MATE Desktop Environment - en to vi translation catalogue (57 entries)

en: Hidden
vi: Ẩn

en: Always visible
vi: Luôn hiện

en: Temporarily visible
vi: Hiện ra tạm thời

en: Pairing request
vi: Yêu cầu kết nối

en: Pairing request for device:
vi: Yêu cầu kết nối thiết bị:

en: _View
vi: _Xem

en: _Help
vi: Trợ _giúp

en: Search for nearby devices
vi: Tìm thiết bị xung quanh

note: translators: toolbar item: keep it as short as possible
en: Search
vi: Tìm kiếm

en: Create pairing with the device
vi: Tạo kết nối với thiết bị

note: translators: toolbar item: keep it as short as possible
en: Pair
vi: Kết nối

en: Remove this device from the known devices list
vi: Bỏ thiết bị này khỏi danh sách đã biết

note: translators: toolbar item: keep it as short as possible
en: Remove
vi: Gỡ bỏ

en: Send file(s) to the device
vi: Gửi (nhiều) tập tin đến thiết bị

note: translators: toolbar item: keep it as short as possible
en: Send File
vi: Gửi tập tin

en: Rename device
vi: Sửa tên thiết bị

en: Select folder for incoming file transfers
vi: Chọn thư mục lưu tập tin đến

en: Accept files from trusted devices
vi: Nhận tập tin từ các thiết bị tin cậy

en: Introduction
vi: Giới thiệu

en: Device
vi: Thiết bị

en: Connect
vi: Kết nối

en: Connecting...
vi: Đang kết nối...

en: Unknown
vi: Không rõ

en: _Close
vi: Đón_g

en: _Reset
vi: Đặt _lại

en: Always
vi: Lúc nào cũng làm

en: Bluetooth Devices
vi: Các thiết bị Bluetooth

en: Connecting
vi: Đang kết nối...

en: Enter PIN code
vi: Nhập mã PIN

en: Confirm
vi: Xác nhận

en: Deny
vi: Từ chối

en: Enable Bluetooth
vi: Bật Bluetooth

en: No
vi: Không

en: Device Manager
vi: Trình quản lý thiết bị

en: _Search
vi: Tì_m

en: Poor
vi: Xấu

en: Failed
vi: Thất bại

en: Disconnecting...
vi: Đang ngắt kết nối...

en: _Connect
vi: _Kết nối

en: _Disconnect
vi: N_gắt kết nối

en: _Remove...
vi: _Bỏ...

en: Select Device
vi: Chọn thiết bị

en: GSM Settings
vi: Thiết lập GSM

en: Plugins
vi: Bổ sung

note: translators: device class
en: desktop
vi: màn hình nền

note: translators: device class
en: unknown
vi: không rõ

en: Audio Source
vi: Nguồn âm thanh

en: yes
vi: có

en: no
vi: không

en: Connected
vi: Đã kết nối

en: Failed to connect
vi: Kết nối thất bại

en: Receiving file
vi: Đang nhận tập tin

en: Receiving file %(0)s from %(1)s
vi: Đang nhận tập tin %(0)s từ %(1)s

en: File received
vi: Đã nhận tập tin

en: Network
vi: Mạng

en: Blueman Bluetooth Manager
vi: Blueman - Trình quản lý Bluetooth

en: Bluetooth Manager
vi: Trình quản lý Bluetooth
