MATE Desktop Environment - en to sw translation catalogue (36 entries)

en: <b>Visibility Setting</b>
sw: <b>Mazingira ya kujulikana</b>

en: Hidden
sw: Nisionekane

en: Always visible
sw: Kwakawaida Nionekane

en: Temporarily visible
sw: Kuonekana kwa muda

en: <b>Friendly Name</b>
sw: <b>Jina la kirafiki</b>

en: Pairing request
sw: Ombi la jozi

en: Pairing request for device:
sw: Ombi la kuunganisha mtambo

en: Show input
sw: Onyesho ingizo

en: Search for nearby devices
sw: Tafuta mitambo iliyo karibu

note: translators: toolbar item: keep it as short as possible
en: Search
sw: Utafutaji

note: translators: toolbar item: keep it as short as possible
en: Pair
sw: jozi

en: Mark/Unmark this device as trusted
sw: Weka/Toa alama kwa mtambo huu kama inayoaminika

note: translators: toolbar item: keep it as short as possible
en: Trust
sw: Amini

en: Run the setup assistant for this device
sw: Tumia msaidizi kwa kusajili mtambo huu

note: translators: toolbar item: keep it as short as possible
en: Setup...
sw: Sajili

en: Remove this device from the known devices list
sw: Toa mtambo huu kwa orodha ya mitambo inayojulikana

note: translators: toolbar item: keep it as short as possible
en: Remove
sw: Toa kabisa

en: Send file(s) to the device
sw: Tuma (ma)faili kwa huu mtambo

note: translators: toolbar item: keep it as short as possible
en: Send File
sw: Tuma Faili

en: Rename device
sw: Ita jina jipya kifaa

en: Network Access Point (NAP)
sw: Kituo cha Kutumia Mtandao (NAP)

en: <b>Services</b>
sw: Huduma

en: DHCP server type:
sw: Aina ya seva ya DHCP

en: Recommended
sw: Ilipendekeza

en: IP Address:
sw: Anwani ya IP

en: <b>No DHCP servers installed</b>
sw: Hakuna seva ya DHCP imeingizwa

en: <b>NAP Settings</b>
sw: Mipangilio ya NAP

en: <b>Network Settings</b>
sw: Mipangilio ya Mtandao

en: <b>File Receiving (Object Push)</b>
sw: Kupokea Faili (Sukuma Kiumbe)

en: Accept files from trusted devices
sw: Pokea faili kutoka mitambo inayoaminika

en: <b>Transfer Settings</b>
sw: Mipangilio ya Usambazaji

en: <b>File:</b>
sw: Faili

en: Bluetooth Adapters
sw: Adapta za Bluetooth

en: Bluetooth Devices
sw: Mitambo ya Bluetooth

en: Local Services
sw: Huduma za kienyeji

en: Group Network
sw: Mtandao wa Kikundi
