mypaint v2.0.0-alpha.8-1-g4490f06 - en to bn translation catalogue (16 entries)

en: Color
bn: রং

[ctx: brush settings list: setting group]
en: Custom
bn: স্বনির্বাচিত

note: TRANSLATORS: begin editing a brush's preview icon
en: Edit
bn: সম্পাদনা

note: TRANSLATORS: clear the brush preview icon being edited
en: Clear
bn: ফাঁকা করা

note: TRANSLATORS: save edits to a brush icon
en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: New
bn: নতুন

note: Name and preview column: will be indented
en: Name
bn: নাম

en: Undo
bn: বাতিল করো

en: Redo
bn: আবার করো

en: Fullscreen
bn: সম্পূর্ণ পর্দা জুড়ে

en: Layers
bn: লেয়ারসমূহ

[ctx: Menu→File (labels)]
en: Open Recent
bn: সম্প্রতি ব্যবহৃত

[ctx: Menu→View→Adjust View (labels), Accel Editor (labels)]
en: Zoom Out
bn: ছোট আকারে প্রদর্শন

[ctx: Menu (labels)]
en: File
bn: ফাইল

[ctx: Menu (labels)]
en: Help
bn: সহায়তা

[ctx: Menu→Help (labels)]
en: Debug
bn: ডিবাগ
