motor 3.1.5 - en to pl translation catalogue (298 entries)

en:       '^' char means the key should be pressed with Ctrl.
pl:       Znak '^' oznacza, że klawisz powinien być wciskany razem z klawiszem CTRL.

en:       Fx keys, you can use ESC 'letter or number' instead.
pl: z klawiszem Alt oraz klawiszy funkcyjnych. Zamiast nich możesz użyć kombinacji liter lub cyfr z klawiszem ESC.

en:  %s: %s in %s
pl:  %s: %s w %s

en:  Add a project
pl:  Dodaj projekt

en:  Add watch               ^W
pl:  Dodaj czujkę                   ^W

en:  Area: %s
pl:  Obszar : %s

en:  Arguments..          S-F12
pl:  Argumenty..                 S-F12

en:  Breakpoints
pl:  Punkty zatrzymania

en:  Breakpoints            A-B
pl:  Punkty zatrzymania            A-B

en:  Build                F9
pl:  Buduj..                 F9

en:  Call stack
pl:  Stos wywołań

en:  Call stack..           A-S
pl:  Stos wywołań..                A-S

en:  Case sensitive: %s
pl:  Rozróżnianie wielkości liter : %s

en:  Check in/out
pl:  Wysyłanie/Pobieranie

en:  Clean              S-F9
pl:  Czyść                 S-F9

en:  Close          ^D
pl:  Zamknij            ^D

en:  Compiler options : %s
pl:  Opcje kompilatora : %s

en:  Copy               A-C
pl:  Kopiuj                            A-C

en:  Core dump load results
pl:  Wyniki wczytania zrzutu pamięci

en:  Create a new project
pl:  Utwórz nowy projekt

en:  Creation
pl:  Tworzenie

en:  Creation mode : %s
pl:  Tryb tworzenia : %s

en:  Cut                A-X
pl:  Wytnij                            A-X

en:  Directories and paths
pl:  Katalogi i ścieżki

en:  Directories..
pl:  Katalogi..

en:  Directories..      ^F11
pl:  Katalogi..            ^F11

en:  Edit
pl:  Edycja

en:  Editor
pl:  Edytor

en:  Evaluate/Modify
pl:  Przelicz/Zmień

en:  Evaluate/Modify        A-E
pl:  Przelicz/Zmień                A-E

en:  Expression
pl:  Wyrażenie

en:  External keys
pl:  Zewnętrzne programy

en:  External output..
pl:  Zewnętrzne wyjście..

en:  External programs
pl:  Zewnętrzne programy

en:  File
pl:  Pliki

en:  Files to generate
pl:  Pliki do wygenerowania

en:  Files..
pl:  Pliki..

en:  Files..
pl:  Pliki..

en:  Files..             F11
pl:  Pliki..                F11

en:  Find                ^F
pl:  Szukaj                             ^F

en:  Find a symbol..     A-?
pl:  Znajdź symbol..        A-?

en:  Find again          ^G
pl:  Szukaj ponownie                    ^G

en:  Folders
pl:  Katalogi

en:  GNU standard documentation : %s
pl:  Standardowa dokumentacja GNU : %s

en:  Generate inital source: %s
pl:  Generuj szkielet aplikacji: %s

en:  Generate..
pl:  Generuj..

en:  Go to cursor            F4
pl:  Skocz do pozycji kursora       F4

en:  Go to line..       A-L
pl:  Skocz do linii..                  A-L

en:  Help
pl:  Pomoc

en:  Last build messages  F6
pl: Ostatni komunikat budowania F6

en:  Linker options : %s
pl:  Opcje konsolidatora : %s

en:  Load core dump..
pl:  Wczytaj zrzut pamięci..

en:  Load..         ^O
pl:  Wczytaj..          ^O

en:  Look for: %s
pl:  Szukaj : %s

en:  Main
pl:  Główny

en:  Make a dist package
pl:  Zrób pakiet

en:  Make a target..
pl:  Wykonaj cel..

en:  Make a target..     A-T
pl:  Wykonuj cel..          A-T

en:  Makefile mode : %s
pl:  Tryb Makefile : %s

en:  Module name : %s
pl:  Nazwa modułu : %s

en:  Motor grepper
pl:  Przeszukiwacz

en:  Motor grepper: replace mode
pl:  Przeszukiwacz: tryb zamieniania

en:  Motor grepper: results
pl:  Przeszukiwacz: wyniki

en:  Motor settings
pl:  Ustawienia programu

en:  Motor settings
pl:  Ustawienia programu

en:  New project name : %s
pl:  Nowa nazwa projektu : %s

en:  Next                 ^N
pl:  Następne             ^N

en:  Not under version control
pl:  Wyjęte spod kontroli wersji

en:  Open the project
pl:  Otwieranie projektu

en:  Options
pl:  Opcje

en:  Out directory
pl:  Katalog wyjściowy

en:  Paste              A-V
pl:  Wklej                             A-V

en:  Previous             ^P
pl:  Poprzednie           ^P

en:  Project
pl:  Projekt

en:  Project %s
pl:  Projekt %s

en:  Project directories
pl:  Katalogi projektu

en:  Project files
pl:  Pliki projektu

en:  Project settings
pl:  Ustawienia projektów

en:  Project settings  S-F11
pl:  Ustawienia projektu  S-F11

en:  Projects
pl:  Projekty

en:  Projects registry
pl:  Zarejestrowane projekty

en:  Projects registry
pl:  Zarejestrowane projekty

en:  Quit           ^X
pl:  Wyjdź              ^X

en:  Regen. build stuff
pl:  Regeneruj pliki pakietu

en:  Regexper      A-R
pl:  Regexper          A-R

en:  Regular expression: %s
pl:  Wyrażenie regularne: %s

en:  Replace             ^R
pl:  Zamień                             ^R

en:  Replace with: %s
pl:  Zamień na : %s

en:  Repository : %s
pl:  Repozytorium : %s

en:  Reset program         ^F12
pl:  Wyzeruj program              ^F12

en:  Revision : %s
pl:  Rewizja : %s

en:  Root directory : %s
pl:  Katalog nadrzędny : %s

en:  Run program            F12
pl:  Uruchom program               F12

en:  Save           F2
pl:  Zapisz             F2

en:  Save all
pl:  Zapisz wszystko

en:  Save as..
pl:  Zapisz jako..

en:  Search
pl:  Szukaj

en:  Set/Clear breakpoint    ^B
pl:  Ustaw/Kasuj punkt zatrzymania  ^B

en:  Shft block back  A-Bsp
pl:  Przesuń blok do tyłu            A-Bsp

en:  Shft block fwd   A-Tab
pl:  Przesuń blok do przodu          A-Tab

en:  Show the run-time output
pl:  Pokazanie wyjścia uruchamiania

en:  Stack item details
pl:  Szczegóły elementów stosu

en:  Step over               F8
pl:  Krok bez zagłębiania           F8

en:  Symbols [%s]
pl:  Symbole [%s]

en:  Tag a release
pl:  Oznacz wydanie

en:  Template : %s
pl:  Szblon : %s

en:  Toggle ins/overw   Ins
pl:  Przełącz wstawianie/nadpisywanie  Ins

en:  Toggle mark         F3
pl:  Przełącz zaznaczenie               F3

en:  Trace into              F7
pl:  Krok z zagłębianiem            F7

en:  Undo                ^U
pl:  Cofnij                             ^U

en:  Use GNU gettext for internationalization : %s
pl:  Użycie pakietu GNU gettext do internacjonalizacji : %s

en:  VCS name : %s
pl:  Nazwa VCS : %s

en:  Value
pl:  Wartość

en:  Version : %s
pl:  Wersja : %s

en:  Version control
pl:  Kontrola wersji

en:  Watches                A-W
pl:  Czujki                        A-W

en:  Whole words only: %s
pl:  Tylko całe słowa : %s

en:  Window
pl:  Okno

en:  Window list
pl:  Lista okien

en:  Window list          F5
pl:  Lista okien          F5

en:  debug standard headers : %s
pl:  standardowe nagłówki debugowania : %s

en:  default directory for projects : %s
pl:  domyślny katalog dla projektu : %s

en:  disable free tty check : %s
pl:  wyłącz sprawdzanie wolnych tty anulowano : %s

en:  enable "smart tabs" feature : %s
pl:  włączenie opcji "sprytny tabulator" : %s

en:  enable mcedit clipboard integration : %s
pl:  włączenie opcji integracji ze schowkiem mcedit : %s

en:  show VCS output : %s
pl:  pokaż wyjście VCS : %s

en:  show compiler output : %s
pl:  pokazywanie wyjścia kompilatora : %s

en:  show make output : %s
pl:  pokazywanie wyjścia cvs : %s

en: %d files grepped, %d matches found
pl: %d plików przeszukano, znaleziono %d dopasowań

en: %s is ~not~ a directory
pl: %s ~nie~ jest katalogiem

en: (not avail)
pl: (niedostępne)

en: Access denied for the directory specified
pl: Zabroniono dostępu do podanego katalog nadrzędnego.

en: Add
pl: Dodaj

en: Adding a file to VCS..
pl: Dodawanie plików do VCS..

en: Alt-?        Find a symbol definition in the source
pl: Alt-?        Znajdź definicję symbolu w źródle

en: Alt-B        Breakpoints..
pl: Alt-B        Punkty zatrzymania..

en: Alt-Backsp   Shift selected block backward
pl: Alt-Bacskp   Przesuń w tył zaznaczony blok

en: Alt-C, ^Ins  Copy selected text
pl: Alt-C, ^Ins  Kopiuj zaznaczony tekst

en: Alt-E        Evaluate/modify..
pl: Alt-E        Przelicz/Zmień..

en: Alt-L        Goto line..
pl: Alt-L        Skocz do linii..

en: Alt-R        Invoke the regexper tool
pl: Alt-R         Uruchomienie regexpera

en: Alt-T        Make a specific target..
pl: Alt-T        Wykonaj podany cel..

en: Alt-Tab      Shift selected block forward
pl: Alt-Tab      Przesuń do przodu zaznaczony blok

en: Alt-V, ^Ins  Paste previously copied text
pl: Alt-V, ^Ins  Wstaw wcześniej skopiowany tekst

en: Alt-W        Watches..
pl: Alt-W        Czujki..

en: Alt-X, ^Del  Cut selected text
pl: Alt-X, ^Del  Wytnij zaznaczony tekst

en: Arguments:
pl: Argumenty:

en: At the end of the messages
pl: Na koniec komunikatu

en: Building the project..
pl: Budowanie projektu..

en: Cancelled
pl: Anulowany

en: Cannot debug %s
pl: Nie można debugować %s

en: Cannot read the stack
pl: Nie można czytać stosu

en: Cannot read the tags table
pl: Nie można odczytać tablicy znaczników

en: Cannot start %s
pl: Nie można wystartować %s

en: Change
pl: Zmień

en: Change/Mark
pl: Zmień/Zaznacz

en: Checking in..
pl: Wysyłanie

en: Checking out..
pl: Pobieranie

en: Close
pl: Zamknij

en: Core dump load done
pl: Zrzut pamięci wczytany

en: Core dump to explore:
pl: Zrzut pamięci do wczytania:

en: Create
pl: Stwórz

en: Creating branch %s..
pl: Tworzenie gałęzi %s..

en: Current file
pl: Aktywny plik

en: Current project
pl: Aktywny projekt

en: Debugger stopped
pl: Debugger zatrzymany

en: Debugging is not supported by the project template
pl: Szablon projektów nie obsługuje debugowania

en: Delete all files of the project %s as well?
pl: kasować bezpowrotnie wszystkie pliki projektu %s?

en: Directory %s does not exist. Create it?
pl: Katalog %s nie istnieje. Utworzyć?

en: Do you want to disable version control for the project?
pl: Czy chcesz zdeaktywować kontrolę werscji projektu?

en: Done
pl: Wykonano

en: Edit
pl: Edytuj

en: Everything
pl: Wszystko

en: Executing
pl: Uruchamiam

en: Executing Exuberant Ctags..
pl: Uruchamiam Exuberant Ctags..

en: External output viewer, ~ESC~ to close
pl: Zewnętrzna przeglądarka, ~ESC~ wyjście

en: F1           Display this help screen
pl: F1           Pokazuje ten ekran z pomocą

en: F10          Activate menu
pl: F10          Uaktywnia menu

en: F11          Project files..
pl: F11          Pliki projektu..

en: F12          Run program
pl: F12          Uruchom program

en: F2           Save current file
pl: F2           Zapisz aktywny plik

en: F3           Toggle block marking mode
pl: F3           Przełącz tryb zaznaczania

en: F4           Go to cursor
pl: F4           Skocz do pozycji kursora

en: F5           Editor files..
pl: F5           Pokaż edytowane pliki..

en: F7           Debug mode: trace into
pl: F7           Tryb debugowania: krok z zagłębieniem

en: F8           Step over
pl: F8           Krok bez zagłębienia

en: F9           Build a project
pl: F9           Buduj projekt

en: FILE:
pl: PLIK:

en: File %s already exits. Overwrite it?
pl: Plik %s już istnieje. Nadpisać?

en: File %s saved successfully
pl: Zapis %s uwieńczony sukcesem

en: Finished ~%s~: ~%lu~ errors, ~%lu~ warnings, ~%lu~ infos. ~F6~ to see the list
pl: Skończono ~%s~:L ~%lu~ błędów, ~%lu~ ostrzeżeń, ~%lu~ informacji. ~F6~ by zobaczyć listę

en: Function:
pl: Funkcja:

en: Generate
pl: Generuj

en: Generating a distribution package of the project..
pl: Generowanie pakietu dystrybucyjnego projektu..

en: Go to
pl: Skocz do

en: Go!
pl: Startuj!

en: Goto
pl: Skocz do

en: Grepping %s..
pl: Przeszukuje %s..

en: Importing into VCS..
pl: Importuj do VCS-a..

en: Ins          Toggle insert/overwrite mode
pl: Ins          Przełącz tryb wstawiania/nadpisywania

en: Inspect stack
pl:  Sprawdzanie stosu

en: Interrupted: %s
pl: Przerwano %s

en: It's impossible to run this kind of projects
pl: Nie można uruchamiać tego typu projektów

en: Killed %s
pl: Zabito %s

en: Loading core dump..
pl: Wczytuję zrzut pamięci..

en: Location:
pl: Lokalizacja:

en: Look for:
pl: Szukaj:

en: Mark
pl: Zaznacz

en: New search
pl: Nowe szukanie

en: No build messages
pl: Brak komunikatów budowania

en: No distribution methods defined in template %s
pl: Brak zdefiniowanej metody dystrybucji w szablonie %s

en: No external keys defined
pl: Brak zdefiniowanych zewnetrzych programów

en: No folders of this kind are defined in the template
pl: Brak w szablonie tego rodzaju katalogów

en: No free tty to start a debug session. Run without debugging?
pl: Brak wolnych tty by uruchomić debugowanie. Uruchamianie bez debugowania?

en: No version control systems defined
pl: Nie zdefiniowano jeszcze systemu kontroli wersji

en: Note: If your terminal doesn't allow using Alt-keys or
pl: Notka: Jeśli twój terminal nie obsługuje sekwencji

en: Open
pl: Otwórz

en: PROJECT:
pl: PROJEKT:

en: Press Enter to continue..
pl: Wciśnij Enter aby kontynuować..

en: Project %s has been created
pl: Utworzono projekt %s

en: Project %s has been loaded
pl: Wczytano projekt %s

en: Project %s has been removed
pl: Usunięto projekt %s

en: Project name cannot start with a number
pl: Nazwa projektu nie może zaczynać się od cyfry

en: Project name must be set
pl: Nazwę projektu musi być określona

en: Project named %s already exists
pl: Istnieje już projekt o nazwie %s

en: Project root directory must be set
pl: Katalog nadrzędny projektu musi być określony

en: Reading the stack info..
pl: Czytanie informacji o stosie..

en: Remove
pl: Usuń

en: Removing a file from VCS..
pl: Usuwanie plików z VCS..

en: Replace this occurence?
pl: zamienić te wystąpienie?

en: Replace with:
pl: Zamień na:

en: Retrieving recent modifications..
pl: Ściągam ostatnie modyfikacje..

en: Retrieving the diff record..
pl: Ściągam zapis różnic..

en: Saving %s ..
pl: Zapisuję %s ..

en: Shift-F11    Project settings..
pl: Shift-F11    Ustawienia projektu..

en: Shift-F12    Specify program arguments
pl: Shift-F12    Podaj argumanty programu

en: Shift-F9     Clean
pl: Shift-F9     Czyść

en: Stack info has been fetched
pl: Informacje o stosie pobrane

en: Starting up the project..
pl: Rozpoczęcie projektu..

en: Stopped at breakpoint %s
pl: Zatrzymano na punkcie %s

en: Switch to
pl: Przełącz do

en: Tagging a release..
pl: Oznaczanie wydania..

en: Template must be set
pl: Szablon musi być określony

en: Terminated %s
pl: Przerwano %s

en: The project has been modified. Regenerating the build stuff..
pl: Projekt uległ zmianie. Powtórne generowanie niezbędnych plików..

en: The regexp specified cannot be compiled
pl: Nie można skompilować podanego regexpa

en: The source was modified. Do you want to rebuild the program?
pl: źródła zostały zmodyfikowane. Czy chcesz przebudować program?

en: Unable to create the directory
pl: Nie mogę utworzyć katalogu

en: Unable to find the project root directory
pl: Katalog nadrzędny projektu jest niedostępny

en: VCS %s command wasn't successful. Retry?
pl: Polecenie %s VCS nie zakończyło się sukcesem. Powtórzyć?

en: VCS check complete. No changes found
pl: Pobieranie z VCS zakończone. Nie wykryto zmian

en: VCS module name:
pl: nazwa modułu VCS:

en: VCS name, repository and module name must be specified
pl: Nazwa VCS, repozytorium oraz nazwa modułu muszą być określone.

en: VCS repository to check out from:
pl: repozytorium VCS do którego importujemy moduł:

en: VCS revision:
pl:  VCS rewizja:

en: Watch expression:
pl: Śledź wyrażenie:

en: Watches: ~Ins~ add, ~Del~ remove, ~^D~ close, ~A-W~ return to editor
pl: Czujki: ~Ins~ dodaje, ~Del~ usuwa, ~^D~ zamyka, ~A-W~ powrót do edytora

en: ^B           Set breakpoint at current line
pl: ^B           Ustaw punkt zatrzymania w bieżącej linii

en: ^D           Close current editor window
pl: ^D           Zamknij aktywne okno

en: ^F           Find text in current file
pl: ^F           Szukaj tekst w aktywnym pliku

en: ^F11         Project directories..
pl: ^F11         Katalogi projektu..

en: ^G           Find again
pl: ^G           Szukaj ponowniej

en: ^N           Next editor window
pl: ^N           Następne edytowane okno

en: ^O           Load file
pl: ^O           Wczytaj plik

en: ^P           Previous editor window
pl: ^P           Poprzednie edytowane okno

en: ^R           Search and replace
pl: ^R           Szukaj i zamień

en: ^U           Undo previous editor operation
pl: ^U           Cofnij poprzednią operację edycyjną

en: ^W           Add watch
pl: ^W           Dodaj czujkę

en: ^X           Quit motor
pl: ^X           Wyjście z programu

en: add directory:
pl: dodaj katalog:

en: add file:
pl: dodaj plik:

en: add symbol:
pl: dodaj symbol:

en: additional compiler command line options:
pl: dodatkowe przełączniki kompilatora

en: additional linker command line options:
pl: dodatkowe przełączniki konsolidatora

en: all the project files
pl: wszystkie pliki projektu

en: arguments:
pl: argumenty:

en: change the value to:
pl: zmień wartość na:

en: connected projects
pl: projekty dołączone

en: current file
pl: aktywny plik

en: default directory for projects:
pl: domyślny katalog projektu:

en: directory to put a dist to:
pl: katalog docelowy dystrybucji:

en: expression:
pl: wyrażenie:

en: file %s was modified. save changes?
pl: plik %s został zmodyfikowany. Zapisać zmiany?

en: from VCS
pl: z VCS-u

en: from files
pl: z plików

en: from scratch
pl: od zera

en: goto line:
pl: skocz do linii:

en: load file:
pl: wczytaj plik:

en: make a target:
pl: wykonaj cel:

en: none
pl: żaden

en: not available
pl: niedostępna

en: project name:
pl: nazwa projektu:

en: root directory you specified does not exist. create?
pl: Podany katalog nadrzędny nieistnieje. Utworzyć?

en: root directory:
pl: katalog nadrzędny:

en: save as:
pl: zapisz jako:

en: selected folders
pl: wybrane katalogi

en: version:
pl: wersja:

en: ~%s~ finished sucessfully
pl: ~%s~ zapisano pomyślnie
