MATE Desktop Environment - en to sv translation catalogue (335 entries)

en: %(service)s on %(device)s
sv: %(service)s på %(device)s

en: %.0f Minute | %.0f Minutes
sv[0]: %.0f minut
sv[1]: %.0f minuter

en: %.0f Second | %.0f Seconds
sv[0]: %.0f sekund
sv[1]: %.0f sekunder

en: %d %s %d %s and %d %s
sv: %d %s %d %s och %d %s

en: %d Minute | %d Minutes
sv[0]: %d minut
sv[1]: %d minuter

en: 3D Display
sv: 3D Skärm

en: 3D Glasses
sv: 3D glasögon

en: <b>%d Active Connection</b> | <b>%d Active Connections</b>
sv[0]: <b>%d aktiv anslutning</b>
sv[1]: <b>%d aktiva anslutningar</b>

en: <b>An error has occured while loading a plugin. Please notify the developers with the content of this message to our </b>
    <a href="http://github.com/blueman-project/blueman/issues">website.</a>
sv: <b>Ett fel har uppstått när du laddar ett plugin. Vänligen meddela utvecklarna innehållet i det här meddelandet till vår</b>
    <a href="http://github.com/blueman-project/blueman/issues">webbsida</a>

en: <b>Author:</b>
sv: <b>Upphovsman:</b>

en: <b>Conflicts with:</b>
sv: <b>Står i konflikt med:</b>

en: <b>Congratulations, device successfully added</b>
sv: <b>Gratulerar, enheten lades till</b>

en: <b>Connect To:</b>
sv: <b>Anslut till:</b>

en: <b>Connect to:</b>
sv: <b>Anslut till:</b>

en: <b>DUN Support</b>
sv: <b>DUN-stöd</b>

en: <b>Depends on:</b>
sv: <b>Beroende av:</b>

en: <b>Disconnect:</b>
sv: <b>Koppla från:</b>

en: <b>Downloaded:</b>
sv: <b>Hämtat:</b>

en: <b>Failed to add device</b>
sv: <b>Misslyckades med att lägga till enheten</b>

en: <b>File Receiving (Object Push)</b>
sv: <b>Fil togs emot (Object Push)</b>

en: <b>File:</b>
sv: <b>Fil:</b>

en: <b>Friendly Name</b>
sv: <b>Kortnamn</b>

en: <b>GSM settings</b>
sv: <b>GSM-inställningar</b>

en: <b>Log duration:</b>
sv: <b>Logglängd:</b>

en: <b>Log started:</b>
sv: <b>Logg startad:</b>

en: <b>NAP Settings</b>
sv: <b>NAP-inställningar</b>

en: <b>Network Settings</b>
sv: <b>Nätverksinställningar</b>

en: <b>No DHCP servers installed</b>
sv: <b>Inga DHCP-servrar installerade</b>

en: <b>PAN Support</b>
sv: <b>PAN-stöd</b>

en: <b>Paired</b>
sv: <b>Parade</b>

en: <b>Pairing in progress...</b>
sv: <b>Parkoppling pågår...</b>

en: <b>Please wait...</b>
sv: <b>Vänta...</b>

en: <b>Plugin description:</b>
sv: <b>Beskrivning av insticksmodul:</b>

en: <b>Select pairing method to use:</b>
sv: <b>Välj hopparningsmetod att använda:</b>

en: <b>Services</b>
sv: <b>Tjänster</b>

en: <b>To:</b>
sv: <b>Till:</b>

en: <b>Total:</b>
sv: <b>Totalt:</b>

en: <b>Transfer Settings</b>
sv: <b>Överföringsinställningar</b>

en: <b>Trusted and Paired</b>
sv: <b>Betrodda och Parade</b>

en: <b>Trusted</b>
sv: <b>Pålitlig</b>

en: <b>Turn Bluetooth _Off</b>
sv: <b>Inaktivera Bluetooth</b>

en: <b>Turn Bluetooth _On</b>
sv: <b>Aktivera Bluetooth</b>

en: <b>Uploaded:</b>
sv: <b>Skickat:</b>

en: <b>Visibility Setting</b>
sv: <b>Synlighetsinställning</b>

en: <b>Welcome to the Bluetooth device setup assistant. </b>
    
    
    It will walk you through the process of configuring and connecting to your Bluetooth enabled devices.
sv: <b>Välkommen till konfigurationsguiden för blåtandsenheter. </b>
    
    
    Guiden kommer att hjälpa dig att konfigurera och ansluta till dina blåtandsenheter.

en: <span size="small">The following arguments will be passed:
    Address, Name, service name, uuid16s, rfcomm node
    For example:
    AA:BB:CC:DD:EE:FF, Phone, DUN service, 0x1103, /dev/rfcomm0
    uuid16s are returned as a comma seperated list
    
    Upon device disconnection the script will be sent a HUP signal</span>
sv: <span size="small">Följande argument kommer att skickas med:
    Adress, Namn, tjänstenamn, uuid16s, rfcomm-nod
    Till exempel:
    AA:BB:CC:DD:EE:FF, Phone, DUN service, 0x1103, /dev/rfcomm0
    uuid16s returneras som en kommaseparerad lista
    
    När enheten kopplas från kommer skriptet att skickas en HUP-signal</span>

en: <span weight="bold" size="large">Sending files via Bluetooth</span>
sv: <span weight="bold" size="large">Skicka filer via Bluetooth</span>

en: Accept
sv: Acceptera

en: Accept files from trusted devices
sv: Acceptera filer från pålitliga enheter

en: Adap_ters
sv: Adap_trar

en: Adapter Preferences
sv: Adapterinställningar

en: Adapter for this connection is not available
sv: Adaptern för denna anslutning finns inte tillgänglig

en: Adapter selection
sv: Val av adapter

en: Adds an exit menu item to quit the applet
sv: Lägger till ett menyobjekt för att avsluta panelprogrammet

en: Adds an indication on the status icon when Bluetooth is active and shows the number of connections in the tooltip.
sv: Lägger till en indikator på statusikonen när Bluetooth är aktiverat och visar antalet anslutningar i verktygstipset.

en: Adds standard menu items to the status icon menu
sv: Lägger till ett standardmenyobjekt till statusikonens meny

en: Advanced Audio
sv: Avancerat ljud

en: Allows you to monitor your (mobile broadband) network traffic usage. Useful for limited data access plans. This plugin tracks every device seperately.
sv: Låter dig övervaka din trafikanvändning av nätverk (mobilt bredband). Användbart för områden med begränsad bandbredd och kostsamma trafikavgifter. Denna insticksmodul övervakar varje enhet separat.

en: Always
sv: Alltid

en: Always accept
sv: Acceptera alltid

en: Always visible
sv: Alltid synlig

en: Amount of time in seconds discoverable mode will last
sv: Mängden tid i sekunder för upptäckningsbart läge

en: Appearance
sv: Utseende

en: Applet's transfer service plugin is disabled
sv: Panelprogrammets överföringstjänst är inaktiverad

en: Are you sure you want to reset the counter?
sv: Är du säker på att du vill nollställa räknaren?

en: Audio Profile
sv: Ljudprofil

en: Audio Sink
sv: Ljudsink

en: Audio Source
sv: Ljudkälla

en: Audio/Video
sv: Ljud/Video

en: Authorization request for:
sv: Auktoriseringsbegäran för:

en: Auto connect profiles
sv: Ansluta profiler automatiskt

en: Auto power-on
sv: Automatisk ström-på

en: Automatically power on adapters
sv: Starta adaptrar automatiskt

en: Blood Pressure
sv: Blodtryck

en: Blueman Applet
sv: Panelprogrammet Blueman

en: Blueman Bluetooth Manager
sv: Blåtandshanteraren Blueman

en: Blueman is a GTK+ Bluetooth manager
sv: Blueman är en GTK+ Bluetooth hanterare

en: Bluetooth Active
sv: Bluetooth aktivt

en: Bluetooth Adapters
sv: Blåtandsadaptrar

en: Bluetooth Assistant
sv: Blåtandsguide

en: Bluetooth Authentication
sv: Bluetooth-autentisering

en: Bluetooth Device
sv: Blåtandsenhet

en: Bluetooth Devices
sv: Blåtandsenheter

en: Bluetooth Disabled
sv: Bluetooth inaktiverat

en: Bluetooth Enabled
sv: Bluetooth aktiverat

en: Bluetooth File Transfer
sv: Bluetooth filöverföring

en: Bluetooth Manager
sv: Bluetooth-hanterare

en: Bluetooth Network
sv: Bluetooth Nätverk

en: Bluetooth Turned Off
sv: Bluetooth Avstängt

en: Bluetooth needs to be turned on for file sending to work
sv: Bluetooth behöver aktiveras för att filöverföringar ska fungera

en: Bluetooth needs to be turned on for the Bluetooth assistant to work
sv: Bluetooth behöver aktiveras för att blåtandsguiden ska fungera

en: Bluetooth needs to be turned on for the adapter manager to work
sv: Bluetooth behöver aktiveras för att adapterhanteraren ska fungera

en: Bluetooth needs to be turned on for the device manager to function
sv: Bluetooth behöver aktiveras för att enhetshanteraren ska fungera

en: Bluez daemon is not running, blueman-manager cannot continue.
    This probably means that there were no Bluetooth adapters detected or Bluetooth daemon was not started.
sv: Bluez-demonen är inte igång och blueman-manager kan inte fortsätta.
    Detta betyder antagligen att inga blåtandsadaptrar har hittats eller att blåtandsdemonen inte har startats.

en: Cancel Operation
sv: Avbryt åtgärd

en: Cancelling
sv: Avbryter

en: Configuration
sv: Konfiguration

en: Configure Bluetooth Network
sv: Konfigurera blåtandsnätverk

en: Configure selected plugin's preferences
sv: Konfigurera inställningar för markerad insticksmodul

en: Configured directory for incoming files does not exist
sv: Konfigurerad katalog för inkommande filer finns inte

en: Configuring networking requires privileges
sv: Konfigurering av nätverk kräver behörighet

en: Confirm
sv: Bekräfta

en: Confirm value for authentication:
sv: Bekräfta värde för autentisering:

en: Connect
sv: Anslut

en: Connected
sv: Ansluten

en: Connected to %s
sv: Ansluten till %s

en: Connected:
sv: Ansluten:

en: Connecting
sv: Ansluter

en: Connecting...
sv: Ansluter...

en: Connection Failed:
sv: Anslutningen misslyckades:

en: Connection to BlueZ failed
sv: Anslutning till BlueZ misslyckades

en: Connects auto connect profiles A2DP source, A2DP sink, and HID
sv: Ansluter automatisk anslutningsprofiler A2DP källa, A2DP mål och HID

en: Controls Bluetooth adapter power states
sv: Styr knapptillstånd för blåtandsadapter

en: Create pairing with the device
sv: Skapa ihopparning med enheten

en: DHCP server type:
sv: Typ av DHCP-server:

en: Data activity indication
sv: Data aktivitet angiven

en: Delete files on exit
sv: Ta bort filer vid avslut

en: Deny
sv: Neka

en: Dependency issue
sv: Beroendeproblem

en: Device
sv: Enhet

en: Device Manager
sv: Enhetshanterare

en: Dialup Networking (DUN)
sv: Uppringt nätverk (DUN)

en: Dialup Settings
sv: Uppringningsinställningar

en: Disconnecting...
sv: Kopplar från...

en: Disconnection Failed:
sv: Frånkopplingen Misslyckades:

en: Discoverable timeout
sv: Tidsgräns för upptäckningsbar

en: Discoverable… %ss
sv: Synlig... %ss

en: Don't connect
sv: Anslut inte

en: ETA:
sv: Färdig om:

en: Enable Bluetooth
sv: Aktivera Bluetooth

en: Enter PIN code
sv: Ange PIN-kod

en: Enter PIN code for authentication:
sv: Ange PIN-kod för autentisering:

en: Enter passkey
sv: Ange lösennyckel

en: Enter passkey for authentication:
sv: Ange lösennyckel för autentisering:

en: Error occurred
sv: Ett fel har inträffat

en: Error occurred while sending file %s
sv: Misslyckades med att sända filen %s

en: Exit
sv: Avsluta

en: Failed
sv: Misslyckades

en: Failed to change profile to %s
sv: Misslyckades med att ändra profil till %s

en: Failed to connect
sv: Misslyckades med att ansluta

en: Failed to obtain an IP address on %s
sv: Misslyckades med att få en IP-adress på %s

en: File %(0)s from %(1)s successfully received
sv: Filen %(0)s från %(1)s har tagits emot

en: File Sender
sv: Filsändare

en: File received
sv: Filen har tagits emot

en: Files received
sv: Filer har tagits emot

en: Files to be send to the bluetooth device
sv: Filer som ska skickas till Bluetooth enheten

en: Finished
sv: Slutförd

en: Forcefully disconnect the device
sv: Tvinga frånkoppling av enheten

en: GSM Settings
sv: GSM-inställningar

en: Glucose
sv: Glukos

en: Group Network
sv: Gruppnätverk

en: HDP Sink
sv: HDP sink

en: Heart Rate
sv: Hjärtfrekvens

en: Hidden
sv: Dold

en: High
sv: Hög

en: IP Address:
sv: IP-adress:

en: IP address conflicts with interface %s which has the same address
sv: IP-adresskonflikter med gränssnittet %s som har samma adress

en: Include
sv: Inkludera

en: Incoming Folder:
sv: Inkommande mapp:

en: Incoming file %(0)s from %(1)s
sv: Inkommande fil %(0)s från %(1)s

en: Incoming file over Bluetooth
sv: Inkommande fil över Bluetooth

en: Interface %(0)s bound to IP address %(1)s
sv: Gränssnittet %(0)s bundet till IP-adress %(1)s

en: Introduction
sv: Introduktion

en: Invalid IP address
sv: Ogiltig IP-adress

en: Launch DHCP client
sv: Starta DHCP-klient

en: Launch PPP daemon
sv: Starta PPP tjänsten

en: Launching DHCP client requires privileges
sv: Start av DHCP-klient kräver behörighet

en: Launching PPP daemon requires privileges
sv: Att starta PPP tjänsten kräver privilegier

en: Local Services
sv: Lokala tjänster

en: Low
sv: Låg

en: Make the default adapter temporarily visible
sv: Gör standardadaptern tillfälligt synlig

en: Manages local network services, like NAP bridges
sv: Hanterar lokala nätverkstjänster, såsom NAP-bryggor

en: Mark/Unmark this device as trusted
sv: Markera/avmarkera denna enhet som pålitlig

en: Maximum items
sv: Maximalt antal objekt

en: More
sv: Mer

en: Much
sv: Mycket

en: Network
sv: Nätverk

en: Network Access Point
sv: Nätverksaccesspunkt

en: Network Access Point (NAP)
sv: Anslutningspunkt (NAP)

en: Network _Usage
sv: Nätverksanvändning

en: No
sv: Nej

en: No adapters found
sv: Inga adaptrar hittades

en: No usage statistics are available yet. Try establishing a connection first and then check this page.
sv: Ingen användningsstatistik finns tillgänglig än. Prova att etablera en anslutning först och återvänd sedan till denna sida.

en: Not Connected
sv: Inte ansluten

en: Not currently supported with this setup
sv: Stöds för närvarande inte med denna konfiguration

en: Not specified
sv: Inte angiven

en: Number:
sv: Nummer:

en: Pair
sv: Par

en: Pair Device
sv: Para Enhet

en: Pairing
sv: Ihopparning

en: Pairing PIN code for
sv: Parar ihop pin-koden för

en: Pairing passkey for
sv: Parningslösenord för

en: Pairing request
sv: Begäran om ihopparning

en: Pairing request for %s
sv: Ihopparningsbegäran för %s

en: Pairing request for device:
sv: Ihopparningsbegäran för enhet:

en: Pairing request for:
sv: Ihopparningsbegäran för:

en: Plugin <b>"%(0)s"</b> depends on <b>%(1)s</b>. Unloading <b>%(1)s</b> will also unload <b>"%(0)s"</b>.
    Proceed?
sv: Insticksmodulen <b>"%(0)s"</b> är beroende av <b>%(1)s</b>. Borttagning av <b>%(1)s</b> kommer även att ta bort <b>"%(0)s"</b>.
    Fortsätt?

en: Plugin <b>%(0)s</b> conflicts with <b>%(1)s</b>. Loading <b>%(1)s</b> will unload <b>%(0)s</b>.
    Proceed?
sv: Insticksmodulen <b>%(0)s</b> står i konflikt med <b>%(1)s</b>. Inläsning av <b>%(1)s</b> kommer att inaktivera <b>%(0)s</b>.
    Fortsätt?

en: Plugins
sv: Insticksmoduler

en: Poor
sv: Dålig

en: Proceed Without Pairing
sv: Fortsätt utan att para ihop

en: Proprietary
sv: Proprietär

en: Provides DBus API for other Blueman components
sv: Tillhandahåller DBus API för andra Blueman-komponenter

en: Provides OBEX file transfer capabilities
sv: Tillhandahåller möjligheten för OBEX-filöverföring

en: Provides a basic dhcp client for Bluetooth PAN connections.
sv: Tillhandahåller en grundläggande DHCP-klient för PAN-anslutningar över Bluetooth.

en: Provides a menu for the applet and an API for other plugins to manipulate it
sv: Tillhandahåller en meny för panelprogrammet och ett API för andra insticksmoduler att kommunicera med

en: Provides a menu item for making the default adapter temporarily visible when it is set to hidden by default
sv: Tillhandahåller ett menyobjekt för att göra standardadaptern temporärt synlig när den är inställd till dold som standard

en: Provides a menu item that contains last used connections for quick access
sv: Ger ett menyobjekt som innehåller senast använda anslutningar för snabb åtkomst

en: Provides basic support for connecting to the internet via DUN profile.
sv: Tillhandahåller grundläggande stöd för anslutningar till Internet via DUN-profil.

en: Provides passkey, authentication services for BlueZ daemon
sv: Tillhandahåller lösennyckel och autentiseringstjänster för BlueZ-demonen

en: Provides support for Dial Up Networking (DUN) with ModemManager and NetworkManager
sv: Ger stöd för Uppringt Nätverk (UN) med Modemhanterare och Nätverkshanterare

en: Provides support for Personal Area Networking (PAN) introduced in NetworkManager 0.8
sv: Tillhandahåller stöd för Personal Area Networking (PAN) som introducerades i NetworkManager 0.8

en: Received %d file in the background | Received %d files in the background
sv[0]: Tog emot %d fil i bakgrunden
sv[1]: Tog emot %d filer i bakgrunden

en: Received %d more file in the background | Received %d more files in the background
sv[0]: Tog emot %d ytterligare fil i bakgrunden
sv[1]: Tog emot %d ytterligare filer i bakgrunden

en: Receiving file
sv: Tar emot fil

en: Receiving file %(0)s from %(1)s
sv: Tar emot filen %(0)s från %(1)s

en: Recent _Connections
sv: Senaste _anslutningar

en: Recommended
sv: Rekommenderas

en: Reject
sv: Neka

en: Remote Control
sv: Fjärrkontroll

en: Remove
sv: Ta bort

en: Remove this device from the known devices list
sv: Ta bort denna enhet från listan över kända enheter

en: Rename device
sv: Döp om enheten

en: Renew IP Address
sv: Förnya IP Address

en: Retry
sv: Försök igen

en: Run the setup assistant for this device
sv: Kör konfigurationsguiden för denna enhet

en: S_ort By
sv: Sortera Efter

en: Script to execute on connection
sv: Skript att köra vid anslutning

en: Search
sv: Sök

en: Search for nearby devices
sv: Sök efter närliggande enheter

en: Searching
sv: Söker

en: Select Device
sv: Välj enhet

en: Select audio profile for PulseAudio
sv: Välj ljudprofil för PulseAudio

en: Select files to send
sv: Välj filer att skicka

en: Select folder for incoming file transfers
sv: Välj mapp för inkommande filöverföringar

en: Send File
sv: Skicka fil

en: Send _Files to Device
sv: Skicka _filer till enhet

en: Send _note
sv: Skicka anteckning

en: Send a _File...
sv: Sänd en _fil...

en: Send a text note
sv: Skicka textnotis

en: Send file(s) to the device
sv: Skicka fil(er) till enheten

en: Send files to this device
sv: Skicka filer till denna enhet

en: Send note
sv: Skicka notis

en: Sending File
sv: Skickar fil

en: Serial Port %s
sv: Serieport %s

en: Serial Ports
sv: Serieportar

en: Serial port connected
sv: Serieport ansluten

en: Serial port connected to %s
sv: Serieport ansluten till %s

en: Serial port connection script failed
sv: Skript för serieportsanslutning misslyckades

en: Serial port service on device <b>%s</b> now will be available via <b>%s</b>
sv: Serieportstjänsten på enheten <b>%s</b> finns nu tillgänglig via <b>%s</b>

en: Service Preferences
sv: Tjänsteinställningar

en: Service:
sv: Tjänst:

en: Set Bluetooth Adapter Properties
sv: Ange Bluetooth Adapter Egenskaper

en: Set RfKill State
sv: Ange RfKill tillstånd

en: Setting RfKill State requires privileges
sv: Ändra status för RfKill kräver privilegier

en: Setup...
sv: Konfigurera...

en: Show _Statusbar
sv: Visa _Statusrad

en: Show _Toolbar
sv: Visa _Verktygsrad

en: Show device information
sv: Visa information om enheten

en: Show input
sv: Visa inmatning

en: Shows network traffic usage
sv: Visar trafikanvändning av nätverk

en: Skip
sv: Hoppa över

en: Source adapter. Takes address or adapter's name eg. hci0
sv: Källadapter. Tar adress eller adapterns namn ex. hci0

en: Standard SPP profile connection handler, allows executing custom actions
sv: Standardhanterare för SPP-profilanslutning tillåter körning av anpassade åtgärder

en: Start configuration assistant for this device
sv: Starta konfigurationsguiden för denna enhet

en: Sub-optimal
sv: Suboptimal

en: Success!
sv: Lyckades!

en: Successfully connected to <b>DUN</b> service on <b>%(0)s.</b>
    Network is now available through <b>%(1)s</b>
sv: Ansluten till <b>DUN</b>-tjänst på <b>%(0)s.</b>
    Nätverket finns nu tillgängligt via <b>%(1)s</b>

en: Temporarily suspends the screensaver when a bluetooth game controller is connected.
sv: Avbryter tillfälligt skärmsläckaren när en Bluetooth spelkontroll är ansluten.

en: Temporarily visible
sv: Temporärt synlig

en: The maximum number of items recent connections menu will display.
sv: Det maximala antal objekt i menyn för tidigare anslutningar som ska visas.

en: There was a problem launching script %s
    %s
sv: Det uppstod ett fel vid start av skriptet %s
    %s

en: This should be overwritten
sv: Detta bör skrivas över

en: Toggles a platform Bluetooth killswitch when Bluetooth power state changes (Useless with USB dongles) and makes sure a status icon is shown if there is a bluetooth killswitch but no adapter.
sv: Växlar en plattforms Bluetooth strömbrytare när Bluetooth strömtillståndet ändras (oanvändbart med USB-donglar) och ser till att en statusikon visas om det finns en Bluetooth strömbrytare men ingen adapter.

en: Too much
sv: För mycket

en: Total data received and rate of transmission
sv: All data mottagen och överföringshastighet

en: Total data sent and rate of transmission
sv: Totalt antal data skickat och överföringshastighet

en: Traffic statistics
sv: Trafikstatistik

en: Transfer
sv: Överföring

en: Transfer failed
sv: Överföringen misslyckades

en: Transfer of file %(0)s failed
sv: Överföringen av filen %(0)s misslyckades

en: Trust
sv: Tillit

en: Trying to obtain an IP address on %s
    Please wait…
sv: Försöker få en IP-adress på %s
    Var god vänta...

en: Turn off all adapters
sv: Stäng av alla adaptrar

en: Turn on all adapters
sv: Aktivera alla adaptrar

en: Unknown
sv: Okänd

en: Unspecified
sv: Inte angiven

en: Untrust
sv: Inte pålitlig

en: User Data
sv: Användardata

en: Uses libappindicator to show a statusicon
sv: Använder libappindicator för att visa en statusikon

en: Very High
sv: Mycket hög

en: Video Conferencing
sv: Videokonferens

en: WAP Client
sv: WAP Klient

en: _Added
sv: Tillagd

en: _Close
sv: _Stäng

en: _Connect
sv: Anslut

en: _Descending
sv: Fallande

en: _Device
sv: _Enhet

en: _Devices
sv: _Enheter

en: _Disconnect
sv: _Koppla ifrån

en: _Exit
sv: _Avsluta

en: _Help
sv: _Hjälp

en: _Info
sv: Info

en: _Local Services
sv: _Lokala tjänster

en: _Make Discoverable
sv: Gö_r upptäckningsbar

en: _Name
sv: Namn

en: _Pair
sv: _Parkoppla

en: _Plugins
sv: Insti_cksmoduler

en: _Remove...
sv: _Tag bort...

en: _Report a Problem
sv: _Rapportera ett problem

en: _Reset
sv: _Återställ

en: _Search
sv: _Sök

en: _Set Up New Device
sv: Ställ in ny enhet

en: _Setup...
sv: _Konfiguration...

en: _Trust
sv: _Lita på

en: _Untrust
sv: _Sluta lita på

en: _View
sv: _Visa

en: applet
sv: panelprogram

en: cellular
sv: mobil

en: cordless
sv: sladdlös

en: day | days
sv[0]: dag
sv[1]: dagar

en: desktop
sv: stationär dator

en: handheld
sv: handdator

en: hour | hours
sv[0]: timme
sv[1]: timmar

en: keyboard
sv: tangentbord

en: laptop
sv: bärbar dator

en: microphone
sv: mikrofon

en: minute | minutes
sv[0]: minut
sv[1]: minuter

en: no
sv: nej

en: obexd not available
sv: obexd inte tillgängligt

en: pointing
sv: pekenhet

en: smart phone
sv: telefondator

en: uncategorized
sv: okategoriserad

en: unknown
sv: okänt

en: yes
sv: ja
