device as trusted
sq: Shënoje/Hiq shënjën këtë pajisje si të besueshme

en: Message Access Profile (MAP)
sq: Profili i Hyrjes së Mesazheve (MAP)

en: Message Access Server
sq: Shërbyes për Hyrjen e Mesazheve

en: Message Notification Server
sq: Shërbyes për Mesazhet Njoftuese

en: Model Number String
sq: Vargu i Numrit të Modelit

en: More
sq: Më shumë

en: Much
sq: Shumë

en: Multi-Channel Adaptation Protocol (MCAP)
sq: Protokolli i Përshtatjes Shumë-Kanalëshe (MCAP)

en: Multi-Profile Specification (MPS) Profile
sq: Profili Specifikim Shumë-Profilësh (MPS)

en: Multi-Profile Specification (MPS) Service
sq: Sherbimi Specifikim Shumë-Profilësh (MPS)

en: Network
sq: Rrjeti

en: Network Access Point
sq: Pikë Hyrëse e Rrjetit

en: Network Access Point (NAP)
sq: Pikë Hyrëse e Rrjetit

en: Next DST Change Service
sq: Shërbimi për Ndërrimin Pasardhës DST

en: No
sq: Jo

en: Not specified
sq: E pa specifikuar

en: Number:
sq: Numri:

en: OBEX File Transfer
sq: Transferim dokumenti OBEX

en: OBEX Object Push
sq: Shtytje Objekti OBEX

en: Object Transfer
sq: Transferimi i Objekteve

en: Optimal
sq: Optimale

en: Pair
sq: Çiftëzo

en: Pair Device
sq: Çifto Pajisjen

en: Pairing
sq: Duke çiftuar

en: Pairing PIN code for
sq: Duke çiftuar kodin PIN për

en: Pairing passkey for
sq: Duke çiftuar çelës-kalimin për

en: Pairing request
sq: Kërkesë për lidhje

en: Pairing request for %s
sq: Kërkesë çiftimi për %s

en: Pairing request for device:
sq: Kërkesë për lidhje për pajisjen:

en: Pairing request for:
sq: Duke çiftuar kërkesën për:

en: Peripheral Preferred Connection Parameters
sq: Parametrat a Lidhjes së Preferuar Periferike

en: Peripheral Privacy Flag
sq: Flamuri i Privacisë Periferike

en: Phone Alert Status Service
sq: Shërbimi i Gjëndjes së Njoftimeve Telefonike

en: Phonebook Access (PBAP)
sq: Hyrje për Librin e Telefonave (PBAP)

en: Phonebook Access (PBAP) - PCE
sq: Hyrje për Librin e Telefonave (PBAP) - PCE

en: Phonebook Access (PBAP) - PSE
sq: Hyrje për Librin e Telefonave (PBAP) - PSE

en: Plugin <b>"%(0)s"</b> depends on <b>%(1)s</b>. Unloading <b>%(1)s</b> will also unload <b>"%(0)s"</b>.
    Proceed?
sq: Shtoja <b>"%(0)s"</b> varet nga <b>%(1)s</b>. Po të shkarkohet <b>%(1)s</b> do të shkarkohet gjithashtu edhe<b>"%(0)s"</b>.
    Doni të vazhdoni?

en: Plugin <b>%(0)s</b> conflicts with <b>%(1)s</b>. Loading <b>%(1)s</b> will unload <b>%(0)s</b>.
    Proceed?
sq: Shtojca<b>%(0)s</b> konflikton me <b>%(1)s</b>. Po të ngarkohet <b>%(1)s</b> do të shkarkohet <b>%(0)s</b>.
    Doni të vazhdoni?

en: PnP ID
sq: ID e PnP

en: PnP Information
sq: Informacioni PnP

en: Poor
sq: Dobët

en: Printing Status (BPP)
sq: Gjendja e Printimit

en: Proceed Without Pairing
sq: Vazhdo pa çiftim

en: Public Browse Group
sq: Grup Publik Shfletimi

en: Pulse Oximeter
sq: Matësi i Oksigjenit

en: Recommended
sq: I rekomanduar

en: Reconnection Address
sq: Adresa e Rilidhjes

en: Reference Time Update Service
sq: Sherbim Referent për Përditësimin e Kohës

en: Reject
sq: Refuzo

en: Remote Control
sq: Pult

en: Remote Control Target
sq: Objektiv për pult

en: Remove
sq: Hiq

en: Remove this device from the known devices list
sq: Hiqe këtë pajisje nga lista e pajisjeve të njohura

en: Rename device
sq: Riemëro pajisjen

en: Retry
sq: Riprovo

en: Run the setup assistant for this device
sq: Egsekuto ndihmuesin instalues për këtë pajisje

en: Running Speed and Cadence
sq: Shpejtësia dhe Ritmi i Vrapimit

en: SIM Access (SAP)
sq: Hyrje SIM (SAP)

en: S_ort By
sq: Resht_o Sipas

en: Scan Parameters
sq: Parametrat e Skanimit

en: Search
sq: Kërko

en: Search for nearby devices
sq: Kërko për pajisje të afërta

en: Searching
sq: Duke kërkuar

en: Select Device
sq: Zgjidh pajisjen

en: Select folder for incoming file transfers
sq: Zgjidh dosjen për transferimet e dokumentave ardhëse

en: Send File
sq: Dërgo Skedarë

en: Send a _File...
sq: Dërgoni një _Skedar...

en: Send file(s) to the device
sq: Dërgo dokument(a) tek kjo pajisje

en: Send note
sq: Dërgo njoftim

en: Sending File
sq: Duke dërguar dokument

en: Serial Number String
sq: Vargu i Numrit Serial

en: Serial Port
sq: Portë Seriale

en: Service Preferences
sq: Preferencat e shërbimit

en: Service:
sq: Shërbimet:

en: Setup...
sq: Instalo...

en: Shall bluetooth get enabled automatically?
sq: Doni ta mundësoni bluetooth-in automatikisht?

en: Show _Statusbar
sq: Trego _ShiritGjëndjen

en: Show _Toolbar
sq: Trego Shiri_TButonat

en: Show input
sq: Tregu të dhënat e hyrjes

en: Skip
sq: Kapërce

en: Software Revision String
sq: Vargu i Rishikimit të Software-it

en: Sub-optimal
sq: Nën-optimal

en: Success!
sq: Sukses!

en: System ID
sq: ID a Sistemit

en: Temporarily visible
sq: Përkohosisht i dukshëm

en: This should be overwritten
sq: Kjo duhet mbi-shkruar(ri-shkruar)

en: Too much
sq: Tepruar

en: Total data received and rate of transmission
sq: Totali i të dhënave të marra dhe shpejtësia e transmetimit

en: Total data sent and rate of transmission
sq: Totali i të dhënave të dërguara dhe shpejtësia e transmetimit

en: Traffic statistics
sq: Statistikat e trafikut

en: Transfer failed
sq: Transferimi dështoi

en: Transfer of file %(0)s failed
sq: Transferimi i skedarit %(0)s dështoi

en: Transport Discovery
sq: Zbulimi i Transportit

en: Trust
sq: Beso

en: Tx Power
sq: Fuqi Transmetimi

en: UDI_C-Plane
sq: Plani UDI_C

en: Unknown
sq: Panjohur

en: Untrust
sq: Mosbesim

en: User Data
sq: Të Dhënat e Përdoruesit

en: Very High
sq: Shumë e lartë

en: Video Conferencing
sq: Konference Video

en: Video Distribution
sq: Shpërndarje Figure

en: Video Sink
sq: Tregues Figure

en: Video Source
sq: Burim Figure

en: WAP Client
sq: Klient WAP

en: Weight Scale
sq: Peshorja

en: _Adapter
sq: _Adaptor

en: _Added
sq: _Shtuar

en: _Close
sq: _Mbyll

en: _Connect
sq: _Lidhu

en: _Descending
sq: _Zbritës

en: _Device
sq: _Pajisje

en: _Devices
sq: _Pajisjet

en: _Disconnect
sq: _Shkëputu

en: _Exit
sq: _Dil

en: _Help
sq: _Ndihmë

en: _Local Services
sq: Shërbimet _Lokale

en: _Name
sq: _Emri

en: _Pair
sq: Ç_ifto

en: _Plugins
sq: _Shtojcat

en: _Preferences
sq: _Preferencat

en: _Remove...
sq: _Hiq...

en: _Report a Problem
sq: _Raporto një Problem

en: _Reset
sq: _Nga fillimi

en: _Search
sq: _Kërko

en: _Trust
sq: _Beso

en: _Untrust
sq: _Mosbeso

en: _View
sq: _Shfaq

en: day | days
sq[0]: ditë
sq[1]: ditë

en: hour | hours
sq[0]: orë
sq[1]: orë

en: no
sq: jo

en: obexd not available
sq: 'obexd' nuk është i disponueshëm

en: unknown
sq: e panjohur

en: yes
sq: po
