mypaint v2.0.0-alpha.8-1-g4490f06 - en to csb translation catalogue (12 entries)

[ctx: brush settings list: setting group]
en: Custom
csb: Swòje

note: TRANSLATORS: begin editing a brush's preview icon
en: Edit
csb: Edicëjô

note: TRANSLATORS: clear the brush preview icon being edited
en: Clear
csb: Wëczëszczë

note: TRANSLATORS: save edits to a brush icon
en: Save
csb: Zapiszë

en: New
csb: Nowi

note: Name and preview column: will be indented
en: Name
csb: Miono

en: Undo
csb: Copni

en: Redo
csb: Daj nazôd

[ctx: Menu→File (labels)]
en: Open Recent
csb: Òtemkni wczasniészi

[ctx: Menu→View→Adjust View (labels), Accel Editor (labels)]
en: Zoom Out
csb: Zmiészi

[ctx: Menu (labels)]
en: File
csb: Lopk

[ctx: Menu (labels)]
en: Help
csb: Pòmòc
