kde 49i410 - en to bs translation catalogue (657 entries)

[ctx: Composer::MessageComposer|]
note: Translators: %1 and %2 are file names of an attachment. %1 is the name that will be present in the e-mail and %2 is the original name on disk.
en: %1
    (from %2)
bs: %1
    (od %2)

[ctx: Composer::MessageComposer|]
en: File does not exist
bs: Datoteka ne postoji

[ctx: Composer::MessageComposer|]
en: File is not readable
bs: Datoteka nije čitljiva

[ctx: Composer::MessageComposer|]
en: Message not available
bs: Poruka nije dostupna

[ctx: Composer::MessageComposer|]
en: IMAP message %1
bs: IMAP poruka %1

[ctx: Composer::MessageComposer|]
en: IMAP part %1
bs: IMAP dio %1

[ctx: Composer::MessageComposer|]
en: Attachment %1 is not available
bs: Prilog %1 nije dostupan

[ctx: Composer::MessageComposer|]
en: Attachment %1 disappeared
bs: Prilog %1 je nestao

[ctx: Composer::SenderIdentitiesModel|]
en: Name
bs: Naziv

[ctx: Composer::SenderIdentitiesModel|]
en: Organization
bs: Organizacija

[ctx: Composer::SenderIdentitiesModel|]
en: Signature
bs: Potpis

[ctx: Composer::Submission|]
en: Preparing to send
bs: Priprema za slanje

[ctx: Composer::Submission|]
en: Creating message
bs: Kreiranje poruke

[ctx: Composer::Submission|]
en: Saving to the sent folder
bs: Spremanje u folder za slanje

[ctx: Composer::Submission|]
en: Preparing message for delivery
bs: Priprema poruke za isporuku

[ctx: Composer::Submission|]
en: Submitting message
bs: Dostavljanje poruke

[ctx: Composer::Submission|]
en: Updating message keywords
bs: Ažuriranje ključnih riječi poruke

[ctx: Composer::Submission|]
en: Message sent
bs: Poruka poslana

[ctx: Composer::Submission|]
en: Sending failed
bs: Slanje neuspjelo

[ctx: Composer::Submission|]
en: The IMAP connection has disappeared. You'll have close the composer, save the draft and re-open it later. The attachments will have to be added later. Sorry for the trouble, please see <a href="https://projects.flaska.net/issues/640">https://projects.flaska.net/issues/640</a> for details.
bs: IMAP povezivanje je nestalo. Morate zatvoriti komposer, snimiti skicu i ponovo ga otvoriti kasnije.  Prilozi će morati biti dodani kasnije. Žao nam je zbog nevolje, molimo pogledajte <a href="https://projects.flaska.net/issues/640">https://projects.flaska.net/issues/640</a> za detalje.

[ctx: Composer::Submission|]
en: Some data are not available yet
bs: Neki podaci još uvijek nisu dostupni

[ctx: Composer::Submission|]
en: Cannot send right now -- saving failed:
     %1
bs: Ne može se sada poslati -- snimanje neuspjelo:
     %1

[ctx: Composer::Submission|]
en: Cannot send right now -- saving (CATENATE) failed:
     %1
bs: Ne može sada poslati -- snimanje (CATENATE) neuspjelo:
     %1

[ctx: Composer::Submission|]
en: Sent
bs: Poslano

[ctx: Composer::Submission|]
en: APPEND failed: %1
bs: APPEND neuspjelo: %1

[ctx: Composer::Submission|]
en: The URLAUTH response does not contain a proper URL
bs: URLAUTH odgovor ne sadrži odgovarajući URL

[ctx: AboutDialog|]
en: About Trojitá
bs: O Trojitá

[ctx: AboutDialog|]
en: <p>This is <b>Trojitá</b>, a fast Qt IMAP e-mail client</p>
bs: <p>Ovo je <b>Trojitá</b>, brzi Qt IMAP e-mail klijent</p>

[ctx: Gui::AttachmentView|]
en: Download
bs: Skidanje

[ctx: Gui::AttachmentView|]
en: Open Directly
bs: Otvorite direktno

[ctx: Gui::AttachmentView|]
en: Show Preview
bs: Prikaz pregleda

[ctx: Gui::AttachmentView|]
en: Show Message Source
bs: Pogledajte Izvor poruke

[ctx: Gui::AttachmentView|]
en: Save Attachment
bs: Sačuvajte prilog

[ctx: Gui::AttachmentView|]
en: Source of Attached Message
bs: Izvor pridružene poruke

[ctx: ComposerAttachmentsList|]
en: Send Inline
bs: Slanje u istoj liniji

[ctx: ComposerAttachmentsList|]
en: Rename...
bs: Preimenujte...

[ctx: ComposerAttachmentsList|]
en: Remove
bs: Uklonite

[ctx: ComposerAttachmentsList|]
en: Rename Attachment
bs: Preimenujte prilog

[ctx: ComposerAttachmentsList|]
en: New Name
bs: Novi naziv

[ctx: ComposerTextEdit|]
en: Paste as Quoted Text
bs: Zalijepite kao citirani tekst

[ctx: Gui::ComposeWidget|]
en: Send
bs: Pošaljite

[ctx: Gui::ComposeWidget|]
en: New Thread
bs: Nova nit

[ctx: Gui::ComposeWidget|]
en: This mail will be sent as a standalone message.<hr/>Change to preserve the reply hierarchy.
bs: Ovaj mail će biti poslan kao nezavisna poruka.<hr/>Promijenite da bi održali hijerarhiju odgovora.

[ctx: Gui::ComposeWidget|]
en: Threaded
bs: Uvezano

[ctx: Gui::ComposeWidget|]
en: Error
bs: Greška

[ctx: Gui::ComposeWidget|]
en: Please set appropriate settings for outgoing messages.
bs: Molimo označite odgovarajuće postavke za odlazeće poruke.

[ctx: Gui::ComposeWidget|]
en: It doesn't look like this is a message to the mailing list. Please fill in the recipients manually.
bs: Ovo ne izgleda kao poruka mailing listi. Molimo popunite primatelje ručno.

[ctx: Gui::ComposeWidget|]
en: Trojitá was unable to safely determine the real e-mail address of the author of the message. You might want to use the "Reply All" function and trim the list of addresses manually.
bs: Trojitá nije bila u mogućnosti sigurno odrediti pravu e-mail adresu autora poruke. Možda želite koristiti opciju "Odgovori svima" i označiti listu adresa ručno.

[ctx: Gui::ComposeWidget|]
en: Cannot Determine Recipients
bs: Nije moguće odrediti primatelje

[ctx: Gui::ComposeWidget|]
en: Authentication Required
bs: Potrebna provjera autentičnosti

[ctx: Gui::ComposeWidget|]
en: <p>Please provide SMTP password for user <b>%1</b> on <b>%2</b>:</p>
bs: <p>Molimo navedite SMTP šifru za korisnika <b>%1</b> on <b>%2</b>:</p>

[ctx: Gui::ComposeWidget|]
en: Save Draft?
bs: Snimiti poruku?

[ctx: Gui::ComposeWidget|]
en: The mail has not been sent.<br>Do you want to save the draft?
bs: Mail nije poslan.<br> Želite li snimiti skicu?

[ctx: Gui::ComposeWidget|]
en: <br><span style="color:red">Warning: Attachments are <b>not</b> saved with the draft!</span>
bs: <br><span style="color:red">Upozorenje: Prilozi <b>nisu</b> snimljeni sa skicom!</span>

[ctx: Gui::MainWindow|]
en: Drafts
bs: Skice

[ctx: Gui::ComposeWidget|]
en: Save as
bs: Snimite kao

[ctx: Gui::ComposeWidget|]
en: Drafts
bs: Skice

[ctx: Gui::ComposeWidget|]
en: Cannot parse recipients:
    %1
bs: Ne mogu se raščlaniti primatelji:
    %1

[ctx: Gui::ComposeWidget|]
en: You haven't entered any recipients
bs: Niste unijeli nijednog primatelja

[ctx: Gui::ComposeWidget|]
en: The From: address does not look like a valid one
bs: Adresa ne izgleda kao ispravna

[ctx: Gui::ComposeWidget|]
en: You haven't entered any subject. Cannot send such a mail, sorry.
bs: Niste unijeli nijedan predmet. Ne može se poslati takav mail, žao nam je.

[ctx: Gui::ComposeWidget|]
en: Sent
bs: Poslano

[ctx: Gui::ComposeWidget|]
en: This mail will be marked as a response<hr/>%1
bs: Ovaj mail će biti označen kao odgovor<hr/>%1

[ctx: Gui::ComposeWidget|]
en: To
bs: Za

[ctx: Gui::ComposeWidget|]
en: Failed to Send Mail
bs: Neuspjelo slanje maila

[ctx: Gui::ComposeWidget|]
en: Can't parse "%1" as an e-mail address.
bs: Ne može se raščlaniti "%1" kao e-mail adresa.

[ctx: Gui::ComposeWidget|]
en: Attach File...
bs: Priložite datoteku...

[ctx: Gui::ComposeWidget|]
en: Compose Mail
bs: Sastavite mail

[ctx: Gui::ComposeWidget|]
en: %1 - Compose Mail
bs: %1 - Sastavite mail

[ctx: ComposeWidget|]
en: From
bs: Od

[ctx: ComposeWidget|]
en: Subject
bs: Predmet

[ctx: ComposeWidget|]
en: Attach...
bs: Priložite...

[ctx: CreateMailboxDialog|]
en: Create Mailbox
bs: Kreirajte Mailbox

[ctx: CreateMailboxDialog|]
en: Messages Only
bs: Samo poruke

[ctx: EditIdentity|]
en: Manage Identity
bs: Upravljanje identitetom

[ctx: EditIdentity|]
en: Real Name
bs: Pravi naziv

[ctx: EditIdentity|]
en: Organisation
bs: Organizacija

[ctx: EditIdentity|]
en: Signature
bs: Potpis

[ctx: Gui::ExternalElementsWidget|]
en: Load
bs: Učitajte

[ctx: Gui::ExternalElementsWidget|]
en: This e-mail wants to load external entities from the Internet
bs: Ovaj e-mail želi učitati vanjske subjekte s interneta

[ctx: Gui::FindBar|]
en: &Match case
bs: Razlikuj &veličinu slova

[ctx: Gui::FindBar|]
en: &Highlight all
bs: &Istaknite sve

[ctx: Gui::FindBar|]
en: Find:
bs: Nađi:

[ctx: Gui::FindBar|]
en: &Next
bs: &Sljedeći

[ctx: Gui::FindBar|]
en: &Previous
bs: &Prethodni

[ctx: Gui::LoadablePartWidget|]
en: Load %1 (%2)
bs: Učitajte %1 (%2)

[ctx: Gui::MailBoxTreeView|]
en: Move here	Shift
bs: Pomjerite ovdje	Shift

[ctx: Gui::MailBoxTreeView|]
en: Copy here	Ctrl
bs: Kopirajte ovdje	Ctrl

[ctx: Gui::MailBoxTreeView|]
en: Cancel
bs: Poništi

[ctx: QObject|]
en: Error: Profile was not specified
bs: Greška: profil nije naveden

[ctx: QObject|]
en: Error: Duplicate profile option '%1'
bs: Greška: Dupla opcija profila '%1'

[ctx: QObject|]
en: Warning: Unknown option '%1'
bs: Upozorenje: Nepoznata opcija '%1'

[ctx: QObject|]
en: Warning: Unexpected argument '%1'
bs: Upozorenje: Neočekivan argument '%1'

[ctx: QObject|]
en: Usage: %1 [options] [url]
    
    Trojitá %2 - fast Qt IMAP e-mail client
    
    Options:
      -h, --help               Show this help
      -m, --mainwindow         Show main window (default when no option is provided)
      -a, --addressbook        Show addressbook window
      -c, --compose            Compose new email (default when url is provided)
      -p, --profile <profile>  Set profile (cannot start with char '-')
      --log-to-disk            Activate debug traffic logging to disk by default
    
    Arguments:
      url                      Mailto: url address for composing new email
bs: Upotreba: %1 [options] [url]
    
    Trojitá %2 - brzi Qt IMAP e-mail klijent
    
    Opcije:
      -h, --help               Prikaži ovu pomoć
      -m, --mainwindow         Prikaži glavni prozor (podrazumijevano kada nema navedene opcije)
      -a, --addressbook        Prikaži prozor adresara
      -c, --compose            Sastavi novi email (podrazumijevano kada je url naveden)
      -p, --profile <profile>  Postavi profil (ne može početi znakom '-')
      --log-to-disk            Aktiviraj praćenje testnog sadržaja na disk u normalnoj operaciji
    
    Argument:
      url                      Mailto: url adresa za sastavljanje nove pošte

[ctx: QObject|]
en: Error: Registering IPC instance failed: %1
bs: Greška: Registracija IPC instance neuspjela: %1

[ctx: Gui::MessageListWidget|]
en: Quick Search
bs: Brza pretraga

[ctx: Gui::MessageListWidget|]
en: Type in a text to search for within this mailbox. The icon on the left can be used to limit the search options (like whether to include addresses or message bodies, etc).<br/><hr/>Experts who have read RFC3501 can use the <code>:=</code> prefix and switch to a raw IMAP mode.
bs: Upišite tekst za pretraživanje u ovaj sandučić. Ikona lijevo može se koristiti za ograničavanje opcije pretraživanja (kao uključiti adrese ili tijela poruka, itd).<br/><hr/>Stručnjaci koji su pročitali RFC3501 mogu koristiti <code>:=</code> prefiks i promijeniti u IMAP način.

[ctx: Gui::MessageListWidget|]
en: <query>
bs: <pitanje>

[ctx: Gui::MessageListWidget|]
en: Fuzzy Search
bs: Nejasno pretraživanje

[ctx: Gui::MessageListWidget|]
en: Subject
bs: Predmet

[ctx: Gui::MessageListWidget|]
en: Body
bs: Tijelo

[ctx: Gui::MessageListWidget|]
en: Senders
bs: Pošiljaoci

[ctx: Gui::MessageListWidget|]
en: Recipients
bs: Primatelji

[ctx: Gui::MessageListWidget|]
en: Complex IMAP query
bs: Kompleksni IMAP upit

[ctx: Gui::MessageListWidget|]
en: Not ...
bs: Nije ...

[ctx: Gui::MessageListWidget|]
en: Either... or...
bs: Ili… ili...

[ctx: Gui::MessageListWidget|]
en: From sender
bs: Od pošiljaoca

[ctx: Gui::MessageListWidget|]
en: To receiver
bs: Primatelju

[ctx: Gui::MessageListWidget|]
en: About subject
bs: O predmetu

[ctx: Gui::MessageListWidget|]
en: Message contains ...
bs: Poruka sadrži ...

[ctx: Gui::MessageListWidget|]
en: Before date
bs: Prije datuma

[ctx: Gui::MessageListWidget|]
en: Since date
bs: Od datuma

[ctx: Gui::MessageListWidget|]
en: Has been seen
bs: Je poslano

[ctx: Gui::MessageListWidget|]
en: Allow raw IMAP search
bs: Dopustite IMAP pretraživanje

[ctx: Gui::MessageSourceWidget|]
en: Fetching
    Message
bs: Dobavljam
    Poruku

[ctx: Gui::MessageView|]
en: Fetching
    Message
bs: Dobavljam
    Poruku

[ctx: Gui::MessageView|]
en: you
bs: vi

[ctx: Gui::MessageView|]
en: On %1, %2 wrote:
bs: Na %1, %2 napisano:

[ctx: Gui::MsgListView|]
note: Translators: use a text which is returned for e-mails older than one day but newer than one week (see UiUtils::Formatting::prettyDate() for the string formats); the idea here is to have a text which is "wide enough" in a typical UI font. The English version uses "Mon" because of the M letter; you sh
en: Mon 10
bs: Pon 10

[ctx: Gui::MsgListView|]
en: + %n additional item(s) | + %n additional item(s)
bs[0]: + %n dodatna) stavka
bs[1]: + %n dodatne stavke
bs[2]: + %n dodatnih stavki

[ctx: Gui::MsgListView|]
en: Seen status
bs: Status viđeno

[ctx: Gui::MsgListView|]
en: Flagged status
bs: Označen status

[ctx: Gui::MsgListView|]
en: Attachment
bs: Prilog

[ctx: Gui::MultipartAlternativeWidget|]
note: Translators: use something very short, perhaps even "text". Don't describe this as "Clear text". This string is used as a caption of a tab showing the plaintext part of a mail which is e.g. sent in both plaintext and HTML formats.
en: Plaintext
bs: Otvoreni tekst

[ctx: PasswordDialog|]
en: Authentication Required
bs: Obavezna provjera autentičnosti

[ctx: PasswordDialog|]
en: <p>Please provide password for %1 on %2.</p>
bs: <p>Molimo navedite šifru za %1 na %2.</p>

[ctx: Gui::ProtocolLoggerWidget|]
en: Clear all
bs: Očistite sve

[ctx: Gui::ProtocolLoggerWidget|]
en: Connection %1
bs: Spajanje %1

[ctx: CachePage|]
en: Offline mode
bs: Režim van veze

[ctx: CachePage|]
en: &Don't use cache
bs: &Nemojte koristiti keš memoriju

[ctx: CachePage|]
en: &Remember messages for X days
bs: &Zapamtite poruke za X dana

[ctx: CachePage|]
en: Store &forever
bs: Spremite &zauvijek

[ctx: Gui::SettingsDialog|]
en: Settings
bs: Postavke

[ctx: Gui::SettingsDialog|]
en: &General
bs: &Općenito

[ctx: Gui::SettingsDialog|]
en: &Offline
bs: &Odspojen

[ctx: Gui::SettingsDialog|]
en: Saving passwords failed
bs: Snimanje šifre neuspjelo

[ctx: Gui::SettingsDialog|]
en: <p>Couldn't save passwords. These were the error messages:</p>
    <p>%1</p>
bs: <p>Snimanje šifre nije moguće. Ovo su bile poruke greške:</p>
    <p>%1</p>

[ctx: Gui::GeneralPage|]
en: Plugin not found (%1)
bs: Plugin nije pronađen (%1)

[ctx: Gui::GeneralPage|]
en: Disable passwords
bs: Onemogućiti šifre

[ctx: Gui::GeneralPage|]
en: <p>If enabled, Trojitá will show its homepage upon startup.</p><p>The remote server will receive the user's IP address and versions of Trojitá, the Qt library, and the underlying operating system. No private information, like account settings or IMAP server details, are collected.</p>
bs: <p>Ako je omogućeno, Trojitá će prikazati svoju početnu stranicu nakon pokretanja.</p><p>Udaljeni server će primiti korisnikovu IP adresu i verziju Trojitá, Qt bibiloteku i temeljni operativni sistem. Privatne informacije kao što su postavke računa ili detalji IMAP servera nisu prikupljene.</p>

[ctx: Gui::GeneralPage|]
en: Add New Identity
bs: Dodajte novi identitet

[ctx: Gui::GeneralPage|]
en: Edit Identity
bs: Uredi identitet

[ctx: Gui::GeneralPage|]
en: Delete Identity?
bs: Izbrišite identitet?

[ctx: Gui::GeneralPage|]
en: Are you sure you want to delete identity %1 <%2>?
bs: Da li set sigurni da želite izbrisati identitet %1 <%2>?

[ctx: Gui::GeneralPage|]
en: Please define some identities here
bs: Molimo definišite neke osobnosti ovdje

[ctx: Gui::ImapPage|]
en: Network Connection
bs: Mrežna konekcija

[ctx: Gui::ImapPage|]
en: Local Process
bs: Lokalni proces

[ctx: Gui::ImapPage|]
en: No encryption
bs: Bez šifrovanja

[ctx: Gui::ImapPage|]
en: Use encryption (STARTTLS)
bs: Koristi šifrovanje (STARTTLS)

[ctx: Gui::ImapPage|]
en: Force encryption (TLS)
bs: Prisili šifrovanje (TLS)

[ctx: Gui::ImapPage|]
en: This password will be saved in encrypted storage. If you do not enter password here, Trojitá will prompt for one when needed.
bs: Ova lozinka će biti snimljena u šifrovanoj memoriji. Ako ne unesete lozinku ovdje, Trojitá će će vas pitati za nju kada bude potrebno.

[ctx: Gui::ImapPage|]
en: This password will be saved in clear text. If you do not enter password here, Trojitá will prompt for one when needed.
bs: Ova šifra će biti snimljena u čistom tekstu. Ako ne unesete šifru ovdje, Trojitá će potaknuti na jednu kada bude potrebna.

[ctx: Gui::ImapPage|]
en: The IMAP server hostname is missing here
bs: Ovdje nedostaje ime hosta IMAP servera

[ctx: Gui::ImapPage|]
en: The command line to the IMAP server is missing here. Perhaps you need to use SSL or TCP?
bs: Komandna linija za IMAP server nedostaje ovdje. Možda trebate koristiti SSL ili TCP?

[ctx: Gui::ImapPage|]
en: This port is nonstandard. The default port is 993.
bs: Port je nestandardan. Podrazumijevajući port je 993.

[ctx: Gui::ImapPage|]
en: This port is nonstandard. The default port is 143.
bs: Port je nestandardan. Podrazumijevajući port je 143.

[ctx: Gui::OutgoingPage|]
en: Network
bs: Mreža

[ctx: Gui::OutgoingPage|]
en: Local sendmail-compatible
bs: Lokalni mail za slanje kompatibilan

[ctx: Gui::OutgoingPage|]
en: IMAP SENDMAIL Extension
bs: IMAP SENDMAIL proširenje

[ctx: Gui::OutgoingPage|]
en: No encryption
bs: Bez šifrovanja

[ctx: Gui::OutgoingPage|]
en: Use encryption (STARTTLS)
bs: Koristi šifrovanje (STARTTLS)

[ctx: Gui::OutgoingPage|]
en: Force encryption (TLS)
bs: Prisili šifrovanje (TLS)

[ctx: Gui::OutgoingPage|]
en: This password will be saved in encrypted storage. If you do not enter password here, Trojitá will prompt for one when needed.
bs: Ova lozinka će biti snimljena u šifrovanoj memoriji. Ako ne unesete lozinku ovdje, Trojitá će će vas pitati za nju kada bude potrebno.

[ctx: Gui::OutgoingPage|]
en: This password will be saved in clear text. If you do not enter password here, Trojitá will prompt for one when needed.
bs: Ova šifra će biti snimljena u čistom tekstu. Ako ne unesete šifru ovdje, Trojitá će potaknuti na jednu kada bude potrebna.

[ctx: Gui::OutgoingPage|]
en: The SMTP server hostname is missing here
bs: Ime hosta SMTP servera nedostaje ovdje

[ctx: Gui::OutgoingPage|]
en: The SMTP username is missing here
bs: SMTP ime korisnika nedostaje ovdje

[ctx: Gui::OutgoingPage|]
en: Please specify the folder name here
bs: Molimo odredite ime foldera ovdje

[ctx: Gui::XtConnectPage|]
en: Cache Directory
bs: Keš direktorij

[ctx: Gui::XtConnectPage|]
en: Mailboxes to synchronize
bs: Sandučići za sinhronizaciju

[ctx: Gui::XtConnectPage|]
en: Please use context menu inside the main application to select mailboxes to synchronize
bs: Molimo koristite kontekst meni unutar glavne aplikacije za odabir sandučića za sinhronizaciju

[ctx: Gui::XtConnectPage|]
en: DB Port
bs: DB ulaz

[ctx: Gui::XtConnectPage|]
en: DB Name
bs: DB ime

[ctx: Gui::XtConnectPage|]
en: DB Username
bs: DB korisničko ime

[ctx: Gui::XtConnectPage|]
en: Please fill in all IMAP options, including the password, at the IMAP page. If you do not save the password, background synchronization will not run.
bs: Molimo popunite sve IMAP opcije, uključujući šifru, na IMAP stranici. Ako ne snimite šifru, pozadinska sinhronizacija neće raditi.

[ctx: Gui::XtConnectPage|]
en: Debugging
bs: Otklanjanje grešaka

[ctx: Gui::XtConnectPage|]
en: Run xTuple Synchronization
bs: Pokrenite xTuple sinhronizaciju

[ctx: Gui::XtConnectPage|]
en: Database Connection
bs: Veza sa bazom podataka

[ctx: Gui::XtConnectPage|]
en: Password
bs: Šifra

[ctx: GeneralPage|]
en: ScrollArea
bs: Scroll područje

[ctx: GeneralPage|]
en: Show Trojitá's homepage on startup
bs: Prikaži Trojitinu počenu stranicu na pokretanju

[ctx: GeneralPage|]
en: Show plaintext e-mails instead of the HTML version
bs: Prikaži obični tekst e-mailova umjesto HTML verzije

[ctx: GeneralPage|]
en: Show system tray icon
bs: Prikaži ikonu u sistemskom uglu

[ctx: GeneralPage|]
en: Start minimized
bs: Pokreni minimizirano

[ctx: GeneralPage|]
en: Add
bs: Dodaj

[ctx: GeneralPage|]
en: Edit
bs: Uredite

[ctx: GeneralPage|]
en: Delete
bs: Obriši

[ctx: GeneralPage|]
en: Passwords
bs: Šifre

[ctx: GeneralPage|]
en: Automatically mark messages as read
bs: Automatski označi poruke kao pročitane

[ctx: GeneralPage|]
note: To indicate that there's no delay
en: immediately
bs: Odmah

[ctx: GeneralPage|]
note: The action will happen *after* user-provided timeout in seconds
en: after
bs: Nakon:

[ctx: ImapPage|]
en: M&ethod
bs: M&etod

[ctx: ImapPage|]
en: How to connect to the IMAP server
bs: Kako se spojiti na IMAP server

[ctx: ImapPage|]
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Choose <span style=" font-style:italic;">TCP</span> if you want to connect via standard, non-encrypted connection and negotiate encryption transparently before login.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Choose <span style=" font-style:italic;">SSL</span> to connect over an encrypted socket from the very beginning of the connection.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Finally, pick the <span style=" font-style:italic;">Local process</span> if you want to execute a process which then either connects to the IMAP server, or acts as one. This option enables accessing your IMAP server via SSH.</p></body></html>
bs: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Izaberite<span style=" font-style:italic;">TCP</span> ako se želite spojiti preko standardne, nešifrirane veze ili pregovarati šifriranje prije prijave.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Izaberite <span style=" font-style:italic;">SSL</span> da se spojite šifriranom utičnicom od samog početka konekcije.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Finally, pick the <span style=" font-style:italic;">Lokalni process</span> ako želite izvršiti proces koji je tada spojen na IMAP server, ili se čini kao takav. Ova opcija omogućuje pristup Vašem IMAP serveru preko SSH.</p></body></html>

[ctx: ImapPage|]
en: Encryption
bs: Šifrovanje

[ctx: ImapPage|]
en: Hostname of the IMAP server
bs: Ime domaćina na IMAP serveru

[ctx: ImapPage|]
en: This is the name of the IMAP server that Trojitá should connect to.
bs: Ovo je ime IMAP servera na koje bi se Trojitá trebao spojiti.

[ctx: ImapPage|]
en: &Port
bs: &Ulaz

[ctx: ImapPage|]
en: Port number of the IMAP server
bs: Broj ulaza IMAP servera

[ctx: ImapPage|]
en: This port number looks suspicious. The usual numbers for IMAP are 143 (with the TCP connection method or with STARTTLS) and 993 (when using SSL).
bs: Ovaj broj ulaza izgleda sumnjivo. Uobičajeni brojevi za IMAP su 143 (sa TCP metodom spajanja ili sa STARTTLS) i 993 (prilikom korištenja SSL).

[ctx: ImapPage|]
en: Use System Proxy Settings
bs: Koristi sistemske zamjenske postavke

[ctx: ImapPage|]
en: Check if Trojitá should connect to a network in order to access this account. You will stay offline if there is no network connectivity.
bs: Provjeri da li se Trojitá treba povezati na mrežu da biste mogli pristupiti ovom računu. Ostat ćete izvan mreže ukoliko nema mrežne konekcije.

[ctx: ImapPage|]
en: Needs Network
bs: Potrebna mreža

[ctx: ImapPage|]
en: &Username
bs: &Korisničko ime

[ctx: ImapPage|]
en: Username
bs: Korisničko ime

[ctx: ImapPage|]
en: User name to log in to the IMAP server
bs: Korisničko ime za prijavu na IMAP server

[ctx: ImapPage|]
en: Password
bs: Šifra

[ctx: ImapPage|]
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Password to use when connecting to the IMAP server.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">This password will be saved in <span style=" font-weight:600;">clear text</span> on this device, without any encryption. Unless you use a very safe form of a full disk encryption, it is a <span style=" font-weight:600;">bad idea</span> to save your password here.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">If you don't save the password, Trojitá will prompt for one when it needs it, but only once per session.</p></body></html>
bs: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Šifra za spajanje na IMAP server.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Ova šifra će biti snimljena  <span style=" font-weight:600;">clear text</span> na ovaj uređaj, bez šifriranja. Osim ako ne koristite veoma siguran oblik punog disk šifriranja, to je <span style=" font-weight:600;">loša ideja</span> za snimanje Vaše šifre ovdje.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Ako ne snimite šifru, Trojitá će je zatražiti kada bude potrebno, ali samo jednom po sesiji.</p></body></html>

[ctx: ImapPage|]
en: The password will be stored in plaintext. Leave it blank for Trojitá to prompt when needed.
bs: Šifra će biti snimljena u izvornom tekstu. Ostavite prazno da bi Trojitá zatražila kada bude potrebno.

[ctx: ImapPage|]
en: Path to Server &Binary
bs: Put do servera &Binarno

[ctx: ImapPage|]
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">If you choose the <span style=" font-style:italic;">Local process</span> option to connect to the IMAP server, this field specifies the program to start. For example, to connect to a remote mail server via SSH and launch a Dovecot instance in there, you could use the following:</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Courier New,courier';">ssh mail.example.org dovecot --exec-mail imap</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Note that this command has to be absolutely non-interactive, and therefore you have to have your SSH set up to login without password, perhaps via the SSH keys.</p></body></html>
bs: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Ako izaberete <span style=" font-style:italic;">opciju lokalnog procesa</span> za spajanje na IMAP server, ovo polje specificira početak programa. Naprimjer, za spajanje sa udaljenim mail serverom preko SSH i pokretanje Dovecot instance tamo, možete koristiti sljedeće:</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Courier New,courier';">ssh mail.primjer.org dovecot --exec-mail imap</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Imajte na umu da ova naredba mora biti apsolutno neiterativna i za ovo morate imati Vaš SSH postavljen na prijavu bez šifre, možda preko SSH ključeva.</p></body></html>

[ctx: ImapPage|]
en: Extension &Blacklist
bs: Proširenje &Blacklist

[ctx: ImapPage|]
en: Timeout of IMAP IDLE
bs: Predah IMAP IDLE

[ctx: ImapPage|]
en: How often to renew the IDLE session.
    This is useful to prevent timeouts due to broken or overly aggressive network middleboxes,
    NAT gateways and other nasty annoyances.
    The default value is 29 minutes.
bs: Koliko često obnoviti IDLE sesiju.
    Ovo je korisno da bi se sprijećio predah tokom pokvarenih ili previše agresivnih mrežnih middlebox-ova,
    NAT portala i drugih neugodnih smetnji.
    Podrazumijevana vrijednost je 29 minuta.

[ctx: ImapPage|]
en: Refresh Interval
bs: Interval osvježavanja

[ctx: ImapPage|]
en: How often to check for new emails in all IMAP folders.
    The default value is 300 seconds (5 minutes).
bs: Koliko često provjeriti novu poštu u svim IMAP folderima.
    Podrazumijevana vrijednost je 300 sekundi (5 minuta).

[ctx: ImapPage|]
en:  seconds
bs:  sekundi

[ctx: OutgoingPage|]
en: Encryption
bs: Šifrovanje

[ctx: OutgoingPage|]
en: &Authenticate
bs: &Autentično

[ctx: OutgoingPage|]
en: &Username
bs: &Korisničko ime

[ctx: OutgoingPage|]
en: Pass&word
bs: Lozin&ka

[ctx: OutgoingPage|]
en: Sendmail E&xecutable
bs: Slanje maila E&xecutable

[ctx: OutgoingPage|]
en: Save Ou&tgoing Mail
bs: Snimi Ou&tgoing mail

[ctx: OutgoingPage|]
en: Enable forward-without-download via BURL (RFC 4468) when the IMAP and ESMTP servers support it. Extra server-side configuration is required.
bs: Omogućite naprijed-bez-snimanja preko BURL (RFC 4468) kada IMAP i ESMTP serveri to podržavaju. Dodatna server strana konfiguracije je obavezna.

[ctx: OutgoingPage|]
en: Send with &BURL
bs: Pošaljite sa &BURL

[ctx: Gui::ShortcutConfigDialog|]
en: Configure Shortcuts
bs: Podesite prečice

[ctx: Gui::ShortcutConfigWidget|]
en: Configure Shortcuts
bs: Podesite prečice

[ctx: Gui::ShortcutConfigWidget|]
en: Shortcut Conflicts
bs: Sukob prečica

[ctx: Gui::ShortcutConfigWidget|]
en: <p>The "%1" shortcut is ambiguous with the following shortcut:</p><p>%2</p><p>Do you want to assign an empty shortcut to this action?</p>
bs: <p>The "%1" prečica je dvosmislena sa sljedećom prečicom</p><p>%2</p>Želite li dodati praznu prečicu na ovu radnju?<p></p>

[ctx: ShortcutConfigWidget|]
en: Configure Shortcuts
bs: Podesite prečice

[ctx: ShortcutConfigWidget|]
en: Select an action and press a key combination to change its shortcut:
bs: Označite radnju i pritisnite bilo koju kombinaciju tipki za promjenu njene prečice:

[ctx: ShortcutConfigWidget|]
en: <p>Select an action (with the mouse or the arrow keys). Its shortcut can then be changed by simply pressing the new shortcut.</p><p>Note that a few shortcuts cannot be used: "Up", "Down", "Left", "Right", "Page Up", "Page Down", "Tab", "Shift+Tab", "Enter" and "Escape".</p>
bs: <p>Označite radnju (mišem ili tipkama sa strelicama). Njene prečice se onda mogu jednostavno mijenjati pritiskom move prečice.</p><p>Imajte na umu da nekoliko prečica može biti korišteno: "Up", "Down", "Left", "Right", "Page Up", "Page Down", "Tab", "Shift+Tab", "Enter" and "Escape".</p>

[ctx: ShortcutConfigWidget|]
en: Action
bs: Radnja

[ctx: ShortcutConfigWidget|]
en: Shortcut
bs: Prečica

[ctx: ShortcutConfigWidget|]
en: <p>Search interactively for shortcut names (e.g. Copy) or combination of keys (e.g. Ctrl+C) by typing them.</p>
bs: <p>Interaktivno pretraživanje za naziv prečica (npr. Kopiraj) ili kombinacija tipki (npr. Ctrl+C) upisivanjem.</p>

[ctx: ShortcutConfigWidget|Label of search field]
en: Search:
bs: Pretraga:

[ctx: ShortcutConfigWidget|]
en: <p>Remove the shortcut of the currently highlighted action.</p>
bs: <p>Uklonite prečicu trenutno označene radnje.</p>

[ctx: ShortcutConfigWidget|Action for clearing shortcut]
en: Clear
bs: Očistite

[ctx: ShortcutConfigWidget|]
en: <p>Restore the default shortcut for the currently highlighted action.</p>
bs: <p>Vratite zadanu prečicu za trenutno označenu radnju.</p>

[ctx: ShortcutConfigWidget|Action for restoring default shortcut]
en: Default
bs: Zadano

[ctx: Gui::ShortcutHandler|]
en: Main Window
bs: Glavni prozor

[ctx: Gui::ShortcutHandler|]
en: Configure S&hortcuts...
bs: Podesite p&rečice...

[ctx: QObject|]
en: Main Window
bs: Glavni prozor

[ctx: Gui::SimplePartWidget|]
en: Save this message part...
bs: Snimite ovaj dio poruke...

[ctx: Gui::SimplePartWidget|]
en: Save whole message...
bs: Snimite cijelu poruku...

[ctx: Gui::SimplePartWidget|]
en: Search...
bs: Pretražite...

[ctx: Gui::SimplePartWidget|]
en: Save Attachment
bs: Snimi prilog

[ctx: Gui::TaskProgressIndicator|]
en: %n ongoing actions | %n ongoing actions
bs[0]: %n radnja u toku
bs[1]: %n radnje u toku
bs[2]: %n radnji u toku

[ctx: Gui::TaskProgressIndicator|]
en: IMAP connection idle
bs: IMAP spajanje besposleno

[ctx: Gui::MainWindow|]
en: Don't ask again
bs: Ne pitaj ponovo

[ctx: Gui::MainWindow|]
en: E&xit
bs: I&zađi

[ctx: Gui::MainWindow|]
en: &New Message...
bs: &Nova poruka...

[ctx: Gui::MainWindow|]
en: &Edit Draft...
bs: &Uredite skicu...

[ctx: Gui::MainWindow|]
en: Show Main Menu &Bar
bs: Prikaži glavni meni &Bar

[ctx: Gui::MainWindow|]
en: Exp&unge
bs: Izb&rišite

[ctx: Gui::MainWindow|]
en: Mark as &Read
bs: Označite kao p&ročitano

[ctx: Gui::MainWindow|]
en: &Next Unread Message
bs: &Sljedeća nepročitana poruka

[ctx: Gui::MainWindow|]
en: &Previous Unread Message
bs: &Prethodna nepročitana poruka

[ctx: Gui::MainWindow|]
en: Mark as &Deleted
bs: Označite kao &Izbrisano

[ctx: Gui::MainWindow|]
en: Mark as &Flagged
bs: Evidentiraj &označeno

[ctx: Gui::MainWindow|]
en: &Save Message...
bs: &Snimite poruku...

[ctx: Gui::MainWindow|]
en: View Message &Source...
bs: Pogledajte &Izvor poruke...

[ctx: Gui::MainWindow|]
en: View Message &Headers...
bs: Pogledajte &Zaglavlja poruke...

[ctx: Gui::MainWindow|]
en: &Private Reply
bs: &Privatni odgovor

[ctx: Gui::MainWindow|]
en: Reply to All &but Me
bs: Odgovori svima &ali ja

[ctx: Gui::MainWindow|]
en: Reply to &All
bs: Odgovorite &Svima

[ctx: Gui::MainWindow|]
en: Reply to &Mailing List
bs: Odgovorite na &Spisak adresa

[ctx: Gui::MainWindow|]
en: Reply by &Guess
bs: Odgovorite kao &Gost

[ctx: Gui::MainWindow|]
en: &Forward
bs: &Naprijed

[ctx: Gui::MainWindow|]
en: Address Book...
bs: Adresar...

[ctx: Gui::MainWindow|]
en: &Offline
bs: &Van veze

[ctx: Gui::MainWindow|]
en: &Expensive Connection
bs: &Skupa konekcija

[ctx: Gui::MainWindow|]
en: &Free Access
bs: &Besplatan pristup

[ctx: Gui::MainWindow|]
en: Navigate Back
bs: Kretanje unazad

[ctx: Gui::MainWindow|]
en: Navigation
bs: Navigacija

[ctx: Gui::MainWindow|]
en: &Update List of Child Mailboxes
bs: &Ažuriranje liste djece sandučića

[ctx: Gui::MainWindow|]
en: Check for &New Messages
bs: Provjerite &Nove poruke

[ctx: Gui::MainWindow|]
en: &Reload Everything
bs: &Osvježite sve

[ctx: Gui::MainWindow|]
en: Exit the application
bs: Napustite program

[ctx: Gui::MainWindow|]
note: a debugging tool showing the full contents of the whole IMAP server; all folders, messages and their parts
en: Show Full &Tree Window
bs: Prikaži cijelo &Stablo prozora

[ctx: Gui::MainWindow|]
note: list of active "tasks", entities which are performing certain action like downloading a message or syncing a mailbox
en: Show ImapTask t&ree
bs: Prikaži IMAP zadatak s&tablo

[ctx: Gui::MainWindow|]
en: Show IMAP protocol &log
bs: Prikaži IMAP protokol &log

[ctx: Gui::MainWindow|]
note: file to save the debug log into
en: Log &into %1
bs: Log &u %1

[ctx: Gui::MainWindow|]
en: IMAP Server In&formation...
bs: IMAP server in&formacija...

[ctx: Gui::MainWindow|]
en: Show &Toolbar
bs: Prikaži &Alatnu traku

[ctx: Gui::MainWindow|]
en: &Settings...
bs: &Postavke...

[ctx: Gui::MainWindow|]
note: "mailbox" as a "folder of messages", not as a "mail account"
en: Create &Child Mailbox...
bs: Kreirajte &Dijete Sandučića...

[ctx: Gui::MainWindow|]
note: "mailbox" as a "folder of messages", not as a "mail account"
en: Create &New Mailbox...
bs: Kreirajte &Novi sandučić...

[ctx: Gui::MainWindow|]
en: &Mark Mailbox as Read
bs: &Označite sandučić kao pročitan

[ctx: Gui::MainWindow|]
note: "mailbox" as a "folder of messages", not as a "mail account"
en: &Remove Mailbox
bs: &Uklonite sandučić

[ctx: Gui::MainWindow|]
en: &Synchronize with xTuple
bs: &Sinhronizirajte sa xTuple

[ctx: Gui::MainWindow|]
en: Show Messages in &Threads
bs: Prikaži poruke u &Temama

[ctx: Gui::MainWindow|]
en: &Ascending
bs: &Rastući

[ctx: Gui::MainWindow|]
en: &Descending
bs: &Opadajući

[ctx: Gui::MainWindow|]
en: &No sorting
bs: &Nema sortiranja

[ctx: Gui::MainWindow|]
en: Sorted by &Threading
bs: Složeno po &Temama

[ctx: Gui::MainWindow|]
en: A&rrival
bs: D&olazak

[ctx: Gui::MainWindow|]
en: &Cc (Carbon Copy)
bs: &Cc (Indigo kopija)

[ctx: Gui::MainWindow|]
en: Date from &Message Headers
bs: Datum iz zaglavlja &poruka

[ctx: Gui::MainWindow|]
en: &From Address
bs: &Iz adrese

[ctx: Gui::MainWindow|]
en: &Size
bs: &Veličina

[ctx: Gui::MainWindow|]
en: S&ubject
bs: P&redmet

[ctx: Gui::MainWindow|]
en: T&o Address
bs: T&o adresa

[ctx: Gui::MainWindow|]
en: &Hide Read Messages
bs: &Sakrij pročitane poruke

[ctx: Gui::MainWindow|]
en: &Compact
bs: &Kompaktan

[ctx: Gui::MainWindow|]
en: &Wide
bs: &Širina

[ctx: Gui::MainWindow|]
en: &One At Time
bs: &Nekada

[ctx: Gui::MainWindow|]
en: Show Only S&ubscribed Folders
bs: Prikaži samo P&retplaćene foldere

[ctx: Gui::MainWindow|]
en: Su&bscribed
bs: Pr&etplaćeno

[ctx: Gui::MainWindow|]
en: &About Trojitá...
bs: &O Trojiti...

[ctx: Gui::MainWindow|]
en: &Donate to the project
bs: &Darujte u projekat

[ctx: Gui::MainWindow|]
en: Compose Mail
bs: Sastavite mail

[ctx: Gui::MainWindow|]
en: Network Access
bs: Pristup mreži

[ctx: Gui::MainWindow|]
en: &Network Access
bs: &Pristup mreži

[ctx: Gui::MainWindow|]
en: &Debugging
bs: &Otklanjanje grešaka

[ctx: Gui::MainWindow|]
en: &View
bs: &Prikaz

[ctx: Gui::MainWindow|]
en: &Layout
bs: &Izgled

[ctx: Gui::MainWindow|]
en: S&orting
bs: S&laganje

[ctx: Gui::MainWindow|]
en: &Mailbox
bs: &Sandučić

[ctx: Gui::MainWindow|]
en: &Help
bs: &Pomoć

[ctx: Gui::MainWindow|]
en: Everything
bs: Sve

[ctx: Gui::MainWindow|]
en: IMAP Tasks
bs: IMAP zadaci

[ctx: Gui::MainWindow|]
en: IMAP Protocol
bs: IMAP protokol

[ctx: Gui::MainWindow|]
en: Attempting to reconnect in %n seconds.. | Attempting to reconnect in %n seconds..
bs[0]: Pokušaj ponovnog konektovanja za %n sekundu..
bs[1]: Pokušaj ponovnog konektovanja za %n sekunde.
bs[2]: Pokušaj ponovnog konektovanja za %n sekundi..

[ctx: Gui::MainWindow|]
en: &Quit
bs: &Izlaz

[ctx: Gui::MainWindow|]
en: The application will continue in systray. This can be disabled within the settings.
bs: Program će se nastaviti u traci. Ovo se može onemogućiti unutar postavki.

[ctx: Gui::MainWindow|]
note: "ALERT" is a special warning which we're required to show to the user
en: IMAP Alert
bs: IMAP upozorenje

[ctx: Gui::MainWindow|]
en: IMAP Protocol Error
bs: IMAP greška protokola

[ctx: Gui::MainWindow|]
en: Network Error
bs: Greška na mreži

[ctx: Gui::MainWindow|]
en: IMAP Cache Error
bs: IMAP keš greška

[ctx: Gui::MainWindow|]
en: The caching subsystem managing a cache of the data already downloaded from the IMAP server is having troubles. All caching will be disabled.
    
    %1
bs: Keš podsistem koji upravlja zalihom podataka već snimljenih sa IMAP servera ima problema. Sve zalihe će biti onemogućene.
    
    %1

[ctx: Gui::MainWindow|]
en: No Configuration
bs: Nema konfiguracije

[ctx: Gui::MainWindow|]
en: No IMAP account is configured. Trojitá cannot do much without one.
bs: IMAP račun nije konfigurisan. Trojitá ne može učiniti mnogo bez njega.

[ctx: Gui::MainWindow|]
en: Authentication Required
bs: Potrebna provjera autentičnosti

[ctx: Gui::MainWindow|]
en: <p>Please provide IMAP password for user <b>%1</b> on <b>%2</b>:</p>
bs: <p>Molimo navedite IMAP šifru za korisnika <b>%1</b> na <b>%2</b>:</p>

[ctx: Gui::MainWindow|]
en: Edit draft
bs: Uredite skicu

[ctx: Gui::MainWindow|]
en: Create a Subfolder of %1
bs: Kreirajte podfolder za %1

[ctx: Gui::MainWindow|]
en: Create a Top-level Mailbox
bs: Kreirajte sandučić na najvišoj razini

[ctx: Gui::MainWindow|]
en: Delete Mailbox
bs: Obrišite sandučić

[ctx: Gui::MainWindow|]
en: Are you sure to delete mailbox %1?
bs: Jeste li sigurni da želite obrisati sandučić %1?

[ctx: Gui::MainWindow|]
en: Can't delete mailbox
bs: Nije mogao obrisati sandučić

[ctx: Gui::MainWindow|]
en: Deleting mailbox "%1" failed with the following message:
    %2
bs: Brisanje sandučića "%1" neuspjelo sa sljedećom porukom:
    %2

[ctx: Gui::MainWindow|]
en: Can't create mailbox
bs: Nije mogao kreirati sandučić

[ctx: Gui::MainWindow|]
en: Creating mailbox "%1" failed with the following message:
    %2
bs: Kreiranje sandučića "%1" neuspjelo sa sljedećom porukom:
    %2

[ctx: Gui::MainWindow|]
en: Can't open mailbox
bs: Otvoriti poštanski sandučić nije moguće

[ctx: Gui::MainWindow|]
en: Opening mailbox "%1" failed with the following message:
    %2
bs: Otvaranje poštanskog sandučića "%1" nije uspjelo sa sljedećom porukom:
    %2

[ctx: Gui::MainWindow|]
en: Link target: %1
bs: Link meta: %1

[ctx: Gui::MainWindow|]
en: Can't save into file
bs: Nije mogao snimiti u datoteku

[ctx: Gui::MainWindow|]
en: Unable to save into file. Error:
    %1
bs: Neuspješno snimanje u datoteku. Greška:
    %1

[ctx: Gui::MainWindow|]
en: Save Message
bs: Snimite poruku

[ctx: Gui::MainWindow|]
note: Translators: %1 is the UID of a message (a number) and %2 is the name of a mailbox.
en: Message source of UID %1 in %2
bs: Izvor poruke UID %1 u %2

[ctx: Gui::MainWindow|]
en: Close
bs: Zatvorite

[ctx: Gui::MainWindow|]
en: Unknown
bs: Nepoznato

[ctx: Gui::MainWindow|%1 is the operating system of an IMAP server and %2 is its version.]
en:  on %1 %2
bs:  na %1 %2

[ctx: Gui::MainWindow|%1 is the operationg system of an IMAP server.]
en:  on %1
bs:  na %1

[ctx: Gui::MainWindow|]
en: <p>The IMAP server did not return usable information about itself.</p>
bs: <p>IMAP server nije dao povratnu informaciju o sebi.</p>

[ctx: Gui::MainWindow|]
en: <p>The server has not provided information about its software version.</p>
bs: <p>Server nije dao informaciju o svojoj verziji softvera.</p>

[ctx: Gui::MainWindow|]
en: IMAP Server Information
bs: Informacije o IMAP serveru

[ctx: Gui::MainWindow|]
en: %1<p>The following capabilities are currently advertised:</p>
    <ul>
    %2</ul>
bs: %1<p>Sljedeće sposobnosti se trenutno reklamiraju:</p>
    <ul>
    %2</ul>

[ctx: Gui::MainWindow|]
en: %1 - %n unread - Trojitá | %1 - %n unread - Trojitá
bs[0]: %1 - %n nepročitano - Trojitá
bs[1]: %1 - %n nepročitano - Trojitá
bs[2]: %1 - %n nepročitano - Trojitá

[ctx: QObject|]
en: Resolving hostname...
bs: Rješavanje imena domaćina...

[ctx: QObject|]
en: Connecting to the IMAP server...
bs: Povezivanje na IMAP server...

[ctx: QObject|]
en: Starting encryption (SSL)...
bs: Pokretanje šifriranja (SSL)...

[ctx: QObject|]
en: Checking certificates (SSL)...
bs: Provjeravanje potvrda (SSL)...

[ctx: QObject|]
en: Checking capabilities...
bs: Provjeravanje sposobnosti...

[ctx: QObject|]
en: Waiting for encryption...
bs: Čekanje za šifriranje...

[ctx: QObject|]
en: Asking for encryption...
bs: Upit za šifriranje...

[ctx: QObject|]
en: Starting encryption (STARTTLS)...
bs: Pokretanje šifriranja (STARTTLS)...

[ctx: QObject|]
en: Checking certificates (STARTTLS)...
bs: Provjeravanje potvrda (STARTTLS)...

[ctx: QObject|]
en: Checking capabilities (after STARTTLS)...
bs: Provjeravanje sposobnosti (nakon STARTTLS)...

[ctx: QObject|]
en: Logging in...
bs: Prijavljivanje...

[ctx: QObject|]
en: Checking capabilities (after login)...
bs: Provjeravanje sposobnosti (nakon prijave)...

[ctx: QObject|]
en: Activating compression...
bs: Aktiviranje kompresije...

[ctx: QObject|]
en: Logged in.
bs: Prijavljen.

[ctx: QObject|]
en: Waiting for another mailbox...
bs: Čekam na drugi poštanski sandučić...

[ctx: QObject|]
en: Opening mailbox...
bs: Otvaranje sandučića...

[ctx: QObject|]
en: Synchronizing mailbox...
bs: Sinhronizacija sandučića...

[ctx: QObject|]
en: Mailbox opened.
bs: Sandučič otvoren.

[ctx: QObject|]
en: Downloading message...
bs: Preuzimanje poruke...

[ctx: QObject|]
en: Downloading message structure...
bs: Preuzimanje strukture poruke...

[ctx: QObject|]
en: Logged out.
bs: Odjavljen.

[ctx: QObject|]
en: Unrecognized QFile error
bs: Neprepoznatljiva QFile greška

[ctx: Imap::Mailbox::DiskPartCache|]
en: Couldn't remove file %1 for mailbox %2
bs: Nije mogao ukloniti datoteku %1 za sandučić %2

[ctx: Imap::Mailbox::DiskPartCache|]
en: Couldn't remove file %1 for message %2, mailbox %3
bs: Nije mogao ukloniti datoteku %1 za poruku %2, sandučić %3

[ctx: Imap::Mailbox::DiskPartCache|]
en: Couldn't save the part %1 of message %2 (mailbox %3) into file %4: %5 (%6)
bs: Nije mogao snimiti dio %1 poruke %2 (sandučić %3) u datoteku %4: %5 (%6)

[ctx: Imap::Mailbox::FullMessageCombiner|]
en: Message is gone
bs: Poruka je otišla

[ctx: Imap::Mailbox::FullMessageCombiner|]
en: Offline mode: uncached message data not available
bs: Offline režim rada: nekeširani podatak poruke nije dostupan

[ctx: Imap::Mailbox::FullMessageCombiner|]
en: Offline mode: uncached header data not available
bs: Offline režim rada: nekeširani podatak zaglavlja nije dostupan

[ctx: Imap::Mailbox::FullMessageCombiner|]
en: Offline mode: uncached body data not available
bs: Offline režim rada: nekeširani podatak tijela nije dostupan

[ctx: Imap::ImapAccess|]
en: Failed to create directory %1
bs: Kreiranje direktorija %1 nije uspjelo

[ctx: Imap::ImapAccess|]
en: Failed to set safe permissions on cache directory %1
bs: Nije uspjelo postavljanje sigurne dozvole za keš direktorij %1

[ctx: Imap::Mailbox::Model|]
en: Today
bs: Danas

[ctx: Imap::Mailbox::Model|]
en: Last Week
bs: Prošle sedmice

[ctx: Imap::Mailbox::Model|]
en: [loading %1...]
bs: [učitavanje %1...]

[ctx: Imap::Mailbox::Model|]
en: [loading %1: %2...]
bs: [učitavanje %1: %2...]

[ctx: Imap::Mailbox::Model|]
en: Going offline
bs: Idem offline

[ctx: Imap::Mailbox::Model|]
en: <p>It appears that you are connecting to a POP3 server. That won't work here.</p>
bs: <p>Izgleda da se kontektujete na POP3 server. To neće raditi ovdje.</p>

[ctx: Imap::Mailbox::Model|]
en: <p>It appears that you are connecting to an SMTP server. That won't work here.</p>
bs: <p>Izgleda da se konektujete na SMTP server. To neće raditi ovdje.</p>

[ctx: Imap::Mailbox::Model|]
en: <h2>This is not an IMAP server</h2>%1<p>Please check your settings to make sure you are connecting to the IMAP service. A typical port number for IMAP is 143 or 993.</p><p>The server said:</p><pre>%2</pre>
bs: <h2>Ovo nije IMAP server</h2>%1<p>Molimo provjerite Vaše postavke da se uvjerite da se povezujete na IMAP uslugu. Tipični broj ulaza za IMAP je 143 ili 993.</p><p>Server kaže:</p><pre>%2</pre>

[ctx: Imap::Mailbox::Model|]
en: <p>The IMAP server sent us a reply which we could not parse. This might either mean that there's a bug in Trojitá's code, or that the IMAP server you are connected to is broken. Please report this as a bug anyway. Here are the details:</p><p><b>%1</b>: %2</p><pre>%3
    %4</pre>
bs: <p>IMAP server nam je poslao odgovor koji nismo prepoznali. Ovo takođet može značiti da postoji greška u Trojitá kodu ili da je slomljen IMAP server na koji ste Vi spojeni. Molimo da prijavite ovo kao grešku, svakako. Ovo su detalji:</p><p><b>%1</b>: %2</p><pre>%3
    %4</pre>

[ctx: Imap::Mailbox::Model|]
en: We aren't talking to an IMAP4 server
bs: Nismo povezani sa IMAP4 serverom

[ctx: Imap::Mailbox::Model|]
en: The connection is being killed for unspecified reason
bs: Konekcija je završena iz nepoznatih razloga

[ctx: Imap::Mailbox::MsgListModel|]
en: Subject
bs: Predmet

[ctx: Imap::Mailbox::MsgListModel|]
en: From
bs: Od

[ctx: Imap::Mailbox::MsgListModel|]
en: To
bs: Za

[ctx: Imap::Mailbox::MsgListModel|]
en: Date
bs: Datum

[ctx: Imap::Mailbox::MsgListModel|]
en: Received
bs: Primljeno

[ctx: Imap::Mailbox::MsgListModel|]
en: Size
bs: Veličina

[ctx: Imap::Mailbox::NetworkWatcher|]
en: Attempting to reconnect in %n secs | Attempting to reconnect in %n secs
bs[0]: Pokušaj ponovnog povezivanja za %n sek
bs[1]: Pokušaj ponovnog povezivanja za %n sek
bs[2]: Pokušaj ponovnog povezivanja za %n sek

[ctx: Imap::Mailbox::PrettyMailboxModel|]
en: %n messages | %n messages
bs[0]: %n poruka
bs[1]: %n poruke
bs[2]: %n poruka

[ctx: Imap::Mailbox::PrettyMailboxModel|]
en: %n unread | %n unread
bs[0]: %n nepročitana
bs[1]: %n nepročitane
bs[2]: %n nepročitanih

[ctx: Imap::Mailbox::PrettyMailboxModel|]
en: %n recent | %n recent
bs[0]: %n nedavni
bs[1]: %n nedavna
bs[2]: %n nedavnih

[ctx: Imap::Mailbox::PrettyMsgListModel|]
en: Loading...
bs: Učitavanje...

[ctx: Imap::Mailbox::PrettyMsgListModel|]
en: (no subject)
bs: (Nema predmeta)

[ctx: Imap::Mailbox::SQLCache|]
en: Can't create table msg_threading
bs: Ne može kreirati table msg_threading

[ctx: Imap::Mailbox::SQLCache|]
en: Can't create table mailbox_sync_state
bs: Ne može kreirati table mailbox_sync_state

[ctx: Imap::Mailbox::SQLCache|]
en: Can't create table msg_metadata
bs: Ne može kreirati table msg_metadata

[ctx: Imap::Mailbox::SQLCache|]
en: Can't open database
bs: Ne može otvoriti bazu podataka

[ctx: Imap::Mailbox::SQLCache|]
en: Failed to verify version
bs: Neuspjela provjera verzije

[ctx: Imap::Mailbox::SQLCache|]
en: Can't determine version info
bs: Ne može odrediti informaciju o verziji

[ctx: Imap::Mailbox::SQLCache|]
en: Failed to update cache DB scheme from v1 to v2
bs: Neuspjelo ažuriranje keš DB sheme iz v1 u v2

[ctx: Imap::Mailbox::SQLCache|]
en: Failed to drop old table mailbox_sync_state
bs: Neuspjelo ispuštanje stare tablice mailbox_sync_state

[ctx: Imap::Mailbox::SQLCache|]
en: Failed to update cache DB scheme from v2/v3 to v4
bs: Neuspjelo ažuriranje keš DB šeme iz v2/v3 u v4

[ctx: Imap::Mailbox::SQLCache|]
en: Failed to drop old table msg_metadata
bs: Neuspjelo ispuštanje stare tablice msg_metadata

[ctx: Imap::Mailbox::SQLCache|]
en: Unknown version
bs: Nepoznata verzija

[ctx: Imap::Mailbox::SQLCache|]
en: Failed to prepare table structures
bs: Neuspjelo pripremanje strukture tablice

[ctx: Imap::Mailbox::SQLCache|]
en: Can't store version info
bs: Neuspjelo spremanje informacija o verziji

[ctx: Imap::Mailbox::SQLCache|]
en: Can't create table child_mailboxes
bs: Ne može kreirati tablicu child_mailboxes

[ctx: Imap::Mailbox::SQLCache|]
en: Can't create table uid_mapping
bs: Ne može kreirati tablicu uid_mapping

[ctx: Imap::Mailbox::SQLCache|]
en: Can't create table flags
bs: Ne može kreirati zastave tablice

[ctx: Imap::Mailbox::SQLCache|]
en: Can't create table parts
bs: Ne može kreirati dijelove tablice

[ctx: Imap::Mailbox::SQLCache|]
en: Failed to prepare queryChildMailboxes
bs: Neuspjelo pripremanje queryChildMailboxes

[ctx: Imap::Mailbox::SQLCache|]
en: Failed to prepare queryChildMailboxesFresh
bs: Neuspjelo pripremanje queryChildMailboxesFresh

[ctx: Imap::Mailbox::SQLCache|]
en: Failed to prepare queryRemoveChildMailboxes
bs: Neuspjelo pripremanje queryRemoveChildMailboxes

[ctx: Imap::Mailbox::SQLCache|]
en: Failed to prepare querySetChildMailboxes
bs: Neuspjelo pripremanje querySetChildMailboxes

[ctx: Imap::Mailbox::SQLCache|]
en: Failed to prepare queryMailboxSyncState
bs: Neuspjelo pripremanje queryMailboxSyncState

[ctx: Imap::Mailbox::SQLCache|]
en: Failed to prepare querySetMailboxSyncState
bs: Neuspjelo pripremanje querySetMailboxSyncState

[ctx: Imap::Mailbox::SQLCache|]
en: Failed to prepare queryUidMapping
bs: Neuspjelo pripremanje queryUidMapping

[ctx: Imap::Mailbox::SQLCache|]
en: Failed to prepare querySetUidMapping
bs: Neuspjelo pripremanje querySetUidMapping

[ctx: Imap::Mailbox::SQLCache|]
en: Failed to prepare queryClearUidMapping
bs: Neuspjelo pripremanje queryClearUidMapping

[ctx: Imap::Mailbox::SQLCache|]
en: Failed to prepare queryMessageMetadata
bs: Neuspjelo pripremanje queryMessageMetadata

[ctx: Imap::Mailbox::SQLCache|]
en: Failed to prepare queryAccssMessageMetadata
bs: Neuspjelo pripremanje queryAccssMessageMetadata

[ctx: Imap::Mailbox::SQLCache|]
en: Failed to prepare querySetMessageMetadata
bs: Neuspjelo pripremanjequerySetMessageMetadata

[ctx: Imap::Mailbox::SQLCache|]
en: Failed to prepare queryMessageFlags
bs: Neuspjelo pripremanje queryMessageFlags

[ctx: Imap::Mailbox::SQLCache|]
en: Failed to prepare querySetMessageFlags
bs: Neuspjelo pripremanje querySetMessageFlags

[ctx: Imap::Mailbox::SQLCache|]
en: Failed to prepare queryClearAllMessages1
bs: Neuspjelo pripremanje queryClearAllMessages1

[ctx: Imap::Mailbox::SQLCache|]
en: Failed to prepare queryClearAllMessages2
bs: Neuspjelo pripremanje queryClearAllMessages2

[ctx: Imap::Mailbox::SQLCache|]
en: Failed to prepare queryClearAllMessages3
bs: Neuspjelo pripremanje queryClearAllMessages3

[ctx: Imap::Mailbox::SQLCache|]
en: Failed to prepare queryClearAllMessages4
bs: Neuspjelo pripremanje queryClearAllMessages4

[ctx: Imap::Mailbox::SQLCache|]
en: Failed to prepare queryClearMessage1
bs: Neuspjelo pripremanje queryClearMessage1

[ctx: Imap::Mailbox::SQLCache|]
en: Failed to prepare queryClearMessage2
bs: Neuspjelo pripremanje queryClearMessage2

[ctx: Imap::Mailbox::SQLCache|]
en: Failed to prepare queryClearMessage3
bs: Neuspjelo pripremanje queryClearMessage3

[ctx: Imap::Mailbox::SQLCache|]
en: Failed to prepare queryMessagePart
bs: Neuspjelo pripremanje queryMessagePart

[ctx: Imap::Mailbox::SQLCache|]
en: Failed to prepare querySetMessagePart
bs: Neuspjelo pripremanje querySetMessagePart

[ctx: Imap::Mailbox::SQLCache|]
en: Failed to prepare queryForgetMessagePart
bs: Nije uspjela priprema queryForgetMessagePart

[ctx: Imap::Mailbox::SQLCache|]
en: Failed to prepare queryMessageThreading
bs: Neuspjelo pripremanje queryMessageThreading

[ctx: Imap::Mailbox::SQLCache|]
en: Failed to prepare querySetMessageThreading
bs: Neuspjelo pripremanje querySetMessageThreading

[ctx: Imap::Mailbox::SQLCache|]
en: Query queryChildMailboxes failed
bs: Pitanje queryChildMailboxes neuspjelo

[ctx: Imap::Mailbox::SQLCache|]
en: Corrupt data when reading child items for mailbox %1, line %2
bs: Pokvareni podaci prilikom čitanja stavki djece za sandučić %1, linija %2

[ctx: Imap::Mailbox::SQLCache|]
en: Query queryChildMailboxesFresh failed
bs: Pitanje queryChildMailboxesFresh neuspjelo

[ctx: Imap::Mailbox::SQLCache|]
en: Query queryRemoveChildMailboxes failed
bs: Pitanje queryRemoveChildMailboxes neuspjelo

[ctx: Imap::Mailbox::SQLCache|]
en: Query querySetChildMailboxes failed
bs: Pitanje querySetChildMailboxes neuspjelo

[ctx: Imap::Mailbox::SQLCache|]
en: Query queryMailboxSyncState failed
bs: Pitanje queryMailboxSyncState neuspjelo

[ctx: Imap::Mailbox::SQLCache|]
en: Query querySetMailboxSyncState failed
bs: Pitanje querySetMailboxSyncState neuspjelo

[ctx: Imap::Mailbox::SQLCache|]
en: Query queryUidMapping failed
bs: Pitanje queryUidMapping neuspjelo

[ctx: Imap::Mailbox::SQLCache|]
en: Query querySetUidMapping failed
bs: Pitanje querySetUidMapping neuspjelo

[ctx: Imap::Mailbox::SQLCache|]
en: Query queryClearUidMapping failed
bs: Pitanje queryClearUidMapping neuspjelo

[ctx: Imap::Mailbox::SQLCache|]
en: Query queryClearAllMessages1 failed
bs: Pitanje queryClearAllMessages1 neuspjelo

[ctx: Imap::Mailbox::SQLCache|]
en: Query queryClearAllMessages2 failed
bs: Pitanje queryClearAllMessages2 neuspjelo

[ctx: Imap::Mailbox::SQLCache|]
en: Query queryClearAllMessages3 failed
bs: Pitanje queryClearAllMessages3 neuspjelo

[ctx: Imap::Mailbox::SQLCache|]
en: Query queryClearAllMessages4 failed
bs: Pitanje queryClearAllMessages4 neuspjelo

[ctx: Imap::Mailbox::SQLCache|]
en: Query queryClearMessage1 failed
bs: Pitanje queryClearMessage1 neuspjelo

[ctx: Imap::Mailbox::SQLCache|]
en: Query queryClearMessage2 failed
bs: Pitanje queryClearMessage2 neuspjelo

[ctx: Imap::Mailbox::SQLCache|]
en: Query queryClearMessage3 failed
bs: Pitanje queryClearMessage3 neuspjelo

[ctx: Imap::Mailbox::SQLCache|]
en: Query queryMessageFlags failed
bs: Pitanje queryMessageFlags neuspjelo

[ctx: Imap::Mailbox::SQLCache|]
en: Query querySetMessageFlags failed
bs: Pitanje querySetMessageFlags neuspjelo

[ctx: Imap::Mailbox::SQLCache|]
en: Query queryMessageMetadata failed
bs: Pitanje queryMessageMetadata neuspjelo

[ctx: Imap::Mailbox::SQLCache|]
en: Query queryAccessMessageMetadata failed
bs: Pitanje queryAccessMessageMetadata neuspjelo

[ctx: Imap::Mailbox::SQLCache|]
en: Query querySetMessageMetadata failed
bs: Pitanje querySetMessageMetadata neuspjelo

[ctx: Imap::Mailbox::SQLCache|]
en: Query queryMessagePart failed
bs: Pitanje queryMessagePart neuspjelo

[ctx: Imap::Mailbox::SQLCache|]
en: Query querySetMessagePart failed
bs: Pitanje querySetMessagePart neuspjelo

[ctx: Imap::Mailbox::SQLCache|]
en: Query queryForgetMessagePart failed
bs: Upit queryForgetMessagePart nije uspio

[ctx: Imap::Mailbox::SQLCache|]
en: Query queryMessageThreading failed
bs: Pitanje queryMessageThreading neuspjelo

[ctx: Imap::Mailbox::SQLCache|]
en: Query querySetMessageThreading failed
bs: Pitanje querySetMessageThreading neuspjelo

[ctx: Imap::Mailbox::SystemNetworkWatcher|]
en: Qt does not recognize any network session. Please be sure that qtbearer package (or similar) is installed. Assuming that network is actually already available.
bs: Qt ne prepoznaje nijednu mrežnu sesiju. Molimo budite sigurni da je qtbearer paket instaliran. Pretpostavljamo da je mreža već dostupna.

[ctx: Imap::Mailbox::ThreadingMsgListModel|]
en: [Message is missing]
bs: [Nedostaje poruka]

[ctx: Imap::Mailbox::ThreadingMsgListModel|]
en: This thread refers to an extra message, but that message is not present in the selected mailbox, or is missing from the current search context.
bs: Ova nit se odnosi na dodatnu poruku ali da poruka nije prisutna u označenom sandučiću ili je nestala iz trenutnog konteksta pretraživanja.

[ctx: Imap::Network::FileDownloadManager|]
en: FileDownloadManager::downloadPart(): part has disappeared
bs: FileDownloadManager::downloadPart(): dio je nestao

[ctx: Imap::Network::FileDownloadManager|]
en: FileDownloadManager::downloadMessage(): message has disappeared
bs: FileDownloadManager::downloadMessage(): poruka je nestala

[ctx: Imap::Network::ForbiddenReply|]
en: Remote Content Is Banned
bs: Udaljeni sadržaj je zabranjen

[ctx: Imap::Network::MsgPartNetworkReply|]
en: Offline
bs: Odspojen

[ctx: Imap::Mailbox::AppendTask|]
en: Uploading message
bs: Prijenos poruke

[ctx: Imap::Mailbox::CopyMoveMessagesTask|]
en: All messages disappeared before we could have copied them
bs: Sve poruke su nestale prije nego smo ih uspjeli kopirati

[ctx: Imap::Mailbox::CopyMoveMessagesTask|]
en: Asked to die
bs: Upitan da umrem

[ctx: Imap::Mailbox::CopyMoveMessagesTask|]
en: The COPY operation has failed
bs: COPY operacija nije uspjela

[ctx: Imap::Mailbox::CopyMoveMessagesTask|]
en: The UID MOVE operation has failed
bs: UID MOVE operacija nije uspjela

[ctx: Imap::Mailbox::CopyMoveMessagesTask|]
en: Copying messages
bs: Kopiranje poruka

[ctx: Imap::Mailbox::CreateMailboxTask|]
en: Asked to die
bs: Upitan da umrem

[ctx: Imap::Mailbox::CreateMailboxTask|]
en: Cannot create mailbox
bs: Nie moguće kreirati poštanski sandučić

[ctx: Imap::Mailbox::CreateMailboxTask|]
en: Error with the LIST command after the CREATE
bs: Greška sa komandom LIST poslije CREATE

[ctx: Imap::Mailbox::CreateMailboxTask|]
en: Creating mailbox
bs: Kreiranje sandučića

[ctx: Imap::Mailbox::DeleteMailboxTask|]
en: Couldn't delete mailbox
bs: Nije moguće izbrisati poštanski sandučić

[ctx: Imap::Mailbox::DeleteMailboxTask|]
en: Deleting mailbox
bs: Brisanje sandučića

[ctx: Imap::Mailbox::DeleteMailboxTask|]
en: Mailbox %1 has pending activity, so it cannot be deleted now.
bs: Poštanski sandučić %1 je u očekivanju aktivnosti, pa ne može biti izbrisan sada.

[ctx: Imap::Mailbox::DeleteMailboxTask|]
en: Mailbox has pending activity
bs: Poštanski sandučić je u očekivanju aktivnosti

[ctx: Imap::Mailbox::EnableTask|]
en: ENABLE failed, strange
bs: ENABLE nije uspjelo, čudno

[ctx: Imap::Mailbox::EnableTask|]
en: Enabling IMAP extensions
bs: Omogućavanje IMAP proširenja

[ctx: Imap::Mailbox::ExpungeMailboxTask|]
en: Mailbox vanished before we could expunge it
bs: Poštanski sandučić je iščezao prije nego smo ga mogli izbrisati

[ctx: Imap::Mailbox::ExpungeMailboxTask|]
en: Expunge failed
bs: Brisanje nije uspjelo

[ctx: Imap::Mailbox::ExpungeMailboxTask|]
en: Removing deleted messages
bs: Uklanjanje izbrisanih poruka

[ctx: Imap::Mailbox::ExpungeMessagesTask|]
en: All messages are gone already
bs: Sve poruke su već nestale

[ctx: Imap::Mailbox::ExpungeMessagesTask|]
en: The IMAP server doesn't support the UIDPLUS extension
bs: IMAP server ne podržava UIDPLUS nastavak

[ctx: Imap::Mailbox::ExpungeMessagesTask|]
en: UID EXPUNGE failed
bs: UID EXPUNGE nije uspjelo

[ctx: Imap::Mailbox::ExpungeMessagesTask|]
en: Removing some of the deleted messages
bs: Uklanjanje nekih od izbrisanih poruka

[ctx: Imap::Mailbox::FetchMsgMetadataTask|]
en: handleFetch: mailbox disappeared
bs: handleFetch: poštanski sandučić je nestao

[ctx: Imap::Mailbox::FetchMsgMetadataTask|]
en: UID FETCH failed
bs: UID FETCH nije uspio

[ctx: Imap::Mailbox::FetchMsgMetadataTask|]
en: Downloading headers
bs: Preuzimanje zaglavlja

[ctx: Imap::Mailbox::FetchMsgPartTask|]
en: Mailbox disappeared
bs: Poštanski sandučić je nestao

[ctx: Imap::Mailbox::FetchMsgPartTask|]
en: Part fetch failed
bs: Dohvatanje dijelova nije uspjelo

[ctx: Imap::Mailbox::FetchMsgPartTask|]
en: Downloading messages
bs: Preuzimanje poruka

[ctx: Imap::Mailbox::GenUrlAuthTask|]
en: Obtaining authentication token
bs: Dobivanje autentičnosti uzeto

[ctx: Imap::Mailbox::IdTask|]
en: ID failed, strange
bs: ID nije uspio, čudno

[ctx: Imap::Mailbox::IdTask|]
en: Identifying server
bs: Identificiranje servera

[ctx: Imap::Mailbox::ImapTask|]
en: The server sent the following ALERT:
    %1
bs: Server je poslao sljedeće upozorenje:
    %1

[ctx: Imap::Mailbox::ImapTask|]
en: Asked to die
bs: Upitan da umrem

[ctx: Imap::Mailbox::ImapTask|]
en: Aborted
bs: Prekinuto

[ctx: Imap::Mailbox::KeepMailboxOpenTask|]
en: Asked to die
bs: Upitan da umrem

[ctx: Imap::Mailbox::KeepMailboxOpenTask|]
en: Parser is gone
bs: Analizator je nestao

[ctx: Imap::Mailbox::KeepMailboxOpenTask|]
en: Logging off...
bs: Odjavljujem se...

[ctx: Imap::Mailbox::KeepMailboxOpenTask|]
en: The UIDVALIDITY has changed while mailbox is open. Please reconnect.
bs: UIDVALIDITY je promijenjen kada je sandučić otvoren. Molimo da se ponovo spojite.

[ctx: Imap::Mailbox::ListChildMailboxesTask|]
en: Mailbox vanished before we could ask for its children
bs: Poštanski sandučić je nestao prije nego što smo pitali za njegovu djecu

[ctx: Imap::Mailbox::ListChildMailboxesTask|]
en: LIST failed
bs: LIST nije uspio

[ctx: Imap::Mailbox::ListChildMailboxesTask|]
en: Mailbox no longer available -- weird timing?
bs: Poštanski sandučić nije više dostupan -- nezgodan trenutak?

[ctx: Imap::Mailbox::ListChildMailboxesTask|]
en: Listing mailboxes
bs: Spisak sandučića

[ctx: Imap::Mailbox::NoopTask|]
en: NOOP failed, strange
bs: NOOP nije uspio, čudno

[ctx: Imap::Mailbox::NoopTask|]
en: Checking for new messages
bs: Provjera novih poruka

[ctx: Imap::Mailbox::NumberOfMessagesTask|]
en: STATUS has failed
bs: STATUS nije uspio

[ctx: Imap::Mailbox::NumberOfMessagesTask|]
en: Looking for messages
bs: U potrazi za porukama

[ctx: Imap::Mailbox::ObtainSynchronizedMailboxTask|]
en: Asked to abort or die
bs: Upitan da prekinem ili umrem

[ctx: Imap::Mailbox::ObtainSynchronizedMailboxTask|]
en: Mailbox syncing dead or aborted
bs: Poštanski sandučić sinhroniziran mrtav ili prekinut

[ctx: Imap::Mailbox::ObtainSynchronizedMailboxTask|]
en: Asked to die
bs: Upitan da umrem

[ctx: Imap::Mailbox::ObtainSynchronizedMailboxTask|]
en: Escaped from mailbox
bs: Pobjegao iz poštanskog sandučića

[ctx: Imap::Mailbox::ObtainSynchronizedMailboxTask|]
en: Synchronizing mailbox
bs: Sinhronizacija sandučića

[ctx: Imap::Mailbox::OfflineConnectionTask|]
en: We're offline
bs: Mi smo van mreže

[ctx: Imap::Mailbox::OfflineConnectionTask|]
en: Offline
bs: Van mreže

[ctx: Imap::Mailbox::OpenConnectionTask|]
en: Asked to die
bs: Upitan da umrem

[ctx: Imap::Mailbox::OpenConnectionTask|]
en: Configuration requires sending STARTTLS, but the IMAP server greets us with PREAUTH. Encryption cannot be established. If this configuration worked previously, someone is after your data and they are pretty smart.
bs: Konfiguracija zahtijeva slanje STARTTLS, ali IMAP server nas dočekuje sa PREAUTH. Šifrovanje ne može biti ustanovljeno. Ako je ova konfiguracija prethodno radila, neko ide za vašim podacima i prilično je pametan.

[ctx: Imap::Mailbox::OpenConnectionTask|]
en: This server gracefully refuses IMAP connections through a BYE response.
bs: Ovaj server odbija IMAP konekcije kroz BYE odgovor.

[ctx: Imap::Mailbox::OpenConnectionTask|]
en: The server replied with the following BAD response:
    %1
bs: Server je odgovorio sljedećim LOŠIM odgovorom:
    %1

[ctx: Imap::Mailbox::OpenConnectionTask|]
en: Server has greeted us with a BAD response
bs: Server nas je dočekao sa LOŠIM odgovorom

[ctx: Imap::Mailbox::OpenConnectionTask|]
en: Cannot establish a secure connection.
    The STARTTLS command failed: %1
bs: Ne mogu uspostaviti sigurnu konekciju.
    Komanda STARTTLS neuspjela: %1

[ctx: Imap::Mailbox::OpenConnectionTask|]
en: Server error: Capabilities contain LOGINDISABLED even after STARTTLS
bs: Sposobnosti još uvijek sadrže LOGINDISABLED čak i poslije STARTTLS

[ctx: Imap::Mailbox::OpenConnectionTask|]
en: Temporary failure because a subsystem is down.
bs: Privremeni neuspjeh jer je podsistem pao.

[ctx: Imap::Mailbox::OpenConnectionTask|]
en: Authentication failed.  This often happens due to bad password or wrong user name.
bs: Neuspjela autentifikacija Ovo se često događa zbog loše šifre ili pogrešnog korisničkog imena.

[ctx: Imap::Mailbox::OpenConnectionTask|]
en: Authentication succeeded in using the authentication identity, but the server cannot or will not allow the authentication identity to act as the requested authorization identity.
bs: Autentifikacija uspjela korištenjem autentifikacije identiteta ali server ne može ili neće dopustiti autentifikaciju identiteta tako da se ponaša kao tražena autentifikacija identiteta.

[ctx: Imap::Mailbox::OpenConnectionTask|]
en: Either authentication succeeded or the server no longer had the necessary data; either way, access is no longer permitted using that passphrase.  You should get a new passphrase.
bs: Ili je autentifikacija uspjela ili server više nema potrebne podatke; bilo kako bilo, pristup više nije dozvoljen koristeći taj izraz. Trebali bi dobiti novi izraz.

[ctx: Imap::Mailbox::OpenConnectionTask|]
en: The operation is not permitted due to a lack of privacy.
bs: Operacija nije dopuštena zbog nedostatka privatnosti.

[ctx: Imap::Mailbox::OpenConnectionTask|]
en: You should contact the system administrator or support desk.
bs: Trebali bi se obratiti administratoru sistema ili pisati podršku.

[ctx: Imap::Mailbox::OpenConnectionTask|]
en: Login failed: %1
bs: Neuspjela prijava: %1

[ctx: Imap::Mailbox::OpenConnectionTask|]
en: Server error: LOGINDISABLED but no STARTTLS capability. The login is effectively disabled entirely.
bs: Greška servera: LOGINDISABLED ali nema STARTTLS mogućnosti. Prijava je efektivno potpuno isključena

[ctx: Imap::Mailbox::OpenConnectionTask|]
en: Server error: did not get the required CAPABILITY response.
bs: Greška servera: nije dobio potreban CAPABILITY odgovor.

[ctx: Imap::Mailbox::OpenConnectionTask|]
en: Server error: The CAPABILITY request failed.
bs: Greška servera: CAPABILITY zahtjev neuspio.

[ctx: Imap::Mailbox::OpenConnectionTask|]
en: Cannot login, you have not provided any credentials yet.
bs: Ne mogu se prijaviti, niste dali nikakve akreditive.

[ctx: Imap::Mailbox::OpenConnectionTask|]
en: Connecting to mail server
bs: Povezivanje na mail server

[ctx: Imap::Mailbox::OpenConnectionTask|]
en: The security state of the SSL connection got rejected
bs: Sigurnosno stanje SSL veze je odbijeno

[ctx: Imap::Mailbox::OpenConnectionTask|]
en: The security state of the connection after a STARTTLS operation got rejected
bs: Sigurnosno stanje veze nakon operacije STARTTLS  je odbijeno

[ctx: Imap::Mailbox::SortTask|]
en: Mailbox vanished before we could ask for threading info
bs: Poštanski sandučić je nestao prije nego smo uspjeli pitati za informacije o ulančavanju

[ctx: Imap::Mailbox::SortTask|]
en: Sorting command has failed
bs: Naredba sortiranja nije uspjela

[ctx: Imap::Mailbox::SortTask|]
en: Sorting mailbox
bs: Razvrstavanje sandučića

[ctx: Imap::Mailbox::SubscribeUnsubscribeTask|]
en: SUBSCRIBE/UNSUBSCRIBE has failed
bs: SUBSCRIBE/UNSUBSCRIBE nije uspjelo

[ctx: Imap::Mailbox::ThreadTask|]
en: Mailbox vanished before we could ask for threading info
bs: Poštanski sandučić je nestao prije nego smo pitali za informacije o ulančavanju

[ctx: Imap::Mailbox::ThreadTask|]
en: Threading command has failed
bs: Naredba ulančavanja nije uspjela

[ctx: Imap::Mailbox::ThreadTask|]
en: Fetching conversations
bs: Dobavljanje razgovora

[ctx: Imap::Mailbox::UidSubmitTask|]
en: UIDVALIDITY mismatch: expected %1, got %2
bs: UIDVALIDITY neusklađenost: očekivao %1, dobio %2

[ctx: Imap::Mailbox::UidSubmitTask|]
en: Sending mail
bs: Slanje mail-a

[ctx: Imap::Mailbox::UnSelectTask|]
en: Asked to die
bs: Upitan da umrem

[ctx: Imap::Mailbox::UpdateFlagsOfAllMessagesTask|]
en: Failed to update Mailbox FLAGS
bs: Ažurirane FLAGS poštanskog sandučića nije uspjelo

[ctx: Imap::Mailbox::UpdateFlagsOfAllMessagesTask|]
en: Saving mailbox state
bs: Spašavanje stanja sandučića

[ctx: Imap::Mailbox::UpdateFlagsTask|]
en: All messages got removed before we could've updated their flags
bs: Sve poruke su uklonjene prije nego smo uspjeli ažurirati njihove zastavice

[ctx: Imap::Mailbox::UpdateFlagsTask|]
en: Failed to update FLAGS
bs: Ažuriranje FLAGS nije uspjelo

[ctx: Imap::Mailbox::UpdateFlagsTask|]
en: Saving message state
bs: Spašavanje stanja poruke

[ctx: MSA::AbstractMSA|]
en: Sending mail plaintext is not supported by %1
bs: Slanje mail-a čistim tekstom nije podržano od strane %1

[ctx: MSA::AbstractMSA|]
en: BURL is not supported by %1
bs: BURL nije podržan od strane %1

[ctx: MSA::AbstractMSA|]
en: IMAP sending is not supported by %1
bs: IMAP slanje nije podržano od strane %1

[ctx: MSA::AbstractMSA|]
en: Setting password is not supported by %1
bs: Postavljanje šifre nije podržano od strane %1

[ctx: MSA::Account|]
en: This port is nonstandard. The default port is %1
bs: Ovaj port nije standardan. Podrazumijevani port je %1

[ctx: MSA::Sendmail|]
en: The sendmail process has failed: %1
bs: Proces slanja mail-a nije uspio: %1

[ctx: MSA::Sendmail|]
en: The sendmail process has failed (%1):
    %2
    %3
bs: Proces slanja mail-a nije uspio (%1):
    %2
    %3

[ctx: MSA::SMTP|]
en: Sending of the message was cancelled
bs: Slanje poruke je zaustavljeno

[ctx: MSA::SMTP|]
en: Sending of the message failed.
bs: Slanje poruke neuspjelo.

[ctx: MSA::SMTP|]
en: Sending of the message failed with the following error: %1
bs: Slanje poruke neuspjelo sa sljedećom greškom: %1

[ctx: MSA::SMTP|]
en: Unknown SMTP mode
bs: Nepoznat SMTP režim

[ctx: BE::Contacts|]
note: Translators: BE::Contacts is the name of a stand-alone address book application. BE refers to Bose/Einstein (condensate).
en: BE::Contacts
bs: BE::Kontakti

[ctx: BE::Contacts|]
en: Contacts
bs: Kontakti

[ctx: BE::Contacts|]
en: Save changes?
bs: Sačuvati promjene?

[ctx: BE::Contacts|]
en: [New Contact]
bs: [Novi kontakt]

[ctx: BE::Contacts|]
en: [name]
bs: [Ime]

[ctx: Contacts|]
en: Contacts
bs: Kontakti

[ctx: Contacts|]
en: Delete
bs: Obrišite

[ctx: Contacts|]
en: Add
bs: Dodajte

[ctx: OneContact|]
en: name
bs: naziv

[ctx: OneContact|]
en: Address
bs: Adresa

[ctx: OneContact|]
en: <country>
bs: <zemlja>

[ctx: OneContact|]
en: <state>
bs: <država>

[ctx: OneContact|]
en: <city>
bs: <grad>

[ctx: OneContact|]
en: <address>
bs: <adresa>

[ctx: OneContact|]
en: Phone
bs: Telefon

[ctx: OneContact|]
en: Office
bs: Kancelarija

[ctx: OneContact|]
en: workphone
bs: telefon na poslu

[ctx: OneContact|]
en: Mobile
bs: Mobitel

[ctx: OneContact|]
en: mobile
bs: mobilni

[ctx: OneContact|]
en: Home
bs: Početna

[ctx: OneContact|]
en: phone
bs: telefon

[ctx: OneContact|]
en: Notes
bs: Bilješke

[ctx: OneContact|]
en: Nick
bs: Nadimak

[ctx: OneContact|]
en: <nick>
bs: <nadimak>

[ctx: OneContact|]
en: Anniversary
bs: Godišnjica

[ctx: OneContact|]
en: <anniversary>
bs: <godišnjica>

[ctx: OneContact|]
en: Custom notes
bs: Prilagođene bilješke

[ctx: OneContact|]
en: notes
bs: bilješke

[ctx: OneContact|]
en: Photo
bs: Fotografija

[ctx: ClearTextPasswordJob|]
en: This plugin only supports storing of IMAP and SMTP passwords
bs: Ovaj plugin podržava samo pohranjivanje IMAP i SMTP šifri

[ctx: trojita_plugin_ClearTextPasswordPlugin|]
en: Trojitá's settings
bs: Trojitá-ine postavke

[ctx: trojita_plugin_QtKeyChainPasswordPlugin|]
en: Secure storage via QtKeychain
bs: Sigurno pohranjivanje sa QtKeychain

[ctx: QwwSmtpClient|]
en: Unsupported or unknown authentication scheme
bs: Nepodržana ili nepoznata šema autentifikacije

[ctx: Streams::ProcessSocket|]
en: The process has started
bs: Proces je započeo

[ctx: Streams::ProcessSocket|]
en: Starting process `%1 %2`
bs: Pokretanje procesa `%1 %2`

[ctx: Streams::SslTlsSocket|]
en: Connection closed
bs: Veza zatvorena

[ctx: Streams::SslTlsSocket|]
en:  (via proxy %1)
bs:  (preko proksija %1)

[ctx: Streams::SslTlsSocket|]
en:  (via SOCKS5 proxy %1)
bs:  (sa SOCKS5 zamjena %1)

[ctx: Streams::SslTlsSocket|]
en:  (via HTTP proxy %1)
bs:  (sa HTTP zamjena %1)

[ctx: Streams::SslTlsSocket|]
en: Looking up %1%2...
bs: Pregledam %1%2...

[ctx: Streams::SslTlsSocket|]
en: Connecting to %1:%2%3%4...
bs: Povezujem sa %1:%2%3%4...

[ctx: Streams::SslTlsSocket|]
en: Connected
bs: Spojeno

[ctx: Streams::SslTlsSocket|]
en: Negotiating encryption...
bs: Pregovaranje šifriranja...

[ctx: Streams::SslTlsSocket|]
en: Socket is disconnected: %1
bs: Utičnica je odspojena: %1

[ctx: Streams::SslTlsSocket|]
en: The underlying socket is having troubles when processing connection to %1:%2: %3
bs: Podložna utičnica ima problema prilikom obrade povezivanja na %1:%2: %3

[ctx: UiUtils::Formatting|]
en: <li><b>CN</b>: %1,<br/>
    <b>Organization</b>: %2,<br/>
    <b>Serial</b>: %3,<br/>
    <b>SHA1</b>: %4,<br/>
    <b>MD5</b>: %5</li>
bs: <li><b>CN</b>: %1,<br/>
    <b>Organizacija</b>: %2,<br/>
    <b>Serijski</b>: %3,<br/>
    <b>SHA1</b>: %4,<br/>
    <b>MD5</b>: %5</li>

[ctx: UiUtils::Formatting|]
en: <p>The remote side doesn't have a certificate.</p>
bs: <p>Udaljena strana nema certifikat.</p>

[ctx: UiUtils::Formatting|]
en: <p>This is the certificate chain of the connection:</p>
    <ul>%1</ul>
bs: <p>Ovo je certifikat konekcije:</p>
    <ul>%1</ul>

[ctx: UiUtils::Formatting|]
en: <p>According to your system's policy, this connection is secure.</p>
bs: <p>Prema pravilniku vašeg sistema, ova konekcija je sigurna.</p>

[ctx: UiUtils::Formatting|]
en: <p>The connection triggered the following SSL errors:</p>
    <ul>%1</ul>
bs: <p>Konekcija je aktivirala sljedeće SSL poruke:</p>
    <ul>%1</ul>

[ctx: UiUtils::Formatting|]
en: Different SSL certificate
bs: Različit SSL certifikat

[ctx: UiUtils::Formatting|]
en: <p>The public key of the SSL certificate has changed. This should only happen when there was a security incident on the remote server. Your system configuration is set to accept such certificates anyway.</p>
    %1
    <p>Would you like to connect and remember the new certificate?</p>
bs: <p>Javni ključ za SSL certifikat se promijenio. Ovo bi se trebalo desiti samo kada se dogodi sigurnosni incident na udaljenom serveru. Ipak vaš sistem je konfigurisan da prihvati takve certifikate.</p>
    %1
    <p>Želite li se konektovati i zapamtiti novi certifikat?</p>

[ctx: UiUtils::Formatting|]
en: SSL certificate looks fishy
bs: SSL certifikat izgleda sumnjiv

[ctx: UiUtils::Formatting|]
en: <p>The public key of the SSL certificate of the IMAP server has changed since the last time and your system doesn't believe that the new certificate is genuine.</p>
    %1
    %2
    <p>Would you like to connect anyway and remember the new certificate?</p>
bs: <p>Javni ključ SSL certifikata IMAP servera se promijenio od posljednjeg puta i vaš sistem ne veruje da je novi certifikat izvoran.</p>
    %1
    %2
    <p>Želite li se ipak konektovati i zapamtiti novi certifikat?</p>

[ctx: UiUtils::Formatting|]
en: Accept SSL connection?
bs: Prihvatiti SSL konekciju?

[ctx: UiUtils::Formatting|]
en: <p>This is the first time you're connecting to this IMAP server; the certificate is trusted by this system.</p>
    %1
    %2
    <p>Would you like to connect and remember this certificate's public key for the next time?</p>
bs: <p>Ovo je prvi put da se konektujete na ovaj IMAP server; certifikat je siguran na ovom sistemu.</p>
    %1
    %2
    <p>Želite li se konektovati i zapamtiti ovaj javni ključ certifikata za sljedeći put?</p>

[ctx: UiUtils::Formatting|]
en: <p>This is the first time you're connecting to this IMAP server and the server certificate failed validation test.</p>
    %1
    
    %2
    <p>Would you like to connect and remember this certificate's public key for the next time?</p>
bs: <p>Ovo je prvi put da se konektujete na ovaj IMAP server i certifikat servera nije prošao provjeru ispravnosti</p>
    %1
    
    %2
    <p>Želite li se konektovati i zapamtiti ovaj javni ključ certifikata za sljedeći put?</p>

[ctx: PartWalker|]
en: This message contains too deep nesting of MIME message parts.
    To prevent stack exhaustion and your head from exploding, only
    the top-most thousand items or so are shown.
bs: Ova poruka sadrži preduboka ugnježđenja MIME dijelova poruka.
    Da bi se spriječila iscrpljenost steka i vaše glave od eksplodiranja, samo
    hiljadu stavki koje su na vrhu su prikazane.

[ctx: UiUtils::PasswordWatcher|]
en: Loading password from plugin %1...
bs: Učitavanje šifre iz plugin %1...

[ctx: UiUtils::PasswordWatcher|]
en: Cannot read password via plugin %1
bs: Nije moguće pročitati šifru sa plugin %1

[ctx: UiUtils::PasswordWatcher|]
en: Password plugin is not available.
bs: Plugin šifre nije dostupan.

[ctx: UiUtils::PasswordWatcher|]
en: Password reading failed: %1
bs: Čitanje šifre nije uspjelo: %1

[ctx: UiUtils::PasswordWatcher|]
en: Password writing failed: %1
bs: Pisanje šifre nije uspjelo: %1

[ctx: UiUtils::PasswordWatcher|]
en: Saving password from plugin %1...
bs: Snimanje šifre iz plugin %1...

[ctx: UiUtils::PasswordWatcher|]
en: Cannot save password via plugin %1
bs: Nije moguće snimiti šifru sa plugin %1

[ctx: XtConnect::XtConnect|]
en: Database Password:
bs: Šifra baze podataka:
